PDA

Zobacz pełną wersję : [ Krajobraz ] Takový kadžik ...



ostrytux
30-06-2013, 00:55
... mam takie powiedzonko będąc w części Czeskiej Sudetów :)
Chociaż powinienem powiedzieć - Fotorámeček :)


***


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/sudety_71m-1.jpg
źródło (http://michalostrowski.com.pl/upload/sudety_71m.jpg)




Pozdrawiam serdecznie.

jarekf34
30-06-2013, 14:50
Jaki klimacik i spokój bije z tego Fotorámečka... Pychota po całosci :)

JaroPienza
30-06-2013, 22:02
Brak mi słów. Detal po detalu chce się studiować takie prace

basket
01-07-2013, 01:08
I znów piękny spektakl!

Sebastianito
01-07-2013, 19:36
Czasem się zastanawiam: Kiedy ty spisz?

biegly
01-07-2013, 20:37
Świetne klimatyczne zdjęcie, jest pięknie!!

Radek_1
01-07-2013, 20:42
Nie ukrywam, że układanie wyrazów zachwytów co dni kilka sprawiać mi zaczyna już pewną "trudność"...
No bo cóż można napisać?! Kolejny raz "brak słów"...?

painter
01-07-2013, 21:36
Uroczy fot i wspaniałe warunki.
Przy okazji zapytam o ciekawe miejscówki na plenery w Górach Stołowych i okolicach. Będę tam parę dni od połowy lipca i chętnie bym ustrzelił parę interesujących kraju obrazów :) Możesz coś polecić?

ostrytux
04-07-2013, 00:36
Czasem się zastanawiam: Kiedy ty spisz?
Seba, ja się sam zastanawiam kiedy ja śpię :)
Okres od końca maja, myślę do końca lipca to jakiś amok :) jestem w górkach o wschodzie co 2-3 dzień :) i generalnie ch.... z fotami bycie tam o wschodzi to jest to :) :twisted:


Przy okazji zapytam o ciekawe miejscówki na plenery w Górach Stołowych i okolicach. Będę tam parę dni od połowy lipca i chętnie bym ustrzelił parę interesujących kraju obrazów :) Możesz coś polecić?

Nie wiem o jakiej fotogafii mówimy czy typowo turystycznej tak przy okazji czy o łapaniu światła o świcie i o zachodzie słońca. Bo jeśli o typowo turystycznej to generalnie wszystko co polecają przewodniki/informatory.

Natomiast jeśli bardziej ambitnie w sensie łapania światła to w okresie letnim:
Szczliniec - wschód/zachód cała część północna, na wschód mogą być również tarasy południowe.
Radkowskie Skały - wschód
Od Fortu Karola przez Skalniak aż po Krągłe Mokradło - wschód
Skalne Grzyby/Pielgrzym w kierunku Wambierzyc - wschód
Błędne Skały przy wyjściu z labiryntu szlak czerwony na skałkach - wschód/zachód
Wodospad Pośny oraz Torfowiska Batorowskie - nie ma znaczenia pora dnia
Broumovskie Steny - całe pasmo do Bozanovskiego Szpicaka aż po Hosky Spiczak - wschód
Adrspach i Ostasz - jeśli nie znasz dobrze miejscówek to raczej wschód/zachód bym odpuścił!

painter
04-07-2013, 09:01
Ślicznie dziękuję za tak obszerną informację.

jarek76
04-07-2013, 09:22
Jak zwykle dałeś czadu. Jest moc!!

Cass
04-07-2013, 11:32
i po co komu Toskania...? ;)

Nikonozaur
04-07-2013, 21:41
Miodu nie pożałowali, i słusznie bo uwieczniona okolica dobrze się prezentuje w takich barwach. ;)

ostrytux
04-07-2013, 22:15
i po co komu Toskania...? ;)
Wiesz Toskania to inna bajka, takich miejscówek tam na pęczki, dodatkowo można a samochodu fotografować :)


Miodu nie pożałowali, i słusznie bo uwieczniona okolica dobrze się prezentuje w takich barwach. ;)
Ano nie żałują tego lata, nie wiem czy to za sprawą wilgoci, która jest w glebie czy różnicy temperatur między nocą a dniem.
Gdzieś już doszły mnie słuchy ze trochę chyba ;) za żółto i zielono.
A że cienki bolek w obróbce jestem a dodatkowo bardzo leniwy :) to cudów u mnie nie ma, nef tak się prezentuje - K L I K (http://michalostrowski.com.pl/upload/NEF.jpg)

Nikonozaur
04-07-2013, 22:28
Ano nie żałują tego lata, nie wiem czy to za sprawą wilgoci, która jest w glebie czy różnicy temperatur między nocą a dniem.
Gdzieś już doszły mnie słuchy ze trochę chyba ;) za żółto i zielono.
A że cienki bolek w obróbce jestem a dodatkowo bardzo leniwy :) to cudów u mnie nie ma, nef tak się prezentuje - K L I K (http://michalostrowski.com.pl/upload/NEF.jpg)

Nie masz co mieć kompleksów obróbkowych, niejednokrotnie pokazałeś, że wiesz o co biega w te klocki. ;)
Natomiast co do lenistwa to doskonale Cię rozumiem, a przez to i siebie rozgrzeszam.
Jak dla mnie za żółto i za zielono nie jest, w każdym razie kolorystyka mieści się w granicach krajobrazowego rozsądku. :)

ostrytux
04-07-2013, 22:34
Nie masz co mieć kompleksów obróbkowych, niejednokrotnie pokazałeś, że wiesz o co biega w te klocki. ;)
Natomiast co do lenistwa to doskonale Cię rozumiem, a przez to i siebie rozgrzeszam.
Moja dewiza, której trzymam się od dawna jest taka że foty robi się aparatem a nie komputerem :)
Jasne jest że obróbka jest w dzisiejszych czasach ;) niejako obowiązkowa, niemniej renderki i inne tego typu komputerowe dzieła nie są dla mnie.

Nikonozaur
04-07-2013, 23:18
Moja dewiza, której trzymam się od dawna jest taka że foty robi się aparatem a nie komputerem :)
Jasne jest że obróbka jest w dzisiejszych czasach ;) niejako obowiązkowa, niemniej renderki i inne tego typu komputerowe dzieła nie są dla mnie.
W zasadzie zgadzam się, jednak wszystkiego aparatem zrobić się nie da za pomocą jednaj klatki. W takich przypadkach obróbka nie jest przywilejem, a wręcz obowiązkiem.

ostrytux
04-07-2013, 23:29
W zasadzie zgadzam się, jednak wszystkiego aparatem zrobić się nie da za pomocą jednaj klatki. W takich przypadkach obróbka nie jest przywilejem, a wręcz obowiązkiem.
Wszystkiego i w każdych warunkach zapewne się nie da, ale kwestią czasu jest to, że matryce będą rejestrować takie rozpiętości tonalne że bez filtrów połówkowych (czy też dwóch ekspozycji) będzie można sobie poradzić.

MarianS
07-07-2013, 06:53
Bardzo dobre jak zwykle kadr no i cenna informacja o miejscówkach,zamierzam wybrać się w ten rejon na przełomie sierpnia - września. Pozdrawiam