pavel0910
05-09-2013, 18:52
Witam.
Od niedawna posiadam Nikona D50 + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR. Z fotografią dopiero zaczynam. Chciałem kiedyś zrobić kilka zdjęć w nocy, przy świetle latarni ulicznych. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Zdjęcia z lampą błyskową wychodzą w miarę dobre, ale obiekt na zdjęciu jest oświetlony, a tło czarne - normalne przy zdjęciach z lampą. Jeśli robię zdjęcia bez lampy to tło mam ładne, ale całe zdjęcie jest pomarańczowe. Ustawiałem krótkie czasy, długie (aparat na statywie), różne wartości przysłony, balans bieli, ale nic to nie dawało. Nie wiem jak robić takie zdjęcia. Czytałem różne poradniki, ale tam tego nie ma. Proszę o poradę dla bardzo początkującego. ;)
Od niedawna posiadam Nikona D50 + Nikkor AF-S DX 18-55 mm f/3.5-5.6G VR. Z fotografią dopiero zaczynam. Chciałem kiedyś zrobić kilka zdjęć w nocy, przy świetle latarni ulicznych. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Zdjęcia z lampą błyskową wychodzą w miarę dobre, ale obiekt na zdjęciu jest oświetlony, a tło czarne - normalne przy zdjęciach z lampą. Jeśli robię zdjęcia bez lampy to tło mam ładne, ale całe zdjęcie jest pomarańczowe. Ustawiałem krótkie czasy, długie (aparat na statywie), różne wartości przysłony, balans bieli, ale nic to nie dawało. Nie wiem jak robić takie zdjęcia. Czytałem różne poradniki, ale tam tego nie ma. Proszę o poradę dla bardzo początkującego. ;)