PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie publikować zdjęcia?



Jarkod
09-07-2013, 23:18
Dojrzałem do tego, żeby od czasu do czasu pokazać jakieś zdjęcie publicznie lub po prostu coś zilustrować. Gdzie założyć konto, żeby potem nie zostać ograbionym ze zdjęć? Picassa udziela sobie nieograniczonej czasowo licencji na wszystko (bierze jak swoje), Flickr tylko do czasu, aż użytkownik nie usunie czegoś z konta, ale też wykorzystuje w dowolny (i wygodny dla siebie) sposób.
Nie chodzi mi o stronę profesjonalną (Jarkod Photography :-D), tylko o miejsce, gdzie mógłbym przechowywać zdjęcia w małym formacie do podlinkowania np. tutaj na forum.

.:Gerard:.
10-07-2013, 00:18
Jak dojrzałeś to wykup serwer gdzie będzie znajdowała sie Twoja osobista strona, będziesz miał miejsce na przechowanie najlepszych prac, spokój i pewność ze zdjęcia nie znikną.

TOP67
10-07-2013, 00:37
Własny hosting.

A serwisy typu flickr czy picasa (google+) nie mogą dowolnie użyć zdjęć.
Prędzej skopiuje je ktoś, kto ogląda.

Sendilkelm
10-07-2013, 09:16
Własny hosting.

A serwisy typu flickr czy picasa (google+) nie mogą dowolnie użyć zdjęć.
Prędzej skopiuje je ktoś, kto ogląda.

Własny hosting to trochę drogo mu wyjdzie.

TOP67
10-07-2013, 09:21
15 zł za rok? A są też darmowe oferty. Przecież nie chodzi o stawianie serwera w domu.

ThomasVoland
10-07-2013, 09:55
Możesz używać dropboxa do takich rzeczy. Dropbox.com. Przyda się też do masy innych rzeczy.

marszull
10-07-2013, 14:45
dropbox bedzie ok
ja uzyam czesto do pokazywania prawek klientom, przesylania zdjec i plikow itd
jak bys chcial skorzystac to polecam linka
http://db.tt/sRDLPsyF :)

RobertMiernik
10-07-2013, 14:56
dropbox bedzie ok
ja uzyam czesto do pokazywania prawek klientom, przesylania zdjec i plikow itd
jak bys chcial skorzystac to polecam linka
http://db.tt/sRDLPsyF :)

Wypadałoby napisać, że to referal...
;]

Jarkod
10-07-2013, 15:45
Wypadałoby napisać, że to referal...
;]

Domyślam się.

Jarkod
10-07-2013, 16:01
Własny hosting.

A serwisy typu flickr czy picasa (google+) nie mogą dowolnie użyć zdjęć.


Niestety, jest inaczej.
Regulamin usług Google:
"Przesyłając materiały w jakikolwiek sposób do Usług, użytkownik udziela firmie Google (i jej współpracownikom) ważnej na całym świecie licencji na wykorzystywanie, udostępnianie, przechowywanie, reprodukowanie, modyfikowanie, przesyłanie, publikowanie, publiczne prezentowanie i wyświetlanie oraz rozpowszechnianie tych materiałów, a także na tworzenie na ich podstawie dzieł pochodnych (na przykład przez wykonanie tłumaczenia, adaptacji lub innych zmian w celu zapewnienia lepszego działania z Usługami). Użytkownik w ramach tej licencji przyznaje prawa w ograniczonym celu obejmującym utrzymywanie, promocję i udoskonalanie Usług oraz tworzenie nowych. Licencja pozostanie w mocy nawet wówczas, gdy użytkownik przestanie korzystać z Usług"

Flickr (Yahoo):
"11. LICENCE FROM YOU TO YAHOO!
1. For photos, graphics, audio or video you submit or make available on publicly accessible areas of the Yahoo! Services, you give to Yahoo! the worldwide, royalty-free and non-exclusive licence to use, distribute, reproduce, adapt, publish, translate, create derivative works from, publicly perform and publicly display the User Content on the Yahoo! Services:

for the purposes for which that User Content was submitted; and
for the purpose of promoting the Yahoo! property to which the User Content was submitted or the Yahoo!
Services anywhere on the Yahoo! network or in connection with any distribution or syndication arrangement with other organisations or individuals or their sites.
This licence exists only for as long as you continue to include the User Content on the Yahoo! Services and will end at the time you remove, or Yahoo! removes, the User Content from the Yahoo! Services."

Z pozostałymi rzeczami jest u Google'a - wszystko i na zawsze:
"2. For all other User Content you submit or make available for inclusion on publicly accessible areas of the Yahoo! Services, the worldwide, royalty-free, non-exclusive, perpetual, irrevocable, and fully sub-licensable licence to use, distribute, reproduce, adapt, publish, translate, create derivative works from, publicly perform and publicly display the User Content anywhere on the Yahoo! network or in connection with any distribution or syndication arrangement with other organisations or individuals or their sites in any format or medium now known or later developed. Your User Content and any associated public user profile on the Yahoo! Services may appear on local Yahoo! sites in other countries."


Prędzej skopiuje je ktoś, kto ogląda.

To też, ale patrz wyżej.

Jarkod
10-07-2013, 16:10
dropbox bedzie ok
ja uzyam czesto do pokazywania prawek klientom, przesylania zdjec i plikow itd
jak bys chcial skorzystac to polecam linka
http://db.tt/sRDLPsyF :)

Chyba nie.
Dropbox zaliczył wpadkę. Wszystkie konta były publicznie dostępne (http://www.komputerswiat.pl/nowosci/bezpieczenstwo/2011/25/dropbox-zaliczyl-wpadke-wszystkie-konta-byly-publicznie-dostepne.aspx)
Awaria systemu autoryzacji serwisu Dropbox (http://Awaria systemu autoryzacji serwisu Dropbox)
Użytkownicy Dropbox otrzymują spam, co może oznaczać poważne problemy z bezpieczeństwem (http://antyweb.pl/uzytkownicy-dropbox-otrzymuja-spam-co-moze-oznaczac-problemy-z-bezpieczenstwem/)

Poza tym chciałbym prosty dostęp, a nie przez specjalny program. Albo sftp, albo https. Nie widzę powodów, żeby udziwniać tak prostą rzecz. Szybciej i tak nie będzie.

Jarkod
10-07-2013, 17:05
Przemyślałem trochę sprawę i to czego potrzebuję. Na dziś byłoby to miejsce na dysku z bezpośrednim dostępem przez sftp lub http (to znaczy bez potrzeby instalowania specjalnego programu do łączenia się z serwerem), z możliwością linkowania z zewnątrz. Nie chcę własnej strony internetowej. Nie mam na tyle chęci i wytrwałości, żeby ją utrzymywać w przyzwoitym stanie.
Jak na razie są trzy opcje:
1. dropbox, fotosik, czy coś innego w tym stylu.
2. mój ISP ma w usługach dodatkowych serwer WWW i ftp
3. ruter mami tak ciągle jest włączony, więc mógłbym podpiąć do niego chociażby mały czytnik USB z kartą SD i postawić na routerze własny serwer.

Wady:
1. dropbox zalicza wpadki z bezpieczeństwem, fotosik kasuje zdjęcia po jakimś czasie. Innych na razie nie sprawdzałem.
2. jeszcze nie znam szczegółów.
3. Konieczność wykupienia publicznego IP za 10 zł/mies. Nie sądzę, żeby zgodzili się na przekierowanie na porcie.

marszull
10-07-2013, 22:47
Przemyślałem trochę sprawę i to czego potrzebuję. Na dziś byłoby to miejsce na dysku z bezpośrednim dostępem przez sftp lub http (to znaczy bez potrzeby instalowania specjalnego programu do łączenia się z serwerem), z możliwością linkowania z zewnątrz. Nie chcę własnej strony internetowej. Nie mam na tyle chęci i wytrwałości, żeby ją utrzymywać w przyzwoitym stanie.
Jak na razie są trzy opcje:
1. dropbox, fotosik, czy coś innego w tym stylu.
2. mój ISP ma w usługach dodatkowych serwer WWW i ftp
3. ruter mami tak ciągle jest włączony, więc mógłbym podpiąć do niego chociażby mały czytnik USB z kartą SD i postawić na routerze własny serwer.

Wady:
1. dropbox zalicza wpadki z bezpieczeństwem, fotosik kasuje zdjęcia po jakimś czasie. Innych na razie nie sprawdzałem.
2. jeszcze nie znam szczegółów.
3. Konieczność wykupienia publicznego IP za 10 zł/mies. Nie sądzę, żeby zgodzili się na przekierowanie na porcie.

ze to referal to myslalem ze sie kazdy domysli
co do wpadek DB ja ich nie zuwazylem a korzystam sporo
ale nie namawiam
jest jeszcze opcja skryptu ktory dziala na zasadzie galerii i mozna z niego linkowac, ladowac zdjecia przez ftp
wczesniej (przed DB) uzywalem tego i sie sprawdzalo spoko
poszukam czy to mam jeszcze na serwarze czy juz wyrzucilem i dam znac

EDIT
znalazlem
http://www.evoluted.net/thinktank/web-development/php-directory-listing-script
tylko nie wiem czy to Ci podpasuje, bo chyba jednak nie spelnia wszystkich warunkow


doczytalem tez linki o DB
w 2011 nie korzystalem wiec o haslach nie slyszalem
co do spamu to na 100% ja nie otrzymuje