PDA

Zobacz pełną wersję : Sony QX-10/QX-100



shaolin
13-08-2013, 17:36
Wyglada na to, ze mozna juz o tym mowic oficjlalnie ;)

http://www.sonyalpharumors.com/sr5-hot-first-images-of-the-new-dsc-qx10-and-dsc-qx100-lens-cameras/

ropusz
13-08-2013, 17:48
A to nie jest jakiś żart prima-aprilisowy?

shaolin
14-08-2013, 02:45
Za dlugo o tym gadaja, zeby to byl zart.

WojtehP
14-08-2013, 08:37
jak będzie się komunikował ze smartfonem ?? bo jakoś tego nie łapię ... smartfon ma być tylko LV i wyświetlać menu

siona
14-08-2013, 08:40
Właśnie tak. Taki zdalny pulpit.

gavin
14-08-2013, 08:41
Wi-Fi

shaolin
14-08-2013, 09:39
Wojtek ->

You will be able to control them through your smart phone or tablet (via WiFi or NFC).

Przy okazji bo moze ktos nie doczytal (chociaz to troche wynika z tekstu wyzej, ale dam tez tekst nizej :D) ->

The lenses can be magnetically attached on your smartphone and it works on both, Android and iOS devices.

Czyli to nie bedzie sprzet dedykowany tylko do smartfonow Sony, a to juz calkiem niezla wiadomosc - teraz Mekano bedzie zakladac watki jaki kupic telefon, zeby wykorzystac jeden z tych modulow ;)

Sensor z RX100 da +10000 do jakosci przy foceniu telefonem/tabletem.

malyd77
14-08-2013, 09:40
Według mnie świetny pomysł. Myślę że to rewolucja. Chcesz masz smartphone chcesz masz aparat. Jadąc gdzieś nie trzeba brać całej torby ze sprzętem foto, obiektyw do kieszeni iw drogę. Jak się do tego dołoży możliwość obróbki zdjęcia w telefonie lub tablecie to czego chcieć więcej. Parametry tych obiektywo-aparatów też nie są najgorsze. Pozostaje pytanie co z zasilaniem. Moim zdaniem jest to lepsze rozwiązanie niż bezlusterkowiec

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

gavin
14-08-2013, 09:45
Tylko co z ceną. Np moduł rx100. Jeżeli będzie trochę tańszy niż aparat to lepiej kupić aparat, który jest niewiele większy. Jeżeli będzie tani no to kto kupi rx100 - nikt nie będzie dopłacał sporo za sam ekran ;) Bezsensu.

WojtehP
14-08-2013, 10:41
sorry nie doczytałem - jakieś choróbsko mnie trafiło ... zastanawiam się nad użytecznością tego - czy będąc gdziekolwiek np. służbowo zabierałbym tylko ten moduł czy jak teraz aparat - czy jest to różnica? ... przy obecnych bateriach w telefonach - bałbym się używać tego bo potrzebny mi telefon jest do pracy, a LV skutecznie drenuje baterie. Po drugie zdjęcia z iP5 którego używam są na tyle OK że nie wiem czy bym dokupił ...

shaolin
14-08-2013, 11:37
Wydaje mi sie, ze na razie to jest takie - cos Wam damy i zobaczymy co sie z tego urodzi, jak bedzie fajnie to dostaniecie wiecej, jak nie to nie ;) O cenie na razie nikt nie wspomina, wiec sa dwie opcje - bedzie rozsadna, albo walna z grubej rurki jako pionierzy ;)

koniecpolska
14-08-2013, 14:11
W linku z pierwszego postu są jakieś ceny. 600USD dla modułu z matrycą 1" (RX100) i 400USD dla modułu z matrycą 1/2.3".

gavin
14-08-2013, 14:21
Coś ci tłumacz googla słabo zadziałał.

shaolin
14-08-2013, 14:27
W linku z pierwszego postu są jakieś ceny. 600USD dla modułu z matrycą 1" (RX100) i 400USD dla modułu z matrycą 1/2.3".

To sa ceny aparatow, z ktorych wezma czesci ;)

koniecpolska
14-08-2013, 14:38
Coś ci tłumacz googla słabo zadziałał.A co, używasz, gavinku? Że jesteś tak dobrze poinformowany.


To sa ceny aparatow, z ktorych wezma czesci ;)Faktycznie, nie zwróciłem na to uwagi, ale takie ceny za te wynalazki wydały mi się realne, więc napisałem.
Znając Sony, to jest wielce prawdopodobne, że da właśnie takie ceny. Bo dlaczego Sony miałoby robić sobie wewnętrzną konkurencję. A na gadżety do smartfonów nabywcy się znajdą ....

wain
14-08-2013, 14:43
To sa ceny aparatow, z ktorych wezma czesci ;)

Na razie mnie jakoś specjalnie nie przekonali tym wynalazkiem. To rozwiązanie bedzie mialo sporo minusów - lagi na wyswietlaczu, kontrola tylko touch, zasilanie. Czekam na testy organoleptyczne i finalną cenę.

Edit: Z google glass może mieć to wielki sens, ale na razie obie opcje to wielkie niewiadome.

shaolin
14-08-2013, 14:56
Nie mialem lagow w 6D podlaczonym przez EOS Remote+WIFI do ajfona, lagi pojawialy sie jak lazlem gdzies dalej i po drodze byly sciany ;) mysle, ze tu bedzie podobnie.

Mekano
14-08-2013, 15:57
Czyli to nie bedzie sprzet dedykowany tylko do smartfonow Sony, a to juz calkiem niezla wiadomosc - teraz Mekano bedzie zakladac watki jaki kupic telefon, zeby wykorzystac jeden z tych modulow ;)


Jakos srednio mnie ten "dziwolag" interesuje.. ale nie powiem wzbudzilo moje zainteresowanie, ale tylko dlatego, ze
rynek jest zalany roznym sprzetem i wszystkie na ogol, zlewaja sie w tlumie z innymi.. jedne posiadaja lepsze parametry, inne gorsze, etc.. ale dlugo nie musialam sie zaglebiac w to info by wywnioskowac, ze bedzie to cos wiecej niz tylko zwykly aparat-smartfon jakich pelno wszedzie..
DSC-QX10 i DSC-QX100 - te obiektywy, beda one magnetyczne (?)
Premiera nowych smartfonow ma nastapic wkrotce, 4 wrzesnia na targach IFA w Berlinie, Sony wyda nowy Smartfon Honami, czy bedzie to nowy przelom w swiecie fotografii? Bo przeciez male magnetyczne doczepiane obiektywy do smartfona, w jakosci prawie dorownujacym lustrzankom, to przeciez cos nowego..

Produkt niestety, nie jest dla mnie warty zainteresowania, na tyle by myslec o nim jakos powaznie, ale poczytac z checia, owszem..

shaolin
14-08-2013, 16:52
Eh kobiety... to w koncu Cie interesuje czy nie? ;) i chyba jeszcze musisz poczytac ;) To nie sa obiektywy tylko cale moduly (optyka+matryca), a magnes moze byc albo w module albo w adapterze do telefonu, niedlugo sie przekonamy ;)

Mekano
14-08-2013, 17:10
Obiektywy, czy "cale moduly", jak zwal tak zwal, napisalam w skrocie, bo sa to obiektywy, ktore zawieraja zintegrowana matryce Sony, teraz lepiej? Przeciez po co pisac o szczegolach tak dokladnie, skoro o tym na razie malo wiemy? A czy to mnie interesuje.. hm.. tak srednio.. :wink: Bardziej mnie to smieszy, tzn. wywoluje usmiech na twarzy, niz interesuje.. :mrgreen:

shaolin
14-08-2013, 17:19
Nie lepiej bo to sa matryce ze zintegrowanymi obiektywami, nie na odwrot :twisted: Czekamy na wiecej info i tyle.

puch24
14-08-2013, 17:54
Mekano, Twoje sformułowanie było trochę mylące, bo do niektórych smartfonów są nasadkowe obiektywy nawet chyba z 8-krotnym zoomem, i faktycznie jest to tylko trochę optyki, bo wykorzystują też główny obiektyw i oczywiście matrycę smartfona. Ciekaw jestem, jakie są efekty... Przypuszczam, że raczej marne.
A tu mamy jednak co innego - obiektyw zintegrowany z matrycą, a cała elektronika w smartfonie czy tablecie...

epicure
14-08-2013, 18:05
...a cała elektronika w smartfonie czy tablecie...

Czy aby na pewno? Mi to wygląda na to, że cała elektronika jest w module obiektywu, a smartfon stanowi tylko UI. W zasadzie to nic innego, jak zwykły aparat, tylko bez ekranu i przycisków, które sprzedawane są oddzielnie.

puch24
14-08-2013, 18:24
Racja. Trochę za bardzo uprościłem. No ale chyba karta pamięci też w smartfonie, więc funkcje elektroniki będą jakoś podzielonę pomiędzy matrycoobiektyw a smartfon; smartfon nie będzie tylko i wyłącznie UI. Ciekaw jestem bardzo jak te funkcje zostaną podzielone, i w jaki sposób zostanie zapewniona współpraca z różnymi modelami telefonów.

epicure
14-08-2013, 18:25
Karta pamięci ma być w obiektywie. Smartfon może mieć co najwyżej jakieś aplikacje do obróbki zdjęć, ale nie sądzę, aby działały one w locie - raczej tylko w ramach postprodukcji.

puch24
14-08-2013, 19:02
To smartfon będzie tylko celownikiem?

epicure
14-08-2013, 19:09
Pewności nie mam, ale tym mi to właśnie pachnie.

pastwisko
14-08-2013, 19:17
troche jak ricoh gxr

Mekano
15-08-2013, 00:09
a widzieliscie zdjecia z tego? ja widzialam to sie przerazilam.. :twisted:

pastwisko
15-08-2013, 00:32
niech zgadnę, oglądałaś na cropie 100%?

Mekano
15-08-2013, 00:36
niech zgadnę, oglądałaś na cropie 100%?

no wlasnie bylo troche male, wiec to co widzialam na tej miniaturce, nie bylo najlepszej jakosci..

shaolin
15-08-2013, 03:55
To smartfon będzie tylko celownikiem?

I tablet rowniez. Wyglada na to, ze cala obsluga bedzie za posrednictwem telefonu/tabletu. Wazne, ze nie ograniczaja tylko do swoich telefonow (przynajmniej wg zapowiedzi).

Mekano moze wylacz komputer na chwile ;)

d5000
17-08-2013, 11:22
Trochę więcej danych:
http://www.sonyalpharumors.com/sr5-qx10-and-qx100-manual-leaks/

Teraz tylko czekać na kopie Samsunga :)

gavin
28-08-2013, 12:34
Qx100 = nt$14,900 = 370 eur
qx10 = nt$6,900 = 170 eur

shaolin
01-09-2013, 03:58
Bedzie dobry sprzet do zagladania pod spodnice... ;)

http://photorumors.com/2013/08/31/new-information-on-the-upcoming-sony-dsc-qx10-and-dsc-qx100-lens-camera-modules-for-smart-phones/

shaolin
03-09-2013, 04:17
Wiecej obrazkow (ale sprzetu ;) ):
http://photorumors.com/2013/09/02/more-images-of-the-sony-dsc-qx10-and-dsc-qx100-lens-camera-modules-for-smart-phones/

matys
03-09-2013, 17:39
No właśnie to zdjęcie bardzo mnie zachęca do zakupu...

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/09/Sony_QX100_49-3.jpg
źródło (http://photorumors.com/wp-content/uploads/2013/09/Sony_QX100_49.jpg)

Co prawda nie wyobrażam sobie zbyt dobrej koordynacji "na dwie ręce", czyli aparat w jednej, telefon w drugiej, przesuwasz jedną, druga idzie za nią (jak w ćwiczeniu klepiesz się po głowie jedną ręką, drugą robisz kółka na brzuchu) i jeszcze dodatkowo musisz wcelować palcem w guzik na ekranie (chyba, że jest spust na obiektywie)... edit - wygląda na to, że jest spust razem z zoomem ;) ufff

Ale za to wyobrażam sobie telefon na kolanie, pomoście, ziemi przy robieniu dolnej perspektywy...

@shaolin, a propos tego co piszesz, ciekawe swoją drogą o ile wzrośnie prawdopodobieństwo dostania w papę, jeśli ktoś spostrzeże czym w niego celujesz ;)

shaolin
04-09-2013, 11:08
@shaolin, a propos tego co piszesz, ciekawe swoją drogą o ile wzrośnie prawdopodobieństwo dostania w papę, jeśli ktoś spostrzeże czym w niego celujesz ;)

Zalezy gdzie bedziemy zagladac ;) ;)

A teraz wideo ;)
0TWh3EvSZ_0

Premiera niby dzis/jutro, zobaczymy co i jak. Ogolnie pomysl na +.

<| MICHAŁ |>
04-09-2013, 11:44
ginekolodzy będą zachwyceni.
proktolodzy również....

drdln
04-09-2013, 19:25
No i wyszły oficjalnie.
Takie ceny + brak RAW = dead on arrival.

gibber
04-09-2013, 19:41
Taaaa, dead on arrival...
http://www.sonyalpharumors.com/sr5-sources-say-qx-is-already-the-most-preordered-sony-camera-in-history/

drdln
04-09-2013, 19:46
Moja mała, polska głowa tego nie ogarnia. Gdzie tu sens, gdzie tu logika?

gibber
04-09-2013, 20:09
Nie wiem, ale sam pomysł mi się podoba. Cena modułu XQ100 jest ok, w porównaniu do RX100II tańsze o 300€. Ten sam obiektyw i sensor.

Antonioo
04-09-2013, 20:15
.............. Ten sam obiektyw i sensor.

i na tym podobieństwa się kończą ;)

czyli brak całej reszty która w rx100 jest........

drdln
04-09-2013, 20:39
No dobra, ale ja nie rozumiem tego pomysłu. Skoro i tak trzeba mieć ze sobą jakiś futerał, w którym ma się zewnętrzne urządzenie, to nie lepiej, żeby był to cały aparat? W fotografii mobilnej chyba chodzi o to, żeby mieć aparat cały czas pod ręką, a nie żeby szukać akcesoriów po kieszeniach/plecakach...

PiterM
04-09-2013, 20:51
Brak trybu M, brak mozliwosci zmiany ISO (!), brak RAW... a do tego 2x grubsze niz RX100 czyli w kieszeni spodni tego nie widze. Juz mi przeszlo zasadniczo.

gavin
04-09-2013, 20:54
Jakby to wszystko było to kto by kupił rx100

Mekano
05-09-2013, 00:53
obiektyw o ogniskowej 25-250mm o kompaktowym rozmiarze.. i w tak niskiej cenie... brzmi jak marzenie..
ciekawe na jakim poziomie beda zdjecia, tylko niestety automat w QX-10, bo w QX-100 jest mozliwosc AF manualnie, z tego co czytalam.

igsux3
05-09-2013, 01:06
Zawsze mnie bawi, jak to znawcy się wypowiadają, że nie ma szans powodzenia, że to nigdy się nie przyjmie, bla bla bla. To samo było przy wejściu autofokusa, cyfry, live view i dziesiątkach innych, których dziś nie pomnę ;) Całe szczęście, wciąż projektują i kupują takie zabawki ludzie z wyobraźnią. Dla mnie pomysł super, wprawdzie nie jestem odbiorcą tego typu aparatu, ale widzę dla niego dziesiątki zastosowań i kupę radości, którą da użytkownikom.

Mekano
05-09-2013, 01:24
Bo ludzie czegos takiego szukaja, nacisnac i dostac piekne zdjecie z automatu, jak ktos jest bardziej zaawansowany, to wiadomo ze siegnie po rx100 czy inny kompakt, dobrze ze rynek jest taki szeroki, ze dla kazdego cos sie znajdzie.

wain
05-09-2013, 09:42
Brak trybu M, brak mozliwosci zmiany ISO (!), brak RAW... a do tego 2x grubsze niz RX100 czyli w kieszeni spodni tego nie widze. Juz mi przeszlo zasadniczo.

Właściwie to też tego nie rozumiem. Większość nowych kompaktów ma WiFi więc można z nich korzystać tak jak z tych lensoparatów, malo tego wychodzi ze RX100/II jest od nich mniejsze i do tego sporo funkcjonalniejsze. Gdyby to bylo tak z polowe ciensze to może miałoby to większy sens ale przy tych rozmiarach ...

Przy wbudowanej baterii to chyba dużo zdjeć się nie da tym porobić (200 wg nich)

wunat
20-09-2013, 16:33
Mi sie wydawalo jak ogladalem ze tam jest wymienna bateria z jakiegos kompakta?

Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalk 4

silver surfer
20-09-2013, 21:29
Bateria jest wymienna widać na zdjęciach connect.dpreview.com/post/1040220037/first-look-sony-qx10-qx100-mobile-cameras

puch24
20-09-2013, 22:35
Na Fotopolis pojawiła się recenzja. Entuzjazm umiarkowany.

shaolin
28-09-2013, 17:15
http://av.watch.impress.co.jp/docs/series/zooma/20130925_616593.html

marszull
31-10-2013, 21:31
ktos uzywal? bo tak sobie mysle o qx10 jako porecznym na krotkie wypady i na co dzien, i ewentualnie jako drugi aparat w dluzsze podroze

shaolin
19-12-2013, 18:46
http://www.sonyalpharumors.com/new-firmware-update-for-the-qx-cameras/o

shaolin
04-09-2014, 03:23
Niby mialo umrzec smiercia naturalna, a tu prosze, nowe gadzety:

http://www.dpreview.com/articles/1313222874/sony-introduces-qx1-with-aps-c-sensor-and-e-mount-for-smartphones
http://www.dpreview.com/articles/7211713202/a-guided-tour-of-the-sony-qx1-and-qx30

GonzoG
04-09-2014, 03:35
QX1 ciekawą propozycją, ale też traci na praktyczności, bo mały już nie będzie. Tani też nie - 400$, przy czym Sony a3000 z tą samą matrycą można kupić za 600-700zł...

shaolin
04-09-2014, 03:49
To raczej nie jest sprzet kierowany do polskich uzytkownikow ;)

shaolin
04-09-2014, 07:00
Prawie jak FT1+V1+duzy Nikkor :D

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2014/09/Bildschirmfoto20140903um203453_zps4e659c-2.png
źródło (http://i1266.photobucket.com/albums/jj524/picrumors/picrumors001/Bildschirmfoto2014-09-03um203453_zps4e659cf1.png)

5MgWHg0TG3g