PDA

Zobacz pełną wersję : Co to za rozmycie?



emilcabaj86
27-08-2013, 06:33
Witam,

chciałbym zapytać czy wiecie jak uzyskać takie rozmycie jak na dole zdjęcia.
Coraz częściej widzę tego typu rozmycie na zdjęciach i myślę, że większość tego typu rozmyć powstało w PS.
Jak zrobić coś takiego żeby wyglądało naturalnie?


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/3-13.jpg
źródło (http://500px.com/photo/44308270?feature=popular)

carac
27-08-2013, 06:41
Zdaje się, że rozmycie jest tu naturalne, czyli zdjęcie robione jasną stałką przy pełnym otwarciu (1.8).

morzon
27-08-2013, 07:43
To blur z PS'a.

mini21
27-08-2013, 07:53
A może to tilt-shift :)

TOP67
27-08-2013, 08:22
Ordynarny blur w PS. fuj

Coitus Interraptus
27-08-2013, 09:30
Przysłona 1.8 na pełnej klatce, więc głębia ostrości jest minimalna. Inna sprawa, że zdjęcie jest tak szopowane, że trodno powiedzieć co z czego wynika ;)

TOP67
27-08-2013, 10:06
Gdyby to był tylko obiektyw, to na szopie nie byłoby rozmycia. Rozmyty jest cały dół.

GonzoG
27-08-2013, 12:05
Góra rozmyta przez małą GO, na dole dołożone rozmycie - LR np przez zastosowanie gradientu. Wygląda to bardzo źle.

witboy
27-08-2013, 14:25
to ja moze z innej beczki da rade w lightroomie uzyskac takie kolory czy tylko szop? ew moze jakas akcja istnieje?

KamilM
30-08-2013, 09:56
Da radę :)