PDA

Zobacz pełną wersję : Ładowarka MH-23 nie ładuje baterii



paveu
22-07-2013, 13:40
Kupiłem zamiennik nikonowskiego akumulatorka EN-EL9a firmy Eneride (78 zł) i moja oryginalna ładowarka MH-23 nie chce go ładować. Ładowarka jest sprawna bo oryginalny akumulatorek ładuje. Zamiennik ma nieco wyższe napięcie bo 7,4 V i nieco mniejszą pojemność 1000 mAh a oryginał odpowiednio : 7,2 V i 1080 mAh. Pomocy !

nied0bry
22-07-2013, 20:31
Kup oryginalny akumulator albo 'lepszy' zamiennik, bo w tym się chińczycy nie postarali przy kopiowaniu chipa...

pozdr,
kris

irek6311
22-07-2013, 20:36
Ewentualnie kup zamiennik ładowarki coś takiego Ladowarka_do_akumulatorow_EN_EL9 (http://seltrade.pl/2382,Ladowarka_do_akumulatorow_EN_EL9?gclid=COqXzr jew7gCFU2R3goddVkAwA) .

fortos
23-07-2013, 20:37
Zanim kupisz, może udaj się z nią do sklepu. Być może masz uszkodzony akumulator?

malwinka
22-08-2013, 09:59
najpierw potwierdź czy nie działa w sklepie, bo jeśli masz wadliwy to jest to towar nie zgodny z umową a więc podlega wymianie. Wydaje mi się że nie oryginalne ładowarki do baterii powinny jednak działać. Tak np jak to się dzieje przy bateriach do lampy, ładowarkę mam jedną i kilka różnych kompletów i problemu nie ma..

SerU
14-09-2013, 10:02
Ewentualnie kup zamiennik ładowarki coś takiego Ladowarka_do_akumulatorow_EN_EL9 (http://seltrade.pl/2382,Ladowarka_do_akumulatorow_EN_EL9?gclid=COqXzr jew7gCFU2R3goddVkAwA) .

Odgrzeję nieco kotleta, żeby opisać moje doświadczenia z tymi ładowarkami. O ile podłączone do prądu świetnie się spisują (o ile komuś uda się ją wsadzić do gniazdka, bo łatwe to nie jest), to żadna z nich (mam 2 sztuki) używana jako samochodowa, nie jest w stanie doładować akumulatorów do pełna (czy to oryginał, czy zamiennik) 70% to jest max. Inna sprawa, to to, że trzeba z nimi uważać jeśli chodzi o złącze właśnie do ładowarki samochodowej - płytka drukowana jest cienka i niezbyt dobrej jakości i przez to gniazdo lubi zrywać z niej ścieżki - pozostaje ich dorabianie kabelkami.

Paulina.z
06-02-2017, 22:39
Witam,
mam podobny problem z ładowarką jak w temacie tylko że mam orginalny akumulator i ładowarkę. W moim przypadku ładowarka cały czas miga w procesie ładowania, już któryś dzień z kolei ładuje akumulator i i tak jakby sie nie mógł naładować. Po włożeniu do aparatu akumulatora zaświeciła się zielona dioda w aparacie ale nie dało się włączyć aparatu. I tu jest moje pytanie w czym może tkwić problem, czy to akumulator, ładowarka, kabel do ładowarki dodam że zdażło się że cieżko się go podpina i nie zawsze zaskoczył gdy się go podpięło do kontaktu. Czy możecie coś poradzić w tej sprawie? Mam nikona D5000

madebyzosiek
06-02-2017, 22:40
A ten akumulator to oryginał, czy zamiennik? To raczej pachnie padniętym aku...

Paulina.z
06-02-2017, 22:42
Akumulator oryginalny mam go od zakupu aparatu czyli jakieś 8 lat będzie

madebyzosiek
06-02-2017, 22:45
Akumulator oryginalny mam go od zakupu aparatu czyli jakieś 8 lat będzie
To może właśnie dokonał żywota... Ja tak miałem z zamiennikiem po roku... Oryginał chyba działa do dziś, chociaż nie bardzo wiem gdzie mam ten aparat...

Paulina.z
06-02-2017, 22:51
a można w serwisie czy w sklepach ze sprzętem fotograficznym sprawdzić na miejscu czy to akumulator padł całkowicie czy to kwestia ładowarki? Bo byłam w jednym serwisie fotoserwis ale akurat na miejscu Pani nie wykonywała takich rzeczy bo gdzie indziej naprawiają aparaty

madebyzosiek
06-02-2017, 23:00
Musiałabyś znaleźć kogoś z tą ładowarką i baterią...

Paulina.z
06-02-2017, 23:03
Będę coś kombinować. Dziękuj za odpowiedź :)