PDA

Zobacz pełną wersję : [pytania] Paryż



vitter
08-04-2007, 18:14
wybieramy się do Paryża na 5 dni
prośba o podpowiedzi co warto zwiedzić (ufocić)
i skąd.
za wszelkie sugestie z góry dzięki vitterki

mikkay
09-04-2007, 00:50
Też byłem w Paryżu na 5 dni, na własną rękę. Załatw sobie bilet okresowy, kup mapę i jeździj gdzie się da. W Paryżu wszystko można focić! Super miasto, chyba najpiękniejsze w Europie :)

Grześ Pseudonim
09-04-2007, 08:39
prosta odpowiedź - WSZYSTKO!
Przepiekne miasto o 100 twarzach. Polecam zwłaszcza Monmartre i Dzielnicę Łacińską.

admin
09-04-2007, 13:01
Darek, kiedy jedziecie?

flyski
09-04-2007, 15:21
Co by tu powiedzieć.. jak będziesz na miejscu to sam zobaczysz że nie można wskazać jakichs wybranych miejsc, to miasto jest przepiękne całe (zwłaszcza w części Paryża właściwego tzn otoczonego obwodnicą), tysiące zabytków, uliczki, kafejki, paryżanki (a jakże :) ), o najbardziej znanych zabytkach nie trzeba chyba pisać, ale tam wychodząc zza każdego rogu możesz zostać porażony jakimś cudeńkiem.
Jedno jest pewne trzeba mieć:
1 duuuża karta pamięci (lub ekwiwalent :)) i zapas aku to podstawa!
2 dobre buty i ubranie
3 szczęście (pogoda)

Dużo zależy od tego gdzie się mieszka, bardzo sprawnie można się poruszać metrem a mapkę możesz ściągnąć ze strony internetowej i przygotować sobie trasy.

Ja byłem ze zorganizowaną wycieczką więc trochę trudno mi doradzac bardziej konkretnie, mieliśmy np wejściówkę w postaci jednej karty do większości muzeów i zabytków a do innych wejścia też były załatwione zbiorowe (innym wejściem , bez kolejki przeważnie), indywidualnie to trochę gorzej wygląda (drożej, stoisz w każdej kolejce)

vitter
09-04-2007, 15:33
Darek, kiedy jedziecie?

Piotrze jedziemy jutro :mrgreen:
Mozemy Cię zabrać :-D mamy 2 miesjca wolne.
wyjazd jutro o 15 powrót w niedziele.
Mieszkamy w centrum Paryża. Mieszkanie wynajmujemy od znajomego.
KOSZT 10 EURO / OSOBA ZA NOC :)

vitter
09-04-2007, 22:33
dwa miejsca wolne jeśli ktoś chętny 502260215

nin
09-04-2007, 22:54
cholera no....
chetnie bym pojechal z Wami ale za pozno sie dowiaduje

bedziecie moze jechali w pozniejszych terminach ?

madmips
09-04-2007, 22:57
Darku, do ostatniej chwili kombinowałem, ale niestety mam inne zobowiązania... bezpiecznej podróży i udanych fotek (no i psiaka;) ). pozdr

TiTeUF
09-04-2007, 23:14
dwa miejsca wolne jeśli ktoś chętny 502260215

Trzeba bylo wczesniej oglosic, ja musze jechac tam przed czerwcem i tak sie wybieram i nie moge

http://nikon.org.pl/showthread.php?t=18167

Mialem jechac w lutym ale sie wybralem do Berlina, teraz chyba nie bede mial wyjscia.

Marcin Stawiarz
10-04-2007, 13:34
a ja dodam cos od siebie, polecam calkowicie zrezygnowac z metra czy autobusu, i wszedzie chodzic na nogach, po drodze mija sie takie miejsca, ulice, zabytki, ze szkoda byloby to przegapic jadac autobusem. majac dobry przewodnik mozna tak zorganizowac sobie zwiedzanie, ze nie ma problemu z obejrzeniem wszystkich glownych "atrakcji" bo nie sa jakos drastycznie od siebie oddalone.