pati95
17-07-2013, 18:29
Witam
Chciałabym się na początku przewitać z wszystkimi forumowiczami z racji tego że to mój pierwszy post i temat.. Prosze o wyrozumiałość ze względu na wiek i poziom doświadczenia który niestety zapewne nie dorównuje większości forumowiczów. Do tej pory obserwowałam wszystko z boku, ucząc się bacznie.
A teraz do rzeczy:
Zostałam poproszona przez organizatora (znajomego) o wykonanie zdjęć na imprezie w klubie.
Sprawa wydawała by się prosta bo mam ju doświadczenie w dokumentowniu imprez, nawet jeśli chodzi o imprezę w tym klubie, jak i w innym (gdzie sala była mniejsza).
Pewne obawy budzi we mnie to że będzie to impreza z typu UV. Czyli będą zamontowane specjalne lampy UV, ludzie będą pewnie ubrani na biało, będą posiadać bransoletki fluorescencyjne.
Nigdy nie fotografowałam takiej imprezy stąd też wiele obaw, np o to czy AF poradzi sobie w takiej scenerii, czy lampa błyskowa da radę.
Na poprzedniej imprezie AF w moim D300s dał radę, podobnie z lampą błyskową (niesystemową). Na tą imprezę będę już miała prawdopodobnie SB-800 więc powinno być lepiej.
Obiektywem który planuję podpiąć pod body jest zoom Tamron'a 18- ... ze światłem 3.5 - 6.3. Ale w pogotowiu mam też Nikorra 35 mm 1.8 G tylko czuję że znowu będzie to za wąski obiektyw, choć sala jest stosunkowo duża.
Proszę o jakieś konkretne wskazówki żeby nie wyszło tragicznie. Czy na lapmę powinnam założyć jakiś specjalny kolorowy dyfuzor, żółty, biały? a może coś w stylu gary fong'a?
Tym razem chcę używać lampy któą chcę zdjąć dodatkowo ze stopki i połączyć z aparatem kablem.
Czy to dobry pomysł w przypadku SB-800? Poprzednia lampa (nie systemowa) na stopce sprawdziłą się w miarę dobrze jednak pozostał pewien niedosyt bo czasem portrety były źle doświetlone.
Jeśli chodzi o praktyczne rzeczy, to sufit w tym klubie jest bardzo wysoko, i prawdopodobnie znowu będzie dużo ludzi więc będzie ciasno.
Proszę o porady ludzi któzy robią fotografię klubową bądź znają temat jeśli chodzi o tak specyficzne oświetlenie w klubie (czyli lampy UV).
PS. Dowiedziałam się włąśnie że oprócz tego prawdopodobnie będzie też jakaś maszyna do dymu i baniek. Niestety bliższych informacji nie posiadam jeszcze.
Dodam też że nie mam z przyczyn technicznych możliwości żeby pojawić się w takim klubie na takiej imprezie aby zrobić sobie próbę generalną. Zlecenie tego innej osobie też nie wchodzi w grę.
Zdjęcia będą umieszczone na stronie internetowej organizartora imprezy.
Pozdrawiam
Patrycja ;)
Chciałabym się na początku przewitać z wszystkimi forumowiczami z racji tego że to mój pierwszy post i temat.. Prosze o wyrozumiałość ze względu na wiek i poziom doświadczenia który niestety zapewne nie dorównuje większości forumowiczów. Do tej pory obserwowałam wszystko z boku, ucząc się bacznie.
A teraz do rzeczy:
Zostałam poproszona przez organizatora (znajomego) o wykonanie zdjęć na imprezie w klubie.
Sprawa wydawała by się prosta bo mam ju doświadczenie w dokumentowniu imprez, nawet jeśli chodzi o imprezę w tym klubie, jak i w innym (gdzie sala była mniejsza).
Pewne obawy budzi we mnie to że będzie to impreza z typu UV. Czyli będą zamontowane specjalne lampy UV, ludzie będą pewnie ubrani na biało, będą posiadać bransoletki fluorescencyjne.
Nigdy nie fotografowałam takiej imprezy stąd też wiele obaw, np o to czy AF poradzi sobie w takiej scenerii, czy lampa błyskowa da radę.
Na poprzedniej imprezie AF w moim D300s dał radę, podobnie z lampą błyskową (niesystemową). Na tą imprezę będę już miała prawdopodobnie SB-800 więc powinno być lepiej.
Obiektywem który planuję podpiąć pod body jest zoom Tamron'a 18- ... ze światłem 3.5 - 6.3. Ale w pogotowiu mam też Nikorra 35 mm 1.8 G tylko czuję że znowu będzie to za wąski obiektyw, choć sala jest stosunkowo duża.
Proszę o jakieś konkretne wskazówki żeby nie wyszło tragicznie. Czy na lapmę powinnam założyć jakiś specjalny kolorowy dyfuzor, żółty, biały? a może coś w stylu gary fong'a?
Tym razem chcę używać lampy któą chcę zdjąć dodatkowo ze stopki i połączyć z aparatem kablem.
Czy to dobry pomysł w przypadku SB-800? Poprzednia lampa (nie systemowa) na stopce sprawdziłą się w miarę dobrze jednak pozostał pewien niedosyt bo czasem portrety były źle doświetlone.
Jeśli chodzi o praktyczne rzeczy, to sufit w tym klubie jest bardzo wysoko, i prawdopodobnie znowu będzie dużo ludzi więc będzie ciasno.
Proszę o porady ludzi któzy robią fotografię klubową bądź znają temat jeśli chodzi o tak specyficzne oświetlenie w klubie (czyli lampy UV).
PS. Dowiedziałam się włąśnie że oprócz tego prawdopodobnie będzie też jakaś maszyna do dymu i baniek. Niestety bliższych informacji nie posiadam jeszcze.
Dodam też że nie mam z przyczyn technicznych możliwości żeby pojawić się w takim klubie na takiej imprezie aby zrobić sobie próbę generalną. Zlecenie tego innej osobie też nie wchodzi w grę.
Zdjęcia będą umieszczone na stronie internetowej organizartora imprezy.
Pozdrawiam
Patrycja ;)