Zobacz pełną wersję : Jak zrobić zadymę?
buyniasty
14-07-2013, 11:24
Siemanko :) planuję sesję "garażową" z modelką i motocyklem. Chciałbym zapytać, w jaki sposób tanim kosztem uzyskać dym? ma ktoś pomysł? :)
pożyczyć dymiarkę i kupić płyn
Rafał_Sz
14-07-2013, 12:29
Jeśli bezpiecznie, to wytwornica dymu. I wentylator, bo ładnie wyglądający dym szybko się rozchodzi w powietrzu. Pomieszczenie trzeba przewietrzyć i znowu "świeży" dym.
Albo starym sposobem, piłeczka ping-pongowa, o ile nie robią ich teraz z ekologicznych materiałów. :)
Albo starym sposobem, piłeczka ping-pongowa, o ile nie robią ich teraz z ekologicznych materiałów. :)
Tak, piłeczka była kiedyś hitem. Jeszcze lepsze były dawniejsze chińskie lalki - nie jedną się na "stosie" spaliło :)
A tak serio, to proponuje także suchy lód i woda.
Saletra z cukrem też dawała raadę :)
nied0bry
14-07-2013, 17:51
Saletra z cukrem też dawała raadę :)
Tylko wietrzyć pomieszczenie trzeba zdecydowanie częściej...
pozdr,
kris
Devilish_Chaos
14-07-2013, 18:40
saletra bardzo pryska i trzeba uwazac zeby przypadkiem czegos nie podpalic (wiem samemu mi sie zdazylo ostatnio :)
Rafał_Sz
14-07-2013, 19:07
Wytwornicę dymu można kupić za kilkadziesiąt złotych. Naprawdę jest sens bawić się w "małego chemika" i siedzieć w smrodzie? O ryzyku nie wspominam.
Art Erie
14-07-2013, 19:14
Rastafarianie potrafią czasem wyprodukować dużo dymu :-P
A tak serio, to kup za około 100zł najtańszą wytwornicę i bańkę płynu. Możesz też dozować kroplami płyn do wytwornic na kuchenkę elektryczą (lub inna powierzchnię o wysokiej temperaturze).
Nie no żartowałem z tą saletrą, :) też polecam wytwornicę :)
Robson_zg
14-07-2013, 21:49
Odpal motocykl "spal gume", będziesz miał dym...;)
Wczoraj byłem na zloce w Łagowie i było tam wielu "zadymiarzy" ;)
josephebeloki
15-07-2013, 00:01
Mąka + suszarka, taki [ciach], że będziesz płakał z zachwytu, że masz zadymę...
RobertMiernik
15-07-2013, 00:03
Rozpylona mąka jest ekstremalnie palna, nie polecam.
Sylwek_ch
15-07-2013, 08:35
a moze :) ?
https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/IMG_6598kadzenie-2.jpg
źródło (http://2.bp.blogspot.com/-L5Di2Dzikr8/UUoE60z_cyI/AAAAAAAAQVs/IjaxVDXpUuA/s400/IMG_6598+kadzenie.jpg)
Rafał_Sz
15-07-2013, 13:21
Rozpylona mąka jest ekstremalnie palna, nie polecam.
Potrafi nawywijać. ;)
zu5ZU5Hsm4w
jasiek.m
15-07-2013, 20:24
Nie znam się, to się wypowiem ;-)
Do zrobienia dymu potrzebny Ci będzie.
Glikol propylenowy - do kupienia w każdym sklepie z chemią techniczną, garnek, przykrywka i palnik do podgrzania. Chmurka wyjdzie bardzo ładna, coś w pokroju dymu z e-papierosa.
Art Erie
15-07-2013, 20:28
Nie znam się, to się wypowiem ;-)
Do zrobienia dymu potrzebny Ci będzie.
Glikol propylenowy - do kupienia w każdym sklepie z chemią techniczną, garnek, przykrywka i palnik do podgrzania. Chmurka wyjdzie bardzo ładna, coś w pokroju dymu z e-papierosa.
Tylko nie pomyl z glikolem etylenowym, który jest toksyczny.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.