PDA

Zobacz pełną wersję : Tablet VS Photoshop



Al Bundy
11-04-2007, 18:14
Bawię się właśnie tabletem WACOMA i kompletnie nie mogę się przyzwyczaić do pracy na tym w PS. Jak to ma przyspieszać obróbkę i czy tak miało działać? Wpienia mnie że długopis reaguje już od ponad 5 cm więc trafienie w cokolwiek to koszmar. Ma ktoś coś takiego? Jak macie to skonfigurowane? Jak z tymi dwoma przyciskami? Jak ustawię go tak by rysował dopiero po przyciśnięciu guziora to znowu po kilku minutach dostaję zakwasów w kciuku :) Pytam tylko pod kątem obróbki zdjęć w PS. Samo mazanie tym jest dość ciekawym doświadczeniem ale obawiam się że w moim przypadku tak pozostanie... Podpowiedzcie coś...

sailor
11-04-2007, 18:23
jakiego masz wacoma? ja na stale posiadam volito2, ktore u mnie reaguje 2-3mm nad powierzchnia. szczerze mowiac od jakiegos czasu nie posiadam myszki bo pozyczylem :D
i jakos mi jej nie brakuje. konfiguracja prawie standardowa, przyciski zrobione na dwuklik i prawy klawisz, czulosc ustawiona mniej wiecej w polowie, tablet (a6) skonfigurowany na caly ekran
przyznam szczerze ze mi tez bylo ciezko na poczatku .. ale warto sie przemeczyc

Al Bundy
11-04-2007, 18:39
Mam przed sobą dokładnie ten sam. Sterowniki zassałem z angielskiej strony. Popracuję do niedzieli i będę wiedział w takim razie czy warto. Zastanawia mnie tylko ta czułość bo naprawdę muszę całą ręką machać by przestał mi kursor przemykać po ekranie...

Już zdjążyłem sobie burdel w fotkach zrobić - foldery same mi przeskakują w podfoldery :D

Pracujesz w trybie tabletu czy myszki?

sailor
11-04-2007, 18:51
nie musisz machac cala reka .. wystarczy machac piorkiem :D, moze zmniejsz czulosc w ustawieniach
pracuje w trybie tabletu. co do burdelu .. pomazalem kilka niezlych fotek zanim sie przyzwyczailem :D

madmips
11-04-2007, 18:56
ja z kolei pracuje na pentagramie o takim samym formacie i używam go tylko do konkretnego retuszu, nie mam w sobie tyle siły co sailor ;) i też mnie krew zalewa...

Al Bundy
11-04-2007, 19:02
Pobawię się więc i potestuję - w końcu najwięksi muszą mieć tablet jak chcę mieć niezłe zdjęcia :mrgreen: Myszka jednak do wielu zastosowań wydaje mi się niezbędna. Tam mam tyle klawiszy że nie muszę grzebać w menu praktycznie ani dotykać klawiatury. Przy tablecie czas zaoszczędzony na mazaniu nadrabiam sięgając po mysz ;) Ale moze to kwestia wprawy - powiem za kilka dni...

Valdek_Tychy
11-04-2007, 19:08
W domu mam Pentagrama natomiast w pracy używam Wacoma a ten w porównaniu do pentagrama to jak mercedes do poloneza - cudeńko.Bez tabletu raczej nie wyobrażam sobie pracy z PS-em przy pomocy myszki.

Gawronnek
11-04-2007, 19:13
mam podobne doświadczenia jak madmips używam Wacoma do retuszu, też mi brakło cierpliwości aby całkowicie zrezygnować z myszki, jednak przy wielu czynnościach nie wyobrażam sobie pracy bez niego

JK
11-04-2007, 19:14
Cha, cha. Bo myszka pracuje przyrostowo, a tablet bezwzglednie. Myszką możesz machać gdzie popadnie, możesz ją podnieść do góry i bez konsekwencji na ekranie przesunąć w inne miejsce, a w trybie tabletu już się tak nie da. Lewy dolny róg jest zawsze lewym dolnym rogiem, a środek środkiem. Niczego tu się nie da prosto przesunąć. No chyba, że tablet ustawisz w tryb myszki. Trzeba się tego nauczyć i tyle. :) Kiedyś napisałem driver, który za pomocą dowolnie wybranej kombinacji klawiszy przełączał te tryby pracy tabletu "w locie", ale tablet musiał byc dołaczony do portu szeregowego (kiedyś to był standard), a ostatnim systemem, w którym to dzialało był W98. Poszukaj może masz coś podobnego na płycie z driverami tabletu.

Al Bundy
11-04-2007, 19:17
Niestety niczego tutaj nie mam poza sterami. Powalczę i wypowiem się jak nabędę doświadczenia. Narazie nie wyobrażam sobie właśnie obróbki przy pomocy tabletu - myszka górą ! :)

ArtX
11-04-2007, 20:27
a czy ktos z uzywajacych tabletu jest leworeczny? bo mnie to ciekawi wlasnie... ja jestem mankut, ale myszke potrafie obslugiwac tylko prawa reka (co jest swietne bo np. moge rownolegle cos robic na kompie i np. pisac). zastanawiam sie jak by to bylo z tabletem - piorka prawa reka w zyciu nie obsluze, ale z drugiej strony nie wiem, jak bedzie z przyzwyczajeniem do pracy lewa reka z piorkiem jak myszka.. a moze dzialac na raz tablet + myszka (a trzecia reka skroty klawiszowe :/ )?

Dzieki za info
Art.

Al Bundy
11-04-2007, 20:58
Działa jednocześnie.

madmips
11-04-2007, 22:24
Al - a może zabij myszkę, i jak nie będziesz miał po co sięgać to się przyzwyczaisz ;)

Al Bundy
11-04-2007, 22:32
Niestety musiałbym wywalić w kosmos też kilkanaście innych które leżą obok :D A poważnie to właśnie pracuję nad nim przy legalnym trialu Adobe E. 5.0 i idzie mi coraz lepiej ;)

Czornyj
11-04-2007, 22:48
Na początku ustaw sobie tip feel na soft, wtedy dotknięcie tabletu=klik. Dla osoby, która oswoi tablet mysz staje się śmieszną popierdółką używana przez lamerów. Na początku nie jest łatwo - ale per aspera ad astra

sinner
11-04-2007, 22:48
i oby tak dalej , też się powoli przymierzam do tabletu ( miałem kiedyś pentagrama ale wtedy jeszcze nie miałem cyfry ) przy okazji fajne nowe określenie "legalny trial" :-D

Andy_O
12-04-2007, 01:41
Ustawianie tabletu, zeby rysowal dopiero po nacisnieciu przycisku to chyba hardcore :-)
Jesli potrafisz mapisac cos dlugopisem na kartce, to i piorkiem dasz rade :-) Przeciez to ta sama zasada.
Ja np. uzywam tabletu do wszystkiego, myszy uzywa moja corka (tablet przed nia chowam).

Władca Pixeli
12-04-2007, 02:47
Najpierw zobacz na ich stronie
http://www.wacom.com/productsupport/select.cfm
czy nie ma nowszych strowników niż te, które są na CD.
Miałem kilka razy problemy z dziwnym zachowaniem i dopiero najnowszy sterownik to poprawił.

Al Bundy
12-04-2007, 07:58
Najnowsze mam wprost ze strony. Jeszcze tylko te odległości mnie drażnią bo naprawdę muszę tym piórkiem odejść na kilka ładnych centymetrów żeby nie tykał mi kursor...a nigdzie nie mam możliwości tej czułości ustawić... ale Al Walczy !

Czornyj
12-04-2007, 08:02
Najnowsze mam wprost ze strony. Jeszcze tylko te odległości mnie drażnią bo naprawdę muszę tym piórkiem odejść na kilka ładnych centymetrów żeby nie tykał mi kursor...a nigdzie nie mam możliwości tej czułości ustawić... ale Al Walczy !

Właśnie ma tykać. Nie próbuj robić myszki z tabletu, tylko zacznij myśleć wacomistycznie!

Al Bundy
12-04-2007, 09:41
Chyba hipertabletoideoligicznie :D

Myślę, myślę....