PDA

Zobacz pełną wersję : FA i mały kłopocik z wyzwalaniem migawki.



Cold
29-06-2013, 11:58
Nabyłem kilka dni temu Nikona FA. Po wykonaniu kilku testowych klatek pojawił się problem z wyzwalaniem migawki.
Aparat traci zasilanie migawki i światłomierza. Baterie wymieniłem na nowe. Kilka klatek i problem pojawił się na nowo.
Pomiar napięcia na bateriach pierwszego kompletu to około 1v na baterii. Nowy komplet przed użyciem 1.6V, a po pojawieniu się problemu 1.3V. Doraźnie pomaga wyjęcie baterii i założenie ich na nowo. W tym przypadku uruchamia się pomiar światła ale migawka już nie zawsze startuje. Pomiar światła w takim przypadku działa do momentu "naciągnięcia" migawki dźwignią naciągu filmu. Potem wyświetlacze w wizjerze gasną i aparat przestaje reagować. Czas manualny działa.

Macie pomysł co padło? No i kto może to naprawić?

Gundrum
01-07-2013, 12:30
Wyczyściłbym benzyną styki w komorze baterii, miałem tak w mamiyi i czyszczenie pomogło.

Cold
01-07-2013, 12:47
Czyściłem. Nieważne. Jutro aparacik jedzie do p. Kadei. Zobaczymy co on powie.