PDA

Zobacz pełną wersję : Grip MB-D14 - Newell - Problemy



gregzorba
16-07-2013, 12:04
Witam, chciałbym sie poradzić was odnośnie Gripa do D600 Newell.
Kupiłem takowy, i okazało się że gdy pokrętłem od przysłony chcę zmienić wartość przysłony, to wartość skacze a nie zmienia się. Dlatego odesłałem go do wymiany.
Dzisiaj przyszedł kolejny i problem z pokrętłem jest ale znacznie mniejszy, no ale jest. Postanowiłem go odesłać. Ale zastanowiło mnie jedno.....
Gdy zrobimy zdjęcie, przybliżymy to zrobione zdjęcie, to kółkiem z klawiszem OK, możemy przesuwać go w górę i w dół podglądając detale, natomiast w Gripie jest przycisk odpowiedzialny za takie coś, tylko że w Gripie działa to bardzo wolno. Czy tak powinno być?

Przedstawiłem to na filmie podglądowym.
http://www.youtube.com/watch?v=BIwUyNPJgl8

P.S Nigdy wczesniej nie miałem takiej różnicy w D300, D700, D90 z Gripami, dlatego jestem :confused:


....właśnie znalazłem filmik podglądowy z oryginalnym Gripem (od 1:24)
http://www.youtube.com/watch?v=4QDqX7dXLXk
Na nim widać własnie że wszystko chodzi tak jak powinno, więc albo mój jest na tyle uszkodzony, że tak dziwnie to chodzi, albo Dedykowane gripy tak mają.

Bardzo was prosze o radę.

darkmajin
16-07-2013, 12:34
no proszę koledze w innym wątku odradzasz nie firmowy grip a sam żeś zakupił :)

1. tak raczej powinno być bo przełącznik pewnie innego typu niż w aparacie ( a jak było w pierwszym gripie który odesłałeś? )
2. na filmiku jak zauważyłeś jest oryginalny grip i oryginalne części więc działa jak powinno
3. no kurde za coś płacisz te xxx złotych mniej...

gregzorba
16-07-2013, 12:58
no proszę koledze w innym wątku odradzasz nie firmowy grip a sam żeś zakupił :)

1. tak raczej powinno być bo przełącznik pewnie innego typu niż w aparacie ( a jak było w pierwszym gripie który odesłałeś? )
2. na filmiku jak zauważyłeś jest oryginalny grip i oryginalne części więc działa jak powinno
3. no kurde za coś płacisz te xxx złotych mniej...

różnica polega na tym że ja zakupiłem Dedykowany do D600, który powinien działac identycznie jak oryginał....a tak nie jest.

Gdyby Gripy dedykowane były wolniejsze i nie działała by połowa przycisków jak powinna, to wierz mi, ale na rynku były by tylko Oryginalne NIkona, bo siłą rzeczy nikt by nie kupował Dedykowanych.

R
16-07-2013, 13:05
różnica polega na tym że ja zakupiłem Dedykowany do D600, który powinien działac identycznie jak oryginał....a tak nie jest.

Gdyby Gripy dedykowane były wolniejsze i nie działała by połowa przycisków jak powinna, to wierz mi, ale na rynku były by tylko Oryginalne NIkona, bo siłą rzeczy nikt by nie kupował Dedykowanych.


a co to znaczy dedykowany? ;) bo jakies banialuki wypisujesz... jak sie kupuje tandete to trzeba sie liczyc z tandetnym dzialaniem... dedykowany to jest oryginalny grip a nie jakis substytut...

gregzorba
16-07-2013, 13:07
a co to znaczy dedykowany? ;) bo jakies banialuki wypisujesz... jak sie kupuje tandete to trzeba sie liczyc z tandetnym dzialaniem... dedykowany to jest oryginalny grip a nie jakis substytut...

tym postem to mi nie pomagasz w temacie, więc oszczędź swoje wypowiedzi nie związane z tematem.

R
16-07-2013, 13:21
tym postem to mi nie pomagasz w temacie, więc oszczędź swoje wypowiedzi nie związane z tematem.


a jak mamy Ci pomoc? chcesz dobrej rady? kup oryginal a bubla daj psu do zabawy. jestem w 100% pewien ze to pomoze, zaklad? ;)

darkmajin
16-07-2013, 13:28
Dedykowany znaczy że pasuje do jakiegoś urządzenia to że akurat w innym wątku ten od d40 pasuje do d3000 nie zmienia faktu że jest dedykowany i nie widzę powodu żeby go odradzać zwłaszcza że sam kupiłeś...

Masz zamiennik oryginalnego gripa który powinien działać jak oryginał - jest gorszy pod każdym względem dzięki czemu jest tani, słabo wykonany, z gorszej jakości materiałów, bez kontroli jakości, z gorszymi podzespołami do tego robiony z odlewów czasem mało dokładnych.

Nie spodziewaj się że za małe pieniądze dostaniesz oryginalny grip pod inną nazwą, (strzelam ) ten krzyżak jest pewnie stykowy tylko i działa jak działa..

gregzorba
16-07-2013, 15:11
Dedykowany znaczy że pasuje do jakiegoś urządzenia to że akurat w innym wątku ten od d40 pasuje do d3000 nie zmienia faktu że jest dedykowany i nie widzę powodu żeby go odradzać zwłaszcza że sam kupiłeś...

Masz zamiennik oryginalnego gripa który powinien działać jak oryginał - jest gorszy pod każdym względem dzięki czemu jest tani, słabo wykonany, z gorszej jakości materiałów, bez kontroli jakości, z gorszymi podzespołami do tego robiony z odlewów czasem mało dokładnych.

Nie spodziewaj się że za małe pieniądze dostaniesz oryginalny grip pod inną nazwą, (strzelam ) ten krzyżak jest pewnie stykowy tylko i działa jak działa..

a więc, właśnie wróciłem z ABfoto, dlatego na wstepie powiem, że jeśli nie wiesz co mówisz, to lepiej się nie wypowiadaj.

Na szczescie moje w sklepie mieli Oryginał jak i Dedykowany, i co się okazało....

Oryginał jak i Dedykowany działały tak jak powinny, tj. pokretło przysłony w gripach działało jak w aparacie, i przycisk pod kciukiem działał dokładnie tak samo jak w aparacie.
Reasumując.....Trafił mi sie bardzo ale to bardzo felerny egzemplarz Newell MB-D14.

Dlatego na przyszłość, prosiłbym aby wypowiadający się w temacie, mieli pojęcie o tym co piszą. Bo jak widać wyżej, pan "R" i "darkmajin", nie mieli w ręku ani oryginała MB-D14, ani zamiennika MB-D14. Stąd ich bezsensowne wypowiedzi.

Oczywiście Temat uważam za rozwiązany i Zamknięty.

R
16-07-2013, 15:19
pan "R" i "darkmajin", nie mieli w ręku ani oryginała MB-D14, ani zamiennika MB-D14. Stąd ich bezsensowne wypowiedzi.


owszem nie mialem... bo jestem biedny i nie stac mnie na kupowanie bubli. poza tym ogromnie sobie cenie czas i swiety spokoj. sa ciekawsze formy spedzania czasu niz jezdzenie i wymienianie po 3 razy sprzetu, ktory MA dzialac. ;) powodzenia w uzytkownaiu.

darkmajin
16-07-2013, 17:32
@gregzorba Wczytaj się kolego następnym razem nigdzie nie stwierdzam że nie powinien działać jak oryginalny... powinien, a jak działa to mało mnie obchodzi bo nie interesuje się wszystkimi markami chińskich gripów. Za to pisałem o kontroli jakości, a raczej jej braku.. również życzę żebyś nie musiał zakładać nowego wątku nt. uszkodzonego aparatu z "niewiadomych przyczyn".

Rafał_Sz
16-07-2013, 17:46
Oczywiście Temat uważam za rozwiązany i Zamknięty.
Wedle życzenia zamykam.