cwieku
16-07-2005, 13:51
to ja mam taki problem czy ktoś kiedyś używał kodakowskiego filmu do podczerwieni? jeśli tak to prosze o porade.
Czy czesto ukazujące sie zdjęcia nazywane ir na plfoto itp na których zieleń jest biała a niebo niebieskie to sa robione w podczerwieni oraz czy po użyciu tego filmu osiągne podobne efekty??
Po drugie czy mam używać jakichś filtrów? Jakich fitrów? Mam ten do podczerwieni ale używam go do cz-b i boje sie ze jesli go zaloze to bede miał wszystko czerwone.
I ostatnia sprawa wyjeżdżam na mazury na jachty bedzie tam zapewne wysoka temperatura czy jesli naświętlę film i go potem zwine i schowam to przetrwa w takie 20 kilkustopniowej temperaturze przez 2 tygodnie?
Bardzo prosze o odpowiedz to dla mnie cholernie ważne
Czy czesto ukazujące sie zdjęcia nazywane ir na plfoto itp na których zieleń jest biała a niebo niebieskie to sa robione w podczerwieni oraz czy po użyciu tego filmu osiągne podobne efekty??
Po drugie czy mam używać jakichś filtrów? Jakich fitrów? Mam ten do podczerwieni ale używam go do cz-b i boje sie ze jesli go zaloze to bede miał wszystko czerwone.
I ostatnia sprawa wyjeżdżam na mazury na jachty bedzie tam zapewne wysoka temperatura czy jesli naświętlę film i go potem zwine i schowam to przetrwa w takie 20 kilkustopniowej temperaturze przez 2 tygodnie?
Bardzo prosze o odpowiedz to dla mnie cholernie ważne