PDA

Zobacz pełną wersję : Legitymacja prasowa - kilka pytań



d40nikon
25-07-2013, 19:56
Mianowicie chciałbym się Was poradzić co powinno znajdować się na legitymacji (tak, wiem, że nie ma jednego schematu, nie mniej jednak chciałbym aby wyglądało to profesjonalnie). Planuję założyć mały portal i projekt takiej legitymacji leży w moich rękach ;) To co : dane personalne, zdjęcie - duży napis MEDIA/PRESS ? ( z waszego doświadczenia - co lepiej wygląda i ma lepszą skuteczność? ). Natknąłem się kiedyś w internecie na pewną formułkę, która widniała na legitymacji prasowej/identyfikatorze medialnym .. leciało to coś, że " Osoba legitymująca się tym dokumentem pracuję dla portalu xxx ... wszystkich prosi się o umożliwienie,ułatwienie wykonywania pracy ".
Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

GonzoG
25-07-2013, 20:30
Zdjęcie
nr legitymacji
imię, nazwisko oraz podpis osoby
nazwa i pieczątka wydawnictwa
data ważności
dla świętego spokoju nr ISSN
podpis wystawcy - najczęściej redaktora naczelnego.

Tylko zarejestrowane wydawnictwa bądź redakcje prasowe/radiowe/telewizyjne mają prawo wydać legitymację prasową.

A co dodatkowego napisać - jest masa przykładów w google:
link1 (http://www.google.pl/imgres?safe=off&client=opera&sa=X&channel=suggest&biw=1337&bih=777&tbm=isch&tbnid=LQRIQT-PVksNgM:&imgrefurl=http://www.ksiegarniafotograficzna.pl/LEGITYMACJA_PRASOWA_WYSTAWIENIE-512.html&docid=1PFtDDJbrLwmGM&imgurl=http://www.ksiegarniafotograficzna.pl/_var/gfx/19408319d96ddd31fa6e29171cc6650b.jpg&w=600&h=459&ei=1m3xUZ3RKs6rPJqagYgK&zoom=1&iact=rc&page=1&tbnh=164&tbnw=196&start=0&ndsp=16&ved=1t:429,r:2,s:0&tx=677&ty=371)
link2 (http://www.google.pl/imgres?safe=off&client=opera&sa=X&channel=suggest&tbm=isch&tbnid=esCGpYtVt5XBpM:&imgrefurl=http://allegro.pl/legitymacja-prasowa-karta-plastikowa-szybko-i3216036138.html&docid=a88oFNQ0JJOyfM&imgurl=http://fotolek.pl/upload/1367340057-prasa00poziom.jpg&w=2331&h=1032&ei=1m3xUZ3RKs6rPJqagYgK&zoom=1&ved=1t:3588,r:15,s:0,i:135&iact=rc&page=1&tbnh=149&tbnw=315&start=0&ndsp=16&tx=240&ty=52&biw=1337&bih=777)
link3 (http://www.google.pl/imgres?safe=off&client=opera&sa=X&channel=suggest&tbm=isch&tbnid=z-ySwbgN6IQMpM:&imgrefurl=http://insooth.i365.pl/insooth/portfolio/druk/3&docid=LmB3Z5ZMMub8rM&imgurl=http://insooth.i365.pl/insooth/sites/default/files/images/legitymacja-prasowa-b.png&w=296&h=249&ei=1m3xUZ3RKs6rPJqagYgK&zoom=1&ved=1t:3588,r:25,s:0,i:174&iact=rc&page=2&tbnh=191&tbnw=236&start=16&ndsp=21&tx=74&ty=96&biw=1337&bih=777)


link4 (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114883,12950803.html?i=5)(Przykłady legitymacji PAP i Radia ZET)

d40nikon
25-07-2013, 20:50
Czy za numer ISSN płaci się coś?
Czyli ja jako właściciel małego regionalnego portalu informacyjnego - muszę zarejestrować to jako wydawnictwo żeby móc wydać legitymację prasową?
Co, gdzie i przede wszystkim jakim kosztem?

docxxx
25-07-2013, 21:47
Legitymacja prasowa to przeżytek. Możesz sobie tym jedynie podetrzeć tyłek, bo nikt Cię dzisiaj z kawałkiem papieru, który może zrobić sobie każdy, nie wpuści. Wszędzie masz wnioski, które trzeba wypełnić i to na ich podstawie możesz dostać plakietkę/opaskę od organizatora upoważniającą Cię to wejścia na dane widowisko.

!AGresT
25-07-2013, 21:57
Nie do końca. Jest wiele sytuacji, w których się przydaje. Nie jest oczywiście automatyczna przepustką do wszystkiego, niemniej jednak uważam, ze warto ją mieć. Chćby dla darmowych wejść na dni zamknięte większości targów.
Moja pierwsza legitymacja wydana w 1991 lub 2 roku przez PAI była kartką A5 włożoną w przeźroczystą "koszulkę" :)
Prószyński robił już takie zalaminowane w formacie karty kredytowej. Zresztą wystawiane bezterminowo, więc w sumie wciąż mam ważną ;)
Od kilkunastu lat mam własną (bez ISSN) i naprawdę wiele razy mi się przydała, także za granicą.

GonzoG
25-07-2013, 22:04
Czy za numer ISSN płaci się coś?
Czyli ja jako właściciel małego regionalnego portalu informacyjnego - muszę zarejestrować to jako wydawnictwo żeby móc wydać legitymację prasową?
Co, gdzie i przede wszystkim jakim kosztem?

Chcesz wydawać legitymacje prasowe, a nie masz zielonego pojęcia co to jest ??

1) legitymacja prasowa daje określone prawa i przywileje,
2) za osobę legitymującą się taką legitymacją i jej działania odpowiada wydawca legitymacji
3) wydawca i legitymujący się są chronienie przez prawo prasowe.

Aby to prawo Ciebie obejmowało, musisz mieć określony status prawny. Nie wystarczy sobie napisać "PRASA/PRESS" na kartce papieru.

Poza tym do wydania legitymacji prasowej wymagany jest podpis redaktora naczelnego lub wydawcy.
Redaktorem może być każdy. Wydawcą - podmiot gospodarczy zarejestrowany jako wydawca.

Co trzeba zrobić aby zarejestrować medium prasowe - przeczytaj prawo prasowe. Z resztą, jak chcesz cokolwiek robić opatrzone nazwą "prasa" to przeczytaj prawo prasowe - bez tego możesz się szybko przejechać i wylądować w sądzie, za samą nieznajomość prawa.



A co do legitymacji prasowej - jedyne co Ci daje legitymacja prasowa, to to, że osoby pełniące funkcje publiczne muszą udzielić Ci odpowiedzi na pytania dotyczące ich funkcji oraz wstęp na wydarzenia związane związane z tymi osobami (choć nie zawsze).

Taka legitymacje nie daje nic więcej, a już na 100% nie da wstępu na żadne imprezy, zawody sportowe itp. Aby się tam dostać potrzebna akredytacja.



Nie do końca. Jest wiele sytuacji, w których się przydaje. Nie jest oczywiście automatyczna przepustką do wszystkiego, niemniej jednak uważam, ze warto ją mieć. Chćby dla darmowych wejść na dni zamknięte większości targów.
Na większość targów, aby dostać się w terminie dni zamkniętych potrzebna jest akredytacja.

!AGresT
25-07-2013, 22:31
Taka legitymacje nie daje nic więcej, a już na 100% nie da wstępu na żadne imprezy, zawody sportowe itp. Aby się tam dostać potrzebna akredytacja.

Na większość targów, aby dostać się w terminie dni zamkniętych potrzebna jest akredytacja.

Nie na żadne. Jest wiele imprez na które wchodzi się pokazując legitymację.
Co do targów w Polsce, to nigdy (od 1991 roku) nie załatwiałem wcześniejszej akredytacji, robiłem to już na miejscu w biurze prasowym. Najczęściej polegało to na wypełnieniu paru rubryk w ankiecie rejestracyjnej i zostawieniu wizytówki. To samo dotyczyło kilkunastu centrów targowych w Europie (Photokina i głównie różne targi motoryzacyjne).

Edyta przypomniała sobie, że kolega dziennikarz z Niemiec (pracujący w miesięczniku o flamenco) wchodzi na legitymację do kin, teatrów czy nawet ogrodów zoologicznych (dziwił się, że zapłaciłem za bilet w ZOO w Jerez, gdzie razem byliśmy).

docxxx
25-07-2013, 22:48
No to chyba chodziłeś na targi psów bezdomnych, do Tesco i na mecze II ligi. Ew. znałeś Pana Ziutka, który otwierał bramę i wpuszczał na gębę. Ja nie przypominam sobie, abym kiedykolwiek wszedł na mecz od I ligi wzwyż bez akredytacji. Legitymacji nawet nie wyciągałem, bo siara. Ba, zdarzały się i takie incydenty, że wspomniany już Pan Ziutek, mimo okazania dwóch dokumentów z biura prasowego (np. plakietki ze zdjęciem i hologramem oraz opaski) mówił do mnie "nie wejdziesz i koniec, bo ja tu stoję.". Taki lajf. I stary trep się trafi...

!AGresT
25-07-2013, 22:53
Nigdzie nie napisałem, że wchodziłem na jakiekolwiek mecze. Targi, jak w wspomniałem, to głównie fotograficzne i motoryzacyjne, ale też wiele innych. Na targach psów bezdomnych nie byłem, ale na wystawie kotów rasowych owszem :)
Jest naprawdę wiele imprez, na których legitymacja dużo daje, ale może się nie znam, używam dopiero od 20 lat...

docxxx
25-07-2013, 22:57
Możliwe. Ja miałem na myśli zawody sportowe.

d40nikon
25-07-2013, 23:06
A czy istnieje możliwość żebym był zarówno wydawcą legitymacji jak i osobą legitymującą się nią?
Piszecie, że legitymacja prasowa nic nie daje .. nie celuje w imprezy pokroju Sunrise czy inne tego typu gdzie wjazd jest na akredytacje - chodzi mi o lokalny rynek w małym mieście ;)
Zależy mi na czymś takim aby wykonywać fotorelacje na swój własny portal .. Co do tego prawa prasowego, mógłby ktoś jakimś dobrym linkiem rzucić żeby było opisane w ludzki sposób i w pigułce? I skrót myślowy : czy uzyskanie statusu prawnego o którym wyżej wspomniano, zdobycie ISSN wiąże się z kosztami/rejestracją firmy/działalności?

docxxx
25-07-2013, 23:23
A czy istnieje możliwość żebym był zarówno wydawcą legitymacji jak i osobą legitymującą się nią?

Tak


Co do tego prawa prasowego, mógłby ktoś jakimś dobrym linkiem rzucić żeby było opisane w ludzki sposób i w pigułce?

A po co? GonzoG niepotrzebnie się wymądrza i daje rady w stylu "Chcesz mieć prawo jazdy? Poczytaj książki z fizyki i budowy silnika". Nie jesteś chyba na tyle głupi, aby robić głupie rzeczy, czyli przychodzić pijany, czy pisać brednie na portalu.


I skrót myślowy : czy uzyskanie statusu prawnego o którym wyżej wspomniano, zdobycie ISSN wiąże się z kosztami/rejestracją firmy/działalności?

Nie pamiętam. Zadzwoń i zapytaj. Ja już pisałem. ISSN jest Ci potrzebny jak psu piąta noga. Tego nigdy nigdzie nie sprawdza, bo niby jak? Gość na bramie ma znać wszystkie numery? Pisałem już wcześniej, na poważne imprezy jest wniosek akredytacyjny. Legitymację możesz sobie zrobić z bibuły.


Piszecie, że legitymacja prasowa nic nie daje .. nie celuje w imprezy pokroju Sunrise czy inne tego typu gdzie wjazd jest na akredytacje - chodzi mi o lokalny rynek w małym mieście :wink:


Miałem już dać sobie spokój, ale poświęcę minutę. Legitymacja to przeżytek, bo w dobie komputerów, drukarek (naklejkę z hologramem kupić nie trudno) nie ma to najmniejszego sensu. Każdy może ją sobie zrobić. Pomyśl trochę. Twój kumpel robi sobie legitkę, idzie na imprezę i robi syf: wbiega na scenę, rzuca czymś w zawodnika itd. I co ma mu zrobić organizator? Biletu, na którym jest regulamin, nie kupił, żadnego wniosku nie wypełnił ani na nic się nie zgadzał (np. "kupując bilet oświadczasz, ze zapoznałeś się z...") itd. A że niby prawo prasowe? A czytasz regulamin w markecie, którym zasłania się ochroniarz mówiąc Ci "tu nie wolno robić zdjęć"? Od tego jest właśnie wniosek akredytacyjny. Podajesz tam dane i podpisujesz regulamin, który zobowiązuje Cię do przestrzegania pewnych zasad. Jak ktoś mówi, że wchodzi na taki papierek jak legitymacja prasowa, to oznacza to jedynie, że impreza jest słabej rangi i każdy z aparatem może wejść.

GonzoG
25-07-2013, 23:30
Nie na żadne. Jest wiele imprez na które wchodzi się pokazując legitymację.
Co do targów w Polsce, to nigdy (od 1991 roku) nie załatwiałem wcześniejszej akredytacji, robiłem to już na miejscu w biurze prasowym. Najczęściej polegało to na wypełnieniu paru rubryk w ankiecie rejestracyjnej i zostawieniu wizytówki. To samo dotyczyło kilkunastu centrów targowych w Europie (Photokina i głównie różne targi motoryzacyjne).


Targi motoryzacyjne i fotograficzne - w dni zamknięte to 90% to dziennikarze.

Wybierz się na targi gastro, IT, turystyczne... tam w dni zamknięte potrafi być więcej osób z branży niż w gapiów w dni otwarte. Bez odpowiednio wcześniejszego załatwienia akredytacji nic nie zdziałasz.

O ogrodach zoologicznych czy botanicznych w Polsce nie wspomnę... ZOO we Wrocławiu za okazanie legitymacji prasowej podnosi stawkę o 100%... (a przynajmniej 3 lata tak było)

d40nikon
25-07-2013, 23:34
A bez tego numeru ISSN mogę wystawić sobie legitymację czy muszę mieć status prawny? (cokolwiek to znaczy ) Gdzie musiałbym telefonować aby uzyskać informacje?
Dzięki docxxx za rzeczową pomoc w temacie ;) Tak jak mówię, na moją mieścinę prasówka spokojnie wystarczy ( wiem jak funkcjonują inne lokalne tego typu portale - akredytacja bardzo bardzo rzadko jest potrzebna - bo mało co się ciekawego dzieje :D ). A nie mam póki co ambicji rozkręcać portalu na większy zasięg.

docxxx
25-07-2013, 23:41
Jejku, zrób sobie legitymację jaką chcesz, nawet z bibuły. Przecież to nie jest dokument. Wpisz sobie ISSN 123456789 ;)

GonzoG
25-07-2013, 23:48
A czy istnieje możliwość żebym był zarówno wydawcą legitymacji jak i osobą legitymującą się nią?
Tak.




Piszecie, że legitymacja prasowa nic nie daje .. nie celuje w imprezy pokroju Sunrise czy inne tego typu gdzie wjazd jest na akredytacje - chodzi mi o lokalny rynek w małym mieście ;)
Zależy mi na czymś takim aby wykonywać fotorelacje na swój własny portal ..
Nie ma znaczenia jaka to impreza. W wielu przypadkach i tak trzeba wszystko załatwiać wcześniej, bo na samą legitymację zazwyczaj nie wejdziesz, przynajmniej u mnie.
Jedyne co dawała legitymacja, to wstęp przed szereg widzów na "uroczystościach" miasta czy powiatu.



Co do tego prawa prasowego, mógłby ktoś jakimś dobrym linkiem rzucić żeby było opisane w ludzki sposób i w pigułce?

Nie ma prawa prasowego w pigułce. Trzeba niestety czytać ustawę, albo wybrać się na wykłady na którąś z uczelni.
A niestety znajomość się przydaje, bo mało kto z kim będziesz miał do czynienia je zna i będzie się chciał Ciebie pozbyć, a nawet wzywają policję. Wiedza, co wolno, a czego nie wolno jest tu bardzo przydatna, bo inaczej policja wywiezie, szczególnie w mniejszych miastach, gdzie niebiescy nie mają zielonego pojęcia o prawie prasowym.



I skrót myślowy : czy uzyskanie statusu prawnego o którym wyżej wspomniano, zdobycie ISSN wiąże się z kosztami/rejestracją firmy/działalności?
Nie trzeba mieć żadnej firmy. A czy coś się płaci za ISSN - nie wiem.
Szczegóły znajdziesz tu:
http://www.bn.org.pl/programy-i-uslugi/issn/tryb-uzyskania-numeru-issn
http://www.issn.pl/index.php

RobertMiernik
26-07-2013, 00:45
ISSN Ci się przyda przy staraniu się o akredytacje ale tylko pod warunkiem, że ktoś niezbyt dokładnie sprawdza dane, bo nawet z ISSNem portal z 1 postem tygodniowo mało ważne będzie czy ma on ISSN czy nie. Czasem się uda jeśli ktoś popatrzy na to zerojedynkowo - jest - ok.

Co do legitymacji to od końca PRLu legitymacja to nie jest żaden dokument, możesz sobie wydrukować dowolną z jakimi chcesz napisami i będzie tak legalna jak ta wystawiana przez PAP.

Co do skuteczności, ja wchodzę najczęściej machając ochroniarzowi pakietem kilkunastu za laminowanych karteczek (akredytacji z różnych imprez) skuteczność 99,9%

!AGresT
26-07-2013, 06:49
Dla uściślenia - legitymacja nie jest przepustką wejścia na imprezę, ja pokazuję ochroniarzowi i pytam, gdzie jest biuro prasowe. Tam dostaje się materiały i konkretną przepustkę. To takie ułatwienie, zwiększające wiarygodność.

Chociaż swego czasu w Poznaniu weszliśmy (jako widzowie) na koncert Buena Vista Social Club do strefy VIP machając ochroniarzom biletami miesięcznym (serio!) :)

RobertMiernik
26-07-2013, 09:19
Chociaż swego czasu w Poznaniu weszliśmy (jako widzowie) na koncert Buena Vista Social Club do strefy VIP machając ochroniarzom biletami miesięcznym (serio!) :)

Właśnie o takim zastosowaniu pęczka laminatów pisałem ;)

burz
26-07-2013, 11:51
Poszło na PM

De Camtrois
26-07-2013, 13:14
ROZPORZĄDZENIE RADY MINISTRÓW z dnia 7 listopada 1995 r. w sprawie trybu udostępniania prasie informacji oraz organizacji i zadań rzeczników prasowych w urzędach organów administracji rządowej (Dz. U. z dnia 25 listopada 1995 r.) stanowi, że:

§ 3. 1. Informacje mogą być przekazywane w rozmowie bezpośredniej, na piśmie, w formie wywiadu lub wypowiedzi, na konferencji prasowej lub innych spotkaniach z przedstawicielami prasy.
2. Osoba udzielająca informacji ma prawo żądać od dziennikarza okazania ważnej legitymacji służbowej lub innego ważnego dokumentu stwierdzającego prawo zbierania przez niego informacji oraz zawierającego nazwę redakcji, którą reprezentuje.

Jeśli więc fotograf chce wejść do jakiejkolwiek placówki państwowej (Naczelne, centralne i terenowe organy administracji rządowej, zwane dalej "organami administracji", przedsiębiorstwa państwowe i spółki Skarbu Państwa oraz inne państwowe jednostki organizacyjne - zob. par. 1 rozp.) w celu fotografowania ludzi, czy wydarzeń, to może zostać zobowiązany do wylegitymowania się - to może być legitymacja prasowa, to może być zaświadczenie redakcji, ale trzeba udowodnić, że jest się dziennikarzem. A żeby być dziennikarzem, trzeba spełnić inne warunki zawarte w Ustawie Prawo Prasowe.
Jeśli ktoś jest fotografem newsowym, to z pewnością nie można powiedzieć, że taka legitymacja nie ma sensu...

piterkerto
14-02-2016, 19:35
Polskie prawo nie zna czegoś takiego jak "legitymacja prasowa". Jeśli jakaś gazeta/telewizja/portal internetowy/fabryka lalek/osoba prywatna coś takiego posiada, to jest to dokument prywatny bez żadnej mocy na gruncie prawa publicznego.
Każdy może sobie taką "legitymację prasową" wydrukować i się nią posługiwać. Nie ma lepszych ani gorszych legitymacji prasowych. Nie ma legalnych i nielegalnych legitymacji prasowych. Prawo tego po prostu nie reguluje.

Aeon88
18-02-2016, 00:49
Czyli krótko mówiąc pan poseł może od nas zażądać legitymacji służbowej zanim udzieli wywiadu, ale my możemy mu pokazać wydrukowaną w domu na kompie legitke prasową własnej roboty i tak naprawdę to wystarczy, o ile prawo faktycznie nie mówi jak ma wyglądać i przez kogo ma być wydana taka legitymacja służbowa. Można założyć portal X, wydrukować legitke z napisem legitka dziennikarza portalu X i gotowe.

SerU
18-02-2016, 01:25
Ja mam dziwne doświadczenia z UK - tutaj więcej zdziała kamizelka odblaskowa z napisem Press albo Photo, niż legitymacja prasowa...takie cuda się tu dzieją. Na kilka imprez wlazłem "za barierki" mając takiego high-vis'a na sobie (i to wcale się nie prosiłem, po prostu ochrona/obsługa, jak widziała ziomala obwieszonego sprzętem, którego widać z księżyca, to odsuwała barierki dla świętego spokoju :mrgreen: ) Oczywiście nie mówię tu o poważnych imprezach typu mecze, czy koncerty gwiazd, ale jakieś lokalne zabarierkowane eventy da się w ten sposób zaliczyć i wskoczyć przed tłum.

PiKa
18-02-2016, 08:47
Na papieża w Krakowie też się tak da?

Arkadiusz Szczudło
25-03-2016, 16:54
Czyli krótko mówiąc pan poseł może od nas zażądać legitymacji służbowej zanim udzieli wywiadu, ale my możemy mu pokazać wydrukowaną w domu na kompie legitke prasową własnej roboty i tak naprawdę to wystarczy, o ile prawo faktycznie nie mówi jak ma wyglądać i przez kogo ma być wydana taka legitymacja służbowa. Można założyć portal X, wydrukować legitke z napisem legitka dziennikarza portalu X i gotowe.


Dokładnie jest tak jak mówisz i mówił poprzednik. Możesz wydrukować sobie samodzielnie. Możesz zgłosić się do organizacji dziennikarzy, fotografów, domu mediowego, portalu lub gazety i oni dadzą Ci papierek ze swoim logo. Przy czym organizacje dziennikarzy, o ile dobrze pamiętam, pobierają opłaty za członkostwo.

RobertMiernik
25-03-2016, 17:17
Jeszcze jedna uwaga, często nie jest wymagana sama legitymacja dla legitymacji ile dla ISBN* - numer wydawnictwa...

FelTom
25-03-2016, 18:49
Tak



A po co? GonzoG niepotrzebnie się wymądrza i daje rady w stylu "Chcesz mieć prawo jazdy? Poczytaj książki z fizyki i budowy silnika". Nie jesteś chyba na tyle głupi, aby robić głupie rzeczy, czyli przychodzić pijany, czy pisać brednie na portalu.



Nie pamiętam. Zadzwoń i zapytaj. Ja już pisałem. ISSN jest Ci potrzebny jak psu piąta noga. Tego nigdy nigdzie nie sprawdza, bo niby jak? Gość na bramie ma znać wszystkie numery? Pisałem już wcześniej, na poważne imprezy jest wniosek akredytacyjny. Legitymację możesz sobie zrobić z bibuły.



Miałem już dać sobie spokój, ale poświęcę minutę. Legitymacja to przeżytek, bo w dobie komputerów, drukarek (naklejkę z hologramem kupić nie trudno) nie ma to najmniejszego sensu. Każdy może ją sobie zrobić. Pomyśl trochę. Twój kumpel robi sobie legitkę, idzie na imprezę i robi syf: wbiega na scenę, rzuca czymś w zawodnika itd. I co ma mu zrobić organizator? Biletu, na którym jest regulamin, nie kupił, żadnego wniosku nie wypełnił ani na nic się nie zgadzał (np. "kupując bilet oświadczasz, ze zapoznałeś się z...") itd. A że niby prawo prasowe? A czytasz regulamin w markecie, którym zasłania się ochroniarz mówiąc Ci "tu nie wolno robić zdjęć"? Od tego jest właśnie wniosek akredytacyjny. Podajesz tam dane i podpisujesz regulamin, który zobowiązuje Cię do przestrzegania pewnych zasad. Jak ktoś mówi, że wchodzi na taki papierek jak legitymacja prasowa, to oznacza to jedynie, że impreza jest słabej rangi i każdy z aparatem może wejść.
Nie zawsze jest to regułą co napisałeś i nie do końca...

Na koncercie znanej grupy "Lord of the Dance", organizowanym w Gdańsku przed kilku laty przez ... Jakąś agencję, której nazwy już nie pamiętam (choć dużego to znaczenia nie ma, gdyż kolejny ich koncert w Polsce może organizować inna)...
Żeby otrzymać akredytację o której ciągle piszesz... Potrzebna była... Legitymacja prasowa XD

Także z legitymacją prasową do biura po akredytację... Jak to już ktoś wyżej napisał, że często tak jest... choć ciągle go strofujesz... Bywasz na innych imprezach po prostu ;)

Także ten teges... Nie znasz dnia ani godziny... Ani imprezy... Na której legitymacja prasowa będzie potrzebna.

W tym wypadku ani bez jednego ani bez drugiego się nie obeszło.

Wszystko zależy od imprezy, organizatora... A czasem i od przysłowiowego "pana Ziutka"..

notdot
25-03-2016, 20:42
co do sejmu to
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/komunikat.xsp?documentId=6DAC1D51B0381C51C12579410 0386F30&symbol=AKREDYTACJA
a ostatnio pojawiła się plotka lub fakt (trudno się odnieść)
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzeczpospolita-sejm-zamyka-sie-na-media/5shbb6

Facelles
26-03-2016, 00:30
Na treningi Legii Warszawa możesz wejsc tylko za pomoca legitymacji prasowej. Nie mozna zlozyc wniosku o przyznanie akredytacjii.

adam.nowicki90
03-04-2017, 11:46
Powiem od siebie, bo chodzę na sporo wydarzeń sportowych. Bez legitymacji prasowych ciężko jest wejść na treningi i konferencje prasowe. Natomiast sama legitymacja nie daje możliwości wejścia na mecze. Szczególnie jeśli chodzi o rozgrywki najwyższej klasy (piłka, koszykówka, żużel - na to chodzę). Legitymacja jest jednak podstawą, żeby ubiegać się o akredytacje. Ogólnie legitymacje możecie wystawić sobie sami. Tzn. trzeba być chociaż blogerem. Co legitymacja prasowa powinna zawierać i jak powinna wyglądać bardzo dobrze macie opisane tutaj: https://pracasport.pl/legitymacja-prasowa/ Polecam także wpisać w Google grafika legitymacja prasowa wzór i sobie zobaczyć. Można też ze Shutterów różnych ściągnać i potem w PhotoShopie przerobić sobie według uznania. Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłem temat. :)

Me_how
03-04-2017, 12:29
Biorąc pod uwagę, że poprzedni wpis ma ponad rok, to wszyscy zainteresowani na pewno czekali z utęsknieniem na Twój wpis ;-)

adam.nowicki90
03-04-2017, 14:25
Biorąc pod uwagę, że poprzedni wpis ma ponad rok, to wszyscy zainteresowani na pewno czekali z utęsknieniem na Twój wpis ;-)

Hehe, w sumie trochę racji masz :) Od niedawna jestem czynnym użytkownikiem forum, choć śledzę je regularnie od 2 lat. Jeśli mogę jakoś pomóc w temacie, gdzie się znam, to to robię.

RobertMiernik
05-04-2017, 22:04
Niestety ale
po pierwsze, strona się pluje o zgodę na wyświetlanie powiadomień - bardzo nieładnie
po drugie taką legitymację może sobie wydrukować każdy na domowej drukarce i dokładnie tyle jest niestety warta

każda rozsądna impreza do akredytacji wymaga legitymacji z ISBNem jako minimum a każda licząca się przyznaje je tylko 'znanym' sobie redakcjom