PDA

Zobacz pełną wersję : Gdzie kupie szkło korekcyjne do D70?



OBcY
13-07-2005, 23:42
Domyślam się, że było, ale nie moge znaleść :|.

Potrzebuje szkło korekcyjne do N D70, około -3 / -4. Jaki jest tego koszt, gdzie to moge kupić (w necie, albo w Łodzi) i jak się je montuje?

szymony
14-07-2005, 00:37
Nie wiem gdzie dostaniesz. Ale jak byś nie znalazł, to możesz nabyć jakąś muszlę oczną i zamontować w niej szkło korekcyjne przycięte u optyka. Możesz też popatrzeć w komisach aledrogach i innych łebajach, za takimi szkłami od FG na przykład.

irekka
14-07-2005, 08:28
Wizjer D70 pozwala na w miarę komfortową widoczność gdy fotografujący ma na nosie okulary, Chyba, że do zdjecia zdejmujesz je - bo przy takiej wadzie chyba nie funkcjonujesz bez soczewek korygujących (a przynajmniej nie jeżdzisz samochodem) ? Mi w zasadzie obojętne jest czy mam na nosie okulary, czy założone soczewki kontaktowe - jednakowo dobrze mi się fotografuje - przy analogu różnica jest większa. A co do akcesoriów -na stronie 190 instrukcji jest wymienione, że coś takiego jest więc nikon polska pewnie to ma lub może ściągnąć (pewnie za równowartość szkła z VR).

szymony
14-07-2005, 13:16
Mi w zasadzie obojętne jest czy mam na nosie okulary, czy założone soczewki kontaktowe - jednakowo dobrze mi się fotografuje - przy analogu różnica jest większa.
Szczęśliwiec :wink:
Mnie tak miło nie jest, szczególni teraz. Słonko blazuje i potrafi sie od patrzałek odbjać mimo że jestem przyklejony do wizjera, że aż ramki się wyginają. Soczewki kontaktowe dają jednak o wiele lepszy komfort, ale trzeba sie też do nich przyzwuczaić i nie każdy może je nosić.