Zaloguj się

Zobacz pełną wersję : live view na ipadzie



irmcher
07-09-2013, 23:04
Witam
Czy mial ktoś z Was do czynienia z takim urządzeniem jak camranger ? Chodzi mi o Wasze opinie - głównie czy warto.
A może znacie inną alternatywę, jakieś oprogramowanie ktore połączy moją puszkę D300 z ipadem kablem usb. Chodzi mi o możliwość podglądu live view na ipadzie.
Dzięki za informację

irmcher
08-09-2013, 09:51
Widzę, że temat mało popularny :)
To dodatkowo to co znalazłem. Jeżeli chodzi o bezprzewodowe połączenie aparatu w trybie poglądu sceny z Ipada to chyba tylko jest na razie jedna ppropozycja: cam ranger. Cena zabójcza ( 300 USD ), ale za to możliwości bardzo duże. Nie mogę za to dalej znaleść informacji czy da się podłączyć puszkę z ipadem za pomocą kabla tak aby na ekranie był podgląd z aparatu.


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

pgaik
08-09-2013, 09:53
Warto. Ja cały czas przymiarkę robię do zakupu cr tylko szkoda ze w Polsce nie jest dostępny. ;)

irmcher
08-09-2013, 12:38
Na e-bay znalazłem za 200 USD. Wprawdzie używany, lecz cena kusi :)


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

GonzoG
08-09-2013, 13:46
Za 200$ to można kupić tani tablet z Androidem i mieć nie tylko podgląd, ale i pełne sterowanie po kablu.
A camranger to nic innego jak tani router WiFi (cena ok 120zł) + gniazdo USB. Można coś takiego samemu zrobić za 400zł.

TU (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=224766) jest wspomniane jak to zrobić. Będzie działać też i z urządzeniami apple, ale do nich trzeba będzie kupić aplikację chyba za 30-pare $.

pgaik
08-09-2013, 15:30
Gonzo kurczę, bez urazy, ale po raz kolejny widzę, że piszesz głupoty ;)
poczytaj sobie temat: http://www.camranger.com zanim zabierzesz głos.
Camranger to świetne rozwiązanie, miałem okazję się tym bawić i naprawdę się mylisz pisząc "A camranger to nic innego jak tani router WiFi (cena ok 120zł) + gniazdo USB"

irmcher
08-09-2013, 16:29
Gonzo dałeś link, gdzie sam chyba do końca nie czytaleś co tam jest napisane a dodatkowo nie porownaleś z camrangerem.:)
Do Androida nic nie mam, ale większość moich sprzętów ma IOSa i nie zamierzam na razie zmieniać systemów.
A uwierz mi IOS ma swoje zalety.



Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

GonzoG
08-09-2013, 17:25
Gonzo kurczę, bez urazy, ale po raz kolejny widzę, że piszesz głupoty ;)
poczytaj sobie temat: http://www.camranger.com zanim zabierzesz głos.
Camranger to świetne rozwiązanie, miałem okazję się tym bawić i naprawdę się mylisz pisząc "A camranger to nic innego jak tani router WiFi (cena ok 120zł) + gniazdo USB"

Camranger to nic innego jak router z protokołem ip/usb. Ten sam router kosztuje 160zł:
http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/4320014
A ich aplikacja ładnie wygląda, ale jej możliwości pozostawiają trochę do życzenia...
Tak więc nawet i na iPadzie można mieć to samo za ok 300zł - router + aplikacja do obsługi lustrzanki, która o ile się nie mylę kosztuje 30$ (nie camranger)
Czyli 3x taniej...

pgaik
08-09-2013, 19:32
Nadal nie rozumiem Twojego toku rozumowania ;)
Ja inżynierem nie jestem (tzn. kiedyś przez jakiś czas byłem) ;) i nie mam pojęcia jak mają się do siebie oba urządzenia.
Możesz wyjaśnić jak podłączyć ten Twój zacytowany TP-Link TL-MR3040 do lustrzanki? i jak sterować ekspozycją, wyzwalaniem itp z poziomu ipada?
Jeśli to faktycznie zadziała to masz u mnie dużą łiski :)

irmcher
08-09-2013, 21:36
Daj jeszcze namiar na to oprogramowanie. Porownam funkcje.


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free (http://tapatalk.com/m/)

pgaik
09-09-2013, 08:26
Halo kolego GonzoG odpowiedz, myślę że mógłbyś pomóc zaoszczędzić wieeelu osobom. ;)

Lyto
12-09-2013, 10:59
podbijam, również jestem bardzo ciekawy..

dalu
13-09-2013, 12:45
podbijam, takze chetnie oblookam.

pgaik
16-09-2013, 17:25
chyba odpowiedzi nie uzyskam ... cóż, ... albo nnic nie napiszę :)

GonzoG
16-09-2013, 19:55
Router podłącza się tak samo jak CamRanger - czyli kablem do podłączenia do USB dołączonym do aparatu.
A co trzeba zrobić:
- zmienić soft w routerze
- pobrać i zainstalować aplikację, która obsługuje połączenia IP/USB. Jednak nie podejrzewam, że takowa aplikacja będzie oficjalnie dostępna.

Szczegółów nie znam, bo w ogóle nie interesuję się "japkami". Jedyne informacje na ten temat wpadają mi przez zupełny przypadek.
Co do różnic między CamRanger i Routerem TP-linka - sprzętowo nie ma żadnych. Różnica jest tylko w oprogramowaniu.

Wiem natomiast co trzeba zrobić w przypadku Androida - zmienić soft w routerze:
do pobrania stąd: https://code.google.com/p/dslrdashboard/downloads/list
, podłączyć aparat, na tablecie/smartfonie zainstalować DSLRDashboard i gotowe.

pgaik
16-09-2013, 22:17
To żart, prawda? Powiedz, że żartujesz ...



"Zmienić soft w routerze" to informacja tak cenna jak np "weź tam se pogrzeb" ;)





A jeśli chodzi o wątek, który dotyczy ipada dalej twierdzisz że camranger to zwykły router, wypisujesz o androidzie... o zmianie oprogramowania. Autor wątku pytał się konkretnie o alternatywę na ipada. Wybacz, ale chyba wolałbym dać te 200 $ i kupić cr bez Twoich kombinacji, co do których nawet nie masz pewności.

GonzoG
17-09-2013, 12:07
To żart, prawda? Powiedz, że żartujesz ...



"Zmienić soft w routerze" to informacja tak cenna jak np "weź tam se pogrzeb" ;)





A jeśli chodzi o wątek, który dotyczy ipada dalej twierdzisz że camranger to zwykły router, wypisujesz o androidzie... o zmianie oprogramowania. Autor wątku pytał się konkretnie o alternatywę na ipada. Wybacz, ale chyba wolałbym dać te 200 $ i kupić cr bez Twoich kombinacji, co do których nawet nie masz pewności.


Nie żart. W przypadku androida pobierasz 2 paczki i instalujesz poprzez funkcję aktualizacji oprogramowania routera - nic prostszego.

Tak dalej twierdzę, że CamRanger to zwykły router. W pierwszych modelach nawet nie zmienili naklejki pod baterią, na której zostały wszystkie oryginalne dane, w tym i model routera.

Wiem, że na japka są aplikacje, które łączą się z WU-1a i WU-1b, a jest to również rozwiązanie USB/IP. Tak więc jest też pewnie i możliwość aby korzystały z podobnych rozwiązań, jak to na Androida.

Jak pisałem - zupełnie nie interesuje mnie co się dzieje na rynku apple, a żeby coś znaleźć, to trzeba wiedzieć gdzie szukać. Ja nie wiem, więc i szukać nie będę.

pgaik
17-09-2013, 12:34
zupełnie nie interesuje mnie co się dzieje na rynku apple,

hmmmm... to w takim razie nie rozumiem, bo w wątku wyraźnie jest napisane o jaki sprzęt chodzi. :)
pozdrawiam i kończę bo się niczego nie dowiem.

Jacol
20-09-2013, 13:28
Camranger to router TP-linka tylko z innym logo i wgranym innym firmware - jest to dokładnie model TP Link TL-MR3040, który można kupić w sklepie. Różnica w cenie wynika z tego, że w fabryce ktoś wgrał inny firmware i na iPada jest inny program.

Można sobie kupić router w sklepie, wgrać firmware i zainstalować podobną aplikację i wtedy jest taniej. Co jest w tym niezrozumiałego ?

morzon
20-09-2013, 14:38
Skąd można pobrać ten firmware ? Jest w ogóle dostępny?
Która konkretnie aplikacja na ipada?

nied0bry
21-09-2013, 13:05
http://www.dpreview.com/forums/post/50416787

Tu w skrócie co potrzeba. A apkę na iOSa można pobrać ze strony Camrangera, jest też na iTunes (obsługuje już iOS 7).

Pozdr,
kris

PS. A dla porównania:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://cloud.faout.com/E/201210/goods-img/1351551760394-P-439817.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/camranger-2.jpg
źródło (http://wpuploads.appadvice.com/wp-content/uploads/2013/02/camranger.jpg)

gdariusz
15-01-2014, 14:41
To tak dla zinteresowanych ;)
Co prawda Nikon D4 ma gniazdo RJ45 ....

Natomiast problem z aplikacja na iPada polega na tym, ze trzeba przy instalacji podac kod z CAMRANGERA, ktory jest pod bateria ;)

http://www.beeldmaker.nl/photography-blog/77-wirelessly-tethering-nikon-d4-using-a-sub-50-euro-mini-wlan-router

111lisu
16-02-2014, 03:19
Router podłącza się tak samo jak CamRanger - czyli kablem do podłączenia do USB dołączonym do aparatu.
A co trzeba zrobić:
- zmienić soft w routerze
- pobrać i zainstalować aplikację, która obsługuje połączenia IP/USB. Jednak nie podejrzewam, że takowa aplikacja będzie oficjalnie dostępna.

Szczegółów nie znam, bo w ogóle nie interesuję się "japkami". Jedyne informacje na ten temat wpadają mi przez zupełny przypadek.
Co do różnic między CamRanger i Routerem TP-linka - sprzętowo nie ma żadnych. Różnica jest tylko w oprogramowaniu.

Wiem natomiast co trzeba zrobić w przypadku Androida - zmienić soft w routerze:
do pobrania stąd: https://code.google.com/p/dslrdashboard/downloads/list
, podłączyć aparat, na tablecie/smartfonie zainstalować DSLRDashboard i gotowe.

GonzoG świetne info właśnie czegoś takiego szukałem, opinie o tej apce też są pozytywne.
Mam wrażanie że dla iOS jest to samo za wyjątkiem "kodu" pod baterią.
Własnie jestem po przesiadce z Jabłka na Androida ciężko mi było, ale powoli się przyzwyczaiłem.
Najlepsze jest to, że dałeś to na tacy a i tak narzekają :) Zobaczymy jak 700tka będzie z tym śmigać.

Jest też soft do MR3020 ( kosztuje 100 zeta ) MR3040 jest po ok 170 ;)

GonzoG
16-02-2014, 03:59
GonzoG świetne info właśnie czegoś takiego szukałem, opinie o tej apce też są pozytywne.
Mam wrażanie że dla iOS jest to samo za wyjątkiem "kodu" pod baterią.
Własnie jestem po przesiadce z Jabłka na Androida ciężko mi było, ale powoli się przyzwyczaiłem.
Najlepsze jest to, że dałeś to na tacy a i tak narzekają :) Zobaczymy jak 700tka będzie z tym śmigać.

Jest też soft do MR3020 ( kosztuje 100 zeta ) MR3040 jest po ok 170 ;)

MR3020 jest bez baterii, a MR3040 jest z baterią, więc raczej ten pierwszy mało mobilny.

111lisu
17-02-2014, 01:43
Dokładnie tak jak piszesz, ale opcja jest.

Ten Dmitri Popov nieźle sobie radzi.
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1256583
https://code.google.com/p/dslrdashboard/

Cała masa zmian ;)

gdariusz
20-02-2014, 03:27
NO to na dokladke ...
Podane czrno na bialym lacznie z instalacja nowego softu w routerku ...

http://www.dslrfilmnoob.com/2013/12/11/tp-link-tl-mr3040-wireless-field-monitor-dslr-controller/

GonzoG
20-02-2014, 04:14
NO to na dokladke ...
Podane czrno na bialym lacznie z instalacja nowego softu w routerku ...

http://www.dslrfilmnoob.com/2013/12/11/tp-link-tl-mr3040-wireless-field-monitor-dslr-controller/

Takie samo działanie jak DSLRDashboard, ale aplikacja ma znacznie mniej funkcji.

Trudnoonazwe
30-05-2014, 19:51
Zakupiłem TP-linka MR-3040. Trochę pobawiłem się z instalowaniem nowego softu (trzeba to było robić na dwa razy, opisał to GonzoG tu (http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3217075&postcount=35)). Bez wczytywania się w dodatkowe instrukcje od razu zrobiłem kilka sesji i muszę stwierdzić, że to prawdziwa rewelacja. Jest to bardzo pomocny gadżet, który tak po prostu działa!

W porównaniu do Eye-fi, to rozwiązanie jest stabilniejsze (czas przesyłu zdjęć itp), ma lepszy zasięg oraz (co najważniejsze) możliwość sterowania aparatem. Jak dla mnie to opcji jest nawet zbyt wiele ;) Co do zasięgu to przy mocy 100mW (1/5) działa na otwartym terenie w odległości 20-30m, zazwyczaj to wystarcza, ale przydałaby się możliwość zmiany mocy przełącznikiem z boku urządzenia.

Co do softu to na razie używam polecanego DSLRDashboard, jest całkiem niezły ale ma trochę wad - przycina się po wyłączeniu aparatu i jest trochę przekombinowany. Mam tylko porównanie do shuttersnitcha (aplikacji eye-fi nie liczę, bo to jakaś pomyłka) i to jest trochę inna ideologia. W sumie to może być, ale muszę poszukać instrukcji obsługi. Natomiast niestety nie znalazłem odpowiednika na iOS, może ktoś z Was coś rozpracował?

No i jeszcze jedno - wydaje mi się, że na nowym sofcie router nadal zachowuje swoją funkję, więc bonus - np. karta eye-fi powinna lepiej działać w oparciu o sieć z Tp-linka niż w trybie direct mode, ale tego jeszcze nie sprawdziłem.

GonzoG
31-05-2014, 03:17
No i jeszcze jedno - wydaje mi się, że na nowym sofcie router nadal zachowuje swoją funkję, więc bonus - np. karta eye-fi powinna lepiej działać w oparciu o sieć z Tp-linka niż w trybie direct mode, ale tego jeszcze nie sprawdziłem.

Router zachowuje wszystkie swoje funkcje po wgraniu OpenWRT, bo to specjalna wersja softu na routery, tylko że oparta o linuxa, a soft do DSLRDashboard (ddserver) jest tylko dograny.

ba... nie tylko zachowuje, ale ma ich więcej:
1. możliwość podpięcia dysku twardego czy pendrive i zrobienia dysku sieciowego
2. możliwość doinstalowania wielu różnych modułów - np. printservera
3. możliwość uruchomienia serwera HTTP czy FTP (moduły chyba są już wrzucone), a dane przechowywać na dysku USB
itp, itd...

A... DSLRDashbord z MR3040 pozwala na podłączenie i sterowanie nawet 4 lustrzanek :)



Natomiast niestety nie znalazłem odpowiednika na iOS, może ktoś z Was coś rozpracował?
Darmowego nie ma. Jest na razie CamRanger i jeszcze jedno rozwiązanie bazujące o własny moduł WiFi - oba kosztują jednakowo.

GonzoG
17-09-2014, 20:40
Dla tych co by szukali - DSLRDashboard, a dokładniej nowa wersja qDSLRDashboard jest również na iOS:
https://itunes.apple.com/us/app/qdslrdashboard/id912760548?ls=1&mt=8