PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 12. GP Włoch



adolfik9501
05-09-2013, 22:17
Witam i o zdrowie pytam ;)

Wyścig FORMULA 1 GRAN PREMIO D'ITALIA 2013 na torze Autodromo di Monza tuż za rogiem.

Jak zwykle rzućmy okiem na układ toru jak i na jego samego z dość sporej wysokości:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/75983786048258776112-2.png
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 5793 m
Ilość okrążeń: 53
Dystans wyścigu: 306.720 km
Pierwsze Grand Prix na obecnej wersji: 2000 (1950)

Po raz 63 (jeśli się nie dobrze doliczyłem) Monza będzie gościć F1. Obecna wersja toru jest dziewiątą.

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać na diagramie wyżej będą 2 strefy DRS i dwa punktu pomiaru.

Trochę historii:

W nawiasach dane dotyczące okresu gdy ścigano się na torze posiadającym owal, wszystko widać na wyżej, jak i poniżej:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/26674505582443004597-2.jpg
źródło (http://iv.pl/)

Długość toru 10km, 43 okrążenia, śmigano na nim w latach 1955-1956, oraz 1960-1961.

Pierwszy zwycięzca:

2000 - Michael Schumacher (Ferrari F1-2000/Ferrari 049 3.0 V10) 1:27'31.638 hrs. 210.287 km/h.
(1955 - Juan Manuel Fangio (Mercedes W196/Mercedes W196 2.5 L8 ) 2:25'04.4 hrs. 206.792 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/27A-Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:19'41.221 hrs. 238.944 km/h.
(1961 - Phil Hill (Ferrari Dino 156/Ferrari 156/61 1.5 V6) 2:03'13.0 hrs. 209.387 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'20.089 min. 260.395 km/h.
(1960 - Phil Hill (Ferrari Dino 246-60/Ferrari 246 2.4 V6) 2'41.4 min. 223.048 km/h.)

Rekord toru (najlepsze okrążenie wyścigu):

2004 - Rubens Barrichello (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'21.048 min. 257.320 km/h.
(1960 - Phil Hill (Ferrari Dino 246-60/Ferrari 246 2.4 V6) 2'43.6 min. 220.049 km/h.)

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/62353076854823436771-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 6 września 2013r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 7 września 2013r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 8 września 2013r:

Wyścig: 14:00

Live timing, czyli tzw. must have dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a ewentualne streamy do wyszperania w sieci, m.in. tutaj (http://www.soccer-live.pl/transmisje.php?id=motorsport).

Z wideoteki YT jak zwykle onboard:

b6pCLB0XSqg

NJ93xQKzdiM

Na deser dla koneserów link do onboardu, pierwsze 25 minut wyścigu z 1990 roku, bez gadania. Czysty dźwięk. Mniam :)

https://www.youtube.com/watch?v=Qi75ayAooGI

EDYTA do deseru: końcówka trochę namieszana (3,5 minuty) i się zaplątało trochę bodaj Jerez i całkiem sporo Phoenix.

Zapraszam.

MadOnion
06-09-2013, 09:04
Ostatni dzwonek aby ktos (jakims cudem) odebrał 4 tytuł VET ; ) !

adolfik9501
06-09-2013, 10:44
Niestety w normalnych warunkach jest to nie do zrealizowania. RB trzyma za wysoki i za równy poziom. Cała nadzieja w zdarzeniach losowych ;)

OT: Ludziska oglądajcie IndyCar :)

adolfik9501
06-09-2013, 11:48
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/65704876357319010458-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
06-09-2013, 15:53
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/36753400975906646511-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Oj, niedobrze, niedobrze...

MadOnion
06-09-2013, 15:59
Ale Lotusy ustawione ; )

adolfik9501
06-09-2013, 20:30
Kimi jeździł dłuższym, a Romek normalnym bolidem. Kimi po jazdach mówił, że nie ma różnicy, więc wracają do normalnego bolidu.

Pyra001
06-09-2013, 21:12
OT: Ludziska oglądajcie IndyCar :)


Chętnie, tylko gdzie to puszczają ?

adolfik9501
06-09-2013, 21:42
Streamy można wyszperać, ale ja tam wolę na spokojnie sobie zassać i oglądnąć, nieraz w HD.

Oglądnąć/zassać można np. tutaj (http://www.darcyf1.com/races.php#categories). Najlepsze jak dotąd w tym sezonie były wyścigi w Toronto, ostatni w Baltimore też był spoko, choć dużo SC było, no i ostatnie kilkanaście okrążeń z Brazylii to rewelka.

shaolin
07-09-2013, 08:53
Aj lajk dis!

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/original-1.gif
źródło (http://img.gawkerassets.com/img/18zc600o6qaoagif/original.gif)

Trzeba bedzie ogladac dzisiaj kwalifikacje i jutro wyscig, bo ostatnio cos mi w kratke to wychodzi.

adolfik9501
07-09-2013, 12:06
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/92373803554520833719-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Wygląda to trochę lepiej niźli po drugim ale dalej oj, niedobrze, niedobrze.

MadOnion
07-09-2013, 13:37
Trzymam kciuki za Vetela ... za awarię jego bolidu : p

adolfik9501
07-09-2013, 15:07
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/64022040411276272467-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Newey na emeryturę! :mrgreen:

Po dzisiejszych wyczynach słownych Borówy boję się jutro wyścig na Polszmacie oglądać ;)

adolfik9501
07-09-2013, 17:54
Sutil jak formę zapłaty za blokowanie Hamiltona w Q2 dostał przesunięcie o 3 miejsca do tyłu na starcie do jutrzejszego wyścigu. Wystartuje więc 17.

Pyra001
08-09-2013, 11:33
Nie miałbym nic przeciwko przed powtórką zeszłorocznego wyścigu. I tez trzymam kciuki za Vetela, to znaczy się za to aby RB się zepsuł.

Sebastianito
08-09-2013, 15:28
I bardzo ładnie!

adolfik9501
08-09-2013, 15:38
Wyniki:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/46776168162562763912-3.png
źródło (http://iv.pl/)

Gdyby nie HAM i RAI to byłaby nuda.

shaolin
08-09-2013, 16:05
Dopiero z pracy wrocilem (tak, w niedziele o 22...) :/ Wiec dzisiejszy wyscig bedzie sponsorowany przez tpb ;) Chyba, ze nic sie nie dzialo... dzialo sie?

shaolin
10-09-2013, 03:47
Cos mi sie wydaje, ze to bedzie moja ulubiona kamerka od tej pory :mrgreen:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i1.ryjbuk.pl/1ad94959620195a34ee45d1db7209b100c3d152f/kamera-termowizyjna-w-f1-gif)

MadOnion
10-09-2013, 08:00
Di Resty też ; )

schwepes
10-09-2013, 17:04
momentami było gorąco ;)

adolfik9501
10-09-2013, 21:59
W V8 jest taki koleś co goni po boksach w trakcie wyścigów robiąc wywiady, pokazuje pracę załogi w boksie i w ogóle ciekawostki przedstawia, kilka razy już mierzył temperaturę opon ściągniętych z auta i tam były wartości bodaj 95-120 stopni C, a co jak co za szybkie V8 w porównaniu do F1 nie są, że nie wspomnę o tym, że przejazd przez aleję serwisową odbywa się z prędkością 40 km/h.

shaolin
11-09-2013, 06:53
W PL ten koles to Borowka :mrgreen: biega po studiu i mierzy temperature stolu, na tej podstawie wyciaga daleko idace wnioski dotyczace aktualnej sytuacji na torze ;)

adolfik9501
11-09-2013, 08:25
W PL ten koles to Borowka :mrgreen: biega po studiu i mierzy temperature stolu, na tej podstawie wyciaga daleko idace wnioski dotyczace aktualnej sytuacji na torze ;)

Nie doceniasz mocy LSD. Borówa to medium :mrgreen:

Celeborn
11-09-2013, 10:25
Felipe ogłosił że rozstaje się z Ferrari

adolfik9501
11-09-2013, 10:28
Felipe ogłosił że rozstaje się z Ferrari

Tia...

Nie możecie mnie zwolnić! Odchodzę!

:mrgreen:

EDZIA: Chyba do jutra Kimi chce podjąć decyzję co i jak w 2014r. Więc kto za Massę, który sprawił zawód Ferrari odchodząc ;) Kimi czy Nico Hulkenberg, który jest wolnym strzelcem?

MadOnion
11-09-2013, 11:45
Felipe ogłosił że rozstaje się z Ferrari

Zwolniło się miejsce dla Zientarskiego

adolfik9501
11-09-2013, 11:52
Zwolniło się miejsce dla Zientarskiego

Przecież on NIC nie pamięta...

adolfik9501
11-09-2013, 14:23
Kimi w Ferrari. Kontrakt na dwa lata.

Hulk w Lotusie?

Celeborn
11-09-2013, 16:06
Teraz będzie konflikt między Kimim A Ferdkiem. I borówa będzie miał o czym pieprzyć podczas transmisji.

MstrG
11-09-2013, 16:45
Mam nadzieję, że Ferrari nie będzie nadal tak ślepo wpatrzone w Alfonso i obędzie się bez team orders, bo Kimi raczej sobie na to nie pozwoli.

Celeborn
11-09-2013, 17:07
Fernando, kimi is faster than you:mrgreen:

Sebastianito
13-09-2013, 12:17
Teraz będzie konflikt między Kimim A Ferdkiem. I borówa będzie miał o czym pieprzyć podczas transmisji.


Fernando, kimi is faster than you:mrgreen:

Borówa: No i tak, wiemy co teraz sie będzie działo na torze, właśnie tego się spodziewaliśmy ale i jakie wielkie zaskoczenie dla nas że oboje bedą musieli używać DRS przy zmianie opon na mieszaną mieszankę.