PDA

Zobacz pełną wersję : Sztuczny deszcz



emilcabaj86
05-09-2013, 14:19
Witam,

chciałbym zrobić zdjęcie w deszczu w określonym miejscu w lesie.
Czy ktoś wie jak zrobić deszcz bez czekania na burzę? :)

RobertMiernik
05-09-2013, 14:52
Worek z dziurami, albo deszczownica z rur pcv

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4

RobertMiernik
05-09-2013, 14:54
P.S. musi być dość wysoko żeby wyglądało naturalnie

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4

Coitus Interraptus
05-09-2013, 15:03
O ile pamiętam, to trzeba w chmurach rozpylić jodek srebra.

Krys86tian
05-09-2013, 16:07
Jodek srebra rozgania chmury z tego co pamiętam

Badyl81
05-09-2013, 16:18
Jodek srebra rozgania chmury z tego co pamiętam

Źle pamiętasz. Jodek srebra używa się do zasiewania chmur. :)

stock
05-09-2013, 18:23
myślę że maharadża kabulu i doktor plama powinni coś w tej materii pomóc :)

a tak na poważnie to właśnie worek lub deszczownica i dużo wody.

!AGresT
06-09-2013, 08:31
myślę że maharadża kabulu i doktor plama powinni coś w tej materii pomóc

Już się troszeczkę pocieszyłem. Ta oranżada jest bez bĘbelków...

_Ocean_
06-09-2013, 12:51
TO ALKOHOL! Największa Trucizna!

Jest Pan w pełni usprawiedliwiony.

Maniek_DDZ
06-09-2013, 21:03
To może i coś "prawie" ode mnie...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (https://sphotos-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/q71/1176304_712074735484687_493588228_n.jpg)

bil78
07-09-2013, 19:15
Dwie drabiny , dwa człowieki , dwie duże konewki

Oranz79
11-09-2013, 02:37
Tak jak bil78 powiedział, najpraktyczniejszy pomysł, worek z dziurami, jak do niego najpierw wlać wodę, żeby się nie wylała przed wszystkim?
Tylko trzeba mieć duży bagażnik :P

RobertMiernik
11-09-2013, 09:24
Wystarczy skleić dziury taśma taka srebrną montażową, wytrzyma spokojnie (albo jeśli to jednorazowy projekt, dziurawic na miejscu)

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4

Feni
11-09-2013, 21:46
Najprostsze pomysły są zawsze najlepsze, więc worek z dziurami zawieszony na drzewie... albo, żeby wody starczyło na dłużej, można użyć takiego "specjalistycznego generatora deszczu z regulatorem wielkości kropli" :)... koszt ~30zł
np. taki: http://allegro.pl/opryskiwacz-cisnieniowy-7l-11207-i3469904593.html dostaniesz go bez problemu w castoramie, albo spróbuj podwędzić żonie/mamie/babci z ogródka jeśli mają

Z tym regulatorem wielkości kropli to serio piszę- kręci się dyszą i uzyskuje się od malutkiej mgiełki do wielkich kroplisk :)

varjo
12-09-2013, 09:17
Butelka lub worek na wodę, kawałek wężyka gumowego z klamerką albo najprostszym zaworem + deszczownica. Zestaw wielokrotnego użytku, bez dziurawienia.