adolfik9501
22-08-2013, 23:28
Witam po przerwie. Druga część sezonu właśnie się rozpoczyna. Tym razem udajemy się na klasyczny obiekt Circuit de Spa Francorchamps by ekscytować się, bądź nie, ściganiem podczas 2013 FORMULA 1 SHELL BELGIAN GRAND PRIX. Oprócz F1 w ten weekend rusza znowu IndyCar oraz V8 Supercars. Uczta dla oczu :)
Tor po raz pierwszy pojawił się w kalendarzu Mistrzostw Świata F1 w 1950 roku, i z przerwami gościł już cyrk F1 45 razy.
Rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/60167479311381880035-2.png
źródło (http://iv.pl/)
oraz widok z satelity:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 7004 m
Ilość okrążeń: 44
Długość wyścigu: 308.052 km
Pierwsze GP na obecnej wersji: 2007r.
Strefa DRS to ZUO:
Jak widać na diagramie będziemy mieli dwie strefy DRS. Każda z nich będzie miała swój punkt pomiaru.
Pierwszy zwycięzca (w nawiasie tym razem dane dotyczą wersji z lat 1986-1991):
2007 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:20'39.066 hrs. 229.174 km/h.
(1986 - Nigel Mansell (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 1:27'57.925 hrs. 203.548 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2012 - Jenson Button (McLaren MP4/27A//Mercedes FO108Z) 1:29'08.530 hrs. 207.344 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1:27'17.669 hrs. 209.883 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'45.778 min. 238.370 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'47.811 min. 231.739 km/h.)
Rekord toru:
2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'47.263 min. 235.070 km/h.
(1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90-2/Ferrari 037 3.5 V12) 1'55.087 min. 217.088 km/h.)
Wyniki wyścigu z poprzedniego sezonu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/58319822206321295337-2.png
źródło (http://iv.pl/)
----------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 23 sierpnia 2013r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 24 sierpnia 2013r:
3 trening: 11:00 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 25 sierpnia 2013r:
Wyścig: 14:00
Live timing dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a ewentualne streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.
Kalendarz postępujący:
1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
10. GP Węgier: 1. Hamilton, 2. Raikkonen, 3. Vettel,
11. GP Belgii: 1. ..., 2. ..., 3. ...,
Klasyfikacja kierowców po GP Węgier:
1. Vettel - 172p.
2. Raikkonen - 134p.
3. Alonso - 133p.
4. Hamilton - 124p.
5. Webber - 105p.
Z wideoteki YT:
tradycyjnie onboard:
Alonso (McLaren)
ES3uRsBiDOk
Patrese (Williams) - łezka się w oku kręci na widok "przystanku autobusowego" ;)
pIr9Ifw5t0Q
oraz widok z trybun na ekscesy na starcie w zeszłym roku:
lBM4KpxfsPc
Zapraszam.
Tor po raz pierwszy pojawił się w kalendarzu Mistrzostw Świata F1 w 1950 roku, i z przerwami gościł już cyrk F1 45 razy.
Rzut oka na układ toru:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/60167479311381880035-2.png
źródło (http://iv.pl/)
oraz widok z satelity:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/)
Trochę danych technicznych:
Długość toru: 7004 m
Ilość okrążeń: 44
Długość wyścigu: 308.052 km
Pierwsze GP na obecnej wersji: 2007r.
Strefa DRS to ZUO:
Jak widać na diagramie będziemy mieli dwie strefy DRS. Każda z nich będzie miała swój punkt pomiaru.
Pierwszy zwycięzca (w nawiasie tym razem dane dotyczą wersji z lat 1986-1991):
2007 - Kimi Raikkonen (Ferrari F2007/Ferrari 056 2.4 V8 ) 1:20'39.066 hrs. 229.174 km/h.
(1986 - Nigel Mansell (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 1:27'57.925 hrs. 203.548 km/h.)
Ostatni zwycięzca:
2012 - Jenson Button (McLaren MP4/27A//Mercedes FO108Z) 1:29'08.530 hrs. 207.344 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1:27'17.669 hrs. 209.883 km/h.)
Najlepszy czas Pole Position:
2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'45.778 min. 238.370 km/h.
(1991 - Ayrton Senna (McLaren MP4/6-Honda RA121E 3.5 V12) 1'47.811 min. 231.739 km/h.)
Rekord toru:
2009 - Sebastian Vettel (Red Bull RB5B/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'47.263 min. 235.070 km/h.
(1990 - Alain Prost (Ferrari F1-90-2/Ferrari 037 3.5 V12) 1'55.087 min. 217.088 km/h.)
Wyniki wyścigu z poprzedniego sezonu:
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/58319822206321295337-2.png
źródło (http://iv.pl/)
----------------------------------------
Harmonogram:
Piątek, 23 sierpnia 2013r:
1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30
Sobota, 24 sierpnia 2013r:
3 trening: 11:00 12:00
Kwalifikacje: 14:00
Niedziela, 25 sierpnia 2013r:
Wyścig: 14:00
Live timing dostępny będzie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/), a ewentualne streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.meczyki.pl/.
Kalendarz postępujący:
1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
10. GP Węgier: 1. Hamilton, 2. Raikkonen, 3. Vettel,
11. GP Belgii: 1. ..., 2. ..., 3. ...,
Klasyfikacja kierowców po GP Węgier:
1. Vettel - 172p.
2. Raikkonen - 134p.
3. Alonso - 133p.
4. Hamilton - 124p.
5. Webber - 105p.
Z wideoteki YT:
tradycyjnie onboard:
Alonso (McLaren)
ES3uRsBiDOk
Patrese (Williams) - łezka się w oku kręci na widok "przystanku autobusowego" ;)
pIr9Ifw5t0Q
oraz widok z trybun na ekscesy na starcie w zeszłym roku:
lBM4KpxfsPc
Zapraszam.