PDA

Zobacz pełną wersję : rozmazane zdjęcia z centralnym punktem ostrym



anytramka
05-07-2013, 08:14
Witam,
Jak zrobić poruszone zdjęcia z centralnym punktem ostrym? Szczególnie takie zdjęcia są robione w nocy, gdzie model normalnie pozuje a reszta świateł do okoła jest delikatnie ruszona.
Ma ktoś jakiś pomysł? PS czy technika?

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozdrawiam
A

!AGresT
05-07-2013, 08:23
O to chodzi?
http://www.forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=230788

pgaik
05-07-2013, 08:26
Lampa na drugą kurtynę, czas dłuższy (w zależności od oczekiwanego efektu, ja stosuję ok 1/6 sek.) jakiś zoom no i wsio. Podczas wyzwalania migawki kręcisz pierścieniem ogniskowej ...

anytramka
05-07-2013, 09:16
!AGresT, tak tak tak :)
pgaik
Dziękuję bardzo za pomoc! :)

pgaik
05-07-2013, 09:19
Spoko, fajna metoda, można się pobawić ;)

anytramka
05-07-2013, 11:16
hm, a wiecie może, jak zrobić coś takiego?
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/408752_449771605076068_1839724609_n.jpg
Chodzi o ruch.
AF ustawić tak, aby śledził obiekt i ruszać obiektywem? (jak gafę walnęłam to przepraszam ;) ).

!AGresT
05-07-2013, 11:28
To raczej obróbka/podwójna ekspozycja jest.

anytramka
05-07-2013, 11:56
mhm, no tak, tak też można :) Dziękuję :)