Zobacz pełną wersję : Nikon D5100 a robienie zdjęć z lampą w trybie auto
Witam,
Mam pytanie czy można jakoś nauczyć "zielony tryb" do robienia zdjęć z lampą na niskim ISO.
W Nikonie D5100, jak daję trym automat, jest już dosyć ciemno ale na pewno nie jest to zmrok, odleglosc obiektów fotografowanych nie jest duża, to jak na tym trybie mam ustawione i zrobie zdjęcie to praktycznie każde zdjęcie ma ISO 3200.
Można jakoś nauczyć tego automata aby np dał 2-4 dłuższy czas naświetlania zamiast tak podbijać ISO ?
pytam ponieważ robiłem zdjęcia z lampą na automacie i są strasznie zaszumione.
Nie mozna w trybie auto ustawic ISO recznie? Jesli nie przejd na tryb P, to takie manualne auto :)
Witam,
Mam pytanie czy można jakoś nauczyć "zielony tryb" do robienia zdjęć z lampą na niskim ISO.
W Nikonie D5100, jak daję trym automat, jest już dosyć ciemno ale na pewno nie jest to zmrok, odleglosc obiektów fotografowanych nie jest duża, to jak na tym trybie mam ustawione i zrobie zdjęcie to praktycznie każde zdjęcie ma ISO 3200.
Można jakoś nauczyć tego automata aby np dał 2-4 dłuższy czas naświetlania zamiast tak podbijać ISO ?
pytam ponieważ robiłem zdjęcia z lampą na automacie i są strasznie zaszumione.
Nie można.
To kółeczko prócz zielonego ma jeszcze sporo do zaoferowania. Warto poeksperymentować.
Dexter88
29-07-2013, 00:48
W żadnym z trybów tego nie ustawisz. Różne modele aparatów mają jedynie różne algorytmy, kiedy podbijają czas, a kiedy iso.
Sprawdz czy w Auto masz mozliwosc zmienienia nastepujacych rzeczy:
- wylaczenie auto-iso
- obnizenie najdluzszego czasu migawki dla lampy (domyslnie 1/60 sek)
Jezeli tryb Auto nie pozwala na jakiekolwiek manualne poprawki (nie wiem i nie moge sprawdzic) to wtedy polecam to, co zostalo napisane wczesniej - przelacz aparat na tryb P - wartosci ekspozycji bedziesz miec dobierane automatycznie, lampa w TTL a auto-iso i najdluzszy czas naswietlania przy uzyciu lampy mozesz sobie dowolnie zmienic.
Poczytaj tez na spokojnie instrukcje obslugi aparatu - tak bez pospiechu, ze zrozumieniem i z aparatem w drugiej rece. Mysle, ze duzo spraw Ci sie rozjasni.
Powodzenia :)
PS D800 nie ma trybu auto :)
Sprawdz czy w Auto masz mozliwosc zmienienia nastepujacych rzeczy:
- wylaczenie auto-iso
- obnizenie najdluzszego czasu migawki dla lampy (domyslnie 1/60 sek)
Nie ma takiej możliwości. W D5100 nie można zmienić tych parametrów w trybie zielonym. Można jedynie włączyć tryb P (też AUTO) i tam to zmienić.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.