PDA

Zobacz pełną wersję : pilot z pentaxa do nikona?



Jakub365
10-07-2013, 22:26
Witam posiadam jakiś pilocik po pentaxie KX, próbowałem wyzwalać nim migawkę, ale nie dało rady czy do nikona i pentaxa były inne piloty? Wydawało mi się, że to działa tylko na podczerwień, więc bez rożnicy:/
W treści aukcji zawarta jest informacja"Pilot do aparatów fotograficznych Pentax (wszystkich modeli wyposażonych w czujnik IR) umożliwiający zdalne wyzwolenie migawki."

GonzoG
11-07-2013, 00:12
Do Nikona będzie pasował tylko pilot do Nikona.

To jest identycznie jak z pilotami do telewizorów. Gdyby aparat był wyzwalany dowolnym impulsem podczerwieni, to nie miałbyś nad nim żadnej kontroli, wyzwalałby się nawet na przesłonięcie czujnika od słońca.

Jakub365
11-07-2013, 07:20
Tak sądziłem , ale chciałem mieć pewność ;-) A powiedz mi jeszcze czy pilotem mogę włączyć ponownie filmowanie kiedy pierwsze dobiegnie końca?

GonzoG
11-07-2013, 08:37
Pilot wyzwala migawkę. Nie kręcenie filmów. Poza tym nie widzę w tym żadnego sensu - pilot służy głównie jako wężyk spustowy, aby nie poruszyć aparatem podczas wyzwalania migawki. W filmach to jest nie potrzebne.

Nagrywanie filmów uruchomisz jedynie przez USB lub WiFi.

fafniak
11-07-2013, 09:04
No cóż ... włączanie na odległość nagrywania video jest dokładnie tak samo przydatna jak przy robieniu zdjęć fotograficznych i byłby to wspaniały dodatek do pewnych realizacji video

GonzoG
11-07-2013, 09:22
No cóż ... włączanie na odległość nagrywania video jest dokładnie tak samo przydatna jak przy robieniu zdjęć fotograficznych i byłby to wspaniały dodatek do pewnych realizacji video

Dlatego Nikon zrobił możliwość sterowania lustrzankami przez WiFi.
Zasięg i możliwości znacznie większe niż pilota IR.

Jakub365
11-07-2013, 17:53
to w końcu mogę włączyć pilotem nagrywanie czy nie? w pentaxie wyzwalałem pilotem, skończył filmować 25min i znowu guzik w pilocie i szło dalsze filowanie.

GonzoG
11-07-2013, 23:57
to w końcu mogę włączyć pilotem nagrywanie czy nie? w pentaxie wyzwalałem pilotem, skończył filmować 25min i znowu guzik w pilocie i szło dalsze filowanie.

A umiesz czytać:
http://forum.nikoniarze.pl/showpost.php?p=3172004&postcount=4

Jakub365
10-08-2013, 12:26
w pentaxie kx normalnie mogłem włączyć filmowanie za pomocą pilota:/