PDA

Zobacz pełną wersję : grip/battery pack i f75



pebees
17-07-2005, 13:15
Ot i następne pytanie mi się nasunęło? Czy grip to dokładnie to samo co battery pack? Bo google podają raz linki mówiące, że tak, innym razem nie. Generalnie większość wypowiedzi optuje za tym, że grip to uchwyt ułatwiający trzymanie aparatu, a battery pack to dodatkowe zasilanie. I często battery pack po prostu robi za gripa ;-) Jak to jest naprawdę?
Druga sprawa - dodatkowe zasilanie do F75 - gdzie najtaniej kupić, czy są inne niż nikonowskie (czytaj 'tańsze' :) ). I czy nie zmieniają funkcjonalności aparatu - gdzieś w innym wątku doczytałem się o jakichś cudach związanych ze zdalnym sterowaniem i wyzwalaniem dodatkowym przyciskiem w przypadku gripa czy tam battery packa do D70 (tutaj (http://forum.nikon.org.pl/viewtopic.php?t=11464) ) - czy takie cuda są też w przypadku F75?

Gamling
17-07-2005, 17:11
D F75 nie ma problemow. Masz dodatkowy spust migawki w pionowym uchwycie ktory tez dziala zupelnie identycznie jak ten w aparacie a wiec pozwala na ustawienie ostrosci. Dodam jeszcze ze F75 z MB18 to zupelnie inny aparat, komfort pracy jest zupelnie nieporownywalny.

madmips
18-07-2005, 21:59
co prawda z F80 i tylko batery packa używałem, ale dzień do nocy!