PDA

Zobacz pełną wersję : Tydzień czternasty: 2 kwietnia - 8 kwietnia 2007



holka
08-04-2007, 23:34
1. - rob123

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digital.pl/konkurs/14/01.jpg)




2. - jakubs

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digital.pl/konkurs/14/02.jpg)




3. - III miejsce - gratulujemy!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digital.pl/konkurs/14/03.jpg)





4. - II miejsce - gratulujemy!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digital.pl/konkurs/14/04.jpg)




5. - transo

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digital.pl/konkurs/14/05.jpg)




6. - I miejsce - gratulujemy!

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digital.pl/konkurs/14/06.jpg)




7. - holka

https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://www.digital.pl/konkurs/14/07.jpg)

Dyziek
08-04-2007, 23:40
Głos oddany.

adrian
08-04-2007, 23:48
Też oddałem :)

wizja
08-04-2007, 23:49
No to mamy poziomową sinusoidę :-) Skrobnę jeszcze zdanko później, ale tak na szybko:

Autorze zdjęcia z datą... to świetnie, że wziąłeś udział w konkursie (poważnie), ale czy naprawdę nie uważasz, że taka data to... co najmniej brak szacunku dla siebie? :-) Bo już nie chcę wyjeżdżać z szacunkiem dla widza... ekhm ;-)



Ach ten rowerek - podoba mi się :-D

Yuras
08-04-2007, 23:51
..głos poszedł, ale tydzień strasznie dziwny..

pebees
08-04-2007, 23:59
Głos oddany. Szóstkę już gdzieś widziałem, albo baaaardzo podobne :)

fIlek
09-04-2007, 00:13
Za wizją - dla mnie to nie tylko oznaka szacunku - mnie to wqr.... Po kilku latach jako kierownik labu rzygam takimi fotkami. Przepraszam za dosadne słowa, ale się po prostu zapieniłem

jakubs
09-04-2007, 00:22
Głos oddany. Szóstkę już gdzieś widziałem, albo baaaardzo podobne :)

tak, ktoś je zlinkował sprzedając obiektyw, a ktoś nawet napisał, że to najładniejsze zdjęcie jakie widział... bezsensowna pamięć...

tydzień faktycznie dziwny

... może data jest właśnie częścią kompozycji, która ma bulwersować... szkoda, że exifa nie drukują na zdjęciu...

pebees
09-04-2007, 00:28
jakubs odświeżyłeś mi pamięć. Już wiem :)

glisek
09-04-2007, 00:36
zwarzywszy na stan terazniejszy to 3 mnie rozwala :D
az sie oczo-costam nabawilem i musze isc spac :D
5 widze robione tymi gripami od foto(cośtam).pl do DXX lub DX co to date drukuja bezposrednio na zdjeciu ;)
dobra ide spac.

admin
09-04-2007, 00:41
Nie ukrywam, ze i ja jestem zaskoczony niektorymi zdjeciami i dopatruje sie w nich pewnej prowokacji. Pierwszy tydzien w ktorym nie wystawilem foty i juz poziom spada

;)

pebees
09-04-2007, 00:42
Pierwszy tydzien w ktorym nie wystawilem foty i juz poziom spada

;)

Nieeee... nie wystawiłeś, bo widziałeś co będzie, i nie chciałeś usłyszeć, że poziom spada :P

admin
09-04-2007, 00:45
Blad. W trakcie gdy Marta wystawiala foty, ja ronilem lzy na "Joe Blacku" i swiat dla mnie wtedy nie istanial :)

bukowy dziad
09-04-2007, 00:47
hehe, i luka w pamieci i luka w regulaminie - bo to nie jest dokladnie to zdiecie:). no ale dosc o najsynniejszym rowerku na forum;) (choc zdiecie przednie...jak zwykle chcialoby sie rzec:) )
co do zdiecia nr 5 to ja bym sie tutaj dopatrywal jednak jakies liczbowej profetycznej metaforyki zakodowanej w dacie. no bo spojrzmy: jesli przyporzadkujemy liczbom litery alfabetu dostaniemy ciag znakow: L C U G. Wystarczy teraz dodac brakujace litery, troche poprzestawiac i co otrzymamy? "Wygram w cuglach"... choc oczywiscie dopuszczam mozliwosc, ze wyslanie zdiecia z datą nie bylo celowym zabiegiem autora owegoż;)

pebees
09-04-2007, 00:48
Blad. W trakcie gdy Marta wystawiala foty, ja ronilem lzy na "Joe Blacku" i swiat dla mnie wtedy nie istanial :)

Dobra, dobra, nie kombinuj... :D Notabene 'Joe Black' to bardzo dobry film. Albo i lepszy :)

bukowy dziad
09-04-2007, 00:50
Dobra, dobra, nie kombinuj... :D Notabene 'Joe Black' to bardzo dobry film. Albo i lepszy :)

ogladalem juz jakis czas temu i zapamietalem, ze jak w malo ktorym nie podobalo mi sie zakonczenie. cos sie zmienilo od tamtego czasu?;)

jakubs
09-04-2007, 00:54
ogladalem juz jakis czas temu i zapamietalem, ze jak w malo ktorym nie podobalo mi sie zakonczenie. cos sie zmienilo od tamtego czasu?;)

tak, oglądał go admin

admin
09-04-2007, 00:58
I nie byla to wersja rezyserska ;) Dobra, dosyc OT

jakubs
09-04-2007, 01:03
dobra, to ja juz na temat: może w regulaminie zrobić dopisek, że zdjęcia mają byc bez nadruków typu data, bo przyznam, iż nawet mnie to lekko walnęło

jchyra
09-04-2007, 09:27
jeśli poziom liczyć ilością zdjęć - to wróciliśmy do normy ;-)

ozzy
09-04-2007, 09:35
tak patrze i patrze... a w tygodniu 13tym, ktory to konczyl sie 1 kwietnia takich zdjec nie bylo :D
w zasadzie bez glosowania mozna wytypowac pierwsza trojke...
no i widze ze tym razem najslynniejszy rowerek w kolorze :)
choc glos oddalem na inne zdjecie... ktore mnie zabilo (ofc pozytywnie) :) a tlo... mowi mi kto byl autorem:P

Imago
09-04-2007, 09:52
Rotfl...
Ale ja się wam dziwię..., że nie dostrzegliście tych cudownych walorów artystycznych w zdjęciu numer 5 ;) Ta data doskonale uzupełnia kompozycję :D To najnowszy krzyk mody ;) aż żal mnie ściska, że mój aparat nie ma funkcji dodawania dat na zdjęciu i będę musiała w tym celu korzystać z programu graficznego...
;)

Zagłosowałam chyba na to samo na co ozzy (uwaga o tle) ;)

P.S. Popieram uwagę o tym, żeby w regulaminie było, że nie można mieć dat na zdjęciu - to w końcu bądź co bądź poważny konkurs.

P.S.2 A tak wogóle to...

<wyciąga wielkie pełne wody wiadro>

<chlust>

czujcie się oblani :mrgreen:

;)

ozzy
09-04-2007, 10:08
jeszcze tylko dodam, ze mam nadzieje,ze autorzy tych co 'ciekwszych' umiescili je dla jaj... :)
ciekaw jestem co sobie pomysleli moderatorzy jak je zobaczyli (heh, poza poprawnym politycznie 'spadkiem poziomu czesci prac').
dobrze chociaż, że są 3 bardzo dobre zdj, ktore ratują honor tygodnia:)

EDIT:
co do uwagi o dacie w regulaminie- to bezcelowe. Jak człek jest kumaty, to będzie wiedział. Jak nie bedzie wiedział, to sie dowie i zapamięta na resztę życia, jak poczyta komentarze;) To tak, jak z dodawaniem do instrukcji obsługi piły łańcuchowej puktu: nie zatrzymywać reką/nogą.

jakubs
09-04-2007, 10:12
ozzy podpowiedz, które zdjęcia wg Ciebie są dla jaj i dlaczego, i wtedy możemy porozmawiać o konkretach

ozzy
09-04-2007, 10:23
jajowe zdjecia:
3. ponieważ kot ma jajcarska mine:P
5. gdyż z całego zdjęcia uwagę przykuwa data...

edit: wiecej nie bedę (przynjamniej tak zakładam:) ) brał udziału w dyskusji. niech inni się wypowiedzą...

jakubs
09-04-2007, 10:42
jak najbardziej dyskutuj, ale wg mnie uznając, że któreś zdjęcia są dla jaj, powinieneś od razu doprecyzować: które i dlaczego, bo inaczej nie wiadomo co masz na myśli i o czym rozmawiamy

tomys
09-04-2007, 14:27
Długie zastanowienie między dwoma zdjęciami, ale udało się.
Data na zdjęciu powaliła mnie na podłogę.

Hols75
09-04-2007, 14:58
5- jest fajne ale data na zdjęciu przekreśliła je w moich oczach, więc byłem zmuszony oddać głos na inne. :-D

aTomek
09-04-2007, 15:25
I ja oddałem swój głos.

jivaro
09-04-2007, 15:34
Jeśli można, to może dla odmiany postaram się podzielić tym, co mnie się podoba w każdym z tych zdjęć;):
1. zawsze chciałem mieć pojazd zostawiający w błocie takie ślady…”czarny ciągnik”
2. to się powinno może nazywać pomroczność jasna, ale cień jest „straszny”
3. skośnooki koci kameleon...
4. jestem człowiekiem z lasu, i las z taką uroczą grą światła zawsze robi na mnie wrażenie
5. data ma zapewne pokreślić istotę niezwykłego zjawiska astronomicznego, pełnej koniunkcji układu słonecznego, no wiecie to tylko raz 999 tysięcy lat ;)
6. słynny ponaddźwiękowy rowerek; ach ten podmuch powietrza, tak wyraźnie szybsza od dźwięku jest ta cyklistka..
7. piękna modelka, ma takie ładne kwiatki…
No i głos oddany..

flyski
09-04-2007, 15:39
Może data 12 marca coś znaczy?
Może wiąże się z nią jakieś tajemnicze przesłanie?
Do wyjaśnienia tej arcyciekawej zapewne tajemnicy głosuję niestety na inną fotkę

kronos28
09-04-2007, 18:40
nooo tego dawno nie bylo na forum - fotki z tym walorem artystycznym zwanym "datą". No cóż, może autor wyciągnie z tej lekcji wniosek i następnym razem ją wywali.

Popieram też aby dodac zapis o usuwaniu wszystkich niepotrzebnych podpisow dat i innych "ficzrków"

A tak pozatym to głos (zgodnie z obowiązkiem ;) ) oddany.

dyno74
09-04-2007, 20:42
głos oddany

Zbigniew
09-04-2007, 21:48
Zdjęcie nr 5 to taka fotka, którą pewnie każdy popełnia od czasu do czasu. Jak macie nowy obiektyw i chccie sprawdzić jak bardzo abberuje, to czyż nie robicie zdjęcia gałęzi na tle chmur ? Normalna sprawa.

A tak poza tym to w zestawie są 2 fotki warte głosu IMHO. Głosuję zatem.

jm
09-04-2007, 22:50
Tradycyjnie już - wszyscy autorzy anonimowi...

Myślę, że 5 oraz 6 są wysłane w celach prowokacyjnych, z tym że każde ma prowokowac nieco inaczej..;)


PS pozostaje mieć nadzieję, że modelka z 6 szybko rośnie (jak to dzieci:)) i niebawem przesiądzie się na większy rower albo może rolki albo coś jeszcze innego;)

andrzej_laskowski
09-04-2007, 23:51
Tradycyjnie już - wszyscy autorzy anonimowi...

Myślę, że 5 oraz 6 są wysłane w celach prowokacyjnych, z tym że każde ma prowokowac nieco inaczej..;)


PS pozostaje mieć nadzieję, że modelka z 6 szybko rośnie (jak to dzieci:)) i niebawem przesiądzie się na większy rower albo może rolki albo coś jeszcze innego;)

Ja tam nie widzę żadnej prowokacji.
5 to zwyczajna pomyłka, a autor pewnie ma aparat od kilku tygodni, a 6 to zwyczajna fotka z albumu zrobiona przez rozkochanego w córce tatusia.
Obie tak samo cenne z punktu innych oglądających.

Nivelen
10-04-2007, 00:09
głos oddałem, co do daty, to cóż... ludzie uczą się na błędach. Niektórzy na konkursach forumowych, niektórzy w postach które pozostają tygodniami bez odpowiedzi :P

temporalis
10-04-2007, 00:39
Autorze zdjęcia z datą[/B]... to świetnie, że wziąłeś udział w konkursie (poważnie), ale czy naprawdę nie uważasz, że taka data to... co najmniej brak szacunku dla siebie? :-) Bo już nie chcę wyjeżdżać z szacunkiem dla widza... ekhm ;-)

A ja raczej stawiam na celowe działanie, taki sznycik, prowokacja ;)

glisek
10-04-2007, 00:53
I ja oddałem swój głos.
a ja znowu nie moge nic obiektywnie zadecydowac, moze jutro :)
jednak ta cala pomrocznoc jasna jest straszna i nie wiadomo kiedy czlowieka dopadnie ;)

mikkay
10-04-2007, 00:54
Mój faworyt jedzie rowerem do celu :)

WolaskoW
10-04-2007, 11:37
głosuję i ja :-)

żółto-czarny
10-04-2007, 12:38
A ja raczej stawiam na celowe działanie, taki sznycik, prowokacja ;)
Zapewne każdy głos oddany na 5. też będzie potraktowany jako prowokacja :)

Al Bundy
10-04-2007, 19:49
Mam nadzieję że nikogo nie obrażę twierdząc że 5-tka dodana została przez pomyłkę lub to foto-żart :mrgreen: Klasyczny zlepek tego co można zrobić żle robiąc zdjęcie :)

A poważnie to miałem dylemat znowu ponieważ:
- niektóre obrazy już widziałem a jeśli nie te to ich kolejne lub poprzednie klatki
- kategorie mają ogromny rozstrzał i tak naprawdę oceniałbym je osobno
- jak napisałem kojażę z niektórymi fotami określonych autorów a to moim zdaniem w pojedynku niedopuszczalne...

TiTeUF
10-04-2007, 20:23
#6 jest bardzo znana i bywala juz na roznych forach.

Zink
10-04-2007, 20:35
Wiem! Jak przeczytacie datę na 5-tce od tyłu, to wyjdzie "Canon" :D

andrzej_laskowski
11-04-2007, 00:01
#6 jest bardzo znana i bywala juz na roznych forach.

A to ciekawe.
Skoro na różnych to poproszę choć jeden przykład.

bukowy dziad
11-04-2007, 00:14
hahaha:) andrzej prosze, nawet demaskatorzy jakies tam pozory anonimowosci zachowuja;):D:D

Keyser Soze
11-04-2007, 03:50
...a taka fajna zabawe mielismy, andrzej - "Musiales sie ujawniac!? Musiales?!" - ze zacytuje B. Smolenia ;)

a przykladow nikt podawac nie bedzie, zrodlo, z ktorego ja korzystalem, sam "wyczysciles" jakies dwa tygodnie temu - wiec po co?...

SG-1
11-04-2007, 07:21
glos zostal dodany ;)

żółto-czarny
11-04-2007, 08:24
A poważnie to miałem dylemat znowu ponieważ:
- niektóre obrazy już widziałem a jeśli nie te to ich kolejne lub poprzednie klatki
- kategorie mają ogromny rozstrzał i tak naprawdę oceniałbym je osobno
- jak napisałem kojażę z niektórymi fotami określonych autorów a to moim zdaniem w pojedynku niedopuszczalne...
Jestem jednym z tych forumowiczów (i myślę, że nie jedynym) którzy nie mają czasu, a nawet technicznych możliwości, żeby regularnie odwiedzać wszystkie kategorie tematyczne, pamiętać poszczególne zdjęcia i ich autorów. W związku z tym dla mnie powtarzalność i anonimowość są na odpowiednim poziomie :) A tak po prawdzie, to specjalnie by mi to nie przeszkadzało. Najważniejszy dla mnie zapis, żeby nie umieszczać fot już poprzednio pokazywanych, został już poczyniony.

KONRADOO
11-04-2007, 08:41
Pierwsze moje tak poważne głosowanie w życiu:) nawet na wyborach tak przejęty nie byłem:mrgreen:

TiTeUF
11-04-2007, 08:44
A to ciekawe.
Skoro na różnych to poproszę choć jeden przykład.

Oto choc jeden :

http://www.fotocommunity.com/pc/pc/mypics/641586/display/7134269

andrzej_laskowski
11-04-2007, 09:01
Oto choc jeden :

http://www.fotocommunity.com/pc/pc/mypics/641586/display/7134269


A wiesz czym się różni forum dyskusyjne od galerii fotograficznej?

StruceL
11-04-2007, 09:33
zrobiło się nieprzyjemnie.
a może by tak poczynić zapis by nie można było wystawiać zdjęć publikowanych już wcześniej w jakiejkolwiek formie i gdziekolwiek?
precz z szufladą i odgrzewanymi kotletami :).
co wy na to?

andrzej_laskowski
11-04-2007, 09:48
a może by tak poczynić zapis by nie można było wystawiać zdjęć publikowanych już wcześniej w jakiejkolwiek formie i gdziekolwiek?
precz z szufladą i odgrzewanymi kotletami :).
co wy na to?


Tak, tak i jeszcze jaden żeby były to fotki nigdy wcześniej przez nikogo nie widziane w jakiejkolwiek formie.
Najlepiej zrobione 5 min przed zgłoszenim. A rozpoznany autor powinien być automatycznie dyskwalifikowany i banowany z forum.
Poziom i frekwencja i tak są wysokie, więc można eksperymentować do woli.;)

TiTeUF
11-04-2007, 09:54
A wiesz czym się różni forum dyskusyjne od galerii fotograficznej?

A co to ma do rzeczy ? Powiedzialem tylko ze widzialem juz fotke #6 z tej serii na innych forach i nie komentowalem. Po co pytales gdzie i teraz masz pretensje ....

TiTeUF
11-04-2007, 09:55
Tak, tak i jeszcze jaden żeby były to fotki nigdy wcześniej przez nikogo nie widziane w jakiejkolwiek formie.
Najlepiej zrobione 5 min przed zgłoszenim. A rozpoznany autor powinien być automatycznie dyskwalifikowany i banowany z forum.
Poziom i frekwencja i tak są wysokie, więc można eksperymentować do woli.;)

Czepiasz sie, bys sie nie przyznawal i siedzial spokojnie to by nikt nie wiedzial ze to twoja fota.

A wogole to wiekszosc ludzi najpierw glosuje a pozniej sobie czyta komentarze

jakubs
11-04-2007, 10:16
zrobiło się nieprzyjemnie.
a może by tak poczynić zapis by nie można było wystawiać zdjęć publikowanych już wcześniej w jakiejkolwiek formie i gdziekolwiek?
precz z szufladą i odgrzewanymi kotletami :).
co wy na to?



tam 'nieprzyjemnie' od razu ;)

pytania typu:
to, czy jest to złamanie regulaminu, czy nie, kiedy zdjęcie co prawda było publikowane, ale zostało wykasowane?
czy forum to to samo w przypadku zdjęcia, co galeria z możliwością komentowania, czy nie?
to właściwie są pytania na marginesie dyskusji o naszym podejściu do fotografowania, do współzawodnictwa...

zgodnie z regulaminem nie ma nic złego w publikowaniu odświeżanych zdjęć, andrzej_laskowski chce mieć pewność, że wystawia zdjęcia, które będą się podobać, więc daje zdjęcia, które zyskały sobie wśród oglądających przychylne opinie... normalne

jednak okazuje się, że jest to dyskusyjne w momencie, kiedy Jego zdjęcia wygrywają tydzień po tygodniu... pytanie, skąd bierze się taka nasza (bo i moja) reakcja? czy budziłoby to podobne kontrowersje, gdybym ja wyciągał zdjęcia z szuflady i spokojnie plasowałyby się na ostatnich pozycjach? pewnie różnica by była, bo od zwycięzców bardziej się wymaga 'nieskazitelności'... czyli poprawności sięgającej poza regulamin

TiTeUF
11-04-2007, 10:27
jednak okazuje się, że jest to dyskusyjne w momencie, kiedy Jego zdjęcia wygrywają tydzień po tygodniu... pytanie, skąd bierze się taka nasza (bo i moja) reakcja? czy budziłoby to podobne kontrowersje, gdybym ja wyciągał zdjęcia z szuflady i spokojnie plasowałyby się na ostatnich pozycjach? pewnie różnica by była, bo od zwycięzców bardziej się wymaga 'nieskazitelności'... czyli poprawności sięgającej poza regulamin

Ja glosuje zadko, nigdy nie na sile. Fotke #6 znalem bo widzialem juz kiedys na innych forach i podobala mi sie wiec sciagnalem ja na swoj dysk i dlatego ja pamietalem bo mam ja na dysku :)

Poza tym mysle ze wiele ludzi najpierw glosuje a pozniej czyta posty wiec nawet jak autor zostal zdemaskowany to i tak nie mialo to wplywu na glosowanie.

Sebastiann
11-04-2007, 12:12
Głos oddany - na to naj naj naj:D;)

żółto-czarny
11-04-2007, 15:02
Poza tym mysle ze wiele ludzi najpierw glosuje a pozniej czyta posty wiec nawet jak autor zostal zdemaskowany to i tak nie mialo to wplywu na glosowanie.
Nigdy nie głosuję od razu, mając jedno kliknięcie zostawiam sobie więcej czasu do namysłu i w międzyczasie czytam opinie innych. Ale ani te opinie, ani ewentualne rozpoznanie autora nie będzie miało decydującego wpływu. W końcu nawet dobry autor nie robi samych dobrych zdjęć. Na każde patrzę po swojemu i tyle.

jm
11-04-2007, 15:10
a ja myślałam, że skoro nie wysyłam już zdjęć na konkurs to sobie będę głosować do woli...

ale zbojkotuję takie wybory.

kuzyn88
11-04-2007, 18:26
no i poszło :) ciekawe kto tym razem wygra :) może mój faworyt :P

Al Bundy
11-04-2007, 20:19
A tak na marginesie to brak mi zapisu by w ciągu danego roku określony autor miał możliwość wystawić fotę tylko raz czy dwa. W przypadku Andrzeja okaże się bowiem na koniec roku że spośród 12-tu zdjęć miesiąca 11-ście będzie jednego autorstwa...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

jm
11-04-2007, 20:48
Kilkanaście postów wcześniej pisałam o prowokacji....
Po prostu Andrzej Laskowski zrobił sobie jaja z regulaminu, z poprawki do regulaminu i z nas wszystkich - miało być anonimowo - jest -:wink:, miało być niepublikowane wcześniej na forum - jest..- :wink: hehe dobre; tyle tylko, że rowerek jest ten sam, modelka ta sama nawet chyba lasek tenże sam co zawsze...? - więc uważam się potraktowana gorzej od przysłowiowej blondynki, która nie jest w stanie kojarzyć prostych faktów... my wszyscy tak zostaliśmy potraktowani. Jakiś czas temu zrobił się z tej zabawy konkurs jednego autora, któremu reszta funduje wydanie kalendarza autorskiego... stąd to oburzenie w wątku, stąd taka atmosfera wokół tej sytuacji.

Z drugiej strony to jeśli ma być wydany kalendarz to oczywiście lepiej, aby znalazły się w nim foty dobre niż złe. Pytanie czy wystawianie tutaj zdjęć uznanych i nagrodzonych (w jakiejkolwiek formie) gdzie indziej jest w porządku...? z lektury postów powyżej oraz w poprzednim tygodniu - wynika, że wiele osób uważa, że niebardzo.

Sorry za szczerość ale inaczej nie umiem....

PS dla jasności - zaprzestałam wysyłania zdjęć do konkursu więc nie jestem w jakikolwiek sposób emocjonalnie związana z żadną fotką w tym tygodniu - zatem chyba myślę obiektywnie.

Pozdrawiam cieplutko

igorzak
11-04-2007, 21:18
A tak na marginesie to brak mi zapisu by w ciągu danego roku określony autor miał możliwość wystawić fotę tylko raz czy dwa. W przypadku Andrzeja okaże się bowiem na koniec roku że spośród 12-tu zdjęć miesiąca 11-ście będzie jednego autorstwa...
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)
A czy to jego wina, że robi dobre zdjęcia? Według mnie 6 świetna:)

jchyra
11-04-2007, 21:33
(...)by w ciągu danego roku określony autor miał możliwość wystawić fotę tylko raz czy dwa
to tak jakby kazać Małyszowi skakać tylko na kilku zawodach w roku
zabronić więcej, bo mógłby wygrywać kolejne puchary pod rząd :-)

Al Bundy
11-04-2007, 21:45
Załóżmy więc że na koniec roku 12 prac będzie jednego autorstwa... Małysz nie ma z tym nic wspólnego :D - gdyby formuła pucharu świata oparta była na podobnych zasadach i w ostatnim turnieju skakali by tylko zwyciezcy poprzednich to byłoby bez sesnu ;) - Małysz skakał by przez kilka godzin by walczyć sam ze sobą... Uważam więc ten argument za obalony :D

jchyra
11-04-2007, 21:54
ja tam Małysza i dobre zdjęcia mogę oglądać bez przerwy
nie zmartwiłbym się gdyby miał skakać 12 razy pod rząd
nie wiem tylko co na to Adam ;-)

PS a tak serio, jeśli jeden autor roztrzaska cały konkurs - to tylko mu pogratuluwać

Jacek_Z
11-04-2007, 22:17
przynajmniej kalendarz bedzie spójny do bólu :-D las, rowerek, dziewczynka.
jesień jest, jeszcze trzeba zrobić zdj. zimowe, lato, wiosnę.
Andrzej - daj jeszcze co miesiąc 10 tak dobrych zdjęć i będzie ciekawie...
A tak na poważnie:
Co autor może za to, co zamieszczają inni? Niech zamieszczą zdjęcie lepsze od jego i się problem rozwiąże.
Ograniczenia będą powodowały spadek liczby nadsyłanych zdjęć. A jak widać nie ma ich wiele - więc po co ograniczenia?

PS.
co z marcem? będzie konkurs z podsumowaniem miesiąca?

Al Bundy
11-04-2007, 22:29
Wydaje mi się że właśnie dlatego spada ilość nadsyłanych prac - po co płacić skoro i tak wygra Andrzej? :D W końcu jego szanse na zdobycie tej upragnionej hiper wywalonej w kosmos nagrody za zdjęcie roku będą wynosiły 100% ;)

Oczywiście że miło się ogląda jego zdjęcia ale pomyślmy logicznie przez chwilę zamiast wywalać swoje racje...
Może ograniczenie mu dostępu to faktycznie zły pomysł ale w takim razie wymyślcie coś by dać szansę innym...

bukowy dziad
11-04-2007, 22:40
w sumie to jest ciekawe zagadnienie: na ile swietne zdiecia andrzeja troche konkurs psuja, gdyz deprymuja innych forumowiczow - potencjalnych uczestnikow i ci nie wysylaja fot, gdyz nie widza zadnych szans na sukces, a na ile zdiecia andrzeja konkurs poprawiaja - gdyz obiektywnie trzymaja zdecydowanie najwyzszy poziom, a do tego pojawiaja sie regulartnie jak malo ktore.
jak imho slusznie sugerowal jakubs: gdyby to nie dotyczylo wymiatacza, a kogos przecietnego o rownie rozpoznawalnym stylu/rowerku to pewnie problem by nie zaistnial. i tak sobie mysle: zamiast probowac znalezc rozwiazanie systemowe/regulaminowe ograniczajace hegemonie andrzeja wezmy sie wszyscy do solidnej fotograficznej roboty i sprobojmy w nastepnych tygodniach skopac mu dupe;) z pozytkiem i dla konkursu i dla forumowiczow i dla andrzeja w koncu:)
pozdrawiam wszystkich
adam

Al Bundy
11-04-2007, 22:45
OPTYMISTA
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://imageshack.us)

jm
11-04-2007, 22:46
Porównanie do Małysza jest dobre ale nie za bardzo....;)
Bo Małysz nie startuje w jednych zawodach z lekkoatletami czy pływakami.
No chyba, że mowa o nagrodzie Przeglądu Sportowego - tyle, że jak to inni sportowcy określili - to nie jest konkurs na najlepszego a na najbardziej popularnego... różnicę dostrzegam.

Na pytanie co autor może za to, że inni nie potrafią zrobić równie dobrych czy lepszych zdjęć - ktoś już dał odpowiedź (nawet sam Autor...?;)) a było to jakoś tak: zróbcie sobie swój własny konkursik.... - tak to chyba leciało..?

andrzej_laskowski
11-04-2007, 22:49
w sumie to jest ciekawe zagadnienie: na ile swietne zdiecia andrzeja troche konkurs psuja, gdyz deprymuja innych forumowiczow - potencjalnych uczestnikow i ci nie wysylaja fot, gdyz nie widza zadnych szans na sukces, a na ile zdiecia andrzeja konkurs poprawiaja - gdyz obiektywnie trzymaja zdecydowanie najwyzszy poziom, a do tego pojawiaja sie regulartnie jak malo ktore.
jak imho slusznie sugerowal jakubs: gdyby to nie dotyczylo wymiatacza, a kogos przecietnego o rownie rozpoznawalnym stylu/rowerku to pewnie problem by nie zaistnial. i tak sobie mysle: zamiast probowac znalezc rozwiazanie systemowe/regulaminowe ograniczajace hegemonie andrzeja wezmy sie wszyscy do solidnej fotograficznej roboty i sprobojmy w nastepnych tygodniach skopac mu dupe;) z pozytkiem i dla konkursu i dla forumowiczow i dla andrzeja w koncu:)
pozdrawiam wszystkich
adam


Ja się podpisuję obiema ręcami.

Al Bundy
11-04-2007, 22:51
Sami tego chcieliście ! Powalczymy jak coś wygrzebię :D

Czornyj
11-04-2007, 22:56
6-tka jest zaj... i w świetle tego prostego faktu wszelkie duperele osobiście uważam za nieistotne.

jakubs
11-04-2007, 23:03
myślę, że główny ciężar tego kwasu bierze sie stąd, że zbyt dużą wagę wielu przywiązuje do 1 miejsca, a za małą do zabawy... mi naprawdę nie przeszkadza to, że moje 5zł tygodniowo trafia do kogo innego, a nie do mnie, ja zraczej zdaję sobie sprawę, że nie wygram żadnego konkursu, ale mimo to bawi mnie zastanawianie się które czyje, wyobrażanie sobie 'co autor miał na myśli' i czekanie w napięciu na wyniki...pewnie niektórzy z Was brali juz udział w konkursach, więc wiecie, że ze środka to wygląda o wiele inaczej :)
wg mnie andrzej_laskowski nie postępuje roztropnie zagęszczając tak atmosferę, ale jest to moja ocena, a On może tego nawet nie odbiera w taki sposób, jak ja... zresztą będę szczery- równie bardzo dziwi mnie omijanie tego konkursu szerokim łukiem przez użytkowników, którzy mogliby z powodzeniem wystawiać tu zdjęcia, ale z jakichś względów nie chcą, nawet nie chcę się zastanawiać dlaczego nie chcą... i nie mam tu na mysli ludzi zaczynających przygodę z fotografią, którzy zostawiają daty na zdjęciach ;)... ....czy to nie jest idea godna uczestniczenia w niej? czy nie byłoby to fajne gdyby się rozkręciło i kiedyś faktycznie możnaby było podzielić te konkursy na kategorie?

ps
pisałem tego posta nie wiedząc o istnieniu poprzednich i wiele już zostało powiedziane

andrzej_laskowski
11-04-2007, 23:12
Kilkanaście postów wcześniej pisałam o prowokacji....
Po prostu Andrzej Laskowski zrobił sobie jaja z regulaminu, z poprawki do regulaminu i z nas wszystkich - miało być anonimowo - jest -:wink:, miało być niepublikowane wcześniej na forum - jest..- :wink: hehe dobre; tyle tylko, że rowerek jest ten sam, modelka ta sama nawet chyba lasek tenże sam co zawsze...? - więc uważam się potraktowana gorzej od przysłowiowej blondynki, która nie jest w stanie kojarzyć prostych faktów... my wszyscy tak zostaliśmy potraktowani. Jakiś czas temu zrobił się z tej zabawy konkurs jednego autora, któremu reszta funduje wydanie kalendarza autorskiego... stąd to oburzenie w wątku, stąd taka atmosfera wokół tej sytuacji.

Z drugiej strony to jeśli ma być wydany kalendarz to oczywiście lepiej, aby znalazły się w nim foty dobre niż złe. Pytanie czy wystawianie tutaj zdjęć uznanych i nagrodzonych (w jakiejkolwiek formie) gdzie indziej jest w porządku...? z lektury postów powyżej oraz w poprzednim tygodniu - wynika, że wiele osób uważa, że niebardzo.

Sorry za szczerość ale inaczej nie umiem....

PS dla jasności - zaprzestałam wysyłania zdjęć do konkursu więc nie jestem w jakikolwiek sposób emocjonalnie związana z żadną fotką w tym tygodniu - zatem chyba myślę obiektywnie.

Pozdrawiam cieplutko

Dziecko moje (chyba mogę tak napisać bo starszy jestem, pewnie, ze dwa razy) pozwól że Ci wyjaśnię.

Po pierwsze nie robiłem z nikogo jaj. Jak dobrze sprawdzisz to nie było moich zdjęć na forum nikona, tylko w co niektórych galeriach zupełnie z nim nie związanych. A to, o ile dobrze rozumiem regulamin, nie jest zabronione. A co mogę poradzić ze niektórzy moje fotki rozpoznają?

Po drugie. Nikt nikomu nic nie sponsoruje, bo kalendarz może będzie, a może nie. Z akcentem na NIE. Przy tej frekwencji to ktoś musiał by sporo dołożyć aby wydać nawet skromny kalendarzk. Wiem co piszę bo na codzień sam takie rzeczy wydaję. O cotygodniowe nagrody też nie musisz się stroszyć, ale o to zapytaj organizatora.;)

I po trzecie. Wystawiam fotki nie dla aplauzu. Darzę sympatią to małe forum "nikonowców" i uważam że pomysł cotygodniowego konkursu to fajna zabawa. Myślałem że to dobrze gdy inni równają do góry (he he ta góra to niby ja) i spodziewałem się coraz ciekawszych prac. No i jak widać myliłem się.

A w niedzielę możesz śmiało wysyłać swoje fotografie, bez obaw o "nieuczciwą" konkurencję, gdyż ta odpada.
Co by innym nie psuć zabawy.

na razie hehe

Ps Poza tym właśnie mi stuknęło dwa latka i z tej okazji życzę sobie i innym 600/1.4 AFs VR III w promocji za 1999zł. W dwunastu nieoprocentowanych ratach.

jm
11-04-2007, 23:18
Dziecko moje (chyba mogę tak napisać bo starszy jestem, pewnie, ze dwa razy)


nie sądzę...;)

Poza tym nie podoba mi się ton tej wypowiedzi (zresztą nie pierwszy raz) więc nie będę kontrargumentować.

PS Od przyszłego tygodnia Ty nie wystawiasz, ja też nie (już od tego) - więc mam nadzieję, że jakość fotek się ustabilizuje na uśrednionym poziomie.

Jacek_Z
11-04-2007, 23:25
e tam. dla wyrówanania szans kazać mu robic canonem :-?

podział na kategorie typu jeden tydzień ludzie, drugi przyroda krajobraz, trzeci sport, reportaż itd cyklicznie nie wyszedł.
To podzielić na pro, zaawansowani amatorzy, poczatkujący - czyli w zasadzie 3 konkursy?
kto będzie przydzielał do kategorii wg zaawansowania? autor sie określi? Będzie po 2-3 ludzi w konkursie, a 3 x wiecej nagród.

jm
11-04-2007, 23:27
a może w ogóle odpuścić nagrody a co za tym idzie opłaty? Wydaje mi się, że odzew byłby większy.

jakubs
11-04-2007, 23:31
uzupełnijce sobie profile, to będziecie z większym prawdopodobieństwem mogli określić swój wiek ;)

Jacek_Z
11-04-2007, 23:37
edycja

Jacek_Z
11-04-2007, 23:37
a może w ogóle odpuścić nagrody a co za tym idzie opłaty? Wydaje mi się, że odzew byłby większy.
nad tym bym sie pozastanawiał.
na zdjęcie roku i tak nie nazbiera sie dużo, o ile wcale.
Przy małej liczbie uzytkowników i tym, że coś idzie na nagrody miesięczne to zostanie niewiele kasy.
Albo wcale nie brać kasy, nie dawac nagród (a najwyżej dyplom)
albo mocno podnieść składkę. Gdy będzie do wzięcia dużo kasy znajdą się chetni. Tylko osoby o małych umiejętnościach odpadną, bo nie będą widzieli szans na zwycięstwo.
Chyba po takim czasie sie okazuje, że konkurs jest zbyt uniwersalny i to wcale nie stanowi o jego sile.
tylko czy zawężenie kryteriów coś poprawi?
równie dobrze może spowodowac spadek uczestników i totalną klapę.
Może zrobić konkurs comiesięczny? a za to w kilku kategoriach?

jm
11-04-2007, 23:44
Albo wcale nie brać kasy, nie dawac nagród (a najwyżej dyplom)
albo mocno podnieść składkę. Gdy będzie do wzięcia dużo kasy znajdą się chetni. Tylko osoby o małych umiejętnościach odpadną, bo nie będą widzieli szans na zwycięstwo.

Naprawdę myślisz, że głównym motorem działania jest tutaj kasa - ta do wygrania?



Chyba po takim czasie sie okazuje, że konkurs jest zbyt uniwersalny i to wcale nie stanowi o jego sile.
tylko czy zawężenie kryteriów coś poprawi?
równie dobrze może spowodowac spadek uczestników i totalną klapę.
Może zrobić konkurs comiesięczny? a za to w kilku kategoriach?

Wydaje mi się, że była o tym mowa jak konkurs miał ruszać...

Zbigniew
11-04-2007, 23:45
A może nie traktować tego wszystkiego jako konkurs z nagrodami, ale jako rywalizację, gdzie jest możliwość pokazania zdjęć i dyskusji na ich temat ? Może to pomysł na inny dział, ale mi osobiście podoba się to, co jest na CB - określany jest temat i kto chce, może się zgłosić ze zdjęciami. Na podobnej zasadzie funkcjonują u nas pojedynki.

jm
11-04-2007, 23:47
Na podobnej zasadzie funkcjonują u nas pojedynki.


bo Nikonowe pojedynki to są ściągnięte z CB - tam funkcjonujące jako battle cage:)

wizja
11-04-2007, 23:49
o matko z córką... co tu się porobiło ;-)


bukowy już mnie uprzedził, ale powtórzę, ekhm, uwaga:

weźcie do jasnej cholery aparat do ręki i skopcie d... Andrzejowi, a nie kurde mądzicie jakby tu upierd... regulamin, żeby było "równiej" :-) jakieś takie sratatata się tu dzieje, zamiast wysilonej, sportowej rywalki :-)

dobra, też trochę zaniedbałem konkurs, ale to nie znaczy, że przeszkadza mi jak wygrywa najlepsze z wystawionych :-) Tym bardziej chce mi się zrobić lepsze. Zresztą i tak raz już pokonałem Andrzeja (huehue ;-) - co nie znaczy znowuż, że mam wieniec laurowy przybity do łba), więc piszę sobie w dobrym nastroju :mrgreen:

DO ROBOTY LENIE ;-)

jakubs
11-04-2007, 23:54
ale za to jak wątek poszedł z liczbą postów :)

Jacek_Z
11-04-2007, 23:58
Naprawdę myślisz, że głównym motorem działania jest tutaj kasa - ta do wygrania?



Wydaje mi się, że była o tym mowa jak konkurs miał ruszać...

1. teraz na pewno nie. Ale jak by było w puli 5 tysięcy na d200 to by o to walczono.

2. wtedy nie było wiadomo jak sie on rozwinie. Teraz minęła 1/4 roku. Można zacząć wyciągać wnioski.

lezak
12-04-2007, 01:05
Pozwoliłem sobie na oddanie i zabranie głosu :)

żółto-czarny
12-04-2007, 08:43
Albo wcale nie brać kasy, nie dawac nagród (a najwyżej dyplom)
albo mocno podnieść składkę. Gdy będzie do wzięcia dużo kasy znajdą się chetni. Tylko osoby o małych umiejętnościach odpadną, bo nie będą widzieli szans na zwycięstwo.
Chyba po takim czasie sie okazuje, że konkurs jest zbyt uniwersalny i to wcale nie stanowi o jego sile.
tylko czy zawężenie kryteriów coś poprawi?
równie dobrze może spowodowac spadek uczestników i totalną klapę.
Chyba prędzej klapę. Załóżmy, że taka osoba o małych umiejętnościach zrobi w ciągu roku jedną bardzo ciekawą fotę. Ale nie zdecyduje się jej wysłać, bo jeśli czołowe lokaty zajmują najczęściej doświadczeni forumowicze, to po co jeszcze wpłacać wysoką składkę :confused: Szkoda straconej szansy.
Z drugiej strony nie jestem przekonany, czy zniesienie składek spowoduje większą liczbę uczestników. Może i spowoduje, ale pewnie nie podniesie poziomu.

shadowArt
12-04-2007, 08:52
Ha.... i tu wybór jwat prosty. Jeden faworyt - bezsprzecznie, bez zastanawiania się.
Głos oddany.

jakubs
12-04-2007, 09:10
żółto-czarny napiszę może nieco prowokacyjnie... Twoje rozważania o 'doświadczonych forumowiczach' są wysoce abstrakcyjne, bo jak na razie to 'doświadczeni forumowicze' (poza kilkoma miłymi wyjątkami) olewają ten konkurs sikiem prostym i nic nie zapowiada zmian w tej materii, a dzielenie czy tematyka niewiele tu zmienią, bo 'doświadczeni forumowicze' byli tu od wiek wieka i to oni zarżnęli zadania tematyczne

Al Bundy
12-04-2007, 09:33
Ale się porobiło :D

To mam inną propozycję - zabanować każdego kto choć raz w roku nie zapoda zdjęcia na konkurs :D Zobaczycie jak ruszy z kopyta :D

wizja
12-04-2007, 10:25
zabanować każdego kto choć raz w roku nie zapoda zdjęcia na konkurs :D Zobaczycie jak ruszy z kopyta :D

chciales powiedziec, raz na tydzien ;-)

jakubs
12-04-2007, 10:46
pisać możecie, co chcecie... Wasz problem, że zarejstrowaliście się dwa lata temu

ja opisałem swoje refleksje podpierając je faktami, ale skoro się nie zgadzacie z tym, to bardzo proszę... możemy się powymieniać uwagami

żółto-czarny
12-04-2007, 11:40
Chyba narazie trzeba zostawić ten regulamin w spokoju i wstrzymać się z wyciąganiem daleko idących wniosków.

Al Bundy
12-04-2007, 12:06
pisać możecie, co chcecie... Wasz problem, że zarejstrowaliście się dwa lata temu


Wyczułem tutaj może i niesłusznie jakąś uwagę do mojej osoby - mam rację czy jestem przeczulony?
Wyjaśnij proszę o co Ci chodzi...

jakubs
12-04-2007, 12:14
Wyczułem tutaj może i niesłusznie jakąś uwagę do mojej osoby - mam rację czy jestem przeczulony?
Wyjaśnij proszę o co Ci chodzi...

przeczulony może i jesteś, ale ja o tym nie wiem

a uwaga była owszem i do Twojej osoby, ale nie dlatego żebym jakoś chciał Cię atakować, tylko dlatego, że miałem wrażenie, iż Twój post był odpowiedzią też na mój...

ale może przeczulony jestem i ja

glisek
12-04-2007, 12:25
przeczytalem wiekszosc postow powyzej i tak sobie mysle, ze za duzo myslicie - zamiast sie zabrac konkretnie do roboty i przygotowac zdjecia godne konkursu.
Najprosciej jest sie poobrazac i nie wystawiac zdjec.
Moich kilka zdjec dostalo lacznie chyba z 10 glosow i co? mam sie obrazic?
Pewnie ze sie obrazilem ! Na siebie samego, ze ze mnie d...pa nie fotograf :)
W ostatnim tygodniu nie wyslalem zdjecia, ale w nastepnym juz wysle. Chociaz dalej jestem na siebie samego obrazony ;)

Al Bundy
12-04-2007, 12:45
Jakubs-ku ! Jak mogłeś nie tak oskarźyć? ! Szykuj się na POJEDYNEK :D Przeca ja do Ciebie słowem...
Nie mam chwilowo czasu ale na koniec czerwca wymyśl sobie temacik ;)

jakubs
12-04-2007, 13:01
za młody jestem, żeby umierać ;)

w okresie wakacyjnym termin to bardzo istotne zagadnienie

jchyra
12-04-2007, 21:09
a ja bym był za ufundowaniem nagrody dla tej osoby, która uzyska najmniej głosów w konkursach
:-)
to wcale nie jest śmieszne
taka nagroda pocieszenia

flyski
12-04-2007, 22:58
a ja bym był za ufundowaniem nagrody dla tej osoby, która uzyska najmniej głosów w konkursach
:-)
to wcale nie jest śmieszne
taka nagroda pocieszenia

Jestem za

bukowy dziad
12-04-2007, 23:14
zdajecie sobie sprawe jak wyjatkowo zenujacy poziom mialby ostatni tydzien?;) dziesiatki zdiec ludzi, ktorzy wyczekali do konca nie biarac udzialu w konkursach by nie dostac glosow nadsylaja najbardziej gniotowate zrzuty z karty jakie znalezli w zakamarkach dysku...:)

a'propos:
do administracji: jakby nasza dobrosamarytanska administracja znalazla chwile, to moze zapytalaby osoby od zdiecia z datą czy zyczy sobie ujawniania tozsamosci po ogloszeniu wynikow (w ramach wyjatku)? bo o ile to nie jest celowa prowokacja a np. wtopa ambitnego nowicjusza to szkoda by od razu dostal latke lamera/nooba czy jak tam zwal...a i tak juz sie naczytal tyle, ze z pewnoscia zrobi wiele by sie poprawic:D

kronos28
12-04-2007, 23:36
łłłoooo matko ale pojechaliście równo :)

a ja myśle że i tak wygra najlepszy i finito. Jak to ma być fotka andrzeja (nawiasem b. dobrą) no cóż tak bedzie i tyle - wola ludu. Przeca nikt wam nie każe glosować na jego fotke. Zdjęcia robić a nie .... ;)



To mam inną propozycję - zabanować każdego kto choć raz w roku nie zapoda zdjęcia na konkurs :D Zobaczycie jak ruszy z kopyta :D

Ty nie bądz taki do przodu ;) Ja się boję was i ogólnie jestem strachliwy więc nie daje fotek bo to był by istny wstyd dla mnie ;)

żółto-czarny
13-04-2007, 11:28
zdajecie sobie sprawe jak wyjatkowo zenujacy poziom mialby ostatni tydzien?;) dziesiatki zdiec ludzi, ktorzy wyczekali do konca nie biarac udzialu w konkursach by nie dostac glosow nadsylaja najbardziej gniotowate zrzuty z karty jakie znalezli w zakamarkach dysku...:)
No to zróbmy oficjalny antykonkurs! Najgorsze zdjęcie tygodnia, miesiąca, wreszcie roku - tak dla rozluźnienia atmosfery na forum ;-)
A tymczasem:
6 - naddźwiękowy rowerek mi się podoba, ale już na niego głosowałem, raz wystarczy
7 - te kwiatki mnie rozpraszają, oddciągają uwagę od głównego motywu ;-)
4 - lasek ładnie oświetlony, ale też ostatnio był
5 - daty na zdjęciu jeszcze nie było, ale może innym razem ;-)
Po wnikliwej analizie pozostałych trzech wybrałem jedynkę - kolorki, światełko, kadr OK.

jakubs
14-04-2007, 01:38
transo nie wiem, czy byłeś w wojsku... tam się czasem po przyjacielsku butuje nowych... dla zdrowia...

pozdrawiam i przepraszam

dla mnie kolejna nauka, trzymać gębę na kłódkę, jeśli nie mam pewności o czym mówię

ps
czy jest szansa na poznanie liczby głosów, jakie otrzymałem...

Hols75
14-04-2007, 12:54
Super Moderatorze Holka gdzie są procentowe wyniki głosowania w tygodniu czternastym? Cos zostało pominięte:-D

StruceL
14-04-2007, 14:24
jestem zaskoczony. dałbym głowę, że 7 będzie w trójce.
a słupki by się przydały...

holka
14-04-2007, 15:21
Super Moderatorze Holka gdzie są procentowe wyniki głosowania w tygodniu czternastym?

tam gdzie zawsze...

Jacek_Z
14-04-2007, 15:35
nie ma.
u góry jest komunikat : Dziękujemy za głosowanie.
Dziękujemy za głosowanie w tej ankiecie. Wyniki będą dostępne po zakończeniu głosowania.

Z ankietami na nowym forum jest coś nie tak.
W innych wątkach tez była taka sytuacja, że niektórzy widzą wyniki, a inni nie.
Nie wiem od czego to zależy? przeglądarki?

andrzej_laskowski
14-04-2007, 15:42
No faktycznie, u mnie w firmie tez nie widzę słupków, ale w domu jest wszystko OK.
Pewnie używasz cos innego niż IE i stąd problem.

Jacek_Z
14-04-2007, 15:56
używam IE, teraz w wersji 7 - i nie widzę wyników
andrzej - a jaką masz przeglądarkę w domu, a jaką w pracy (wersja?)

ciekawe czemu widze za to poprzednie tygodnie.
czy są różne opcje zamykania ankiet? (ręczna czy automatycznie po terminie?)

jchyra
14-04-2007, 16:06
pod Firefoxsem, nie widzę!
a IE nie lubię :-)
naprawcie to, proszę

ozzy
14-04-2007, 16:21
ja nigdy nie mialem problemow z wynikami (a caly czas na firefoxie- co prawda wczesniej byla to ostatnia wersja 1.x.x.x - nie bylo problemow. obecnie wersja najnowsza 2.0.0.3 i nic nie widze)...
sprobuje jeszcze z IE

andrzej_laskowski
14-04-2007, 16:42
używam IE, teraz w wersji 7 - i nie widzę wyników
andrzej - a jaką masz przeglądarkę w domu, a jaką w pracy (wersja?)

ciekawe czemu widze za to poprzednie tygodnie.
czy są różne opcje zamykania ankiet? (ręczna czy automatycznie po terminie?)

A to jest pytanie do kogoś kto ma balde pojęcie chociaz o komputerach.
Czyli nie do mnie.
Ja umiem włączyć, kliknąć na IE i niewiele więcej.
Nie widzę nigdzie jaka to wersja.

holka
14-04-2007, 17:27
ja mam FF 1.5.0.11 i widac wyniki
zaraz zainstaluje nowsza wersje i zobacze

jakubs
14-04-2007, 17:29
o chyba coś zainstalowałem, bo widzę wyniki ;)

myślę, że to po dżentelmeńsku, że jestem ostatni... prawda?

jchyra
14-04-2007, 17:36
rowerek jest chyba na prawdę odrzutowy - wygrał w cuglach
gratuluję wszystkim uczestnikom a szczególnie niekwestionowanemu zwycięzcy

flyski
14-04-2007, 17:46
I objawiła się wynikliwość!!!

andrzej_laskowski
14-04-2007, 18:18
A tak nawiasem mówiąc to ponad 120 odpowiedzi.
Sądzę że to będzie długo niepobity wynik w dziale "konkursowym".

ozzy
14-04-2007, 19:16
ooo, widze wyniki:)
co prawda nie tak obstawialem... :)

Hols75
14-04-2007, 21:18
Ooo!!! już widać dzięki :-D

jakubs
15-04-2007, 11:09
co prawda postów już nabiliśmy dosyć, ale ja i tak napiszę, co mi się na którym zdjęciu podoba:

1. fajne poranne światełko, ale najbardziej mi odpowiada oddanie h2o w 3 stanach skupienia: kałuża, mgła i szadź... kompozycyjnie to główny motyw idzie po ładnym łuczku :)
2. przyznam, że mi się podoba gra cieni i kabli i troszkę groźny cień drzewa na opuszczonym obskurnym domku, tym bardziej sie cieszę, że komuś jeszcze się spodobała... dziękuję :)
3. to się nazywa 'dzicz', walka o swoje... 'będę bronił firanki i chyba widać po mnie, że walki się nie boję, a moją granicą jest ten czerwony pasek' nie lubię specjalnie kotów... ale na tego zagłosowałem
4. najbardziej podoba mi się światło przesączające się wzdłuż horyzontu, daje klimat głębi i jednocześnie tajemnicy :)
5. niestety nie umiem powiedzieć nic pozytywnego o zdjęciu poza tym, że kierunek słuszny...
6. nimb z kłębiących się liści jest jednorazowy, światło super, ale tutaj moje odczucia pokrywaja się ze 149 osobami, więc co tu pisać :)
7. nie odpowiada mi niestety oddolna perspektywa, kadr przycinający dziewczynę z wszystkich możliwych stron bez jakiegoś uzasadnienia, bo niczego to przycięcie nie akcentuje i wszytstkie kierunki na zdjęciu, a właściwie zupełny brak ich zborności, czy przeciwstawności, ale zdaję sobie sprawę, że wystawić portret studyjny to i tak duża odwaga, a jego wykonanie to wyzwanie :)

odie83
16-04-2007, 19:04
nudno się robi :(

znów głosowałem na zwycięzcę...
chyba zostanę krytykiem fotograficznym :mrgreen: ;)

andrzej_laskowski
16-04-2007, 19:40
nudno się robi :(

znów głosowałem na zwycięzcę...
chyba zostanę krytykiem fotograficznym :mrgreen: ;)

Nie bądź taki cwany.
Wytypuj w 15 tygodniu to będziesz dobry dopiero.

Jacek_Z
16-04-2007, 21:01
Wytypuj w 15 tygodniu
stawiam na 6.

wizja
16-04-2007, 21:18
Nie bądź taki cwany.
Wytypuj w 15 tygodniu to będziesz dobry dopiero.


stawiam na 6.

udowodnij ;-)

Jacek_Z
16-04-2007, 21:26
wolałem napisać przed końcem tygodnia - by nie było, że mądry po fakcie.
Nie wiem jak będzie, zobaczymy za parę dni.

Jacek_Z
21-04-2007, 00:02
Poszę bardzo. Wygrał w tygodniu 15 mój typ - nr 6, a tydzień był wyrównany i nie było lekko

wizja
21-04-2007, 12:16
też miałem wrażenie, że 6 najgorsze nie jest :-)

odie83
21-04-2007, 12:47
stawiam na 6.

też głosowałem na 6... jak masz możliwość to niech admin sprawdzi
może by zrobić konkurs na najtrafniejsze typy i też ogłosić zwycięzcę roku, kogoś kto najwięcej razy głosował w konkursach i pojedynkach na zwycięzcę?