PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy wreszcie stanieją ?!



atopos
07-04-2007, 12:04
Pod koniec zeszlego roku, zastanawialismy sie kiedy spadna ceny, takiego D80 np.
Niektorzy sugerowali, iz tuz po Nowym Roku, inni ze w lutym, jeszcze inni ze w marcu,
a jeden z kolegow, ze - nawet dopiero na poczatku kwietnia !!!
Mamy juz zaawansowany kwiecien ! I gdzie te D80 za 1599 ?! :)
Jak narazie mamy tylko D40x za 2800 !!!

Pozdrawiam

mini21
07-04-2007, 12:07
I dlatego właśnie ciesze się, że kupiłem D70s.
Wszyscy mówili-poczekaj, w styczniu lub lutym ceny spadną to za tą samą cenę kupisz D80 a tu d....
Zdążyłem już napstrykać trochę zdjęć, nauczyłem się obsługi i jestem bardzo zadowolony.
Niestety, takie czekanie może trwać w nieskończoność.

miki_mm
07-04-2007, 12:14
Spadnie wtedy gdy wyjdzie D80s lub D90 i wtedy znowu będzie dylemat kupić nowy czy stary.Chyba nie ma na co czekać, no chyba że masz czym pstrykać.

vit
07-04-2007, 12:18
Gdyby człowiek chciałby tak czekać, to nigdy by nic nie kupił. Trzeba po prostu kupić i cieszyć się pstrykaniem, a że na razie to nie D80, ani D200 to co z tego.;) Ważne, żeby mieć radość z tego co sie robi.

leon28
07-04-2007, 12:21
Pod koniec zeszlego roku, zastanawialismy sie kiedy spadna ceny, takiego D80 np.
Niektorzy sugerowali, iz tuz po Nowym Roku, inni ze w lutym, jeszcze inni ze w marcu,
a jeden z kolegow, ze - nawet dopiero na poczatku kwietnia !!!
Mamy juz zaawansowany kwiecien ! I gdzie te D80 za 1599 ?! :)
Jak narazie mamy tylko D40x za 2800 !!!

Pozdrawiam po co czekac, wiekszosc z tego forum zgodzi sie, ze cyfrowa puszka jest troche mniej wazna niz w analogu. w cyfrze "robote" robia glownie obiektywy. imho nie ma sensu ladowac niepotrzebnie kasy w puszke, tylko dlatego ze ma kilka mega pixeli wiecej lub troche wiekszy wyswietlacz. zaloze sie, inwestujac w lepszy obiektyw
zrobisz lepsze zdjecia teoretycznie gorsza puszka (np. d70), niz nowoczesnym np. d80/d40.

barkowx
07-04-2007, 12:30
to najlepszy moment żeby kupić D70s albo D50 oba body za ok.1800zł http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr/_283_0_0_0_0_0_0_0_0_0/3

Remol71
07-04-2007, 12:47
po co czekac, wiekszosc z tego forum zgodzi sie, ze cyfrowa puszka jest troche mniej wazna niz w analogu. w cyfrze "robote" robia glownie obiektywy. imho nie ma sensu ladowac niepotrzebnie kasy w puszke, tylko dlatego ze ma kilka mega pixeli wiecej lub troche wiekszy wyswietlacz. zaloze sie, inwestujac w lepszy obiektyw
zrobisz lepsze zdjecia teoretycznie gorsza puszka (np. d70), niz nowoczesnym np. d80/d40.

Chyba raczej odwrotnie. W analogu zdjęcie dobre technicznie wymagało dobrego szkła i dobrego filmu, puszka miała znaczenie drugorzędne. W cyfrze ważne jest szkło i puszka, to chyba oczywiste, że jakość matrycy ma znaczenie zasadnicze.

Seeker
07-04-2007, 13:01
"zastanawialismy sie kiedy spadna ceny, takiego D80 np."

Bo to fajna puszka jest ;)

Sytuacja w sumie dosc zakrecona.
Z jednej strony dosc dobrze swiadczy o puszce i ew. niezadowoleni moga ja nienajgorzej odsprzedac,
a z drugiej, potencjalni nabywcy sie stresuja...

Szczerze mowiac, nie spodziewalem sie gwaltownego spadku cen od nowego roku. Pewnie nieco zamieszania zrobilo tez dodanie "X" do D40. Jezeli nic sie nie wydarzy w maju, lub czerwcu, to pewnie dopiero po wakacjach (tak sobie gdybam tylko). Niemniej zycze zainteresowanym jak najszybszej mozliwosci nacieszenia sie tym "cackiem" ;)


"to chyba oczywiste, że jakość matrycy ma znaczenie zasadnicze."

No i jeszcze soft.

life
07-04-2007, 13:01
trudno oczekiwać aby cena gwałtownie spadała bo niby czemu?? puszka jest udana, a konkurencji nie ma zbyt wielkiej (30D lub dla bardziej wymagających D200) a cenowo i tak wychodzi lepiej, nie spodziewajcie się, że D80 zacznie kosztować tyle co D70s

grzegorzant
07-04-2007, 13:22
Myślę, że trzeba kupować TU i TERAZ.
Ja pozostając w pozycji z Twojego avataru przerabiałem czekanie z d 70 i 70s baaaaaaaardzo długo i żałuje straconego czasu. Następnie za namową mądrzejszych (z forum), nie czekając na zmianę cen kupiłem stopkę i NIE ŻAŁUJĘ !!!
pozdrawiam

Wojteksw
07-04-2007, 13:30
Zawsze będzie pewien niedosyt, trzeba korzystać z każdej chwili i robić zdjęcia.

mikkay
07-04-2007, 13:55
barkowx - najlepszy moment był jakieś 2 miechy temu, jak D70s body w necie stało za 1650zł. Raz przez kilka dni jeden sklep (zanim zapasy się nie wyczerpały) miał puche za 1580zł!

soko
07-04-2007, 14:41
to najlepszy moment żeby kupić D70s albo D50 oba body za ok.1800zł http://www.skapiec.pl/site/cat/2/filtr/_283_0_0_0_0_0_0_0_0_0/3

Ta D50 za 1800 to i tak dużo :)
ja kupowałem - fakt jak otwierali MM w Toruniu - za śmieszną kase cały komplet
MM zrobili 2222 zł, a Domar B-szcz za 2199 ;) tego samego dnia
a jeszcze pozniej przelew przyszedl ;] 400 zł zwrotu --> 1799 ;] i to już półtora roku temu.

Fakt, boli jak się kupi aparat za normalna kase, a tydzien pozniej gdzies promocje zrobia ;/
Mnie boli kupno lampy tydzien temu za 850 zł, gdzie gdzieś daleko ode mnie w promocji w sklepie stała za 720.

Jeśli chodzi o sprzęt - ja body nie będe zmieniał bo spełnia moje oczekiwania. Poinwestuje w szkiełka, akcesoria, a jak tego już będzie dość do D200 będzie na tyle tani że będe go mógł sobie kupić :)

spokojnych świąt
soko

leon28
07-04-2007, 14:44
Chyba raczej odwrotnie. W analogu zdjęcie dobre technicznie wymagało dobrego szkła i dobrego filmu, puszka miała znaczenie drugorzędne. W cyfrze ważne jest szkło i puszka, to chyba oczywiste, że jakość matrycy ma znaczenie zasadnicze. no masz racje, choc z druga czescia mojej wypowiedzi o lepszym obiektywie/body sie zgodzisz?

Remol71
07-04-2007, 19:39
no masz racje, choc z druga czescia mojej wypowiedzi o lepszym obiektywie/body sie zgodzisz?

Oczywiście. Tu niestety Canon amatorów nie rozpieszcza.

Kolekcjoner
07-04-2007, 19:41
trudno oczekiwać aby cena gwałtownie spadała bo niby czemu?? puszka jest udana, a konkurencji nie ma zbyt wielkiej (30D lub dla bardziej wymagających D200) a cenowo i tak wychodzi lepiej, nie spodziewajcie się, że D80 zacznie kosztować tyle co D70s

No przy tak podzielonym (między producentów) rynku to rzeczywiście nie ma powodu. Póki co Canon nie ma bezpośredniej odpowiedzi na D80 i nic nie wskazuje żeby się to miało zmienić. A to jest jedyne co tak na prawdę mogłoby znacząco wpłynąć na poziom sptrzedaży D80. D40x to jednak sporo niżej (w Nikonie dobrze wiedzieli co wyciąć z tej puszki żeby nie zagroziła D80).

turbo
07-04-2007, 20:19
Czekać można w nieskończoność a ceny nie tyle spadają co ciągle w tych samych pieniądzach dostajemy lepszy sprzęt (analogicznie jak z komputerami). Płaciłem za D70 z 18-70 około 4000, obecnie za D80 w takim zestawieniu także trzeba tyle zapłacić. Wahania cen nie są bardzo duże i cena na pewno nie poleci strasznie w duł. Oczywiście jeśli dany model jest nowy lub wychodzi z produkcji wtedy można go kupić drożej/taniej ale generalnie ceny stoją :) Jednak za te same pieniądze dostajemy coraz lepszy sprzęt. Więc jeśli nie czekasz na koniec produkcji D80 to nie liczył bym na globalny spadek cen. Wyjdzie D90 i znowu bedziesz czekał :) pozdrawiam

themoon
08-04-2007, 01:33
...i tak w kolo wojtek.
trza brac jak masz mozliwosc co dzis daja bo chwile umykaja.
podobno C 30D potanial znaczaco...podobno bo nie sledze cen. mowie i traktuje info jako zajawke.

surv
08-04-2007, 18:08
Z czego ja analizowałem to puszki raczej drożeją. Czym prędzej wezme Nikole d70s ( mimo, że ma kiepawe karty CF, słaby balans bieli itp itd. A tak w ogóle to nie będe pisał jego wad, bo jeszcze się nawróce na d80 i mój portfel się powiesi :/ ) i będe miał spokój. Jeśli Ty nie masz czym cykać to zrób tak samo, bo nie ma sensu czekać :). A pozostałe 1300 złotych które Ci zostanie wrzuć na wstępie w:
-filtry
-osłone LCD
-akumulator
-bardziej odporny na kradzież pasek ( bez napisu )
-statyw
-jakieś szkiełko.
Pisankowe pozdro :)

pyetya
08-04-2007, 18:25
d70s jest super 8) - lepiej kasę przeznaczyć na szkła

DXT
08-04-2007, 18:47
Czekac mozna w nieskonczonosc - kupilem d50,jakbym poczekal pewnie wzialbym d70s,a jakbym dlugo czekal to moze odlozylbym na d80 i tak gdybajac bylbym bez sprzetu.Puszka i tak nie ma takiego znaczenia jak to co do niej dokrecisz a dobre szkla trzymaja cene.

bears_company
08-04-2007, 19:01
Kupuj to co mozesz i ciesz sie robieneim zdjeć !!!!!!!!!!!

marszl1
08-04-2007, 19:12
Jak w tym wierszu ... "Wybiera się sójka za morze ..." więc lepiej nie czekać może? Coś co sie dobrze sprzedaje szybko nie stanieje.

mswilk
08-04-2007, 20:05
no przecież ceny już spadły - około 300-400 zł w stosunku do ceny premierowej

themoon
09-04-2007, 00:54
a ja od momentu zakupu nie sledze cen testow crashtestow szumow co nowego wyprodukowali porownan...i ahhhh jaki jestem szczesliwy.
zycze tego kazdemu z calego serca

pyetya
09-04-2007, 01:00
a ja od momentu zakupu nie sledze cen testow crashtestow szumow co nowego wyprodukowali porownan...i ahhhh jaki jestem szczesliwy.
zycze tego kazdemu z calego serca

O to to - tak samo jest ze mną. Przed zakupem sprzętu śledzę co i jak, później sprawę olewam - szkoda czasu.

surv
09-04-2007, 11:07
O to to - tak samo jest ze mną. Przed zakupem sprzętu śledzę co i jak, później sprawę olewam - szkoda czasu.

Raczej nerwów i kompleksów.

DXT
09-04-2007, 11:57
Tez mi powod do kompleksow;]

ray_knox
09-04-2007, 17:27
O to to - tak samo jest ze mną. Przed zakupem sprzętu śledzę co i jak, później sprawę olewam - szkoda czasu.
mhm:-D i tylko przypadkiem człowiek dowiaduje się, że oto wprowadzili na rynek jakąś nową puszkę, że coś potaniało, czy że w końcu gdzieś jest promocja i do zestawu dają komplet zimowych dekielków na korpus;)
i co z tego?
NIC!
fakt i radość posiadania takiego sprzętu jaki się posiada i satysfakcja ze zrobionych tymże sprzętem zdjęć w większości przypadków dystansuje uczucie dyskomfortu wynikające z nieposiadania nowszego/lepszego/droższego modelu:)
i tak powinno być:mrgreen:

a jeśli ktoś na pytanie "po co ci nowy aparat?" jest w stanie w ciągu 10 sekund podać 30 powodów.... hmmmm..... to może faktycznie powinien rozejrzeć się za czymś nowym:roll::lol::lol::lol: