PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 11. GP Belgii



adolfik9501
22-08-2013, 23:28
Witam po przerwie. Druga część sezonu właśnie się rozpoczyna. Tym razem udajemy się na klasyczny obiekt Circuit de Spa Francorchamps by ekscytować się, bądź nie, ściganiem podczas 2013 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX. Oprócz F1 w ten weekend rusza znowu IndyCar oraz V8 Supercars. Uczta dla oczu :)
Tor po raz pierwszy pojawił się w kalendarzu Mistrzostw Świata F1 w 1950 roku, i z przerwami gościł już cyrk F1 45 razy.

Rzut oka na układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/60167479311381880035-2.png
źródło (http://iv.pl/)

oraz widok z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)

Trochę danych technicznych:

Długość toru: 7004 m
Ilość okrążeń: 44
Długość wyścigu: 308.052 km
Pierwsze GP na obecnej wersji: 2007r.

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać na diagramie będziemy mieli dwie strefy DRS. Każda z nich będzie miała swój punkt pomiaru.


Pierwszy zwycięzca (w nawiasie tym razem dane dotyczą wersji z lat 1986-1991):

2007 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:20'39.066 hrs. 229.174 km/h.
(1986 - Nigel Mansell (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 1:27'57.925 hrs. 203.548 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Jenson Button (McLaren MP4/27A//Mercedes FO108Z) 1:29'08.530 hrs. 207.344 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1:27'17.669 hrs. 209.883 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'45.778 min. 238.370 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'47.811 min. 231.739 km/h.)

Rekord toru:

2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'47.263 min. 235.070 km/h.
(1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90-2/Ferrari 037 3.5 V12) 1'55.087 min. 217.088 km/h.)

Wyniki wyścigu z poprzedniego sezonu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/58319822206321295337-2.png
źródło (http://iv.pl/)

----------------------------------------

Harmonogram:

Piątek, 23 sierpnia 2013r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 24 sierpnia 2013r:

3 trening: 11:00 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 25 sierpnia 2013r:

Wyścig: 14:00

Live timing dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a ewentualne streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.


Kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
10. GP Węgier: 1. Hamilton, 2. Raikkonen, 3. Vettel,
11. GP Belgii: 1. ..., 2. ..., 3. ...,

Klasyfikacja kierowców po GP Węgier:

1. Vettel - 172p.
2. Raikkonen - 134p.
3. Alonso - 133p.
4. Hamilton - 124p.
5. Webber - 105p.

Z wideoteki YT:

tradycyjnie onboard:

Alonso (McLaren)

ES3uRsBiDOk

Patrese (Williams) - łezka się w oku kręci na widok "przystanku autobusowego" ;)

pIr9Ifw5t0Q

oraz widok z trybun na ekscesy na starcie w zeszłym roku:

lBM4KpxfsPc

Zapraszam.

adolfik9501
23-08-2013, 15:38
Wyniki dzisiejszych treningów:

Pierwszy:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/20765927336346731914-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Drugi:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/90479422436921869481-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
24-08-2013, 12:09
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/70326865133280594181-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
24-08-2013, 15:12
Wyniki dość ciekawych, za sprawą opadów, kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/75847830940351136295-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Slon
25-08-2013, 11:55
Giermaziak startowal z PP, poki co jedzie po zwyciestwo

Slon
25-08-2013, 12:21
I jakims cudem nie dojechal... Dziwna sytuacja

marki
25-08-2013, 14:39
Kuba miał awarie skrzyni biegów w ostatnim sektorze... może następnym razem się uda.

adolfik9501
25-08-2013, 15:32
Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/30555773978292992175-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Sebastianito
26-08-2013, 02:16
Brawo dla Alonso, naganna (lekka) dla Lewisa i uznanie dla mojego imiennika... Yes!!!

adolfik9501
26-08-2013, 18:27
Co powiecie na manewr Pastora - po trupach do boksu? Oczywiście on sam twierdzi, że to nie jego wina.

Pyra001
26-08-2013, 18:54
I Lotus ma czas na lizanie ran. Dymiły te hamulce Kimiemu, oj dymiły i jednak nie dojechał echhhh..... szkoda. Powoli zaczyna to się robić nudne, ciągle wygrywa RB. Jeszcze jak jeździł Kubica to oglądało się z emocjami, nawet jak wygrywał paluch a teraz ? szkoda słów. Ale ze to Robert pierwszy w generalce WRC 2. Brawo.

adolfik9501
26-08-2013, 19:54
To jest F1. Więc grupka "wygranych" jest ograniczona. W innych oglądanych przeze mnie seriach takie cuda są niemożliwe (IndyCar 10 zwycięzców w 15 wyścigach, V8SuperCars 11/27), a to z powodu bardzo zbliżonych samochodów/bolidów, więc liczy się kierowca/taktyka/dyspozycja dnia - kierowcy jak i samochodu ;) ).

Kona
30-08-2013, 09:55
Obyło się bez rewolucji na starcie, jak rok temu co "kasował" Romain Grosjean :razz:.

Pyra001
30-08-2013, 20:42
A tak poza tematem. Jak myślicie ? Ile lat trzeba czekać na to, aby chińczyk w bolidzie chińskiej produkcji i z chińskim silnikiem wygra wyścig F1 ? Ja stawiam na max 10 lat

adolfik9501
30-08-2013, 21:02
Póki co kierowcy nie da się podrobić, czy wyhodować jak lekkoatletów, więc wydaje mi się, że bolid i silnik za jakiś czas się pojawi, ale zwycięski kierowca nie.

ppfalcon
30-08-2013, 22:54
Niby tak, ale statystyka mówi, że im więcej ludzi tym większa szansa, że wśród nich znajdzie się wybitny. A chińczyków nie brakuje :P

adolfik9501
30-08-2013, 23:11
Póki co to nawet średnich kierowców u nich brakuje, więc na wybitnego bym nie liczył. No ale kto wie, może się jakiś rodzynek znajdzie, jak kiedyś Małysz u nas.

shaolin
31-08-2013, 02:52
Pyra001 raczej nigdy, wystarczy wyjrzec na ulice i bedziecie mieli odpowiedz dlaczego ;) Poza tym tu sporty motorowe nie maja takiego wziecia jak np. koszykowka ;)

Pyra001
31-08-2013, 22:25
haaa, ja jak wyjrzę na ulicę to widzę naszych, znaczy się, poznańskich kierowców, to nie wiem jak jeżdżą kierowcy o skośnych oczach.

shaolin
01-09-2013, 11:37
Nie chcesz wiedziec bo bedziesz sie bal wyjsc na ulice ;)

Pyra001
03-09-2013, 20:03
To jednak nie chcę wiedzieć ;)