PDA

Zobacz pełną wersję : Holenderski odlot - AirShow2013



wolnyslimak
26-08-2013, 12:54
Dla mnie osobiście największym wrażeniem przy pokazach lotniczych jest ogrom i potęga dźwięku przelatującego myśliwca. Ten moment zrywał beret z głowy. F 16 holenderskiego teamu. Zapraszam.


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img23.imageshack.us/img23/8440/pqy1.jpg)

Ogólnie pokazy mocno na tak ale oczywiście poza terenem lotniska. Na nim samym żenada i tragedia. Tam zdjęć robić się nie da!!

wilk325
26-08-2013, 13:52
Dla mnie osobiście największym wrażeniem przy pokazach lotniczych jest ogrom i potęga dźwięku przelatującego myśliwca. Ten moment zrywał beret z głowy. F 16 holenderskiego teamu. Zapraszam.

Ogólnie pokazy mocno na tak ale oczywiście poza terenem lotniska. Na nim samym żenada i tragedia. Tam zdjęć robić się nie da!!

co do dźwięku - pełna zgoda,
co do robienia zdjęć na lotnisku - spędziłem całą sobotę na platformie i było bajecznie ( to co wyprawiał turek to był best w sobotę ), żałuję że nie poszedłem w niedzielę właśnie ze względu na holendra ;) musiało to bosko wyglądać - flary na pasie ;),
ze Skaryszewskiej w piątek i niedzielę ( do czasu przerwania holendrowi pokazu ) były lepsze momenty; ten to wiedzą Ci co im jeszcze w uszach dzwoni ;).

zdjęcie poprawne, choć bez szału.

darkmajin
26-08-2013, 13:53
Kolejny fan darmowej zabawy? za coś te pokazy organizują.... ludu od groma ( niedziela ) zdjęcia jak najbardziej można było robić.. kolejki,ceny piwa, kiełbasek etc. nie komentuje bo każdy tam chyba na głowę upadł łącznie z ludźmi stojącymi w 200m kolejce po kfc.. ale prowiant + picie i zdjęcia można było śmiało robić do tego podejść bliżej ( nie każdy ma prasówkę / wtyki ).

fota jakoś nie przyciąga pstryk taki który mógł zrobić każdy z lufą, może mniejszy crop by tu coś poratował i tak detalu mało widać..

wilk325
26-08-2013, 14:06
zdjęcia można było śmiało robić do tego podejść bliżej ( nie każdy ma prasówkę / wtyki ).

kupiłem wejście na trybunę i to bez znajomości :), a że byłem tylko w sobotę ;) to moja decyzja.

wolnyslimak
26-08-2013, 15:06
Kolejny fan darmowej zabawy? za coś te pokazy organizują.... ludu od groma ( niedziela ) zdjęcia jak najbardziej można było robić.. kolejki,ceny piwa, kiełbasek etc. nie komentuje bo każdy tam chyba na głowę upadł łącznie z ludźmi stojącymi w 200m kolejce po kfc.. ale prowiant + picie i zdjęcia można było śmiało robić do tego podejść bliżej ( nie każdy ma prasówkę / wtyki ).

fota jakoś nie przyciąga pstryk taki który mógł zrobić każdy z lufą, może mniejszy crop by tu coś poratował i tak detalu mało widać..

Nie rozumiem przytyku? Byłem w sobotę i wyszedłem. Nie płaciłem dodatkowego wejścia na trybunę bo byłem zdania, że nie poprawi to mojego miejsca względem słońca. Nie moja wina, że usytuowanie pasa startowego jest tak niefortunne, że mz. wchodzenie na lotnisko mija się z celem, a celem są zdjęcia. Np. zrobienie podobnego foto z terenu lotniska byłoby dość trudne gdyż większość ewolucji względem oglądających było pod słońce. Mylę się?

wilk325
26-08-2013, 15:21
Mylę się?

Niestety, mylisz się.
Owszem część ewolucji była pod słońce ( ale również na Skaryszewskiej świeciło słońce i część ewolucji była pod słońce :( ).
Trybuna wg mnie ( zresztą nie tylko bo było bardzo dużo obcokrajowców jak również ludzi dla których stanie w tłoku lub przepychanie ze względu na stan zdrowia jest niemożliwe ) się sprawdziła suuuper. A focenie przy zachodzącym słoneczku to była istna bajka.

pgaik
26-08-2013, 15:28
Mi się podoba bez względu czym i skąd ;)

adamkloc
26-08-2013, 15:51
foto ok:)ale mogło być lepiej

wolnyslimak
26-08-2013, 16:03
Mi się podoba bez względu czym i skąd ;)

Dziękuję.


...A focenie przy zachodzącym słoneczku to była istna bajka.

Jedynie tego mogę zazdrościć gdyż o tej porze słońce idealnie oświetlało pas od strony podchodzenia do lądowania. Niestety każda inna pora dnia to wg. mnie strata czasu. Czarne plamy na szarym tle nie są zbyt pociągające. Trochę dziwiła mnie sytuacja braku miejsca dla spotterów na końcu/początku pasa. Miejsce ku temu było idealne. Nie da się ukryć, że polana przy składzie węgla na Skaryszewskiej to jest najlepsze miejsce do robienia zdjęć. Dobra też jest górka z betonowymi płytami ale tam łokcie były konieczne. To nie dla mnie zabawa.

MARTINK
26-08-2013, 23:41
ja bylem w sobote tylko z lornetka - na wystep Turka warto bylo czekac - rewelacja, a masa ludzi juz poszla do domu.
Zdjecie technicznie dobre.

eskimos
27-08-2013, 11:59
Dziękuję.



Jedynie tego mogę zazdrościć gdyż o tej porze słońce idealnie oświetlało pas od strony podchodzenia do lądowania. Niestety każda inna pora dnia to wg. mnie strata czasu. Czarne plamy na szarym tle nie są zbyt pociągające. Trochę dziwiła mnie sytuacja braku miejsca dla spotterów na końcu/początku pasa. Miejsce ku temu było idealne. Nie da się ukryć, że polana przy składzie węgla na Skaryszewskiej to jest najlepsze miejsce do robienia zdjęć. Dobra też jest górka z betonowymi płytami ale tam łokcie były konieczne. To nie dla mnie zabawa.

Teoretycznie masz racje ale na Skaryszewskiej nie zrobisz zdjec ze startow, ladowan, low pasow, 80% akcji helikopterow zaslaniaja drzewa no i zdjecia na kontrze maja swoj urok, czasami duzo lepszy niz te idealnie oswietlone zza plecow. No i troche glupio byc cztry dni i walic w kolko to samo z tego samego miejsca, mam jedno zdjecie z trubuny ktore rozniesie reszte moich ze skaryszewskiej, w porownaniu do tych "katalogowych" zza plotu jest na nim cos wiecej :wink: Wieczorne sobotnie loty zwlaszcza "kyrie elejson" z Chorwacji to juz poezja, tego tez Skaryszewska nie da :wink:



Kolejny fan darmowej zabawy? za coś te pokazy organizują.... ludu od groma ( niedziela ) zdjęcia jak najbardziej można było robić.. kolejki,ceny piwa, kiełbasek etc. nie komentuje bo każdy tam chyba na głowę upadł łącznie z ludźmi stojącymi w 200m kolejce po kfc.. ale prowiant + picie i zdjęcia można było śmiało robić do tego podejść bliżej ( nie każdy ma prasówkę / wtyki ).

fota jakoś nie przyciąga pstryk taki który mógł zrobić każdy z lufą, może mniejszy crop by tu coś poratował i tak detalu mało widać..

Trybuna foto byla dla wszystkich, wystarczylo sie zarejestrowac tak samo jak dwa lata temu na spotterpack. Zaplacilem za nia 250 zl, tak jak sie spodziewalem, komfort fotografowania i w ogole ogladania pokazow bez porownania do tloku na publice, zeby bylo smieszniej to bylo lepiej zorganizowane miejsce niz strefa prasowa, bez znajomosci, wtykow itp :wink:

Kelvin
27-08-2013, 12:10
Dźwięk przelatującego nad głową "palnika" - bezcenny, ja osobiście mam wtedy gęsią skórkę :-)
Co do zdjęcia - poprawne, choć czegoś mi na nim brakuje... może gdyby bardziej wypełniał kadr...
Ja spędziłem 3 dni na polach przy ul. Skaryszewskiej, miejsce OK, choć rzeczywiście nie wszystko było widać. Tak wybrałem tym razem, za 2 lata pewno będę chciał iść na fototrybunę.
A tak przy okazji - dlaczego przerwano pokaz Holendra ?

darkmajin
27-08-2013, 12:39
nie przerwali, tylko zrzucił flary na pas i po pokazie musiał kołować, aczkolwiek rzeczywiście krótko dawał w porównaniu do ostatniego występu jak pierniczę głupoty to niech ktoś mnie poprawi :P

wolnyslimak
27-08-2013, 12:47
Teoretycznie masz racje ale na Skaryszewskiej nie zrobisz zdjec ze startow, ladowan, low pasow, 80% akcji helikopterow zaslaniaja drzewa no i zdjecia na kontrze maja swoj urok, czasami duzo lepszy niz te idealnie oswietlone zza plecow. No i troche glupio byc cztry dni i walic w kolko to samo z tego samego miejsca, mam jedno zdjecie z trubuny ktore rozniesie reszte moich ze skaryszewskiej, w porownaniu do tych "katalogowych" zza plotu jest na nim cos wiecej :wink: Wieczorne sobotnie loty zwlaszcza "kyrie elejson" z Chorwacji to juz poezja, tego tez Skaryszewska nie da :wink:

Trybuna foto byla dla wszystkich, wystarczylo sie zarejestrowac tak samo jak dwa lata temu na spotterpack. Zaplacilem za nia 250 zl, tak jak sie spodziewalem, komfort fotografowania i w ogole ogladania pokazow bez porownania do tloku na publice, zeby bylo smieszniej to bylo lepiej zorganizowane miejsce niz strefa prasowa, bez znajomosci, wtykow itp :wink:

A pomyślcie proszę, że wystarczyło dołożyć do trybuny fotograficznej wydzielony koniec pasa, tak jak to było wcześniej a już o wiele więcej ludzi by się szarpnęło na dodatkowy wydatek. Być może było potrzebne miejsce do tych kilku wybuchów za pasem startowym? Mnie jakoś umiejscowienie tej trybuny nie pociągało. Być może za 2 lata organizatorzy postarają się lepiej zorganizować miejsce do zdjęć. Spotterzy to jednak spora grupa docelowa i dobrze by było zaspokoić potrzeby foto świrów. A takich nie brakowało...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/1729/6ibr.jpg)

Pozdrawiam wszystkich spotkanych i nie spotkanych na Skaryszewskiej.

nurkiewicz
27-08-2013, 14:48
A pomyślcie proszę, że wystarczyło dołożyć do trybuny fotograficznej wydzielony koniec pasa, tak jak to było wcześniej a już o wiele więcej ludzi by się szarpnęło na dodatkowy wydatek. Być może było potrzebne miejsce do tych kilku wybuchów za pasem startowym? Mnie jakoś umiejscowienie tej trybuny nie pociągało. Być może za 2 lata organizatorzy postarają się lepiej zorganizować miejsce do zdjęć.

To forum nie jest dobrym adresem - masz pomysł pisz do DSP (Dowództwo Sił Powietrznych). Może wojskowy beton usłyszy krzyk. Im więcej głosów docierających do organizatora tym lepiej. W tym roku miała być figa z makiem i udało się przysłowiowym rzutem na taśmę.
Oficjalnie ze względów proceduralnych, nie da się w Radomiu zrobić wygrodzonych fotomiejscówek w strefach niedostępnych dla publiczności.



Spotterzy to jednak spora grupa docelowa i dobrze by było zaspokoić potrzeby foto świrów. A takich nie brakowało...

W porównaniu z kilkuset tysięczną rzeszą tych co przyszli żeby miło spędzić czas i tylko papatrzeć jestesmy tylko nieliczącym się okruchem targetu. W dodatku mało rozumianym przez organizatora i generującym kłopoty. Do tego pewnie większość chciała by... za darmo więc i tak wybierze Skaryszewską bynajmniej nie ze względu na jej zalety.

R
28-08-2013, 12:32
nie przerwali, tylko zrzucił flary na pas i po pokazie musiał kołować, aczkolwiek rzeczywiście krótko dawał w porównaniu do ostatniego występu jak pierniczę głupoty to niech ktoś mnie poprawi :P


jest gdzies film z tej akcji z flarami?

wilk325
28-08-2013, 12:43
nie przerwali, tylko zrzucił flary na pas i po pokazie musiał kołować, aczkolwiek rzeczywiście krótko dawał w porównaniu do ostatniego występu jak pierniczę głupoty to niech ktoś mnie poprawi :P

bo musiał zakończyć w tym momencie program :(. Nie mógł kontynuował ze względu na bezpieczeństwo ( trzeba było w tym czasie pas przygotować do lądowania ), gdyby musiał awaryjnie lądować to gdzie; kiedy pas był zajęty. OT i wszystko w temacie.

Kelvin
28-08-2013, 13:01
bo musiał zakończyć w tym momencie program :(. Nie mógł kontynuował ze względu na bezpieczeństwo ( trzeba było w tym czasie pas przygotować do lądowania ), gdyby musiał awaryjnie lądować to gdzie; kiedy pas był zajęty. OT i wszystko w temacie.

Dzięki, teraz mam jasność.

kris013
01-09-2013, 21:40
A pomyślcie proszę, że wystarczyło dołożyć do trybuny fotograficznej wydzielony koniec pasa, tak jak to było wcześniej a już o wiele więcej ludzi by się szarpnęło na dodatkowy wydatek. Być może było potrzebne miejsce do tych kilku wybuchów za pasem startowym? Mnie jakoś umiejscowienie tej trybuny nie pociągało. Być może za 2 lata organizatorzy postarają się lepiej zorganizować miejsce do zdjęć. Spotterzy to jednak spora grupa docelowa i dobrze by było zaspokoić potrzeby foto świrów. A takich nie brakowało...


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img163.imageshack.us/img163/1729/6ibr.jpg)

Pozdrawiam wszystkich spotkanych i nie spotkanych na Skaryszewskiej.

Ten koleś to był kozak, bo oprócz widocznego na zdjęciu D800E + Nikkor 800mm, to miał jeszcze Canona 1DX + 400mm f/2.8.

Dyziek
02-09-2013, 11:08
jest gdzies film z tej akcji z flarami?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8zxRGgxuUKg

saron
02-09-2013, 11:25
Teoretycznie masz racje ale na Skaryszewskiej nie zrobisz zdjec ze startow, ladowan, low pasow, 80% akcji helikopterow zaslaniaja drzewa no i zdjecia na kontrze maja swoj urok, czasami duzo lepszy niz te idealnie oswietlone zza plecow. No i troche glupio byc cztry dni i walic w kolko to samo z tego samego miejsca, mam jedno zdjecie z trubuny ktore rozniesie reszte moich ze skaryszewskiej, w porownaniu do tych "katalogowych" zza plotu jest na nim cos wiecej :wink: Wieczorne sobotnie loty zwlaszcza "kyrie elejson" z Chorwacji to juz poezja, tego tez Skaryszewska nie da :wink:




Trybuna foto byla dla wszystkich, wystarczylo sie zarejestrowac tak samo jak dwa lata temu na spotterpack. Zaplacilem za nia 250 zl, tak jak sie spodziewalem, komfort fotografowania i w ogole ogladania pokazow bez porownania do tloku na publice, zeby bylo smieszniej to bylo lepiej zorganizowane miejsce niz strefa prasowa, bez znajomosci, wtykow itp :wink:

i ja dorzucę coś jeszcze od siebie...
byłem 3 dni,w piątek po drugiej stronie jak wielu tu piszących,a sobota i niedziela w prasowej siedzieliśmy dzięki temu że mieliśmy akredytacje,jesli bym nie dostał napewno wydalbym te 250 zł żeby siedziec na platformie obok.
Wielu tez z tych co byli w Piątek na treningu narzeka że drzewa zasłaniają..itp..ale wszyscy cisneli sie przy zatoczce autobusowej i po innych dziurach w krzakach a wystraczylo 200m wcześniej wjechac na prywatną dzialke do miłej pani która kartke wywiesila że można wjeżdzać za 10zł autem i oprócz płotu od lotniska czysto dookola i na niebie :)
auta się zatrzymywały i jechaly dalej,bylismy we dwójke jednym autem az do samego wieczora,pani jeszcze gratis kawe i cistko nam przyniosła,to się nazywa uczynnośc :) nie rozumie tych wszystkich którzy narzekają a to na widocznośc a to na to że loża dla spoterów za droga,a przyjeżdzają czasem z bardzo daleka i to 1x na 2 lata:) i tak oszczędzają 250zł czy też 10 zł...
takie moje spostrzeżenia :) pzdr.

wolnyslimak
02-09-2013, 21:16
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8zxRGgxuUKg

Piękna akcja. Nie widziałem tego. Ciekawe czy ktoś ma zdjęcia z tej wpadki? Tu loża dla spotterów mogła być IDEALNA.

shz1z
03-09-2013, 07:34
Piekna piekna, ale było z zaskoczenia, i daleko od miejsca gdzie stałem wiec termika zrobiła swoje i foty takie sobie... Pewnie nie trafiłem z kilka razy w samolot z ostrością z wrażenia :p


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img822/4725/a5zd.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img24/9892/pgdn.jpg)

wolnyslimak
03-09-2013, 12:12
Moment jest ale niestety niewiele więcej. Może ktoś się pochwali super refleksem?