PDA

Zobacz pełną wersję : wlasne portfolio



ictus
10-04-2007, 21:47
przymierzam sie do zrobienia swojego portfolio w formie drukowanej
i narazie jedyne co przychodzi mi do glowy to cos w stylu fotoksiazki...
ma ktos moze jakies inne ciekawsze i moze troche tansze pomsly???

admin
10-04-2007, 22:23
Czy tansze nie wiem ale raczej niekoniecznie w tej formie. Postaraj sie o profesjonalna teczke z dyzymi formatami zdjec. Usztywniona okladka, przekladki miedzy foliami itd. Zupelnie inne wrazenie. Ksiazka dobra jest dla Panstwa mlodych, choc widzialem juz pieknie wykonane i robiace duze wrazenie ;)

teh_14m3
11-04-2007, 01:27
Czy tansze nie wiem ale raczej niekoniecznie w tej formie. Postaraj sie o profesjonalna teczke z dyzymi formatami zdjec. Usztywniona okladka, przekladki miedzy foliami itd. Zupelnie inne wrazenie. Ksiazka dobra jest dla Panstwa mlodych, choc widzialem juz pieknie wykonane i robiace duze wrazenie ;)

sorry za moje kolejne lamerskie pytanie, ale co to są przekładki?! :-?:shock:

sailor
11-04-2007, 09:20
strona z kalki technicznej na przyklad :D
czyli cos na co nie wklejasz foty a co sluzy do ochrony i ladnego wygladania.
ja wlasnie modyfikuje swoje folio .. ciezka sprawa .. zwlaszcza jesli chodzi o koszty :)
ictus - opcji jest kilka - pierwsza to wydruk poszczegolnych plansz w drukarni (dobra drukarnia cyforwa zrobic ci to ladnie i przyzwoicie cenowo) i potem oprawienie tego np w skore :D
druga opcja bardziej mobilna - ksiazka z wypinanymi kartami ktor emozesz wymianiac/dokladac w miare tworzenia folio
trzecia - teczka proponowana przez admina. bardzo fajna rzecz.
...
opcji typu chamski segregator i foty w koszulkach foliowych nawet ci przez szacunek nie proponuje :D:D:D
co do formatu - polecam a4, 15x21 troche maly jest, a wiekszy troche mniej wygodny :D - choc pieknie wyglada

ekonet
11-04-2007, 11:47
Czy tansze nie wiem ale raczej niekoniecznie w tej formie. Postaraj sie o profesjonalna teczke z dyzymi formatami zdjec. Usztywniona okladka, przekladki miedzy foliami itd. Zupelnie inne wrazenie. Ksiazka dobra jest dla Panstwa mlodych, choc widzialem juz pieknie wykonane i robiace duze wrazenie ;)
Piotrze (a może raczej - Piotrowie, bo Sailor też może odpowie) - masz jakąś konkretną teczkę na myśli? Podpowiedz coś, proszę.

teh_14m3
11-04-2007, 15:00
strona z kalki technicznej na przyklad :D


dzieki, domyślałem się że o to może chodzić. Wolałem mieć jednak pewność ;) :D

ictus
11-04-2007, 15:08
no wlasnie moglibyscie zobrazowac ta teczke???
a moze ktos ma swoje Pf i moglby zaprezentowac jak mniej wiecej wyglada

teh_14m3
13-04-2007, 00:42
Też byłbym wdzięczny za jakieś dokładniejsze informacje ;)

W ciągu najbliższego tygodnia muszę przygotować swoje folio do prezentacji i niewiem czy mój pomysł będzie najlepszy/najtańszy (koszty względem zamierzonego efektu)...

MR
13-04-2007, 17:55
dołączam się do prośby ictus, mam nadzieje że ktoś zechce odpowiedzieć, bo narazie widzę, cisza :)

sailor
14-04-2007, 01:29
jak uda mi sie w niedziele ja sfocic czytaj - wrezscie dostane to podelse foty :)

teh_14m3
14-04-2007, 02:17
jak uda mi sie w niedziele ja sfocic czytaj - wrezscie dostane to podelse foty :)

z niecierpliwością oczekuję tej chwili, dzięki ;) :D

MR
14-04-2007, 09:41
również dziękuje... i czekam ;)

Gawronnek
14-04-2007, 09:51
też jestem ciekawy jak wygląda takie profesjonalne porfolio Piotrze ;)

hicks
14-04-2007, 11:46
no to czekamy :)

teh_14m3
18-04-2007, 18:04
Nadal czekam... Chyba już sie nie doczekam ;/

Najgorsze jest to że jutro musze zapolować na teczke ;/ :(

Markysz
18-04-2007, 19:15
chętnie zobacze jak wygląda taka "teczka"...:-D

slaw74
22-04-2007, 10:28
Przypominamy ze nadal czekamy..... ;)

Andy_O
23-04-2007, 11:07
Mozna też poszukać teczek z jednej strony typowo "segregatorowych", ale w wykonaniu nie-biurowym, ale z ładną skóropodobną okładką. Ja np. wygrzebałem (nie kupiłem) segregator zapinany dodatkowo na suwak, wygląda bardzo porządnie i nietuzinkowo. Można też poprosić o oprawienie segregatora w skóre lub inny materiał, trwa to 2 dni a stajesz sie posiadaczem jedynej i niepowtarzalnej sztuki na świecie.
Co do koszulek foliowych: oczywiście zwykłe biurowe koszulki nie wyglądaja estetycznie, ale jeśli chcesz pokazywać portfolio różnym ludziom (przecież nie powiesz im, żeby wcześniej umyli ręce) to można czasem kupić koszulki foliowe z grubej folii, w którą dodatkowo wsuwa się karton. Dzięki temu kartka jest sztywna i błyszcząca, no i można łatwo usunąć odciski palców.
Kartki typu "segregatorowego" mają jeszcze tą zaletę, że różne prace możesz pokazywac róznym osobom. Jeśli idziesz na spotkanie z rodzicami w sprawie zdjeć dzieci, to wypinasz z teczki akty. Jeśli spotykasz sie z modelką, dopinasz zdjęcia typu "backstage" żeby widziała, jak wygląda praca. Ale spotykając się z facetem z gazety w sprawie publikacji, to backstage wypnij, bo nie zrobią na nim wrażenia ;-)

Oczywiście format 20x30 to portfoliowy standard, ew. skadrowane.
Obawiam się, że lepszej jakości niż odbitki fotograficzne ze sprawdzonego labu nie uzyskasz inną techniką.

teh_14m3
24-04-2007, 00:52
Andy, taka teczke znalazłem w Profilabie przy Hali Mirowskiej. Cena 80 i 110 zl, nie pamiętam czym sie wersje różniły ale możliwe, że właśnie możliwością wpinania koszulek. Tak jak mówiłeś - teczka oprawiona w czarną skóre lub coś skóropodobnego, w środku foliowe koszulki posiadające wewnątrz czarną grubą folie...

Ja uzanłem, że jeszcze nie czas aby tak dużo inwestować, dlatego zrobiłem swoją "teczke" na bazie normalnej teczki na dokumenty. W koszulki powkładałem zdjęcia przyklejone, takim wynalazkiem jakim przykleja sie płyty do czasopism, do czarnych kartek. Wygląda to w miare dobrze pod warunkiem, że nie trzeba przewracać kartek :twisted:

sailor
24-04-2007, 08:46
Przypominamy ze nadal czekamy..... ;)

szczerze wam powiem ze ja tez czekam az ja bede mogl odebrac i jzu mnie trafia ..
ale sprobuje wyciaganac i sfocic teczke "modelkowa"...

Radek Radziszewski
24-04-2007, 09:16
ja też ciekawym...

MR
03-05-2007, 14:04
i nadal czekamy ... ;)

tito
05-05-2007, 15:35
tak, tak...
czekamy ;-)

sailor
05-05-2007, 17:04
Sorki wielkie Panowie ze tak pozno .. ale ja na swoja ksiazke sie chyba nie doczekam i musze ja zrobic zupelnie gdzie indziej. tak wiec mojej chwilowo nie pokaze. ale wklejam zdjecia przykladowej ksiaki jaka jest robiona modelkom, mysle ze fotograf moze rowniez z niej skorzystac. na stale 20 kart z grubej folii. w srodku czarny karton na ktory naklejane sa fotografie. karton wielkosci troche wiecej niz a4. calosc oprawiona w eko skore z wytloczonym logo. prezentuje sie znacznie lepiej niz na zdjeciach :P
http://psychodelic.org/%7Esailor/forum/ksiazka.jpg

http://psychodelic.org/%7Esailor/forum/ksiazka1.jpg

http://psychodelic.org/%7Esailor/forum/ksiazka2.jpg

http://psychodelic.org/%7Esailor/forum/ksiazka3.jpg

http://psychodelic.org/%7Esailor/forum/ksiazka4.jpg

teh_14m3
05-05-2007, 18:32
Sorki wielkie Panowie ze tak pozno .. ale ja na swoja ksiazke sie chyba nie doczekam i musze ja zrobic zupelnie gdzie indziej. tak wiec mojej chwilowo nie pokaze. ale wklejam zdjecia przykladowej ksiaki jaka jest robiona modelkom, mysle ze fotograf moze rowniez z niej skorzystac. na stale 20 kart z grubej folii. w srodku czarny karton na ktory naklejane sa fotografie. karton wielkosci troche wiecej niz a4. calosc oprawiona w eko skore z wytloczonym logo. prezentuje sie znacznie lepiej niz na zdjeciach :P


Wielkie dzieki za zaprezentowanie tej wersji pro. Ta teczka jest bardzo podobna do tego co widziałem w Profilabie, możliwe że ta jest znacznie lepiej wykończona. Środek jest identyczny. Oczywiście tamta pozbawiona jest wytłoczonego logo ;)

giziol
05-05-2007, 19:19
sailor : a koszt takiej imprezy?

MR
05-05-2007, 19:57
sailor wielkie dzięki za chęć poświecenia czasu i pokazania nam teczki :)

fajnie to wygląda, a czy są jeszcze jakieś inne warianty ?

może ktoś z was zna jakiś sklep//firmę, która oferuje rożnego rodzaju teczki etc. ? (najlepiej strony www. ) no i może znacie jeszcze jakieś bardziej "budżetowe" rozwiązania ?

sailor
06-05-2007, 01:10
giziol - ok 200-250pln sama teczka, ale pewnie mniej profi wykonana mozna taniej dostac :)

inne warianty - prosze bardzo:
http://www.blurb.com/
http://www.portfolios-and-art-cases.com/ind.html

sliczne profesjonalne i ... drogie

Gawronnek
06-05-2007, 12:58
podałeś link ze świata, a w kraju bywa coś takiego, zakładam ze tak, jednak nie mam szczęścia trafiam raczej na zwykłe albumy

Andy_O
07-05-2007, 14:25
Właśnie byłem w Excellent Office. Mają (chwilowo wyprzedane, ale bywają) teczki oprawione w materiał skóropodobny, z rączką do noszenia, zapinane na zamek błyskawiczny, w środku zaczepy segregatorowe. Oczywiście na karty formatu A4.
Koszt oto około 150zł.

Excelent Office
ul. Górczewska 212/226 Warszawa
lub al. Jerozolimskie 179, "BlueCity", poziom -1

sailor
07-05-2007, 15:25
podałeś link ze świata, a w kraju bywa coś takiego, zakładam ze tak, jednak nie mam szczęścia trafiam raczej na zwykłe albumy
w dobie internetu i globalnej komuniakcji chyab nei problem zamowic? mozna zamowic w kilka osob i koszta wysylki beda smieszne.. skoro polowa fotopstrykow kupuje sprzet w stanach na e-bayu to nie widze przeciwwskazan by kupic w sklepie internetowym :)
a co do polski .. jak na wiekszosc rzeczy dobrych jakosciowo i wizualnie .. rczej nie ma zbyt wielkiego zapotrzebowania to i podaz niewielka

wronap
22-05-2007, 16:51
A czym wklejacie zdjęcia do albumów ? I co robicie żeby wszytskie zdjęcia były prosto... ? bo mnie trafia jak mam wkleić 100 zdjęć 15x21

Rycerz
02-03-2009, 08:56
macie jeszcze jakieś fajne sprawdzone pomysły na wykonanie takiego portfolio? miejsca gdzie można kupic takie teczki, itp. ?

mikkay
02-03-2009, 13:15
A czym wklejacie zdjęcia do albumów ? I co robicie żeby wszytskie zdjęcia były prosto... ? bo mnie trafia jak mam wkleić 100 zdjęć 15x21

Ja sobie robię kartonowy szablon do danego albumu. Gotowy w 15 minut, a później fotoprzylepce kleją się jak burza :)

Szukam od dłuższego czasu czegoś podobnego w PL... i znaleźć nie mogę. Widział ktoś coś podobnego?
http://www.rexart.com/case_envy_arsenal_translucent.html

Michał Jędrak
03-03-2009, 22:31
A ja mam zwykły segregator a w nim 'folijki' ale nie te popularne karbowane, tylko gładkie. W folijkach jest czarny karton a na nim zdjęcie. Zdjęcie na środku, od spodu przymocowane jest odrobiną cienkiej taśmy dwustronnej. Jest to lepsze rozwiązanie niż przyklejane narożniki, gdyż zdjęcie nie wypada przy zgięciu kartki. Zależnie od klienta, dobieram sobie zawartość i kolejność kartek w portfolio. Przyznam szczerze, że kiedyś myślałem, że muszę mieć eleganckie portfolio, ale ludzie z branży reklamowej czy z firm chcą oglądać zdjęcia a nie podniecają się segregatorem. Oczywiście wyjątek stanowią pary młode, rodziny i modelki. Te grupy robią WOW inieważne co masz w środku, byleby album wyglądał wykwintnie.

Ale może kiedyś się skuszę i zrobię sobie ładny segregator.