PDA

Zobacz pełną wersję : Obiektywy - każdy z filtrem?



step.tom
18-07-2005, 22:16
Witam

Prosiłbym Was o podzielenie sie ze mną informacją na temat posiadanych przez Was filtrów. Nie mam tu na myśli ich przeznaczenia a zasadności stosowania. Posiadam kitowego Nikkora 18-70. Sigmę 70-300 DG i niedługo będzie 50 1,4 D. Należe do tej grupy użytkowników sprzętu foto która używa filtrów UV na stałe.( nie w tym rzecz). Chodzi mi o "Polary". Każdy z moich obiektywów posiada inną średnicę. Większość z Was posiada podobne obiektywy lub o tych samych średnicach. Powiedzcie ja Wy korzystacie z polarów? Czy używacie w tele 70-300mm? Czy też w 50mm? Wiem Zaraz pewnie usłyszę To zależy co się chce osiągnąć Na razie mam tylko do 18-70 filtr Hoya HMC super. Jak bym miał mieć do pozostałych to trochę droga impreza :?
Powiedzcie jak wy rozwiązliście ten problem i dla jakich potrzeb używacie polarów w swoich obiektywach :?:

Pozdrawiam

gALL
18-07-2005, 22:25
Cokin albo redukcje filtrowe.

Gamling
18-07-2005, 22:32
Tak jak napisal gALL: kupujesz jeden polar na obiektyw o najwiekszej srednicy i do tego odpowiednie redukcje do pozostalych. Rozwiazanie to ma tez taka zalete ze pozwala na wyeliminowanie winietowania filtra przy szerokich obiektywach.

step.tom
18-07-2005, 22:41
Dzięki.

Może jakieś bliższe dane tej redukcji? Jakieś symbole? Jakaś konkretna marka? Podajcie proszę Panowie jakiś e-sklepik z takimi zabawkami :?

Pozdrawiam

Gamling
18-07-2005, 22:44
Jest tego troche na allegro. To raczej nie jest produkt markowy ot kawalek pierscienia z wiekszym gwintem z jednej i mniejszym z drugiej strony.

Zmrożon
18-07-2005, 23:12
pełny zakres średnic masz tutaj (http://www.foto-raj.pl/index.php?op=sklep&grupa=pozostale+akcesoria&podgrupa=Redukcja+filtrowa&sortowanie=cena)

I tak przy okazji - też zamierzam kupić jeden filtr + reduckja. W ofercie sklepu, do którego adres podałem powyżej figurują też adaptery Hoya. I teraz pytanie, różni się to czymś oprócz ceny od normalnych reduckji ? Jest super dopasowane do filtrów Hoyi czy jak ? Bo jeśli tak, to jestem gotów dopłacić te dwie dychy za coś solidnego... No chyba że różnica jest taka sama, jak przy skarpetkach z logiem adidasa/bez...

gALL
18-07-2005, 23:25
Rozwiazanie to ma tez taka zalete ze pozwala na wyeliminowanie winietowania filtra przy szerokich obiektywach.

Prawda ale polowiczna, najlepszym przykladem jest Nikkor AF 20/2.8 (z D i bez D) fi 62. Zakrecasz redukcje np 67 na 62 i mamy piekna winiete. Do tego szkla trzeba miec oddzielny polar na 62 do tego w wersji slim (mowie o pelnej klatce a nie protezie typu CF 1.5).

Mam dwie tanie redukcje i jedna jest OK, druga ma za gesto naciety gwint (potrafi sie w niej zapiec filtr), mialem w rekach wyrob Marumi i wygladal na lepiej zrobiony.

step.tom
18-07-2005, 23:26
Siemanko Zmrożon

Ceny redukcji jak gdzie indziej. Nie wiem czym różni się adapter od redukcji. Ale i tak w tym rozmiarze który poszukuję to nie widzę opcji dla siebie ( obiektyw Sigma ma 58 mm śr. a filtr mam 67 mm) Jutro zadzwonię to sprawdzę. Od razu zapytam o róznice. Chyba, że ktoś z Nikoniarzy nam powie.

Pozdrawiam

[ Dodano: Wto 19 Lip, 2005 ]

tak przy okazji - też zamierzam kupić jeden filtr + reduckja. W ofercie sklepu, do którego adres podałem powyżej figurują też adaptery Hoya. I teraz pytanie, różni się to czymś oprócz ceny od normalnych reduckji ? Jest super dopasowane do filtrów Hoyi czy jak ? Bo jeśli tak, to jestem gotów dopłacić te dwie dychy za coś solidnego... No chyba że różnica jest taka sama, jak przy skarpetkach z logiem adidasa/bez...

Ja kupowałem moje filtry u przedstawiciela Hoya w Polsce w Tychach adres poniżej

http://www.migomex.com.pl/hoya.html

Widzę,że mają redukcję, jutro zadzwonię to ich wypytam. Jak będę miał informację to dam Ci znak? ok?

Pozdowionka

sv
18-07-2005, 23:50
Prawda ale polowiczna, najlepszym przykladem jest Nikkor AF 20/2.8 (z D i bez D) fi 62. Zakrecasz redukcje np 67 na 62 i mamy piekna winiete.
gALL w cyfrze nie bedzie winiety

Zmrożon
19-07-2005, 00:07
step.tom, z góry dzięki ! Cena tych adapterów jest nawet 2x wyższa, więc chyba będą to potrafili sensownie uzasadnić.

step.tom
19-07-2005, 00:09
step.tom, z góry dzięki ! Cena tych adapterów jest nawet 2x wyższa, więc chyba będą to potrafili sensownie uzasadnić.

Spox dam Ci jutro znać na PW

Pozdrawiam

Madzia
19-07-2005, 15:02
Ja mam dwa polary - do kita i do tele. I właściwie często używam obu, a szczególnie o tej porze roku. Do 50'tki nie mam i wydaje mi się niepotrzebny.

slawson38
19-07-2005, 16:17
Do 50'tki nie mam i wydaje mi się niepotrzebny -Dlaczego do 50-tki niepotrzebny, wystarczy jedno przejście i masz pełen wybór na każdą okazje.

step.tom
20-07-2005, 23:56
Witam ponownie

Oczekując na przesyłką z redukcję filterka zastanawiam się czy aby dokręcając filtr 67 mm poprzez redokcję na obiektyw 58 mm nie będę miał problemu z dokręceniem osłony przeciwsłonecznej? Bo gdybym miał wkręcać np filtr poprzez osłonę do będzie chyba kłopotliwe?

Czy ktoś z Was miał podobny problem?

Pozdrawiam

c2h5oh
21-07-2005, 00:17
Jesli sigma DG ma taka sama oslone przeciwsloneczna jak starsza APO to filtr 67mm sie w niej nie zmiesci.

ALF
21-07-2005, 03:35
chyba ma inną, ale filtr z przejściówką już dajpewną osłonę :P

gALL
21-07-2005, 08:25
chyba ma inną, ale filtr z przejściówką już dajpewną osłonę :P

Nie daje zadnej, poniewaz masz filtr narazony na bezposrednie boczne swiatlo.