PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 09. GP Niemiec



adolfik9501
04-07-2013, 13:26
Witam.

Przed nami wyścigowy łikend - F1, IndyCar (Pocono 400 -Trioval), V8 Supercars (Townsville 400), a i pewnie by się jakiś Nascar znalazł. Kiedy na to wszystko znaleźć czas... jak żyć panie premierze ;)

Wróćmy do meritum.

Wyścig: FORMULA 1 GROSSER PREIS SANTANDER VON DEUTSCHLAND 2013

Tor: Nürburgring

Układ toru:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/60968445647865217717-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Widok z satelity:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/27526678090074451928-1.jpg
źródło (http://iv.pl/)

( 50°19'53.72" N, 6°56'25.34" E (https://maps.google.com/maps?q=50.335556,6.9475&ll=50.325573,6.961298&spn=0.044878,0.131578&t=h&z=14))

Palcem po mapie można przed ostatnim (15) zakrętem skręcić na legendarną Nordschleife (Północna Pętla) by powrócić na tor zaraz po nim. W związku z tym, że tor powstał w miejscu Südschleife (Południowa Pętla) więc ostała się tylko Pętla Północna i tak troszkę skrócona (22,8 km -> 20,81 km). Dawniej ścigano się w F1 właśnie po Nordschleife. To tam miał 1976 roku wypadek Niki Lauda czego efekty widać po nim do dziś.

Dane techniczne obecnej, 6 wersji toru (w nawiasie dane Nordschleife):

Długość toru: 5148 m (22810 m)
Ilość okrążeń: 60 (15)
Dystans wyścigu: 308.641 km (342,150 km)
Pierwsze GP: 2003 (1951)
Ostatnie GP: 2011 (1966)
Ilość rozegranych GP: 7 (13) - łącznie rozegrano 39 wyścigów.

Strefa DRS to ZUO:

Jak widać na diagramie wyżej będą dwie strefy DRS i każda będzie posiadała swój punkt pomiaru.

Pierwszy zwycięzca:

2003 - Ralf Schumacher (Williams FW25/BMW P83 3.0 V10) 1:34'43.622 hrs. 195.633 km/h.
(1951 - Alberto Ascari (Ferrari 375/Ferrari 375 4.5 V12) 3:23'03.3 hrs. 134.801 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2011 - Lewis Hamilton (McLaren MP4/26A-Mercedes FO108X 2.4 V8 ) 1:37'30.334 hrs. 189.910 km/h.
(1966 - Jack Brabham (Brabham BT19/Repco 620 3.0 V8 ) 2:27'03.0 hrs. 139.606 km/h.)

Najlepszy czas Pole Position:

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'28.351 min. 209.763 km/h.
(1966 - Jim Clark (Lotus 33/Climax FWMV 2.0 V8 ) 8'16.5 min. 165.390 km/h.)

Rekord toru (najlepszy Fastes Lap):

2004 - Michael Schumacher (Ferrari F2004/Ferrari 053 3.0 V10) 1'29.468 min. 207.144 km/h.
(1965 - Jim Clark (Lotus 33/Climax FWMV 2.0 V8 ) 8'24.1 min. 162.896 km/h.)

Wyniki ostatniego wyścigu na tym obiekcie:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/70854980279293473270-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 05.07.2013r:

1 trening: 10:00 - 11:30
2 trening: 14:00 - 15:30

Sobota, 06.07.2013r:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 07.07.2013r:

Wyścig: 14:00

Live timing dostępny tradycyjnie tutaj (http://www.formula1.com/live_timing/) a stream do wyszperania m.in. na stronach: http://www.meczyki.pl/, http://www.drhtv.com.pl/index.html, http://www.viponlinesports.eu/.

Kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. Rosberg, 2. Webber, 3. Alonso,
9. GP Niemiec: 1. ..., 2. ..., 3. ...,

Klasyfikacja kierowców po GP Wielkiej Brytanii:

1. Vettel - 132 p.
2. Alonso - 111 p.
3. Raikkonen - 98 p.
4. Hamilton - 89 p.
5. Webber - 87 p.

Z wideoteki YT:

Tradycyjnie onboard:

pHfW2dw2aC4

Ciekawostka 1:

n6aNnZ4q80s

Ciekawostka 2:

XVSfhGlM7Rg

Wypadek Laudy:

YWksORxA9l0

Zapraszam.

adolfik9501
04-07-2013, 21:13
W oczekiwaniu na F1 polecam wyścig górski:

Loeb w potwornym Peugeocie (1KM/1kg) śmiga na szczyt Pikes Peak. Wyścig a jak rajd. Szkoda trochę, że wyasfaltowano całą trasę, bodaj w zeszłym roku, wcześniej śmigano po szutrze.

http://www.youtube.com/watch?v=Y20CLumT2Sg

adolfik9501
05-07-2013, 11:36
Wyniki pierwszego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/68825739986637973061-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
05-07-2013, 15:35
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/56455455777139715802-1.png
źródło (http://iv.pl/)

robert4you
05-07-2013, 22:09
W oczekiwaniu na F1 polecam wyścig górski:

Loeb w potwornym Peugeocie (1KM/1kg) śmiga na szczyt Pikes Peak. Wyścig a jak rajd. Szkoda trochę, że wyasfaltowano całą trasę, bodaj w zeszłym roku, wcześniej śmigano po szutrze.

http://www.youtube.com/watch?v=Y20CLumT2Sg

Widać klasę

Sebastianito
06-07-2013, 10:33
Polecam obejrzec Loeba w Citroenie Saxo 1600... juz wtedy wywyijał

adolfik9501
06-07-2013, 12:07
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/15098739381067990476-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Teraz wracam do kwalifikacji V8SC - czas na Top 10 shootout :)

adolfik9501
06-07-2013, 15:07
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/44577686745997037673-1.png
źródło (http://iv.pl/)

Zapowiada się ciekawy wyścig mimo tego, że wygra zapewne Vettel. Ciekawe zagranie Ferrari z oponami. No co zrobić, skoro nie ma wolnego wyboru opon na kwalifikację i osobno na wyścig.

ppfalcon
06-07-2013, 22:36
A co się stało z Buttonem? Mówił przez TS, że muszą być przed Ferrari, a nie widzę żeby w ogóle jakikolwiek czas zaliczył. Nie zdążył?

adolfik9501
07-07-2013, 11:59
Giermaziak pokazał w prosiakach ;)

Co do Buttona, to nie wiadomo kiedy mówił co mówił i w jakim kontekście (wszak ze sporym opóźnieniem podają kawałki transmisji radiowej), poza tym miał czas na zrobienie kółka tylko zjechał. Teraz ma opcję wyboru opon na start.

adolfik9501
07-07-2013, 15:49
Wyniki (nieoficjalne):


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/07/63019355003883466579-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Sebastian co za wyścig. Gratulacje. Teraz zrób to samo w Williamsie ;)

Sport zespołowy, ale jak widać na torze nie zawsze interes zespołu jest najważniejszy.

otwieracz
07-07-2013, 20:08
Vettel wygrał zasłużenie przyznaję, ale znając Raikkonena to był znowu ostro wkurzony że go Grosjean nie przepuścił. Zespół miał szansę na zwycięstwo, ale chyba znowu zaspali. Nawet powiem że na pewno. Tak czy siak były by dwa miejsca na podium, ale gdyby poszła informacja do Grosjeana mogli się cieszyć z wygranej. Mocno kibicuję Finowi, ale jeśli przejdzie do zespołu Vettela to nagle zapomni jak się dobrze startuje :wink:. Oni tam potrzebują jelenia na miejsce Webbera który dobrze ustawi paluchowi bolid :)