Zobacz pełną wersję : Jak zrobić takie zdjęcie?
emilcabaj86
20-08-2013, 15:14
Witam, czy ktoś wie jak zrobić tego typu zdjęcie?
Link: http://500px.com/photo/43689730
Gdzie stał forograf?
RobertMiernik
20-08-2013, 15:15
Obejmował tatę od tylca albo zawiesił sobie body na klacie i wyzwalał je radiowo za pomocą zapomocnika
Przysłona f/20, więc pstrykane w ciemno. Zapewne samowyzwalacz w serii. Problem tylko z umocowaniem aparatu w odpowiednim miejscu.
RobertMiernik
20-08-2013, 15:35
Przysłona 20 po to, żeby uzyskać długi czas, rzeczywiście wtedy ostrzyć nie trzeba zbyt precyzyjnie...
Aparat umocować można kawałkiem paska, pasek od aparatu na szyję, pasek od spodni pod albo nad obiektywem przyciska aparat do klaty.
dominikpl72
21-08-2013, 09:56
Wg mnie - za pomocą odpowiednio dobranego zgryzu trzymał telefon komórkowy w paszczy. :)
Utrzymać 7D w paszczy i jeszcze się kręcić?
kolo stal na karuzeli za nim jeszcze jeden co bo obejmowal trzymajac aparat. i w ruch
kolo stal na karuzeli za nim jeszcze jeden co bo obejmowal trzymajac aparat. i w ruch
to juz pod jakas sodomie podchodzi... :mrgreen:
Michał44
24-08-2013, 20:49
Zainspirowany zaprezentowaną fotką postanowiłem, przy okazji dzisiejszej wycieczki do parku spróbować kręcenia dzieciakiem :-)
Oto efekty:
1.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img585/4613/9rdx.jpg)
2.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img6/7274/ml5x.jpg)
3.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us/a/img856/1968/01z8.jpg)
artuss811
25-08-2013, 10:37
fajne lepsze niż te foto podane za przykład
emilcabaj86
27-08-2013, 06:44
Zainspirowany zaprezentowaną fotką postanowiłem, przy okazji dzisiejszej wycieczki do parku spróbować kręcenia dzieciakiem :-)
Możesz powiedzieć jak to zrobiłeś? :)
Michał44
27-08-2013, 10:41
Tak jak pisali koledzy wyżej.
Aparat na szyi na wydłużonym pasku, dodatkowo umocowany na dole paskiem od spodni. Tryb „M” i strzelanie z czasami 1/40-1/60 i przesłony f14-16 (dopiero po „sesji” wpadłem, że można było w górę z ISO i jeszcze przesłonę podnieść).
Jedyny problem to złapanie ostrości – najpierw próbowałem z manualem (ostawiałem na 30-40cm), ale słabo wychodziło. Lepiej szło z autofokusem i automatycznym wyborem pola ostrości, ale i tak super ostre foty nie są.
Utrzymać 7D w paszczy i jeszcze się kręcić?
Nie takie rzeczy ludzie utrzymują w paszczy:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://i2.sportfan.pl/spof159/0cc5c6e80017aefa4beceead) :)
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.