PDA

Zobacz pełną wersję : Statyw - jaki?



enzojabol
01-08-2013, 19:21
Hej, przymierzam się do zakupu statywu do lustrzanki D5000. Budżet jaki mam przygotowany to maksymalnie 300 zł. Trochę ofert już poprzeglądałem, poczytałem i jestem tym nieco przytłoczony. Póki co skłaniam się ku któremuś z modeli Velbon Sherpa (np. 800R) lub też Slik Pro (np. 330 DX). Jednak modeli w podobnym przedziale cenowym jest zatrzęsienie i nie wiem na co się zdecydować.

Co do tego jakie wymagania statyw ma spełniać to:
- mam 176 cm wzrostu a więc nie musi być specjalnie wysoki
- fotografia raczej dzienna, plenerowa niż nocna więc raczej zależy mi na dobrej stabilizacji i wygodzie noszenia niż na świetnej stabilizacji osiągniętej kosztem dużej wagi

Greg77
04-08-2013, 05:31
Bierz slika, przynajmniej glowica jest 3D z prawdziwego zdarzenia a ta "patelnia" w velbonie jest malo poreczna, bedziesz poziomowal aparat na nozkach?? ;)

schriker
06-08-2013, 16:52
Podepnę się pod ten wątek z moim pytanie bo mam podobny dylemat kwota do 300zł i mam kilka kandydatów:

- Slik Pro 330/340DX
- Triopo MT-128 z głowicą NB-1S (http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,12725s)
- Triopo C-258 z głowicą KJ-2 najtańsza opcja ale wydaje się ciekawa (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-triopo-c-258-z-glowica-kj-2-statyw-.html)
- Lub Sherpa 600R ale używany 250zł

Ważne aby utrzymał D3100 + 18-105 / 55-300.

schriker
07-08-2013, 08:46
Podepnę się pod ten wątek z moim pytanie bo mam podobny dylemat kwota do 300zł i mam kilka kandydatów:

- Slik Pro 330/340DX
- Triopo MT-128 z głowicą NB-1S (http://fotozakupy.pl/oferta/produkt,12725s)
- Triopo C-258 z głowicą KJ-2 najtańsza opcja ale wydaje się ciekawa (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/triopo-triopo-c-258-z-glowica-kj-2-statyw-.html)
- Lub Sherpa 600R ale używany 250zł

Ważne aby utrzymał D3100 + 18-105 / 55-300.

Ok, nie wytrzymałem i zamówiłem Slik 330DX jak dojdzie to podzielę się wrażeniami.

schriker
08-08-2013, 14:20
Dziś dotarł do mnie zamówiony Sik 330DX, pierwsze wrażenia w miarę pozytywne :)

Wydaje się być bardzo solidnie zbudowany, nawet przy najwyższym rozstawie nie wiele drga. W pudełku prócz statywu znajdziemy krótką instrukcję obsługi (co wolno czego nie, i jak używać statywu) - boli trochę brak pokrowca. Głowica jest w porządku, rozwiązanie z kulką jest może bardziej wygodne, ale to też daje rade. Od ogólnego dobrego wizerunku budowy, trochę odstaje zatrzask szybko złączki jest zrobiony z plastiku i gdy na statywie nie ma aparatu stwarza pozory jakby miał zaraz odpaść. Boje się również o gwint w dolnej części kolumny centralnej - wydaje się że będzie łatwo go wyrobić przy odrobinie nie uwagi. Minusem są też dość spore rozmiary po złożeniu. Chyba tyle z wad jakie zauważyłem - reszta spełnia moje oczekiwania i do moich zastosowań myślę że się nadaje w 100% :)

nikontyna
19-08-2013, 16:15
A ile dałeś?

Greg77
20-08-2013, 04:56
schrinker twoje obawy sa przesadzone, mialem slika 500DX, wykonanie identyczne tylko z grubszych rurek, zajechalem go w trzy lata przez duze ilosci soli z oceanu...
O zatrzask sie nie martw wcale, glowice masz taka jak ja w swoim i jest nadal w idealnym stanie, gwint, coz nie do konca wiem o ktorym mowisz, ale u mnie przy hardkorowym urzytkowaniu nic sie nie wyrobilo...
U mnie poszly zatrzaski segmentow nog, jeden sie zlamal a pozostale sie nie zamykaja, ale u mnie jak wspomnialem od soli skorodowaly wszystkie elementy metalowe.
Solidny statyw, dbaj o niego a bedziesz mial sprzet na lata.