PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 10. GP Węgier



adolfik9501
25-07-2013, 21:25
Witam.

Zbliża się 10 wyścig sezonu czyli FORMULA 1 MAGYAR NAGYDÍJ 2013 na torze Hungaroring, który to gości towarzystwo F1 nieprzerwanie od 1986 roku..

Tradycyjnie rzut oka na tor:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/87396218991216270753-2.png
źródło (http://iv.pl/)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/03973577338853655883-2.jpg
źródło (http://iv.pl/)

oraz trochę danych technicznych:

Obecna wersja jest trzecią wariacją na gulasz i tokaj ;)

Długość toru: 4381 m (4014 m)
Ilość okrążeń: 70 (76)
Dystans wyścigu: 306,630 km (305,064 km)
Pierwsze Grand Prix: 2003 (1986)

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać na diagramie wyżej, będą dwie strefy z jednym punktem pomiaru.

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Fernando Alonso (Renault R23B/Renault RS23 3.0 V10) 1:39'01.460 hrs. 185,810 km/h.
(1986 - Nelson Piquet (Williams FW11/Honda RA166E 1.5 V6T) 2:00'34.508 hrs. 151,804 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/27A-Mercedes FO108Z 2.4 V8 ) 1:41'05.503 hrs. 179,390 km/h.
(1988 - Ayrton Senna (McLaren MP4/4-Honda RA168E 1.5 V6T) 1:57'47.081 hrs. 155.401 km/h.)

Rekord Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'18.773 min. 200,215 km/h.
(1988 - Ayrton Senna (McLaren MP4/4-Honda RA168E 1.5 V6T) 1'27.635 min. 164,893 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'19.071 min. 199,461 km/h.
(1988 - Alain Prost (McLaren MP4/4-Honda RA168E 1.5 V6T) 1'30.639 min. 149.428 km/h.)

Wyniki zeszłorocznego ścigania:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/50232196558117089748-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 26.07.2013r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 27.07.2013r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 28.07.2013r:

Wyścig: 14:00

Live timing dostępny będzie http://www.formula1.com/live_timing/ a streamy do wyszperania m.in. na stronach: http://www.viponlinesports.eu/, http://www.drhtv.com.pl/index.html.

Kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean,
10. GP Węgier: 1. ..., 2. ..., 3. ...,

Punktacja przed wyścigiem:

1. Vettel - 157 p.
2. Alonso - 123 p.
3. Raikkonen - 116 p.
4. Hamilton - 99 p.
5. Webber - 93 p.

Znalazł się także jakiś onboard:

FJQ4QyJNuA8

I tak ciekawostka: pierwsza wersja toru, wysokie krawężniki,wszędzie trawa oraz prawdziwy Lotus-Renault powożony przez Ayrtona Sennę. Z przerwą na zawrócenie jednego z bolidów (Berger, Benetton-BMW), który zawisł na jednym z krawężników ;)

XA8-8BomnZU

Z ostatnich nowinek, to zmniejszono dozwoloną maksymalną prędkość w boksach do 80 km/h.

Zapraszam.

ekonet
25-07-2013, 22:00
Mocno nietypowy ten wyścig - od kwalifikacji do wyścigu miesiąc. Aż takie zmiany?

adolfik9501
25-07-2013, 22:10
Mocno nietypowy ten wyścig - od kwalifikacji do wyścigu miesiąc. Aż takie zmiany?

Kryzys. Nie można mieć wszystkiego ;) Poprawiłbyś lepiej...

ekonet
25-07-2013, 22:14
Kryzys. Nie można mieć wszystkiego ;) Poprawiłbyś lepiej...
No pewnie. Ale najpierw trzeba się ciut poznęcać. ;)

adolfik9501
25-07-2013, 22:24
No pewnie.

Dzięki.



Ale najpierw trzeba się ciut poznęcać. ;)

Tradycja ważna sprawa ;)

Powracając do wyścigowych klimatów, jakby kto chciał sobie IndyCar oglądnąć to ostatnio było super ściganie w Toronto. Polecam zwłaszcza sobotni wyścig, bo były dwa.

https://www.youtube.com/watch?v=RS_xrrszlxU

!AGresT
25-07-2013, 22:39
Tak sobie popatrzyłem na Sennę i przypomniało mi się, że wszyscy wtedy chcieliśmy palić JPS :)
Kolegi tata kupił w Pewexie takie pudełko plastikowe w kształcie kubka z bodaj 120 szt. tych papierosów i później trzymał w nich palone na co dzień popularne :)
A jak zazdrościliśmy Węgrom, że mają ten tor! Ech, wynurzenia piernika...

adolfik9501
26-07-2013, 11:39
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/40840585631358278529-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Co się zaś tyczy starych czasów to ciekaw jestem jakby się zaprezentowały stare bolidy na obecnych torach z niskimi krawężnikami i wszechobecnym betonem, czy zawias pozwoliłby na takie cięcia jak obecnie.

adolfik9501
26-07-2013, 15:35
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/80167374316153233543-2.png
źródło (http://iv.pl/)

RBR znów na czele. Oby w wyścigu było inaczej*

* Nie dotyczy Webbera ;)

adolfik9501
27-07-2013, 12:08
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/35207001080293784029-2.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
27-07-2013, 15:08
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/01958836516826360678-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Sebastianito
28-07-2013, 14:21
Dżizas... można wyłączyć głos polskich komentatorów?

adolfik9501
28-07-2013, 14:45
Niestety nie. Zamiast reklam mamy sporą porcję głupot...

Sebastianito
28-07-2013, 14:54
Mam wrażenie, że oni mówią aby mówić.

adolfik9501
28-07-2013, 14:59
Oni nie wiedzą, co mówią. Przed chwilą Borówa powiedział, że Buttonowi pokazują niebieskie flagi bo Paluch tuż, tuż. A to, że przed nimi jechał Chilton to nie ważne.

Grosjean kara. Żenua.

EDYTA: Wydaje mi się, że przez ten upał poziom głupot w wykonaniu fachowcuw polsatu przekroczył znacznie poziom przyzwoitości.

Sebastianito
28-07-2013, 15:19
Kiedyś czytałem ciekawy artykuł w czasopiśmie popularno-naukowym o tym, że ludzie "głupsi" aktywują się bardziej podczas wysokich temperatur. Twoje stwierdzenie zatem ma sens!

adolfik9501
28-07-2013, 15:32
(...) że przed nimi jechał Chilton to nie ważne.
(...)

Pic, nie Chilton. Się człowiek musi zastanowić kto u maruderów jeździ ;)

Sebastianito
28-07-2013, 15:47
I piekne! Walka o 2-3 miejsce... wspaniale... Gratuluje Lewisowi!

adolfik9501
28-07-2013, 15:50
Wyniki nieoficjalne:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/35994418974208963515-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Fajny wyścig.

siona
28-07-2013, 15:57
wyjątkowo słaby ten wyścig. :/
kompletnie idiotyczna decyzja sędziów o karze dla groszka. słabo - bardzo słabo :/

Pyra001
28-07-2013, 20:50
Ale emocje były że ho ho :). A sędziowie to zuuuuo. Jeszcze troszkę a będziemy mieli pokolenie zawodników, którzy nie wyprzedzą w innym miejscu jak tylko w strefie DRS bo inaczej dostaną karę. Żenua. A teraz do końca sierpnia życie bez formuły. Że zacytuję "klasyka", "jak tu żyć panie Premierze, jak tu żyć ?"

adolfik9501
30-07-2013, 11:31
F1 ma przerwę, ale w najbliższy weekend IndyCar będzie śmigać w Mid-Ohio, z tym że potem i tak przerwa do 25... V8SC również przerwa... No faktycznie, jak żyć...

Co się tyczy sędziów, to ciekawa jest kara dla GRO za kolizję z Buttonem. Dostał doliczenie 20 sekund, ale ja nie o tym. GRO zjechał przed szykaną trochę na lewo w Buttona i za to dostał karę. W Kanadzie, HUL dublując bodaj VDG zjechał na lewo (taki sam schemat, szykana prawo-lewo) niszcząc przednie skrzydło w Caterhamie, a sobie uszkadzając oponę, co skutkowało DNF. Karę dostał VDG ;)

EDYTA: Zapomniałem dodać, że wysłane z Noki 3210 za pomocą "wyślij posta, przy okazji chwaląc się sprzętem, jak gówniarz na przerwie".