PDA

Zobacz pełną wersję : Nod 32 legalnie czy nielegalnie?



manfred
29-08-2013, 09:04
Witam serdecznie na aukcji zakupiłem program antywirusowy nod 32 z opisu wynika ze jest to pełna wersja programu. Niestety wyświetlił mi się komunikat że wersja testowa własnie kończy się za siedem dni a mój login i hasło jest nieaktualne. Oto link do aukcji http://allegro.pl/eset-nod32-antivirus-6-0-pl-2013-1-komp-2-lata-i3427012809.html. Nadmieniam, ze nie ma żadnego kontaktu ze sprzedającą te programy. Dodatkowo zadzwoniłem do Eset Polska podałem login i dowiedziałem się ze login nie jest z polskiej dystrybucji i oprogramowanie nie może być w Polsce użytkowane i jest nielegalne a ja jestem piratem z Karaibów. Co o tym sadzicie?

stock
29-08-2013, 09:15
skoro tak Ci powiedzieli u źródła to nie pozostaje nic innego jak zapakowac ciupage do bagażnika i jechac szukac sprzedawcy co Cię zrobił w bambuko. Bo co innego zrobisz ?

manfred
29-08-2013, 09:17
No z tą ciupagą dobrze prawisz ino to jest baba to może by tak wychędożyć w krzakach ;-) zamiast lać bez łeb.

freefly
29-08-2013, 09:23
skoro tak Ci powiedzieli u źródła to nie pozostaje nic innego jak zapakowac ciupage do bagażnika i jechac szukac sprzedawcy co Cię zrobił w bambuko. Bo co innego zrobisz ?

Tą ciupagą to kupujący chyba najpierw sam powinien się puknąć.
Jeśli chcesz manfred, to mogę co tanio sprzedać Pałac Kultury lub Kolumnę Zygmunta.:lol:

zako
29-08-2013, 09:25
Przedmiotem aukcji był jakiś dęty kod, a nie pudełkowa wersja programu (jak sugeruje obrazek). Jeden kod dla wszystkich? NOD najpopularniejszy? Wtopiłeś przez naiwność i nic już z tym nie zrobisz... Jeśli aż tak tęsknisz za Karaibami, to zainstaluj coś do p2p... Przynajmniej "na własnej łodzi" będziesz pływał :D

manfred
29-08-2013, 09:27
Tą ciupagą to kupujący chyba najpierw sam powinien się puknąć.
Jeśli chcesz manfred, to mogę co tanio sprzedać Pałac Kultury lub Kolumnę Zygmunta.:lol:

Zawsze jest ten pierwszy raz a stary góral manfred uległ wdziękom jasno blond przebiegłej przestępczyni. Bije sie w pierś że przez swoje skąpstwo straciłem dwie flaszki wódki wraz z przepitką.

stock
29-08-2013, 09:34
weekend się zbliża - proponuję dokupic kolejne dwie flaszki i przepitkę i w miłej rozluźnionej atmosferze o blond oszustce zapomnieć :)

shaolin
29-08-2013, 09:36
Kazdemu moze sie przytrafic. Jeszcze zeby to byl sklep, a to po prostu zwykle konto i to z komentarzami nabitymi na sprzedazy NODa (i to pewnie tego samego kodu, albo leca keygenem zeby obdarowac caly swiat serialami :D). Ciesz sie, ze to tylko 50zl, a nie 50mld. Nastepnym razem jak masz kupowac oprogramowanie w postaci antywirusa to idz na strone producenta...

GonzoG
29-08-2013, 09:54
dowiedziałem się ze login nie jest z polskiej dystrybucji i oprogramowanie nie może być w Polsce użytkowane i jest nielegalne a ja jestem piratem z Karaibów.
To jest totalna bzdura.
Oprogramowanie można zakupić skądkolwiek i jego używanie jest w pełni legalne (o ile dane oprogramowanie nie łamie lokalnych przepisów). Ogólnodostępne oprogramowanie nie podlega wyłączności w dystrybucji, szczególnie, że nawet w licencji NOD'a nie ma nic na temat ograniczeń w użytkowaniu wynikający z lokalizacji.
Polski dystrybutor może jedynie nie mieć wsparcia, jeśli jest to zależne od dystrybutora, a nie częścią licencji.

Co do samej sprzedaży - można zgłosić do allegro i próbować odzyskać pieniądze.

MstrG
29-08-2013, 09:55
Tu jest ciekawy ranking:
http://www.av-test.org/en/tests/home-user/windows-7/mayjun-2013/

Ja przez długi czas używałem darmowego Comodo: Internet Security, w rankingach zawsze zajmował czołowe miejsca.

manfred
29-08-2013, 10:02
To jest totalna bzdura.
Oprogramowanie można zakupić skądkolwiek i jego używanie jest w pełni legalne (o ile dane oprogramowanie nie łamie lokalnych przepisów). Ogólnodostępne oprogramowanie nie podlega wyłączności w dystrybucji, szczególnie, że nawet w licencji NOD'a nie ma nic na temat ograniczeń w użytkowaniu wynikający z lokalizacji.
Polski dystrybutor może jedynie nie mieć wsparcia, jeśli jest to zależne od dystrybutora, a nie częścią licencji.

Co do samej sprzedaży - można zgłosić do allegro i próbować odzyskać pieniądze.

Nie wiem czy bzdura czy nie bzdura. Ale zakupiony login wraz z hasłem będzie działał jeszcze 7 dni i jest oznaczony jako testowy. Dodatkowo nie mogę ściągnąć aktualizacji na tym loginie i haśle. Miła pani sprawdziła mi login i poinformowała mnie, że oprogramowanie na tym loginie nie można używać w Polsce no jak mi to wyjaśnisz? Być może cwaniara pobiera login i hasła z "pewnych" stron i je sprzedaje dodając otoczkę w postaci swojego szablonu na allegro. Dodatkowo link do poczytania na jakim oparł sie pracownik ESET Polska http://www.eset.pl/O_nas/Centrum_prasowe/Aktualnosci,news_id,5511

docxxx
29-08-2013, 10:09
Ojej, chciałeś zaoszczędzić kilka złotych i kupiłeś po taniości program, który może być wykorzystywany tylko np. w Czechach. Tak robiono z Kasperskim.

pil74
29-08-2013, 10:15
Gdzieś, kiedyś była stronka z loginami i hasłami do eseta. Wpisywało się i była loteria przez jaki czas to będzie działać. Jedni pisali że trafili na hasła 7 dniowe inni że kilkumiesięczne.
Sam kupuje IS eseta na 3 stanowiska + 3 mobilne wersje coś za ok 100 parę złotych.

manfred
29-08-2013, 10:16
Czyli uważasz, że sprzedawca jest bez winy nie informując na swojej tronie, iż oprogramowanie nie będzie działać w Polsce tylko np w Somalii. Natomiast winę ponosi kupujący sknerus, który chciał zaoszczędzić 70 zł. Czy jest coś złego w moim zakupie oczywiście oprócz tego że wydałem 50 zł i nie działa mi oprogramowanie? Chciałem być legalny i wybrałem serwis aukcyjny na którym kupowałem już oprogramowanie. Teraz wybiorę "inny" serwis który w porównaniu do niektórych sprzedawców z allegro jest rzetelniejszy.

docxxx
29-08-2013, 11:22
Wierzysz rankingom?! Szkoda, bo dziś pozycja w nim jest uzależniona do wydanej kasy na reklamę.

MstrG
29-08-2013, 11:37
Wierzysz rankingom?! Szkoda, bo dziś pozycja w nim jest uzależniona do wydanej kasy na reklamę.

Czy ja napisałem, że wierzę? Trzeba się czymś posiłkować w doborze firewalla i av. W różnych testach jest kilka przodujących programów - Kasperky, Bitdefenter, Comodo, G Data i Norton. Zauważ, że poleciłem darmowy pakiet, pewnie zarabiają na nim grube miliony i przekupują testujących oraz portale internetowe.

Czego Ty używasz i dlaczego?

Kurtz
29-08-2013, 11:48
Takie testy są w większości przypadków o kant dupy potłuc. Służą promowaniu konkretnych produktów bo są mocno sponsorowane. Również metodologia jest tu często wątpliwa. Ciężko testować antywirusy, które w większości mają nas chronić przed nowymi zagrożeniami, a nie już tylko istniejącymi. Większość wiodących produktów nie ma problemów ze znanymi zagrożeniami. Najważniejsze i najciekawsze są moduły heurystycznie wykrywające zagrożenie, etc.
Osobiście nie posiłkuję się takimi rankingami. Mam trochę własnego doświadczenia z różnymi antywirusami, kiedyś sam robiłem "testy" używając różnych form malware, rootkitów. Wybrałem Nortona 360 i jestem zadowolony, nie widzę powodów do zmiany. Ciężko zweryfikować czy oprogramowanie ochronne dobrze działa. Bo jeżeli działa dobrze, to nic nie widać, jeżeli działa źle.. no cóż, też nic nie widać bo każde zagrożenie dla nas stara się jak najlepiej ukryć w systemie. To już nie są czasy wirusów pisanych przez nastolatków w kraciastych koszulach, bez życia w piwnicy na komputerze z 64MB RAM. Dziś to jest biznes i idą na to ogromne pieniądze.

MstrG
29-08-2013, 12:02
Takie testy są w większości przypadków o kant dupy potłuc. Służą promowaniu konkretnych produktów bo są mocno sponsorowane. Również metodologia jest tu często wątpliwa. Ciężko testować antywirusy, które w większości mają nas chronić przed nowymi zagrożeniami, a nie już tylko istniejącymi. Większość wiodących produktów nie ma problemów ze znanymi zagrożeniami. Najważniejsze i najciekawsze są moduły heurystycznie wykrywające zagrożenie, etc.
Osobiście nie posiłkuję się takimi rankingami. Mam trochę własnego doświadczenia z różnymi antywirusami, kiedyś sam robiłem "testy" używając różnych form malware, rootkitów. Wybrałem Nortona 360 i jestem zadowolony, nie widzę powodów do zmiany. Ciężko zweryfikować czy oprogramowanie ochronne dobrze działa. Bo jeżeli działa dobrze, to nic nie widać, jeżeli działa źle.. no cóż, też nic nie widać bo każde zagrożenie dla nas stara się jak najlepiej ukryć w systemie. To już nie są czasy wirusów pisanych przez nastolatków w kraciastych koszulach, bez życia w piwnicy na komputerze z 64MB RAM. Dziś to jest biznes i idą na to ogromne pieniądze.

Nie ma 100% ochrony, a często się okazuje, iż najsłabszym ogniwem jest użytkownik, który niepoprawnie skonfiguruje zaporę lub nawet sam zainstaluje szkodliwe oprogramowanie.

Używałem kiedyś Nortona, wspominam go jako pamięciożernego potwora, ale to były stare czasy i może coś się zmieniło. Miło wspominam Kaspra, do którego dostałem roczny darmowy klucz przy okazji kupna jakiegoś produktu. Comodo Internet Security nigdy mnie nie zawiodło - miałem 5, podobno 6 jest mniej czytelna.

Kurtz
29-08-2013, 12:12
Norton był ciężki, z różnych powodów, często dlatego, że skanował wszystko co się da, sprawdzał wiele różnych zagrożeń. Teraz jest lepiej, też ze względu na to, że komputery są sporo szybsze ;)

wuel
29-08-2013, 13:21
Oto link do aukcji http://allegro.pl/eset-nod32-antivirus-6-0-pl-2013-1-komp-2-lata-i3427012809.html.

Widzę po komentarzu, że jesteś "jasnym przypadkiem brudnego działania konkurencji" :-D

manfred
29-08-2013, 15:24
Masakra bądź tu człowieku czujny i walcz o swoje to Cie zaraz sprowadzą do parteru.

ekonet
29-08-2013, 22:53
Widzę po komentarzu, że jesteś "jasnym przypadkiem brudnego działania konkurencji" :-D
Nieprawda. Tam napisano "konkurecji" ;)

manfred
29-08-2013, 23:09
Kasa zwrócona na konto dostałem tylko negatywa odwetowego ale trudno trzeba sie z tym liczyć.

robak_wroc
30-08-2013, 00:17
Norton sie mocno zmienil. Nie mam windowsa, ale zonie, tacie i siostrze na ich komputery pcham n360 a ostatni tylko NIS. Zero problemow. Wczesniej mialem avasta, bo lzejszy byl od nortona. Na wlasne oczy po wejsciu na www (zainfekowany cms) widzialem jak zainfekowana strona rozklada avasta, a potem dziadostwo tak wlazlo w system, ze nie wiedzialem gdzie szukac i skonczylo sie na reinstalu. Od tamtego czasu norton, a i z w/w strona sobie poradzil. A gotowy bylem z ghostem by przywrocic calosc od poczatku :)

mini21
30-08-2013, 03:08
Ja kupiłem ESS na okres 180 dni na allegro za 15 zł:
http://allegro.pl/eset-smart-security-180-dni-automatyczna-wysylka-i3477429224.html
U mnie pokazuje że data wygaśnięcia to 21-02-2014 więc w sumie by się zgadzało.
Podejrzewam, że może to być kod z gazety (kiedyś do chyba Dziennika dodawany był ESS wraz z kodem na pół roku).
Ciekaw jestem, czy za jakiś czas też nie dostanę info - "twój klucz jest ....." ale póki co działa i jest ok.

Rafał_Sz
31-08-2013, 21:31
Najlepsze w opisie aukcji jest to:

"Kody są objęte miesięczną gwaracją przez cały czas działania, tj. przez 2 lata."

:mrgreen:

eristoff
31-08-2013, 23:01
Tak czytając wątek wyrywkowo naszedł mnie pomysł.

Kupując dużą ilość licencji można wynegocjować fantastyczną cenę na ESET Endpoint Antivirus NOD32 Client , wiem bo kupowałem do pracy 50 licencji przedłużenia + 15 nowych na dwa lata , przedłużenie za 44,25 zł a nowe licencje za 62,70 zł (ceny netto). Kupowałem od oficjalnego dystrybutora, zrobię reklamę ale cóż, firma PULSAR SYSTEM
JACEK SKORUPA 87-100 TORUŃ, nie chcę jakoś wyróżniać tej firmy ale chyba zapytania wysłałem do 10 różnych firm i ta była najtańsza, choć niektóre ceny były prawie tak samo niskie.

I teraz pomysł, myślę że znajdzie się kilkanaście osób na zrzutę na taki pakiet licencji. Załóżcie sobie jakiś wątek i zróbcie ściepę i będziecie mieli w pełni legalne oprogramowanie za znacznie niższą cenę.

Podane ceny są z końca grudnia 2012, więc może teraz być jeszcze lepiej.

KS
01-09-2013, 11:50
Jeśli ktoś szuka antywirusa, to polecam Emsisofta. Silnik Bitdefendera + własny antymalware. Koszt to ok. 69 zł/rok.

Zainstalowanie z tego linka wersji próbnej da mi miesiąc licencji, więc trochę prywaty tu przy okazji pouprawiam: http://www.emsisoft.com/en/software/antimalware/?id=6866782

;)

Przy okazji polecam dobre forum dotyczące bezpieczeństwa: http://forum.safegroup.pl/

ekonet
01-09-2013, 12:41
Tak czytając wątek wyrywkowo naszedł mnie pomysł.
Pomysł nie mógł czytać wątku i najść.