foto4deg
24-08-2013, 22:28
Mam taki problem.
Chcę zrobić panoramę sferyczną.
Najpierw konwerteruję NEF na tiff, następnie łączę w ptgui, potem obrabiam w ps i na koniec tworzę panoramę w Pano2VR. Niestety efekt finalny jest niezadowalający ze względu na przebiegającą na "łączeniu" ciemną linię (np na niebie widać, że po lewej stronie od tej linii jest ciemniej, niż po prawej). Miał ktoś podobny przypadek?
Tutaj przykład:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/593/83a7.png/)
Od razu zaznaczam, że zdjęcia do panoramy wykonałem w przeciągu minuty, ekspozycja nie była zmieniana.
Chcę zrobić panoramę sferyczną.
Najpierw konwerteruję NEF na tiff, następnie łączę w ptgui, potem obrabiam w ps i na koniec tworzę panoramę w Pano2VR. Niestety efekt finalny jest niezadowalający ze względu na przebiegającą na "łączeniu" ciemną linię (np na niebie widać, że po lewej stronie od tej linii jest ciemniej, niż po prawej). Miał ktoś podobny przypadek?
Tutaj przykład:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/593/83a7.png/)
Od razu zaznaczam, że zdjęcia do panoramy wykonałem w przeciągu minuty, ekspozycja nie była zmieniana.