PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest zrobione?



Strus
29-08-2013, 14:42
Takie proste pytanko. Jak jest zrobione to zdjęcie? Ktoś się z taką "ruchomą" fotką spotkał?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/alexyoshiokarotiformbmwe36title-2.gif
źródło (http://www.stanceworks.com/wp-content/uploads/2013/08/alex-yoshioka-rotiform-bmw-e36-title.gif)

Sendilkelm
29-08-2013, 14:48
Zwykły animowany gif

http://en.wikipedia.org/wiki/Graphics_Interchange_Format

Art Erie
29-08-2013, 14:48
.gif

TOP67
29-08-2013, 14:50
I w dodatku niezgodny z regulaminem :)

morzon
29-08-2013, 14:50
Kiedyś miałem appke na telefonie która nagrywała kilko sekundowy filmik po czym robiła z tego takiego gifa...

shaolin
29-08-2013, 14:50
W skrocie mniej wiecej tak - robisz krotkie ujecie, z ktorego bedziesz mial klatki do gifa. Zostawiasz jedna warstwe stala, w ktorej robisz dziure (tu na latajace krzaczory), a pod spodem masz normalnie lecace klatki filmiku. I tyle ;) Na ajpada teraz jest Echograph, ktory robi cos takiego ;)

Art Erie
29-08-2013, 14:53
Na papierze, to by było coś :)

TOP67
29-08-2013, 14:55
W PS wystarczy wyeksportować warstwy. Ale najlepsza (w sensie śmieszna), jest picasa. Sama z siebie łączy zdjęcia seryjne w takie animacje.
Potem człowiek znajduje takie coś


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/TP1_8097MOTION-2.gif
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-TeK72wALB-4/Uh9FK18gknI/AAAAAAAEWc8/pAtk5QGds8w/s800/TP1_8097-MOTION.gif)

RobertMiernik
29-08-2013, 15:00
Na papierze, to by było coś :)

Takie rzeczy tylko w Hogwarcie...

MstrG
29-08-2013, 15:13
http://www.amusingplanet.com/2011/04/jamie-becks-animated-gif-photography.html

Z tego co wiem niektórzy wprawiają w ruch jedno zdjęcie ;) Nie wiem czy tak robiła Jamie, ale jest to możliwe.

Strus
29-08-2013, 15:35
W PS wystarczy wyeksportować warstwy.

Rozwiń jak możesz.

Czyli że ogólnie to strzelam szybką serię i składam w gifa czy nagrywam film i na film nakładam klatkę zdjęciową?

Wybaczcie ale nie ogarniam. Gif to gif i to kumam. Tylko że gify to taka jakby składanka zdjęć zmieniających się w określonym czasie. I zmienia się cały kadr. A tego powyższego jednak nie łapię

shaolin
29-08-2013, 15:47
Odpal fotoszopa, zrob se warstwy, odpal se okienko timeline/animation (zalezy ktorego masz fotoszopa, w starym chyba bylo animation, w CS6 jest timeline), zaznacz wszystkie warstwy i po prawej w gornym rogu tego animacyjnego okienka klikasz i wybierasz mejk frejms from lejers. I od tego momentu juz se dzialaj na poszczegolnych klatkach ;)

MstrG
29-08-2013, 15:47
Rozwiń jak możesz.

Czyli że ogólnie to strzelam szybką serię i składam w gifa czy nagrywam film i na film nakładam klatkę zdjęciową ?

Wybaczcie ale nie ogarniam. Gif to gif i to kumam. Tylko że gify to taka jakby składanka zdjęć zmieniających się w określonym czasie. I zmienia się cały kadr. A tego powyższego jednak nie łapię

Czemu musi zmieniać się cały kadr? Tutaj tez jest składanka, zmienia się tylko wybrany fragment.

Sendilkelm
29-08-2013, 16:02
Wybaczcie ale nie ogarniam. Gif to gif i to kumam. Tylko że gify to taka jakby składanka zdjęć zmieniających się w określonym czasie. I zmienia się cały kadr. A tego powyższego jednak nie łapię

Tutaj też się zmienia "cały kadr" :)

shaolin
29-08-2013, 16:17
Strus jedna wazna rzecz - ujecie tylko ze statywu/podparcia/worka z groszkiem/itd ;) Kazdy minimalny, niepozadany ruch (czyt. brak stabilizacji :D) w filmie od razu bedzie widoczny jak go przylozysz do nieruchomej warstwy.

qualin
29-08-2013, 19:03
Tu bylo tez cos na ten temat niedawno: http://fotoblogia.pl/2013/08/21/nowy-trend-w-fotografii-slubnej-animowane-gif-y

Feni
29-08-2013, 20:09
A jest jakiś alternatywny format dla .GIF, lepiej radzący sobie z przejściami tonalnymi i ogólnie oferujący lepszą jakość? Może .SWF? Pomijam sprawę rozmiaru pliku.

qualin
29-08-2013, 22:13
swf to nic innego jak flash, a dzisiaj sie wszyscy z tego wycofuja. na nowych telefonach trzeba kombinowac aby miec obsluge flasha, a gify sa uniwersalne, dzialaja zawsze i wszedzie.

Feni
29-08-2013, 23:05
No dobrze, ale jakby ktoś chciał zbudować np. galerię z takimi animacjami; prostymi dwiema klatkami- jedna ze zdjęciem przed obróbką, druga- ze zdjęciem po obróbce... taki before/after z płynnym przejściem, to .GIF rodzi wiele ograniczeń jakościowych, bo ograniczona jest przestrzeń kolorów itd. a jak to zrobić żeby zdjęcie zachowało szczegóły i kolory?

Na fotce podanej jako przykład, widać wyraźnie plamy jednolitego koloru zamiast gradientu i miejsce nałożenia maski na gałęziach.

pytam z ciekawości, bo przecież nie tym jest ten wątek :)

TOP67
29-08-2013, 23:12
Na własnej stronie możesz naprzemiennie wyświetlać kilka zdjęć JPG, używając HTML i javascript.

Feni
29-08-2013, 23:25
Aha, dzięki. Poszukam czegoś więcej o metodzie, o której piszesz :)

TOP67
29-08-2013, 23:31
Wiele, wiele lat temu zrobiłem coś takiego http://jasiu.piotrowski.wroclaw.pl/2004-2.html, trzeba zjechać prawie na sam dół

bognik
31-08-2013, 21:18
Ja nakręciłam filmik telefonem, na który wgrałam program, który zmienił film automatycznie na gifa:

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/14t7ozq-2.jpg
źródło (http://oi40.tinypic.com/14t7ozq.jpg)

qualin
31-08-2013, 22:12
Tylko zwykly animowany gif to zupelnie co innego niz kinografika bo tak sie wlasnie nazywaja zdjecia ozywione animacja jakiegos elementu.

matomi
24-09-2013, 09:01
http://szerokikadr.pl/poradnik/wakacyjna-fotografia-dla-zaawansowanych-w-cwiczeniach

Ćwiczenie nr 9 :)