PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic takie zdjecie ?



Larkspur1
24-08-2013, 19:20
Witam
Jestem poczatkujacy w uzywaniu lustrzanki
Posiadam Nikona D3100 + 18.55

Jak zrobic moge takie zdjecie :

http://www.flickr.com/photos/svenvanlaar/7780486630/

lub


http://www.abload.de/image.php?img=dsc_0049ogxuw.jpg

krzychun
24-08-2013, 19:28
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/fotografowanie-noca
http://www.szerokikadr.pl/poradnik/miasto-noca

Larkspur1
26-08-2013, 17:23
a moge prosic o konkretna pomoc ?
nie mam pojecia nie mialem nigdy stycznosci z lustrzanka dlatego prosze o pomoc jak konkretnie takie rozmazane zdjecie w swietle

morzon
26-08-2013, 17:27
Długi czas naświetlania. Poczytaj o tym.

TOP67
26-08-2013, 17:29
Przecież dostałeś link do podręcznika.
Po prostu trzeba użyć długiego czasu. Tak długiego, żeby samochody przejechały przez cały kadr.

tomek67
26-08-2013, 17:29
Kluczem jest tu użycie długiego czasu naświetlania.
To pierwsze zdjęcie to aż 20s !!
Musimy mieć statyw przy robieniu zdjęcia dobrze też jest ustawić 2s opóźnienie migawki.
Ustaw ręcznie czułość i przesłonę tak aby czas naświetlania był co najmniej kilkusekundowy.

GonzoG
26-08-2013, 17:36
Nie trzeba mieć styczności z lustrzanką. Każdym aparatem da się zrobić takie zdjęcia, wystarczy podstawowa wiedza z zakresu fotografii, którą raczej powinno się już posiadać decydując się na lustrzankę.

Szczegółowa odpowiedź na twoje pytanie jest w jednym z tych linków wraz z przykładem. Wystarczy tylko umieć czytać i rozumieć co się czyta, a to przy fotografii jest podstawa.
Jeśli znalezienie tam odpowiedzi jest dla Ciebie za trudne, to znaczy, że fotografia nie jest dla Ciebie.

muldi
03-09-2013, 17:09
schodzisz w dół z ISO (np. do 200), przesłona np. na 16 (dalej można ale wyjdą efekty dyfrakcyjne) i dobierasz czas ekspozycji - strzelasz próbnie i w razie potrzeby korygujesz... to jest w miarę proste - myślę, że najtrudniej w tym temacie znaleźć dobrą miejscówkę i ciekawy kadr zaproponować... powodzenia