PDA

Zobacz pełną wersję : Grip do D70



scorses
10-04-2007, 11:06
Witam, mam możliwość kupienia za małe pieniądze Gripa do D70. Grip jest firmy Delta i jak wiadomo aby działał pionowy spust trzeba się łączyć wężykiem do oczka podczerwieni. Czy ktoś z Was używa tego gripa, jak go oceniacie czy działanie tego połączenia przez ten wężyk jest ok.?
A może jest dostępny jakiś grip do D70 (nie do D70s) który ma spust pionowy działający na innej zasadzie?
Bardziej mi zależy na tym spuście pionowym niż na alternatywnym źródle zasilania dlatego chciałbym wiedzieć czy rozwiązanie firmy Delta sie sprawdza.

leon28
10-04-2007, 11:16
Witam, mam możliwość kupienia za małe pieniądze Gripa do D70. Grip jest firmy Delta i jak wiadomo aby działał pionowy spust trzeba się łączyć wężykiem do oczka podczerwieni. Czy ktoś z Was używa tego gripa, jak go oceniacie czy działanie tego połączenia przez ten wężyk jest ok.?
A może jest dostępny jakiś grip do D70 (nie do D70s) który ma spust pionowy działający na innej zasadzie?
Bardziej mi zależy na tym spuście pionowym niż na alternatywnym źródle zasilania dlatego chciałbym wiedzieć czy rozwiązanie firmy Delta sie sprawdza. uzywam takiego cuda juz od bez mala 1,5 roku. do d70 chyba nie ma inaczej dzialajacych gripow, jak tylko na podczerwien. jesli boisz sie tego kabelka, to nie ma o co, ja od poczatku mam go zapietego i jeszcze nigdy nic sie nie stalo, jedyne co trzeba zrobic, to wymienic ta tasme, ktora przyklejasz mocowanie tego kabla do body na jakas inna - ja zastosowalem taka do wieszania luster. pionowy spust sie sprawdza, chodz nie bedziesz mial mozliwosci wcisniecia do polowy spustu, wyostrzenia i przekadrowania. spust dziala binarnie, albo wlaczony, albo wylaczony. z gripa jestem b.zadowolony, choc za ta cene moglby byc troche lepiej wykonany. zasilanie w d70 z 2 akumulatorkami to po prostu poezja, ja nie robie duzo zdjec, wiec nie pamietam dokladnie ale ostatnie ladowanie akumulatorkow bylo chyba z rok temu ;-)

nikonowiec
10-04-2007, 15:55
Scorses, zobacz tutaj: http://www.allegro.pl/item182929779_nikon_d70s_battery_pack_z_pionowym_s pustem_.html

Sebastiann
10-04-2007, 16:00
Scorses, zobacz tutaj: http://www.allegro.pl/item182929779_nikon_d70s_battery_pack_z_pionowym_s pustem_.html

tylko ze deltowski grip dziala w tym przypadku przez wejscie na wezyk spustowy czyli tylko d70s , a jak sam Scorses zaznaczyl :


A może jest dostępny jakiś grip do D70 (nie do D70s) który ma spust pionowy działający na innej zasadzie?

... chodzi o D70 czyli tylko komunikacja przez IR. niestety do D70 niczego innego nie wymyślili:)

nikonowiec
10-04-2007, 16:56
Faktycznie.Przepraszam, ale nie doczytałem. No to jest problem z tym gripem, gdyż ten IR nie działa poprawnie. Mają go moi koledzy i porozłączali te kabelki. Służy tylko jako pojemnik na baterie. Jedyna rada - zamienić Nikony!

Argymir Iwicki
10-04-2007, 19:40
Używam tego gripa, ale kabelek wywaliłem, bo mi się tylko majtał. Do pionowych ujęć nie potrzebuję tego przycisku. A zakupu gripa nie żałuję. Aparat po prostu o wiele lepiej się trzyma. No i dwie baterie - bardzo długo trzymają!

Efexor
24-09-2007, 19:13
A jak podłączyć ten wężyk do oczka podczerwieni??

Sebastiann
01-10-2007, 15:15
A jak podłączyć ten wężyk do oczka podczerwieni??

o ile pamiętam przyklejało się to dzięki takiej taśmie klejącej.

pozdrawiam