PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki czytnik kart SD?



josephebeloki
30-07-2013, 22:55
Hej, chcę kupić czytnik kart SD bo mnie już meczy przepinanie tego kabla.
Kojarzy ktoś ludzką firmę, coś do 50zł z USB 3.0 najlepiej ;d
Bo ja coś znajduję ale tylko Kingston mi cos mówi albo Sandisk (tylko one drogie)

wunat
30-07-2013, 23:12
ja mam transcend i bylbym bardzo zadowolony gdyby nie to ze nie chce wspolpracowac z moja cf kongston 600x ...

irek6311
30-07-2013, 23:14
W Tesco wyrwiesz w tej cenie to czego szukasz ale raczej nie markowe ;)

josephebeloki
30-07-2013, 23:58
Ok, a coś porządnego do max 100zł ?

siona
31-07-2013, 00:00
ale czytkik SD to raczej nie jest technologia kosmiczna. nie przesadzasz aby z "firmowością" ?

irek6311
31-07-2013, 00:05
Ja mam coś takiego SanDisk ImageMate All-in-One USB 3.0 (https://fotozakupy.pl/czytnik-adapter/sandisk-imagemate-all-in-one-usb-3-0,16237s) i sobie chwalę ,
pewnie i taki za 50zł czytnik wystarczy ale czy bezawaryjny będzie i nie uwali karty z ważnymi zdjęciami < nie warto oszczędzać .

siona
31-07-2013, 00:09
Ja mam coś takiego SanDisk ImageMate All-in-One USB 3.0 (https://fotozakupy.pl/czytnik-adapter/sandisk-imagemate-all-in-one-usb-3-0,16237s) i sobie chwalę ,
pewnie i taki za 50zł czytnik wystarczy ale czy bezawaryjny będzie i nie uwali karty z ważnymi zdjęciami < nie warto oszczędzać .

i zaraz potem podłączyć go złotym kablem usb marki nikon - bo tylko taki prawidłowo transmituje pliki NEF.
nie przesadzajmy - używam różnych czytników - jeszcze mi się nie zdarzyło coby kartę uwaliło. mało tego nie słyszałem o takim przypadku.

manquer
31-07-2013, 00:36
i zaraz potem podłączyć go złotym kablem usb marki nikon - bo tylko taki prawidłowo transmituje pliki NEF.
nie przesadzajmy - używam różnych czytników - jeszcze mi się nie zdarzyło coby kartę uwaliło. mało tego nie słyszałem o takim przypadku.

Daleko nie trzeba szukać. --->klik (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=223693)

josephebeloki
31-07-2013, 07:59
O kurde hmmm a takie coś: http://www.agito.pl/czytnik-kingston-mobilelite-g3-usb-3-0-1068-577239.html To Kingston niby dobra firma :)

siona
31-07-2013, 09:26
Daleko nie trzeba szukać. --->klik (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=223693)

jak mnie pamięć nie myli to d700 nie używa kart SD
no chyba, że to jakaś fullspecjalwypas wersja dla kolekcjonerów.

irek6311
31-07-2013, 10:32
Jak dobrze pamiętam to z 5 lat wstecz miałem Hama 35 w 1 czytnik (https://fotozakupy.pl/czytnik-adapter/hama-35-w-1-czytnik,6150s) i po roku zaczął uszkadzać zdjęcia i mozaiki z kolorów były :|
teraz nie kupiłbym taniego czytnika a jak nie mam nic pod ręką to z czytuje po kablu usb z body bo cenię sobie swoją pracę a uszkodzone pliki nie da się naprawić .

krolewicz
31-07-2013, 10:44
ja używam takiej hamy, z 10 innych znajomych fotografów również, nie słyszałem nigdy narzekań

czytnik wiadomo, może się zepsuć, aczkolwiek ta hama to całkiem porządne urządzenie

GonzoG
31-07-2013, 10:54
Miałem Hamy 35w1 i 1.000w1 - w sumie 4 sztuki i wszystkie wylądowały w śmieciach. W jednym poleciało gniazdo kabla, w inny się spalił, w kolejnym po 2-3 użyciach karty CF połamały się piny...

Kupiłem Pretac P240 - nie ma z nim najmniejszych problemów, a jeśli chodzi o szybkość, to jeden z najszybszych czytników w 2012r.

mateo912
31-07-2013, 10:55
Jak dobrze pamiętam to z 5 lat wstecz miałem Hama 35 w 1 czytnik (https://fotozakupy.pl/czytnik-adapter/hama-35-w-1-czytnik,6150s) i po roku zaczął uszkadzać zdjęcia i mozaiki z kolorów były :|
teraz nie kupiłbym taniego czytnika a jak nie mam nic pod ręką to z czytuje po kablu usb z body bo cenię sobie swoją pracę a uszkodzone pliki nie da się naprawić .

skoro czytnik źle CI kopiował pliki z karty to trzeba było użyć innego i zrzucić jeszcze raz.
odczyt plików nie może ich uszkodzić.

podłączanie aparatu kablem jest najgorszym pomysłem bo jakikolwiek skok napięcia może CI usmażyć puszkę.

siona
31-07-2013, 11:02
ale pytanie ewidentnie było o czytnik SD a wy wszyscy opisujecie problemy z czytnikami CF. ni jak nie wyobrażam sobie pogięcia pinów SD ...

irek6311
31-07-2013, 13:24
skoro czytnik źle CI kopiował pliki z karty to trzeba było użyć innego i zrzucić jeszcze raz.
odczyt plików nie może ich uszkodzić.

podłączanie aparatu kablem jest najgorszym pomysłem bo jakikolwiek skok napięcia może CI usmażyć puszkę.Trochę dodam ...
pliki uszkadzały się już przy odczycie w czytniku bo potem nawet body ich nie pokazywało poprawnie ,
co do przepięć to nowe płyty główne mają zabezpieczenia na taki wypadek a zresztą dobry kabel usb też ,
dla zabezpieczenia robię NEF+jpg i w razie wpadki coś odzyskam .

ksviper
31-07-2013, 14:38
Ja mam coś takiego SanDisk ImageMate All-in-One USB 3.0 (https://fotozakupy.pl/czytnik-adapter/sandisk-imagemate-all-in-one-usb-3-0,16237s) i sobie chwalę,...

Mam i szczerze polecam :)

josephebeloki
31-07-2013, 15:21
No ten Sandisc wiem wiem, ale drogi , a takie coś, ktoś to na forum pisał, że w miarę dobre, tylko nie wiem na ile w tym prawdy http://www.agito.pl/czytnik-kingston-mobilelite-g3-usb-3-0-1068-577239.html
Multi nie potrzebuje bo i tak tylko SD używam no to :) USB 3.0 mam w kompie to by się przydało ... ale chyba karty 45MB/s to i tak nic nie da, bo 2.0 uciągnie :)

irek6311
31-07-2013, 15:29
Taki chyba lepszy Czytnik Kingston FCR-HS3 USB 3.0 (http://www.agito.pl/czytnik-kingston-fcr-hs3-usb-3-0-1068-577246.html?attr=1072-50173) josephebeloki ;)

josephebeloki
31-07-2013, 15:38
A takie coś jeszcze dorwałem : http://www.comp4you.eu/pricelist/item.aspx?PID=C7720823 chłopaki na CB chwalą hmmm Do tego dają jeszcze: + Recovery Software => aha czyli od razu dają program do odzyskiwania bo wiedzą, że się może zepsuć :)

Ale ten co pokazałeś Kingstona coś za 69zł to mi się podoba :)

No to teraz który lepszy czy ten :
1. Transcend czytnik kart USB 3.0/2.0, Black + Recovery Software - 45zł
czy
2. Czytnik Kingston FCR-HS3 USB 3.0 - 69zł

Kingston znana firma ta Transcend też słyszałem ...

irek6311
31-07-2013, 16:16
josephebeloki ten z twojego linka też dobry > rzuć monetą i kupuj ;)

nikof100
31-07-2013, 16:57
Tego Kingstone mam od dobrych kilku miesięcy, czytam nim SD oraz CF i problemy żadnego czy to na na Maku po usb 3.0 czy też na W8 o usb 2.0.
Brać i używać :D


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

orchidea
23-12-2013, 15:15
Sandiska masz w gazetce z Fotojokera za 99 zł , myślę że warto chociaż ja używam lexara pro i też jestem zadowolona.

Andrzej1974
23-12-2013, 17:55
Na tanie czytniki bym uważał. Lepiej dołożyć więcej i mieć coś pewniejszego i... markowego.

Rafał_Sz
23-12-2013, 17:59
Sandiska masz w gazetce z Fotojokera za 99 zł , To i tak za drogo, ale zdecydowanie warto. Oczywiście pod warunkiem, że będzie rzeczywiście podpięty pod USB 3.0. Jakby co, kabel jest w komplecie z czytnikiem.