Zobacz pełną wersję : Pistolety - wiatrówki - CO2 - GreenGas
krzysztof jot
21-08-2013, 13:08
Witam Panie i Panowie,.
Kiedyś już pojawiały się próby dyskusji o pistoletach CO2 ale wtedy nie było to chyba dość popularne - a skoro watek o zegarkach jest top mega, o nożach i rowerach też niczego - proponuje tu jeden, solidny o broni pneumatycznej.
I raczej rozrywkowo - grillowej, niż wyczynowo sportowej. Myślę, że jest spore grono posiadaczy, którzy podziela się swoimi uwagami na temat co warto, a czego unikać, i że jest też duża grupa osób co chciałaby, kupiłaby, postrzelałaby a nie wie co jak i z czym - no to się dowie (może). I jak to bywa, częściej są tu konkretniejsze informacje niż na forach "spec" bo tam tyle się można dowiedzieć o pistolecie Co2 jak tu o aparacie foto - czyli skrzywiony fanatyzm :).
No to tyle - a, wiadomo nic bez przyczyny :) Czyli znowu coś kupiłem i się doktoryzuje z tematu :).
I dużo już wiem - i się podzielę :). Przez wakacje dokonałem dwa zakupy - oba pistolety made by Umarex.
Dość podobne ale jednak różne. Oba na CO2, gwintowane lufy na śrut diabolo 4.5
- Walther PPQ i Walther CP99. Zapraszam do rozwoju i podtrzymania tematu.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/air-cp1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/air-cp2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/air-cp3.jpg)
No dobra, zdjęcia zdjęciami, wiadomo, że będą atrakcyjne ;-)
A dwa słowa o każdym z nich? Gdybyś miał wybrać jeden, to który?
Myślę że Tadziu (wilk325) będzie miał sporo do powiedzenia w temacie:)
Miałem CP 99 i ogólnie wystawiam ocenę dobrą. Jak dla mnie zbyt duży rozrzut był. Poza tym bardzo przyjemny sprzęt.
Obecnie posiadam coś taniego, nie pamiętam nazwy, ale wrzucę później zdjęcia.
login_87
21-08-2013, 15:29
Coś taniego? Ile kosztuje jakaś taka podstawowa zabawka? I jakie koszty uzytkowania potem?
I na co uwazac przy zakupach uzywek? Czy na bb a nie na srut jest tez dobra zabawa?
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
krzysztof jot
21-08-2013, 20:01
Miałem CP 99 i ogólnie wystawiam ocenę dobrą. Jak dla mnie zbyt duży rozrzut był. Poza tym bardzo przyjemny sprzęt.
Obecnie posiadam coś taniego, nie pamiętam nazwy, ale wrzucę później zdjęcia.
CP99 jako bardzo dobry i popularny pistolet (Bond) dorobił sie kilku wersji. Jesli był niecelny - to zapewne posiadałeś najchętniej i najczęściej kupowaną wersję CP99 Compact. Efektowna - bo to wersja z ruchomym zamkiem imitującym "prawdziwe" strzelanie ( system blow-back), po ostatnim naboju zamek pozostaje w tylnym położeniu, magazynek ładowany w rękojeść i 16 kulek. itp. Tyle ze raz - krótki pistolet już i tak nie jest najcelniejszy, to ten ma jeszcze krótsza lufę (compact) i jest na kulki. A kulki to juz tylko destrukcyjne działanie na puszki. Jesli chcemy miec jako tako celny pistolet, aby z 10m trafić w złotówkę - to tylko gwintowana lufa i srut diabolo. Kulki to rozsiew dowolny.
Wspomnianego CP99 mam w wersji podstawowej - srut diabolo 8 w magazynku. To jeden z czterech najlepszych i najcelniejszych pistoletów-replik na CO2.
Mam Tanfoglio Witness 1911 na śrut BB, blow back całkiem przyjemny, zamek zostaje po ostatnim strzale. No i co było istotne, full metal więc czuć go w łapkach. CO2 ładowane w magazynku, więc niestety zwiększa koszty dodatkowego maga.
krzysztof jot
21-08-2013, 20:15
I na co uwazac przy zakupach uzywek? Czy na bb a nie na srut jest tez dobra zabawa?
Wysłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 4
zabawa tak, gorzej z celnością :)
Zabawa to jest nawet lepsza - taki Walther CP99 Compakt - kupisz za 250-300 zł a nowy za 350-400.
Pakuje 16 kulek z pełną "realnością" prawdziwej broni - szczek zamka, ruch, odrzut :) Generalnie kulki zazwyczaj maja ruchomy zamek więc realistyka jest większa, ale celnośc gorsza, jednak z 4-6m trafisz w puszke cc.
Są na YT lepsze filmy ale ten dystrybutora mówi tez wiele - do zabawy CP99 Compakt świetna sprawa.
http://www.youtube.com/watch?v=y0whu8hA9Ec&list=TLh3bB8oHRg74
Ile kosztuje jakaś taka podstawowa zabawka? I jakie koszty uzytkowania potem?
zabawka kusztuje 100 - 200 ale i 900.
Obecnie na allegro jest kilka uzywek z najwyższej półki replik premium za fajne pieniądze - Colt 1911 A1 za 500 zł czy Walther CP88 (absolutny i niezaprzeczalny NR1) za 400-450 zł.
Generalnie 200-400 zł to jest sie czym pobawić, za 700-900 to juz kawał metalu i najwyższa klasa.
Top to produkty marki Umarex, potem CyberGun, winGun itd...
Top najlepszych pistoletów na CO2 to od kilku lat ta sama piątka:
1. Umarex Walther CP88 - (1.000 kg) full metal / nowy 850 zł uzywka: +/-400-500
2. Umarex Beretta 92 FS - (1.230 kg) full metal / nowy 950 zł uzywka: +/-500
3. Umarex Walther CP99 - (0.750 kg) metal polimer / nowy 750 zł uzywka: +/-500
4. Umarex Colt 1911 A1 - (1.050 kg) full metal / nowy 850 zł uzywka: +/-500
5. Umarex Hammerli P26 - (1.050 kg) full metal / nowy 850 zł uzywka: brak
śrut- 500 sztuk - 17 zł dobry, 35 zł najwyższej klasy sportowy
CO2- umarex 2 zł 1 sztuka, to około 70 celnych pełnowydajnych, do 100 max strzałów .
reszta wydatków to już według upodobań - dodatki, akcesoria itp. Kulki oczywiście znacznie tańsze.
raz jeszcze dobre linki:
- http://www.muzzle.de/N2/CO2/co2.html
- http://co2airguns.net/Collection/index.htm#revolvers
- http://www.airguns.pl/
Ja też napiszę kilka spraw, bo mam/miałem kilka wiatrówek:
1. Walther CP 99 Compact - bardzo fajny zabawkowy szybkostrzelny gadżet ;) Świetna zabawa przy szybkim strzelaniu do puszek. Trzeba jednak pamiętać o dwóch sprawach - kulki są twarde, to nie ołów więc trzeba używać okularów i nie należy strzelać do rzeczy które nie przebijają się łatwo, szczególnie gdy butelka z CO2 zaczyna się schładzać....No właśnie przy rozproszeniu gazu buteleczka ochładza się, nawet może przymarznąć więc nie należy strzelać cały czas, róbcie przerwy ;)
Poza tym świetny, tani klasyk. Dla mnie tzw. must have .....jak 35 f1.8 ;)
2. Walther CP 88 - ja miałem w wersji zwykłej (jest też long) - srebrny z drewnianymi oryginalnymi okładzinami.....piękny sprzęt. Sprzedałem z bólem serca bo to nie jest zbyt celne, nie ma też tego funu co z CP99, ale wyglądał nieziemsko.
3. Weihrauch HW40 - zupełnie inna technologia, to jest tzw PCA czyli naciągamy i strzelamy sprężonym powietrzem. Bardzo celny jak na taki tani pistolet. Mam do dzisiaj, używam jak tylko się da, zawsze można zabrać w walizeczce, do tego pudełeczko Exacta i heja. Minusem jest ładowaniem, niewprawionym sprawia to pewne problemy i można się też przyciąć ;)
4. Marksman Deluxe - patrz jak wyżej ;) Tak na serio to jest podróbka weihraucha, bardzo udana, miałem okazję pobawić się nim przez kilka tygodni.....Nie kupiłbym, wolałbym oryginał, bo różnica cenowa niewielka....
5. Walther LGM-2 - Bardzo fajna dłuższa wiatróweczka w niskim limicie. Miałem w laminacie, ....tęsknię za nią. Taki ideał do małej lunetki i do strzelania z 20m. Bardzo fajny sprzęt na sprężone powietrze, jak wyżej PCA. Porządne wykonanie. Jak trafię okazję odkupię w idealnym stanie, bo tęsknię za nim.
6. Walther LG200 - Również fajna wiatróweczka, bardzo podobna do powyższej, przy czym jest to PCP czyli sprężone powietrze gromadzone jest w kartuszu. Bardzo popularne do przeróbek na mocniejszy sprzęt ;) Normalnie jest w niskim limicie, ale można przerobić na taki podchodzący pod limit 17J. Bardzo fajny sprzęt, ja miałem w niebieskim laminacie więc był również fajny i ja miałem przerobiony na mocne PCP z wymienioną dźwignią...... Również polecam
7. Weihrauch HW100 - Genialny!! Miałem w pięknym usłojeniu, niestety już teraz nie do dostania :/ Fajna wiatróweczka z magazynkiem, technologia PCP, można trochę strzałów z jednego ładowania oddać i jest bardzo równy.
8. Air Arms S400 w wersji Custom ;) - PCP tylko taki robiony, z innym łożem, Igorowym regulatorem itd itd...... No tu moge dużo pisać, bo mam cały czas.....wrzucę dwa zdjęcia.... Jakby kogoś interesowały pozostałe opisane, to pewnie gdzieś wygrzebię zdjęcia, bo od dawna nie mam się z kim w strzelanie pobawić i wiatrówki leżą w garderobie......
Aha do PCP przydatną sprawą jest butla do nurkowania
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2011/10/Air_Arms_Custom_by_nickt_wazny-1.jpg
źródło (http://fc02.deviantart.net/fs26/f/2008/155/b/b/Air_Arms_Custom_by_nickt_wazny.jpg)
To nie ja :P
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/Ja_i_ona____by_nickt_wazny-2.jpg
źródło (http://fc07.deviantart.net/fs27/f/2008/155/d/c/Ja_i_ona____by_nickt_wazny.jpg)
Dlaczego do PCP przydatna butla? Specjalnie nigdy na ten segment nie zwracałem uwagi, ze względu na cene ;)
Bo w PCP masz kartusz, który należy dobić powietrzem do pewnego ciśnienia i wtedy przy danej pojemności kartusza starczy na kilkaset strzałów....znaczy ok 150 równych przy mocy ok 16J.
Później trzeba kartusz napełnić.....można kupić pompkę.....ale pompowanie nie jest rzeczą bardzo przyjemną ;) Z takiej 6l butli (a najlepiej i mniejszej - 2l) masz kilkadziesiąt ładowań kartusza. Jak opróżnisz butlę jedziesz do sklepu dla nurków lub do strażaków i uzupełniasz za kilkadziesiąt złoty maks.
Kurde ceny zabawek jak za prawdziwa bron. Moj sluzbowy P99 wart jest 950 zl wg asygnaty jaka na niego dostalem :P strzelalem tez z tego CP99 na srut i porazka, celne moze z 5 metrow dalej loteria, czesto sie bebenek na srut zacinal (strzelalem z kilku egzemplarzy). Jednak nie ma to jak postrzelac sobie z ostrej amunicji. Koszt zabawy na strzelnicy nie jest wcale taki duzy, a frajda wieksza :)
@nickt dzięki ;) fajna sprawa i ładna moc.
Ostra wiadomo, najlepsza sprawa. Jednak dłuższe strzelanie na strzelnicy troche juz jednak będzie kosztować :-P szczególnie jak ktoś chce z kilku zabawek postrzelać ;)
Pod warunkiem, że Policja wspaniałomyślnie da Ci zezwolenie...
RobertMiernik
21-08-2013, 22:56
Pod warunkiem, że Policja wspaniałomyślnie da Ci zezwolenie...
Zapraszam do Rzeszowa, wszystko od Glocków przez Kałasza po Mossberga...
Tomek jak bym Cię z tym w lesie zobaczył to ze 30 km sprintem bym przebiegł w przeciwną stronę bez większego problemu chyba...
Pod warunkiem, że Policja wspaniałomyślnie da Ci zezwolenie...
Do strzelania na strzelnicy nie potrzebujesz zezwolenia. Idziesz placisz za bron, pestki, instruktora i strzelasz.
No wiadomo, ale własna broń, to własna. Niestety polskie prawo nie zauważa istnienia strzelectwa rekreacyjnego...
Żeby nie było OT, ja miałem m.in. takiego pięknego ProSporta:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img87.imageshack.us/img87/3636/20100402dsc00892.jpg)
ppfalcon
23-08-2013, 09:39
Bo w PCP masz kartusz, który należy dobić powietrzem do pewnego ciśnienia i wtedy przy danej pojemności kartusza starczy na kilkaset strzałów....znaczy ok 150 równych przy mocy ok 16J.
Później trzeba kartusz napełnić.....można kupić pompkę.....ale pompowanie nie jest rzeczą bardzo przyjemną ;) Z takiej 6l butli (a najlepiej i mniejszej - 2l) masz kilkadziesiąt ładowań kartusza. Jak opróżnisz butlę jedziesz do sklepu dla nurków lub do strażaków i uzupełniasz za kilkadziesiąt złoty maks.
A jak ktoś ma w domu własny kompresor?
RobertMiernik
23-08-2013, 10:00
A jak ktoś ma w domu własny kompresor?
To może skonstruować wiatrowe działo Gatlinga
krzysztof jot
24-08-2013, 22:28
przetestowałem dziś kilka ładnych pistoletów. Spedziłem nieco więcej czasu z takimi zabawkami:
- Colt 1911 A1
- Beretta 92
- H&K P30
i jednego z nich kupiłem. Właśnie pierwsze strzelanko, bo jest gdzie, a jutro się pochwale co to :) bo trza jakieś foto zrobić, a głupio telefonem.
krzysztof jot
26-08-2013, 20:03
oj widzę, ze trudno rozbudzić... dobra, se kupiłem jeszcze takie coś:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/airberet1.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/airberet2.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/airberet3.jpg)
wykonanie genialne, sam metal, całkowita zgodność z oryginałem, waga też... 1300g to nie 800 jak w CP99. Jest moc - bo długa lufa swoje robi - bardzo celny pistolet.
.:Gerard:.
27-08-2013, 01:04
Ale żeś mnie zaszczepił, zona mnie goni żebym nawet sie nie ważył ;)
Na tej stronie (http://www.mega-waffen-softair-shop.de/Munition-Diabolo,-Stahlrundkugeln,-Federbolzen.htm?websale7=softair-waffen-shop&ci=22-2531) są przykłady amunicji, który system lepiej wybrać ? Diabolo, kulki stalowe i lotki, widziałem tez dwu systemowe ale mały wybór.
Pistoletu jeszcze nie wybrałem ale tu (http://www.kotte-zeller.de/Luftdruckwaffen-CO2-Waffen.htm?websale8=kotte-zeller-shop&ci=009925) i tu (http://www.sport-jagdwaffen.de/Co2-Pistole) coś można wybrać, na razie moje typy to CP 99 i Beretta jak Twoja, cholera Colt tez mi się podoba :-).
krzysztof jot
27-08-2013, 02:10
Ale żeś mnie zaszczepił, zona mnie goni żebym nawet sie nie ważył ;)
.
wyżej jako tako wyjaśniłem
- fan i zabawa - stalowe kulki zwane BBs - pistolety maja wtedy magazynki na 15-21 kulekwalenie do puszek troche na oślep, ale przy dobrym pistolecie z 10m trafiasz gdzie chcesz (np.Colt 1911 CyberGun z napisem Tanfoglio Witness (550 PLN) - czy Walter CP99 Compact - jest fun
- fun i trochę do celu - śrut diabolo, czyli pistolet z gwintowana lufa 4.5 - magazynki 8 strzałowe - najlepsze pistolety ale i najdrozsze robi niemiecki Umarex (Walther CP88, Colt 1911 A1, Beretta 92 FS, Walter CP99, CP99 Compact - to najlepsze.
a z zoną robi się tak...
i jak załapie - to... u mnie to ona namawia na strzelanie :), i nie jest najgorsza w tym...niestety :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/airkas.jpg)
.:Gerard:.
27-08-2013, 03:21
zastanawiam się pomiędzy :
1. Walther CP88 Competition CO2 Pistole 4,5 mm Diabolo, vernickelt - szybkość strzału 130 m/s
2. Walther CP88 CO2 Pistole 4,5 mm Diabolo, vernickelt - szybkość strzału 120 m/s
3. Beretta 92 FS CO2 Pistole 4,5 mmDiabolo, vernickelt mit Holzgriffschalen - szybkość strzału 120 m/s
niestety Walther CP99 CO2 Pistole 4,5 mm Diabolo bicolor ma najgorsza szybkość strzału 110 m/s
Wiesz może czy Gaz Walther P88 i te wymienione wyżej wszystkie maja "kurek" plastikowy czy któryś ma metalowy?
Gerard.
Ja bym proponował zakupić CP99 Compact, to dosyć tania zabawka, ale frajdy sprawia naprawdę wiele.
Na prędkość początkowo aż tak bardzo nie patrz, bo żeby to przekładało się na celność to musi mieć jeszcze dosyć długą lufę.
Jako pistolet do celnego strzelania to jedynie coś na sprężone powietrze. U Ciebie nie powinno być problemu z dostanie Weiraucha HW40 - to jest pistolet który może nie wygląda, ale celny jest i nie musisz się martwić o CO2 ;)
Tylko Gerard nie zarażaj się długimi wiatrówkami, to jest dopiero zabawa, trafiłem kiedyś siedzącą muchę z ok 30m i to naprawdę nie jest jakiś duży problem ;).....tylko w Niemczech jest chyba limit 7,5J a u nas 17J :/
.:Gerard:.
27-08-2013, 10:33
Jako pistolet do celnego strzelania to jedynie coś na sprężone powietrze. U Ciebie nie powinno być problemu z dostanie Weiraucha HW40 - to jest pistolet który może nie wygląda, ale celny jest i nie musisz się martwić o CO2 ;)
Tylko Gerard nie zarażaj się długimi wiatrówkami, to jest dopiero zabawa, trafiłem kiedyś siedzącą muchę z ok 30m i to naprawdę nie jest jakiś duży problem ;).....tylko w Niemczech jest chyba limit 7,5J a u nas 17J :/
Juz sie biorę za czytanie tutaj (http://www.securtec24.de/epages/61357829.sf/?Locale=de_DE&ObjectPath=/Shops/61357829/Products/107150&ViewAction=ViewProductViaPortal) znalazłem model wyższy ale dwa razy droższy, opłaca sie ? na razie czytam oczywiście i czym bardziej się zagłębiam tym bardziej jestem zamotany w wyborze :-) a Ty Tomku żeś mnie "zastrzelił" ;)
trafiłem kiedyś siedzącą muchę z ok 30m i to naprawdę nie jest jakiś duży problem ;)
I wtedy sie obudziles? :)
Krzysztof, to jest ta Beretta co ma magazynek wianuszkowy, tak?
Gerard.
, trafiłem kiedyś siedzącą muchę z ok 30m i to naprawdę nie jest jakiś duży problem ;).....tylko w Niemczech jest chyba limit 7,5J a u nas 17J :/
Tyle to ma prawie wieżowiec budowany "za komuny", ja to bym tej muchy nie zobaczył nawet..może to by kondor jakiś?
Albo za dużo razy oglądałeś Lindę w "Psach".
A jak ktoś ma w domu własny kompresor?
no to gratuluję, ale nie pompuj nim kół w samochodzie ;)
co do krótkich wiatrówek to nie mam dużego doświadczenia, posiadam jedynie Beretta 92 FS;
za to jeżeli chodzi o wiatrówki PCP to wygląda u mnie zupełnie dobrze - choć to niestety już droga zabawa.
Kiedy zapominam naładować baterie to pierwszy jest:
PCP DAYSTATE Air Ranger kal. 4,5 mm
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/bz34-2.jpg
źródło (http://img708.imageshack.us/img708/2950/bz34.jpg)
lub steyr hp 110 lg kal. 4,5 mm
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/66z6-2.jpg
źródło (http://img829.imageshack.us/img829/2514/66z6.jpg)
kiedy mam jednak załadowany aku to zdecydowanie:
Daystate AirWolf MCT kal. 4,5mm
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img90.imageshack.us/img90/4117/ywaz.jpg)
Moja droga wiatrówkowa wyglądała następująco:
1. Walther CP99 Compact - fajna, dająca dużo frajdy, ale jednak niezbyt celna zabaweczka. Dobra na początek żeby kogoś zachęcić do strzelectwa wiatrowego. Sprzedałem, bo po jakimś czasie zaczęło mnie ciągnąć do "długich".
2. HW 50s - lekka wiatrówka sprężynowa, dobra na początek poważniejszego strzelania. Lekka, stosunkowo lekki naciąg, mogą strzelać także kobiety lub dzieci (oczywiście pod okiem rodzica). Sprzedałem, bo jestem leniwy i nie chciało mi się naciągać sprężyny :D
3. Air Arms S410 - pierwsze PCP. Technologia świetna, nie trzeba się męczyć :D W dodatku wersja z 10-śrutowym magazynkiem tworzyła z niego świetny sprzęt i do zabawy i na zawody. Wtedy już, wciągnięty na dobre zapisałem się do PFTA (Polish Field Target Association) i zacząłem jeździć na zawody. To był błąd, bo.... :D
4. Daystate MK3 FTR - ... na zawodach okazało się, że jest niezły wyścig zbrojeń i moje S410 zaczyna odstawać. Po za tym człowiek brakami sprzętowymi chętnie tłumaczy swoje niepowodzenia strzeleckie :D Po trzecie po prostu kiedyś mi ktoś dał do ręki Daystate i wiedziałem że muszę go mieć. Zaimplementowanie elektronicznego spustu i elektrozaworu strzałowego jest chyba do dziś ewenementem na skalę światową, otwiera to nowe możliwości. Ultra krótki cykl strzału, regulowana moc wiatrówki, brak sprężyny pracującej wewnątrz, same zalety. Niestety spora cena, no i konieczność pilnowania stanu bateryjki. Mimo to genialny sprzęt, który również sprzedałem rok temu, żegnając się ze strzelectwem z braku czasu oraz innych zainteresowań (m.in. foto :) )
W tych wspomnieniach pomijam zmiany optyki które miałem na karabinkach, temat długi jak optyka foto, było parę sztuk, ostatni na Daystate był Delta Optical Titanium FFP.
o widzę, że Bydgoszcz zbrojna jest :)
Nie było nam dane poznać się osobiście ale znam z opowiadań w Koronowie :) W tym roku ponoć jest słabo z frekwencją na strzelnicy :(
....tylko w Niemczech jest chyba limit 7,5J a u nas 17J :/
to wy nie macie czym się martwić, u mnie bez pozwolenia można mieć do 1J :-x
to wy nie macie czym się martwić, u mnie bez pozwolenia można mieć do 1J :-x
to chyba rurka do "plucia" ma więcej ;)
No niestety, takie "zalety" mieszkania w mieście słynnym z "The Troubles"
In Northern Ireland airguns and CO2 guns having a discharge kinetic energy in excess of one (1) Joule (0.737 ft lbs) require to be held on a firearm certificate.
krzysztof jot
27-08-2013, 13:42
Krzysztof, to jest ta Beretta co ma magazynek wianuszkowy, tak?
tak
a nowicjuszom zwracam uwagę - każdy z tych pistoletów robiony jest przez wiele firm, a czasem i jedna robi model w dwu wersjach - kulka stalowa i śrut. Rozrzut jakościowy jest masakryczny - choć na foto może tego nie widać jak dobrze zrobione. Od taniego WinGuna z plastiku po metal Umarexu - ta sama Beretta 92 od 120 zł do 950.
krzysztof jot
27-08-2013, 13:49
zastanawiam się pomiędzy :
1. Walther CP88 Competition CO2 Pistole 4,5 mm Diabolo, vernickelt - szybkość strzału 130 m/s
2. Walther CP88 CO2 Pistole 4,5 mm Diabolo, vernickelt - szybkość strzału 120 m/s
3. Beretta 92 FS CO2 Pistole 4,5 mmDiabolo, vernickelt mit Holzgriffschalen - szybkość strzału 120 m/s
niestety Walther CP99 CO2 Pistole 4,5 mm Diabolo bicolor ma najgorsza szybkość strzału 110 m/s
Wiesz może czy Gaz Walther P88 i te wymienione wyżej wszystkie maja "kurek" plastikowy czy któryś ma metalowy?
GAZ Walther - to będzie pistolet gazowy (hukowy) do samoobrony.
Szybkość strzału podawana przez producenta nie ma znaczenia - nijak sie ma do prawdy - pooglądaj testy na YT - tam sa realne szybkości.
CP88 comp - wersja o dłuższej lufie - najlepszy i najcelnijszy pistolet-replika na CO2
Oczywiście CP99 Diabolo z racji najkrótszej z tu podanych lufy ma najmniejksza szybkosc i celnośc, ale jest ok bo lekki i poręczny jest :), Po CP88 Comp najcelniejsze to Bertetta 92FS i Colt 1911 A1. Srut ołowiany i gwintowana lufa są celniejsze, a kulka stalowa bardziej destrukcyjna - sieje większe zniszczenie, szybciej stłucze butelkę itp.. co zrozumiałe chyba :)
No widzę, że faktycznie Bydgoszcz zbrojna jest. Trzeba się kiedyś umówić na jakieś strzelanie albo na Jackowy plener zabrać wiatróweczki....tylko gdzie to obok sprzętu do samochodu zmieścić, bo jeszcze butla z powietrzem, figurki, kulochwyty....
Gerard na początek kup HW40, on w zupełności wystarczy, HW45 jest mocniejszy, ale to i tak tylko do strzelania do 10m.
A co do mojej trafionej muchy, to chyba nie sądzicie, że trafiłem ją z wiatrówki bez optyki....no bez żartów.
To jest faktycznie drugi ważny temat, u mnie też przewinęły się jakieś Falcony, Delta Optical Titanium, czy Big Nikko.
.....kurcze chyba muszę podjechać i napełnić butlę, fajnie że się ten wątek pojawił, dawno nic nowego nie szukałem ;)
Tadeusz, zazdroszczę Daystate'a, zawsze chciałem mieć Merlina, później przyszła chęć na Dominatora od Walthera, po tym jak miałem LGM, i chyba kiedyś takiego Domiego sobie zakupię ;)
.:Gerard:.
27-08-2013, 14:32
GAZ Walther - to będzie pistolet gazowy (hukowy) do samoobrony.
Tak wiem, za gówniarza kupiłem 9mm gaz na stadionie w Warszawie, ależ to konspiracja była jak sobie przypomnę ... polewa. :wink: a teraz mogę legalnie :-D
Walther CP88 - to moj wybór jako gaz-owa
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/images_CP8NWModel_359-2.jpg
źródło (http://images.doba.com/products/2330/images_CP8NWModel_359.jpg)
Tylko jeszcze zastanawiam sie nad "systemem" wiatrówką, CO2
myślę ze jak bym sobie postrzelam to bym moment wybrał, niestety nie mam takiej możliwości to czytam, pytam, co raz większa wiedza i trudniejszy wybór.
Gerard, miałem dokładnie taką wersję jak pokazałeś. Idealny jest, te okładziny z orzecha komponują się bardzo dobrze ze szczotkowaną stalą. Gdzieś pewnie bym znalazł zdjęcia mojego Cp88. Competition wygląda dziwnie, jest za długi, a celnością i tak daleko mu do HW40 i innych tego typu PCA.
Co do systemu to chyba już nie masz co czytać, skoro wybrałeś CP88 to kupujesz naboje do syfonów, ładujesz i strzelasz ;)
Zabierz do Luboradzy ;)
.:Gerard:.
27-08-2013, 14:50
A co do mojej trafionej muchy, to chyba nie sądzicie, że trafiłem ją z wiatrówki bez optyki....no bez żartów.
Pewnie padła na zawal a ty się chwalisz :-D
. Trzeba się kiedyś umówić na jakieś strzelanie albo na Jackowy plener zabrać wiatróweczki....tylko gdzie to obok sprzętu do samochodu zmieścić, bo jeszcze butla z powietrzem, figurki, kulochwyty....
Dobra idea, bierzcie spluwy na plener, po testuje i będę miał orientacje
Gerard na początek kup HW40, on w zupełności wystarczy, HW45 jest mocniejszy, ale to i tak tylko do strzelania do 10m.
ależ Ty mnie namawiasz :-D, krzysztof jot - tez mnie zaraził Beretta 92FS i już bym pewnie kupił tylko to Twoja wina i HW40, google aż gorące, dzisiaj podejmę decyzje i dam znać co wybrałem.
.:Gerard:.
27-08-2013, 14:56
Gerard, miałem dokładnie taką wersję jak pokazałeś. Idealny jest, te okładziny z orzecha komponują się bardzo dobrze ze szczotkowaną stalą. Gdzieś pewnie bym znalazł zdjęcia mojego Cp88. Competition wygląda dziwnie, jest za długi, a celnością i tak daleko mu do HW40 i innych tego typu PCA.
Co do systemu to chyba już nie masz co czytać, skoro wybrałeś CP88 to kupujesz naboje do syfonów, ładujesz i strzelasz ;)
Zabierz do Luboradzy ;)
Ten CP88 jako 2 zabawka - pistolet gazowy (hukowy) do samoobrony
a na śrut wybór jeszcze nie padł :wink:
Jeżeli przedkładasz celność nad wygodę i wygląd to zdecydowanie HW40.
Ale ten co pokazałeś Walther CP88 nie jest gazowy.....znaczy jest na CO2 i śrut.
http://www.youtube.com/watch?v=7aJujZpHB-0
.:Gerard:.
27-08-2013, 15:23
Ale ten co pokazałeś Walther CP88 nie jest gazowy.....znaczy jest na CO2 i śrut.
http://www.youtube.com/watch?v=7aJujZpHB-0
Chciałem pokazać i miałem na myśli Walther P88
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/804_0-2.jpg
źródło (http://waffen-krausser.com/out/pictures/master/product/1/804_0.jpg)
jak zwykle namieszałem :sad:
ppfalcon
27-08-2013, 21:34
To może skonstruować wiatrowe działo Gatlinga
no to gratuluję, ale nie pompuj nim kół w samochodzie ;)
Panowie, nie przesadzajmy - nie mówię tutaj o kompresorze, który pompuje ciśnieniem 20 Barów i ma przepływ iluśset litrów na minutę. Mowię tutaj o amatorskim kompresorze, który jednak potrafi napompować do kilku barów. Stąd moje pytanie czy taki kompresor wystarczy żeby się uniezależnić cenowo.
A koła w samochodzie i rowerze akurat tym pompuję :) Mam 3 Bary na reduktorze i wystarcza :)
krzysztof jot
27-08-2013, 21:38
Chciałem pokazać i miałem na myśli Walther P88
jak zwykle namieszałem :sad:
a "nowocześniejszy" gazowy to P99
http://www.youtube.com/watch?v=UCvbV3KJmTw
kosztuje coś około 900 zł
Panowie, nie przesadzajmy - nie mówię tutaj o kompresorze, który pompuje ciśnieniem 20 Barów i ma przepływ iluśset litrów na minutę. Mowię tutaj o amatorskim kompresorze, który jednak potrafi napompować do kilku barów. Stąd moje pytanie czy taki kompresor wystarczy żeby się uniezależnić cenowo.
A koła w samochodzie i rowerze akurat tym pompuję :) Mam 3 Bary na reduktorze i wystarcza :)
Taki nie starczy, butle tlenowe (a zarazem karabinki PCP) nabija się do minimum 180-200bar, obecnie jednak większość ma butle z ciśnieniem roboczym 300bar, co pozwala na więcej napełnień karabinka.
ppfalcon
27-08-2013, 22:55
No i wszystko jasne. Taką butlę to bałbym się w domu w ogóle trzymać, bo bałbym się że jak pier....nie to będę pionierem w polskim programie kosmicznym :)
.:Gerard:.
27-08-2013, 23:24
a "nowocześniejszy" gazowy to P99
http://www.youtube.com/watch?v=UCvbV3KJmTw
kosztuje coś około 900 zł
P99 bralem tez pod uwagę ale P88 bardziej mi sie podoba, szczególnie w takich kolorach jak na zdjeciu.
de Fresz
27-08-2013, 23:26
Top to produkty marki Umarex, potem CyberGun, winGun itd...
ROTFL! Ubawiłem się ;-) Toż to nawet nie zahacza o wiatrówkową średnią półkę pokroju nieistniejącego już Rohma, a gdzie tu o topie w ogóle wspominać. Hammerli (ten prawdziwy), Carl Walther (j.w.), Pardini to jest top.
Ostra wiadomo, najlepsza sprawa. Jednak dłuższe strzelanie na strzelnicy troche juz jednak będzie kosztować :-P
Jeśliby się trzymać "wiatrówki na sterydach" czyli bocznego zapłonu, nie wychodzi to aż tak straszliwie drogo, choć oczywiście jest spora rozbieżność cenowa pomiędzy amunicją w sklepie, a na strzelnicy. Niezaprzeczalną zaletą wiatrówek za to jest to, że można sobie z nich pykać gdzie bądź, w ogródku, na łączce, nawet w przedpokoju.
Pod warunkiem, że Policja wspaniałomyślnie da Ci zezwolenie...
Z tym już nie ma jakiegoś szczególnego problemu, choć to zdecydowanie nie jest tania zabawa.
krzysztof jot
28-08-2013, 00:11
ROTFL! Ubawiłem się ;-) Tosz to nawet nie zahacza o wiatrówkową średnią półkę pokroju nieistniejącego już Rohma, a gdzie tu o topie w ogóle wspominać. Hammerli (ten prawdziwy), Carl Walther (j.w.), Pardini to jest top.
.
ja nie spadłem z choinki - tytuł wątku jest ... ?
piszę o zabawkach na CO2, replikach jako tako strzelających do puszek, ja wiem co robi Umarex i co robi Pardini.
Ja nie pisze o karabinkach za 9tys pln, jakie ma wilk325 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=14865) -( sa piekne, ale na nie mnie nie stać), tylko o pistoletach na CO2 o czym traktuje tytuł wątku.
Porównaj oferte jednego i drugiego producenta -
http://www.pardiniguns.com/store/index.php?cPath=1
http://www.umarex.de/
O jaki fajny temat:-)
Mój weihrauch hw80 też leży w garderobie już ze dwa lata i nic mu nie dolega:-)
Nie mogę tego powiedzieć o tureckiej wiatrówce którą miałem przed nim, rdzewiało toto jak cholera.
Przewinął się u mnie też weihrauch hw40, jakoś strzelanie z niego nie dawało tyle frajdy co z długiej.
Moje hw80 jest trochę ulepszone zestawem od chłopaków z forum o strzeleckiego. Jakaś lunetka też na nim jest.
Ba, mam nawet przyrząd do mierzenia prędkości wylotowej, co by sobie sprężynkę pod limit ustawić i wagę do segregacji śrutu:-)
Uważam, że z tą muchą to bardzo prawdopodobne ją trafić z tych 30m przy małej dozie szczęścia.
Jak się akurat strzela do tarczy i ona tam usiadzie....
Na takiej odległości rozrzut nie jest większy niż 20gr. Jak wszystko jest dobrze ustawione.
krzysztof jot
28-08-2013, 10:48
O jaki fajny temat:-)
(...) jakoś strzelanie z niego nie dawało tyle frajdy co z długiej....
pewnie tez i długa by mnie załapała, generalnie radze sobie za strzelaniem, byłem kiedyś w kadrze i rekordzista Polski w...łucznictwie :) ale długa wiąże się z większa ilością gratów i "wyprawami" na strzelnicę, czyli planowaniem czasu pod strzelanie, co oznacza wypad raz na miesiąc albo i nie, a mam na tyle dobrze, że w mieszkaniu spokojnie mam 10-15 m - i czy pada, czy wieje - rano czy w środku nocy mogę sobie "sprawdzić oko" :)
.:Gerard:.
28-08-2013, 14:28
No i kupiłem Beretta 92 FS
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img607.imageshack.us/img607/4756/epce.jpg)
Już wypróbowana :D
Ale sprzętu maja ze ho ho tylko drogo dziady maja tutaj (http://www.frankonia.de/395481/126716/productdetail.html?articleNumber=162015&navCategoryId=6761)dlatego gazówkę kupie online, jedynie 50 tarcz za darmo mi dali.
Przerobiłem trochę tego towaru (sprężynowe, CO2, PCA) ale ostał się jedynie HW40. Zakupiony jeszcze w czasach gładkich luf (to były czasy!), po zmianie przepisów przezbrojony na gwinowaną lufę 4.5mm oraz dodatkowo 5.5mm (dla zabawy, a co!). Na HN Match HiSPeed 4.5mm daje aktualnie 120-125m/s, a na 5.5mm Match 100-105m/s. A celność i mechanika (spust) - rewelacja! Repliki Umarex itp. oczywiście nawet się nie zbliżają. Oczywiście HW40 jest jednostrzałowy. Fajna rzecz. Niestety aktualnie jest produkowany ze świecącymi przyrządami celowniczymi TruGlo, co oczywiście poprawia "cool factor" ale mocno utrudnia precyzyjne celowanie... ale i tak lepiej niż Umarex.
Aha, jeszcze jedna uwaga (nie wiem czy ktoś już pisał czy nie) - idzie jesień/zima, a w niskich temperaturach i przy dużej wilgotności broni zasilanej z CO2 bardzo mocno spada sprawność (prędkość początkowa i powtarzalność). BARDZO mocno. Kto grał jesienią w paintball na CO2 wie o czym mowa. "Śnieg" z lufy, a kulka ledwo leci...
de Fresz
28-08-2013, 16:44
ja nie spadłem z choinki - tytuł wątku jest ... ?
"Pistolety - wiatrówki - CO2 - GreenGas". Pardini robi wiatrówki? Robi. Więc?
a nie pisze o karabinkach za 9tys pln, jakie ma wilk325 (http://forum.nikoniarze.pl/member.php?u=14865) -( sa piekne, ale na nie mnie nie stać), tylko o pistoletach na CO2 o czym traktuje tytuł wątku.
Był czas, że i w pistoletach wyczynowych stosowano CO2. Jak w wątku rowerowym ktoś napisze o topowości B'Twinów, to też przytakniesz? Dla kogoś to może być "top", podobnie jak Nex5 w aparatach, ale obiektywnie rzecz biorąc to jednak do prawdziwego topu daleko. Dla Ciebie wydanie 5 czy 10k zł na wiatrówkę może nie mieć sensu, podobnie jak dla zwykłego człeka wydanie podobnej lub większej kwoty na aparat fotograficzny w celach hobbystycznych może wydawać się kompletnym wariactwem. A jednak są tacy co kupują jedne lub drugie.
krzysztof jot
30-08-2013, 18:28
Był czas, że i w pistoletach wyczynowych stosowano CO2. ....
no ale chyba jednak trudno utrzymać powtarzalność na CO2...
Tak czy owak - chodziło raczej o rozrywkowe podejście do tematu pistoletów na co2, jakieś drobne cele, puszki, i pistolety strzelające dość celnie na 10-12 m gdzie produkty Umarexu w sprawnej rece potrafią wypracowac skupienie mieszczące się pod dwuzłotówką.
Oczywiście deFresz ma racje - nie jest to strzelecki top w kategorii pistoletów tarczowych - gdzie wprawna ręka zrobi w tarczy dziesięcioma śrutami jedną dziurkę :)... ale taki pistolet to wydatek wielokrotnie wyższy. Powiedzmy, że jest to top w pistoletach do strzelania dynamicznego a nie tarczowego. A i chyba takie strzelanie daje więcej "fanu" niż tarcza, o ile ma się ku temu warunki i miejsce.
Notabene - pod Kielcami jest genialne miejsce - niezrealizowana na szczęście w latach osiemdziesiątych fabryka tlenku glinu - wybudowano tylko fundamenty pod piece no i pozostały tony betonu - to tylko mały fragment z telefonu, ale robi to wrażenie z milionem kapitalnych zakamarków... i tu się fajnie strzela :)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.krzysztofjot.neostrada.pl/foto/forum/fabryka.jpg)
Co to i czy warto reanimować? Zostało po Teściu, słaby naciąg, śrut czasami z lufy nie wylatuje...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.otofotki.pl/obrazki/hf877_DSC_7815m.jpg)
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img20.otofotki.pl/obrazki/zk80_DSC_7816m.jpg)
krzysztof jot
14-09-2013, 16:14
Co to i czy warto reanimować? Zostało po Teściu, słaby naciąg, śrut czasami z lufy nie wylatuje...
to wiatrówka produkcji fabryki "Gerstenberger und Eberwein" - model EM GE 100 - http://www.muzzle.de/N7/Druckluft/EM-GE_101/em-ge_101.html (http://www.muzzle.de/N7/Druckluft/EM-GE_101/em-ge_101.html)
pojęcia nie mam jaka to wartość i możliwości naprawy - ma pewnie jakieś 70 - 75 lat, więcej to już pytaj na giełdach staroci...
PS.
O wygooglałem Ci :) - 70-100 funcików :)
http://www.gunstar.co.uk/Air-Pistols/EM-GE-100-gun-for-sale-gs65702.aspx
http://www.gunstar.co.uk/Air-Pistols/EM-GE-100-gun-for-sale-gs109777.aspx
Warto naprawiać?
Warto, choć bardziej w celach kolekcjonerskich niż strzeleckich. To bardzo prosta konstrukcja, ale części trzeba dorobić. Sprężynę, tłok, uszczelkę, może parę innych detali. Jest kilku dobrych fachowców którzy potrafią to dobrze zrobić. Byle nie oddać do rusznikarza w sklepie myśliwskim, bo zepsuje jeszcze bardziej. Na forum bronweb warto poszukać hogana, choć wieki go nie widziałem i nie wiem czy nie przeszedł na emeryturę.
I wtedy sie obudziles? :)
Ni ma się co śmiać. Skupienia wiatrówek są fenomenalne. Co prawda mucha na 30m to trochę przypadek, trzeba mieć genialnie ostrzelany opad, ale nawet ja bez podparcia, trenując przed legendarnym Morskiem, 22 m skupienie wielkości 20gr ze sprężynówki, tuningowanej Slavii. Z PCP jest tylko lepiej. Strzelanie na takie dystanse jest wręcz nudne. Zmuszałem się do treningu strzelając po kolei do wszystkich cyferek na tarczach.
Hogan ma firmę i nawet jak go nie ma na forum to chyba firma działa.
Dla mnie robili zestawik tuningowy do hw80.
Fachowcy w każdym calu, polecam.
Dzisiaj strzelane. I wiatrówka, i fotka :D
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/lelya106-2.jpg
źródło (http://guns.com.pl/lelya/lelya-106.jpg)
Co to za obrzyn?:-)
Fajna fotka.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.