Zobacz pełną wersję : Torba na spacery
Poszukuję jakiejś ochrony aparatu na spacery z dzieckiem, wypady rowerem itp. Normalną torbę a także plecak (stary unomat) posiadam ale nie sprawdzają się. Plecak ten ma kiepski dostęp do aparatu a torba przy ruchliwym dziecku jak i rowerze z fotelikiem z tyłu nie sprawdza się. Kolejną ich wadą jest pojemność, przez co, jak ma w nawyku większość z nas, ląduje w niej wszystko co się zmieści (a może się przyda) i targamy kilogramy gratów.
Zastanawiałem się nad jakąś torbą typu top loader (colt, czy jak jeszcze je zwą). przymierzałem się do kilku w okolicznych sklepach ale niestety były dość ciasne i D70s (docelowo D7100) z Sigmą 17-50/2,8 o osłonie przeciwsłonecznej nie wspominając. Głównie średnica obiektywu nie pozwalała na włożenie sprzęty do końca. Po przejrzeniu allegro wpadła mi w oko torba nikona
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://store.nikon.pl/medias/sys_master/BV_Products_Merchandising/8828052439070/merchandising-ALM23010-nikonCrumplerToploader-front.jpg)
Niestety nie ma nigdzie podanych jej wymiarów i nie wiem czy nie będzie za ciasna. Jeśli ktoś miałby takową i mógł sprawdzić. Ewentualnie co innego polecacie z szybkim dostępem do aparatu i w niskiej cenie.
Wpadł mi w oko też Camon Gadget Bag 300EG ale nie wiem jak się sprawdza w praktyce, no te metki "eos" ;-)
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/icanongadgetbag300eg0036x519-2.jpg
źródło (http://image.ceneo.pl/data/products/17402375/i-canon-gadget-bag-300eg-0036x519.jpg)
Popatrz na Lowepro Apex jeśli chcesz tylko aparat+17-50 i małe akcesoria. Ja mam zdaje się Apex 110 i zarówno D90 jak i D7100 z Sigmą 17-50 się mieści. Jak chcesz to mogę zrobić później zdjęcie i pokazać jak to wygląda z aparatem w środku.
Będę wdzięczny, bo większość toreb jakie oglądałem jest pod obiektywy kitowe czyli z mniejszą soczewką przednią.
puszosław
18-07-2013, 14:48
Sprawdź sobie takie cudo. jest nieco większy niż "eos" którego tu wrzuciłeś ale polecę go ze wzgledu na kompaktowe wymiary i niezłą pakowność
http://www.the-digital-picture.com/Reviews/Lowepro-Slingshot-100-AW-Review.aspx
Ja posiadam. dostęp niezły, a na dłuższe wypady zmieściłem w nim:
Gruszka
D90+18-105
50 1.8
70-300VR
Zestaw filtrów cokin (4szt+holder)
sb700.
Oczywiście ładowara, kabelek, karty pamięci jakiś polar, ufałka.
Co prawda upchnięcie tego wymagało trochę gimnastyki ale da się :) tak zapakowany wsiadłem do samolotu.
Tylko nie wiem jak z aspektem wożenia dziecka i jakoś nie sprawdze z kilku powodów. Nie mam sprawnego roweru, fotelika, no i dziecka...
A ja polecam Vanguard BIIN 37 lub wyższe modele. Ja wybrałem właśnie 37 jest on najmniejszy z całej serii ale w miarę pakowny. Zabieram do niego D3100 z kitem 18-105 i 35 no i przy okazji zmieści się jeszcze lampa(którą powinienem w niedługim czasie nabyć) dodatkowa bateria i filtry. W sam raz na spacery i na rower. Plecak typu sling na jedno ramię wręcz idealny gdy chcemy szybko wydostać aparat ...
Magdalena K.
19-07-2013, 15:35
Zakupiłam ten plecak Canona kilkanaście dni temu...ciężko było, ale niestety Nikon takiego nie ma :/
Kupiłam go ze względu na lewy bark który jeszcze nie doszedł po operacji do siebie i był to bardzo dobry zakup :)
Jestem małą osóbką także ciężar d7100 z sigmą 17-50mm jest dla mnie męczący po 2h , a tu? Nie raz się zastanawiałam czy nadal mam ten aparat w środku tak przyjemnie i lekko się go nosi...:)
Coraz bardziej przekonuję sie w stronę tego canona. W cenie poniżej 100zł z dostawą ciężko coś znaleźć. Na rowerze plecak będzie musiał iść do przodu a pasek na plecy, żeby w czasie jazdy dziecka nim nie uderzyć.
Coraz bardziej przekonuję sie w stronę tego canona. W cenie poniżej 100zł z dostawą ciężko coś znaleźć. Na rowerze plecak będzie musiał iść do przodu a pasek na plecy, żeby w czasie jazdy dziecka nim nie uderzyć.
Zdjęcia nie miałem czasu zrobić, ale sprawdziłem i mam Lowepro Apex 110. Ma zarówno paske na ramię jak i moliwoścć przypięcia do paska. Jeśli tylko na aparat z podpiętą Sgimą , dodatkową baterią, filtrem i kartami, to idealne rozwiązanie. Ma też AllWeather cover co Ci daje dobrą ochronę przed wodą. O ile nie biorę na spacer odatkowego obiektywu, to dla mnie to jest najlepsza torba i mam ją od blisko 5 lat.
Ja mogę polecić Lovepro Runner 100. Jest to torba biodrowa z paskiem. Pas biodrowy ma szeroki, ale cienki, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. Wcześniej miałem Inverse 100, ale tam pas zajmował połowę objętości. Na co dzień noszę ją na pasku, jak zwykłą torbę. Wchodzi mi tam D7100 z 16-85, 70-300VR i SB-700. Po bokach można jeszcze dopiąć dwa pokrowce na obiektyw. Często w jednym noszę puszkę pepsi (dobrze izoluje).
...W cenie poniżej 100zł z dostawą ciężko coś znaleźć...
Może to Cię zainteresuje:
http://foto-tip.pl/pl/futeraly/torby.html GENESIS METRO
Zakupiłem taką właśnie z myślą o spacerach. Do środka w górnej części wchodzi D300 z Tamronem 17-50 + Tkina 11-16.
Na dół wszedł Nikon 70-300VR i zostało miejsca na jeszcze "coś" wielkości wspomnianego Tamrona.
Spacer zaliczony, dość wygodna rzecz. Moim skromnym zdaniem bardzo dobry stosunek ceny do jakości.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.