PDA

Zobacz pełną wersję : 300/600 ppi - wywoływanie z LR



Mikita
17-07-2013, 22:24
Witam,
mam pytanie, może trochę głupie... Wywołuję w LR zdjęcie w 300 ppi. Przy oglądaniu wywołanego zdjęcia na ekranie komputera mam widoczną pikselozę przy powiększeniu.

Przy 600 ppi tego efektu nie ma.

Wywołane zdjęcia chcę przesłać do fotolabu. Przy 300 ppi i pikselozie na monitorze zdjęcie wywołane w labie wyjdzie gładkie?

Dzięki,
Michał

R
18-07-2013, 09:07
do labu 300. istotna jest wielkosc zdjecia w pix.

De Camtrois
18-07-2013, 09:41
najlepiej zapytaj w labie w jakiej rozdzielczosci oni drukują. Niektóre drukarnie robią w 300, niektóre w 240, a inne nawet w 640...

R
18-07-2013, 09:43
najlepiej pojsc do labu i sprawdzic jakosc. wiekszosc labow powinna wykonac taka odbitke od reki i wszystko bedzie jasne. papier wiele "wybacza". zdjecie raczej zawsze wyglada lepiej na papierze niz na monitorze.

TOP67
18-07-2013, 11:13
Przecież to nie ma żadnego znaczenia. Ważny jest rozmiar pliku w pixelach.

R
18-07-2013, 11:39
Przecież to nie ma żadnego znaczenia. Ważny jest rozmiar pliku w pixelach.


dokladnie tak ;)

GonzoG
18-07-2013, 13:32
Witam,
mam pytanie, może trochę głupie... Wywołuję w LR zdjęcie w 300 ppi. Przy oglądaniu wywołanego zdjęcia na ekranie komputera mam widoczną pikselozę przy powiększeniu.

Przy 600 ppi tego efektu nie ma.

Wywołane zdjęcia chcę przesłać do fotolabu. Przy 300 ppi i pikselozie na monitorze zdjęcie wywołane w labie wyjdzie gładkie?

Dzięki,
Michał

A co ma dpi do wyświetlania tego na monitorze ??
(nie ppi, bo to fizyczna gęstość punktów świetlnych na ekranach)

Przecież na monitorze masz wyświetlane zawsze z gęstością danego monitora i jak przekroczysz powiększenie 1:1 (piksel zdjęcia na piksel monitora), to zawsze będzie się pojawiać pikseloza.


Co do labów - raczej nie ważne jest u nich dpi, a maksymalne rozdzielczości dla danych rozmiarów zdjęć, więc musisz się ich spytać.
Jak dasz więcej, to przeskalują do mniejszego, gdzie zapewne straci zdjęcie trochę na wyrazistości.

R
18-07-2013, 13:38
Jak dasz więcej, to przeskalują do mniejszego, gdzie zapewne straci zdjęcie trochę na wyrazistości.


pod lab najlepiej przeskalowac pod zadany format. powiedzmy dla 10x15 tj 102x152mm lub odpowiednia wartosc w pix przy wartosci dpi dla danego laba. wtedy maszyna nic nie bedzie skalowac sama.