PDA

Zobacz pełną wersję : statyw hama pod nikon d5100



satanica
27-08-2013, 00:24
witam chce kupic statyw ( na podróze i zdjecia na zewnatrz) i w oko wpadł mi Hama Traveller Compact pro nowy w cenie ok 145 zł . Czy warto czy moze za ta cene moge dostac cos lepszego. Czytalem troche opini i w wiekszosci za ta kase ludzie polecają, choc nie jest idealny. Poprzednio mialem jakis z allegro za 59 zł i byl spoko, ale troche za plastikowy. Kobitka niechcący nadepnęła jak pozowała i po statywie :)

dzieki

puszosław
27-08-2013, 07:26
Przede wszystkim, podejdź do jakiegoś sklepu i pomacaj. Wszytko co ma plastikowe głowice odrzuć na wstępie. Im solidniejsze nogi tym pewniej statyw stoi na ziemi. Musisz podać na czym Ci zależy. Czy ma to być statyw ogólnego zastosowania. Nie wiadomo też jakim szkłem dysponujesz. Czy jest to coś lekkiego, czy wręcz przeciwnie.
Czy raczej wysoki, czy z możliwością osiągnięcia żabiej perspektywy...
Za kwotę którą podałeś prawdopodobnie statyw jest plastikowy i prędzej czy później skończy tak jak poprzedni...

satanica
27-08-2013, 18:49
Nigdzie nie maja na stanie, posiadam kit 18-55mm, w planach jest stałka 1.8 wiec ciezarów nie bede zaczepiał. Zalezy mi na uzywaniu go w podrózach, szczegolnie gdzie sobie walnac fotkie z kobitką razemi nie bede musiał nigoko o nic prosic. Poprzedni statyw ( http://allegro.pl/statyw-nikon-d5200-d5100-d7100-d3100-d3200-d5000-i3464874325.html )spelnil swoją funkcje , zwiedzilem z nim kanary i nie mialem wiekszych problemow, nawet przy wietrze, tylko kobitka nadepneła gdzies na nozke i koniec. Tutaj jest video z ze statywem HAMA i wyglada solidnie za ta cene

http://www.youtube.com/watch?v=RZr6ElEg99s

puszosław
27-08-2013, 21:19
Używając szukajki znalazłem taki temat na tym forum. Poczytaj, może Ci się coś wyklaruje
http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=141705

satanica
27-08-2013, 23:00
przeczytalem ,dzieki, jedni polecaja, inni nie, tak samo jest tutaj
http://www.amazon.co.uk/Hama-Traveller-Compact-Pro-Tripod/dp/B002L4ODDS/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1377637150&sr=8-1&keywords=Hama+TRAVELLER+COMPACT+PRO

myslalem ze moze ktos sie bawił takim statywem bo za ok 140 zł nic lepszego sie nie kupi

Mcarto
28-08-2013, 22:07
Poszukaj informacji o serii Velbon Sherpa ew. statywach Slik - to chyba jedne z tańszych statywów które mają jako takie wykonanie.

satanica
02-09-2013, 01:18
http://www.amazon.co.uk/Velbon-DF-61-Heavy-Aluminium-Tripod/dp/B00B1Q5R2S/ref=cm_cr_pr_pb_i
o to ci chodzilo, w miare tani (120 zł) i same pozytywny

GonzoG
02-09-2013, 02:14
Co do statywów - sam próbowałem kiedyś tych tanich (<200zł) - wniosek - sprawdzają się do lekkich zastosowań z krótkim obiektywem.
Jak potrzeba czegoś pod aparat z dłuższym obiektywem, to niestety musi być w miarę solidny statyw z metalową głowicą. Plastikowe nie trzymają odpowiednio aparatu.

Niestety fotografia to hobby, które nie lubi taniości i trzeba liczyć się z wydatkami i to dużymi.

Mcarto
02-09-2013, 14:12
http://www.amazon.co.uk/Velbon-DF-61-Heavy-Aluminium-Tripod/dp/B00B1Q5R2S/ref=cm_cr_pr_pb_i
o to ci chodzilo, w miare tani (120 zł) i same pozytywny
Z Velbona seria Sherpa a ze Slika większość z głowicą 3D sie nadaje.
Proponuję dopłacić bo to zakup na lata.

Sam kiedyś kupiłem Hama Star62, używałem jakiś czas z lustrzanką entry level i nawet było to stabilne - HDRy wychodziły dobrze ale operowanie było skomplikowane i zawsze pilnowałem sprzętu bo sam statyw nie raz mi wiatr przewrócił.
Potem dozbierałem, kupiłem Giottosa (odpowiednik Manfrotto55) za 80 euro + głowicę za 60 i wiem, że zawsze mogę na nim polegać.

Greg77
02-09-2013, 23:37
Potem dozbierałem, kupiłem Giottosa (odpowiednik Manfrotto55) za 80 euro + głowicę za 60 i wiem, że zawsze mogę na nim polegać.

Sorki za offtop, ale dal bys namiary na tego giottos? I czy srednica gwintu pod glowice taka sama jak w manfrotto, musze zmienic mojego 190PROB na cos klasy 055PROB, smieszne tylko to, ze tego 190ProB mam kilka miesiecy i wciaz ma gwarancje, ale puszke i szkla zmienilem na FX i troche waza a 80 euro za klase 055 to malo.
Giottos to swietna marka...

Mcarto
05-09-2013, 18:16
Sorki za offtop, ale dal bys namiary na tego giottos? I czy srednica gwintu pod glowice taka sama jak w manfrotto, musze zmienic mojego 190PROB na cos klasy 055PROB, smieszne tylko to, ze tego 190ProB mam kilka miesiecy i wciaz ma gwarancje, ale puszke i szkla zmienilem na FX i troche waza a 80 euro za klase 055 to malo.
Giottos to swietna marka...
Poniżej link do Angielskiego przedstawiciela marki:
http://www.giottos-tripods.co.uk/index.php?page=productpage&cat=49130e801a374&product=4918537068d5f
Kupiłem model MTL9261B na Ebay w 2010r.
Śruba ma zwykły gwint.

MiGo
20-09-2013, 12:25
Podłączę się pod wątek, bo mam ten sam problem, zbliżony wagowo sprzęt (1.5Kg + 0,5 Kg rezerwa na lampę lub większe tele), ale bardziej zawężony scenariusz użycia, bo generalnie fotografuję z ręki, ale czasem chciałoby się o coś oprzeć aparat.
Zastanawiam się nad tańszym statywem niż Velbon Sherpa 803R lub Manfrotto (np. Velbon DF-60 (http://fripers.pl/product_info.php/info/p259_Profesjonalny-Statyw-DF-60-Max-162cm-Min-58cm-Velbon.html)), bo:
- rzadko zabiorę go ze sobą w plener (w porywach raz w tygodniu),
- w zasadzie nie odstąpię go na krok, bo ma to być stabilizacja ręki a nie stały punkt montażu,
- przeważnie mam zawsze coś ciężkiego (np. plecak) pod ręką do podwieszenia pod statyw.

Czy to ma sens? różnica w cenie pomiędzy tańszym a lepszym to ok 200 - 400 zł w zależności od firmy i modelu, czyli np. 1 tańszy obiektyw lub SB-400 :)