PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z odczytem karty



Kolbos
08-08-2013, 14:06
Witam, otóż mam taki problem że suwak write w karcie pamięci odleciał i zalepiłem jego miejsce plastrem i dzięki temu aparat czyta mi kartę ale za to komputer rzadko, więc muszę zgrywać zdjęcia przez kabel usb. I tu mam taki problem że jak robię zdjęcia w raw+fine, po podłączeniu aparatu kablem do kompa nie widzi mi tych rawów tylko są dwa takie same zdjęcia i oba są jpeg, wiecie może co zrobić żeby czytało też te rawy ?tylko picasa odczytuje te rawy i tylko za jej pomocą można je importować, a jak zrobie same rawy bez fine to czyta je normalnie jako raw. Umiecie jakoś pomóc ?

GonzoG
08-08-2013, 14:13
Witam, otóż mam taki problem że suwak write w karcie pamięci odleciał i zalepiłem jego miejsce plastrem i dzięki temu aparat czyta mi kartę ale za to komputer rzadko, więc muszę zgrywać zdjęcia przez kabel usb. I tu mam taki problem że jak robię zdjęcia w raw+fine, po podłączeniu aparatu kablem do kompa nie widzi mi tych rawów tylko są dwa takie same zdjęcia i oba są jpeg, wiecie może co zrobić żeby czytało też te rawy ?tylko picasa odczytuje te rawy i tylko za jej pomocą można je importować, a jak zrobie same rawy bez fine to czyta je normalnie jako raw. Umiecie jakoś pomóc ?

Są i RAWy i JPEGi - to że zgrywa 2x jpeg - to wina sterownika albo programu do zgrywania - już nie pamiętam.

Mi w D7k Windows normalnie widzi RAW i JPEG.

Kolbos
08-08-2013, 14:59
Da się coś zrobić żeby czytało ?
W sumie zainstalowałem program ViewNX2 i czyta tam rawy i stamtąd też można importować

Kolbos
09-08-2013, 17:49
Wie ktoś może co zrobić żeby czytało jako rawy też w folderze bez programu ?