PDA

Zobacz pełną wersję : Rozpiętość tonalna matrycy - do użytkowników D2X



gmoszkow
15-07-2005, 00:34
Witam

Wciąż zbieram na D2X więc i pytanie

Matryca w D70 ma rozpiętość około 4 może 4,5 EV, 5 może w pewnych warunkach.

A jak jest w D2X??? Jest lepiej czy tak samo???

Grzegorz

Gamling
15-07-2005, 00:50
Matryca w D70 ma rozpiętość około 4 może 4,5 EV, 5 może w pewnych warunkach.


Pozwole sie z Toba nie zgodzic, IMO ma ok 6 EV

gmoszkow
15-07-2005, 01:04
Sam nie wiem jak to jest.

Robiłem dośc prymitywny pomiar scen, które nie dawały ani balack-outów anie przepaleń i mierzyłem wtedy najjaśniejszy i najciemniejszy element sceny.

W większości wychodzi mi 4 lub 4,5. Miałem kilka razy 5. Wiem, że na kompie kilka rzeczy da się odzyskać i zwiększyć dynamikę, ale chciałbym nie musieć kombinować na komputerze.

Pytanie jest proste czy D2X ma większą rozpiętośc czy nie?

Grzegorz

lenek
15-07-2005, 08:50
Z tego co mi wiadomo nie ma tu użytkowników D2X - przynajmniej (chyba) nikt się nie ujawnił.

Niedzwiedz
15-07-2005, 13:41
ale fuji s3 pro ma nizle :)

Czornyj
15-07-2005, 14:01
eee... troche lepiej w światłach, a cena zabójcza i korpus taki sobie...

Seeker
15-07-2005, 14:01
Gmoszkow:
"Robiłem dośc prymitywny pomiar scen, które nie dawały ani balack-outów anie przepaleń i mierzyłem wtedy najjaśniejszy i najciemniejszy element sceny."

Nie jest to chyba właściwa metoda pomiaru, tak jak raczej nikt nie mierzy
ilości pikseli w matrycy na podstawie wielkości głównego motywu w kadrze.
Nie wiem, jaka jest rozpiętość tonalna, ale spróbowałbym zmierzyć różnicę pomiędzy
jakimś przepałem, a blackoutem. Wszystko, co będzie pomiędzy nimi,
choćby różniło się jednym jedynym bitem powinno być właśnie rozpiętością tonalną matrycy. Taka wersja wydaje mi się logiczna.

Owocnych testów :)

Czornyj
15-07-2005, 14:01
Z tego co mi wiadomo nie ma tu użytkowników D2X - przynajmniej (chyba) nikt się nie ujawnił.
Sven sie ujawniał nie raz nie dwa.

sv
15-07-2005, 14:12
czytalem kiedys w sieci na ten temat i wydaje mi sie, ze rozpietosc cyfry to okolo 8 ev.
co do d2x; w ktoryms z testow porownawczych 1ds mk II vs D2X czytalem, ze d2x ma nieco mniejsza rozpietosc tonalna niz 1ds. podejmujaC decyzje o zakupie d2x przegladalem sample w internecie i faktycznie na wielu z nich widac bylo ewidentne przepalenia lub czarne dziury. na szczescie okazalo sie, ze sample robia ludzie :) a w praktyce rozpietosc jest zblizona do 1d mk ii, ktorym rowniez fotografuje.

Rave
15-07-2005, 14:45
Z tego co mi wiadomo nie ma tu użytkowników D2X - przynajmniej (chyba) nikt się nie ujawnił.
slabo forum czytasz