PDA

Zobacz pełną wersję : Duże zaszumienie po eksporcie w LR



pszemson
15-08-2013, 11:59
Po wyeksportowaniu obrazu z jego pomniejszeniem, gotowy JPG jest bardzo mocno zaszumiony. Tak jakby w ogóle nie działała opcja redukcji szumów. Żeby uniknąć takiego efektu muszę otwierać przerobiony obraz z LR w PS, tam pomniejszać i dopiero zapisywać. Co robię źle? Może nie korzystam z jakiejś opcji z której powinienem korzystać?

Obraz z LR:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img545.imageshack.us/img545/4555/1j7z.jpg)

Obraz z PS:

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img17.imageshack.us/img17/7592/djhr.jpg)

GonzoG
15-08-2013, 12:02
Jeśli korzystasz z LR 5.0 - to odszumiania nie działa poprawnie. A nawet można powiedzieć w ogóle przy dużych zdjęciach.

pszemson
15-08-2013, 13:49
Ale w trakcie obróbki wygląda wszystko OK. Dopiero JPG szumi. Zdjęcie z PS nie jest w nim w żaden sposób modyfikowane poza pomniejszeniem i zapisaniem. Ono tam idzie z opcji Edit in: PS.

pszemson
15-08-2013, 13:55
GonzoG, poczytałem o tym co napisałeś i wychodzi że masz racje. Jest to bug w LR5.
Do zamknięcia.

kux
15-08-2013, 21:09
czy to oznacza że kupno LR 5 to zły pomysł?

GonzoG
15-08-2013, 21:14
czy to oznacza że kupno LR 5 to zły pomysł?

Nie. Oznacza tylko że Adobe każe sobie płacić za to, że będzie się im testowało oprogramowanie (z resztą nie tylko Adobe). A później czekać nawet kilka miesięcy na poprawki.

lesander
16-08-2013, 21:41
Tylko, że była wersja beta, i jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie mieli żadnych informacji o tym błędzie??

zbyszekD7000
16-08-2013, 22:22
a tak się działo w wersji Beta czy finalnej 5'tki ?

GonzoG
16-08-2013, 23:17
Tylko, że była wersja beta, i jakoś nie chce mi się wierzyć, że nie mieli żadnych informacji o tym błędzie??

W becie nie było problemu. W finalnej już tak.

dem
16-08-2013, 23:46
Ktoś chyba wspominał, że w 5.2 RC poprawiono już tę dolegliwość.

lesander
17-08-2013, 11:49
a tak się działo w wersji Beta czy finalnej 5'tki ?

Ja w wersji Beta zauważyłem ten problem, ale tylko przy eksporcie większej ilości zdjęć. Przy pojedynczych nie zauważyłem.