PDA

Zobacz pełną wersję : Video Reklamowe dla Australijskiej firmy



camrak
17-07-2013, 14:59
Ostatnia produkcja dla Australijskiej firmy shopfitterskiej - Melbourne, oczywiście większość materiału D800 oraz D3s, małe wstawki GoPro Hero2 ... wszelkie komentarze mile widziane :)

http://youtu.be/bnTfGR-crPs

sheepi
18-07-2013, 07:56
Strasznie dużo timelapsu, który staje się moim zdaniem w końcu nudny. Całość dość długa przez co traci na dynamice. W okolicy 0:56 widać twarz mężczyzny (konsultanta) a następnie ujęcie ze slidera i damska dłoń, kilka przejazdów sliderem tego samego tematu i znów męska twarz?

Takie moje odczucia, ale może tak miało być.

fafniak
18-07-2013, 08:32
Według mnie całkiem ok.
To co mi się rzuciło w oczy to powtarzanie ujęć podobnego typu prawie jedno po drugim
Dość długie - były wymogi czasowe?
Wydaje sie ze budowę sklepu/wnetrza robiliście mniejdokładnie (mniej czasu?)są ujęcia które nie pasują do ogólnego stylu opowiadania

camrak
18-07-2013, 15:00
Zacznę od początku :)

Timelapse miał dynamicznie wprowadzić w lokalizację, może być nudny przy kolejnym oglądaniu ale chodziło o pierwszy "wow factor" :) Długość oszacowana przez klienta na 5min. Co do podobnych ujęć - storytelling, ciezko pokazać etapy pracy przy kompie różnych osób na różnych etepach projektu nie pokazując za razem zbyt wiele twarzy i detali na ekranie LCD (takie granie w kotka i myszkę) ... a co do sklepu to masa ujec wyleciala ze wzgledu na niedbalstwo "bohaterów ekranu" o BHP - trzeba bylo sie posilkowac timelapsem z gopro i ujeciami rezerwowymi ;)

fafniak
18-07-2013, 19:35
no ale ujęcia z reki wstawione pomiedzy wysmakowane ujęcia za slider-a czy kranu ...? Tak "wyskakują" z całości
co do reszty - pokazać bez twarzy itd. itp. wybrnąłeś bardzo dobrze - według mnie. Wiem coś o tego typu problemach :(

sailor
19-07-2013, 16:54
jakby to skrocic do minuty daloby sie ogladac byloby calkiem ok. 5 razy dluzsze jest nudne. ale to tylk omoja opinia

camrak
20-07-2013, 11:32
Hahaha no tak jesli by wycena nie opierala sie posrednio na dlugosci materialu ;)

fafniak
20-07-2013, 21:25
sailor. często klient ma tak głupie wymagania czasowe że ciężko jest im sprostać :)

sailor
21-07-2013, 14:09
Hahaha no tak jesli by wycena nie opierala sie posrednio na dlugosci materialu ;)

a w takim razie jest stanowczo za krotki :)


sailor. często klient ma tak głupie wymagania czasowe że ciężko jest im sprostać :)

wiem ... na temat wymagan klienta moza napisac kilka ksiezek .. tylk nie wiem czy bedize to kategoria komedia czy horror

amirez
22-07-2013, 12:36
Takie sobie dywagacje... ;)
Jeżeli to ma być spot reklamowy do lokalnej /innej/ TV to wiadomo, że za długi. Koszty emisji będą okropne.
Stawiam raczej na filmik reklamowy emitowany w firmie, na targach - w pętli.
Aby ew. klient mógł się zapoznać ze specyfiką firmy. Wówczas czas trwania jak najbardziej /lub nawet mało/ odpowiada.
Natomiast co do filmu to mz ciut szarpany. Raz wolno, raz szybko, raz zwariowanie szybko. Fakt: BHP to im lata koło pióra ;)

camrak
22-07-2013, 15:07
Nie jest to wersja do TV zdecydowanie, realizacja pod targi/eventy I uzupelnienie portfolio www klienta. Co do "predkosci" to celowy zabieg aby zlapac bardziej format teledysku, gdyby nie wspomniane wczesniej zalzenia byl by w granicach 2,5 min ;)
Przeszkadzal jednak budzet ... Czyli jak zawsze wizja rezysera vs ksiegowy :D

nikoniarz111
22-07-2013, 22:19
Dokladnie... każdy klient ma inne wymagania i rzeczywiście na ten temat można napisać książkę.

malwinka
22-08-2013, 10:59
achh te wymagania klientów, ale czasem warto im uświadomić, że mało kto dobrnął do 5 minutyyy

camrak
05-09-2013, 00:52
I tak dobrze ze nie chcieli z tego pełnego metrażu zrobić ;)