Zobacz pełną wersję : Zdjęcia obrączki srebrnej
Pomocy :)
Jak mogę uzyskać taki efekt:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/65274773792107842983.jpg)
z takiego zdjęcia.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/76276953809927664567.jpg)
Drugie zdjęcie mojego autorstwa.
To jak zrobić żeby było dobrze, czyli co źle robię?
czyli co źle robię?
zdjecie.
darkmajin
28-06-2013, 09:40
zdjecie.
lol....
pooglądaj na YT jak powinno się fotografować szkło to Ci pomoże
To jak zrobić żeby było dobrze, czyli co źle robię?
na Twój problem internet ma jakies 465476457647647645 odpowiedzi... poszukaj.
darkmajin
28-06-2013, 10:16
nic więcej z tego nie wygrzebie na szybko ale też żadnym mistrzem ps nie jestem, odblasków prawdziwego wypolerowanego srebra się nie spodziewaj, ratuj się obróbką jak nie możesz foty dobrze wykonać..
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://img837.imageshack.us/img837/7995/oj7f.jpg)
Pomocy :)
Jak mogę uzyskać taki efekt:
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/65274773792107842983.jpg)
z takiego zdjęcia.
https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://iv.pl/images/76276953809927664567.jpg)
Drugie zdjęcie mojego autorstwa.
1. zwróć uwagę na głębię ostrości na zdjęciu, które podajesz jako przykład
2. zwróć uwagę na oświetlenie
Twoje zdjęcie jest po prostu nie ostre i ma za mało światła.
Po zrobieniu zdjęcia wrzucasz je do programu do obróbki i dopiero tu zaczyna się cała magia z ładnymi zdjęciami.
Po zrobieniu zdjęcia wrzucasz je do programu do obróbki i dopiero tu zaczyna się cała magia z ładnymi zdjęciami.
i to jest najwiekszy problem dzisiejszej fotografii - kazdy mysli ze wszystko da sie zrobic w PS.. skoro tak kochacie grafike to po cholere wam aparaty?
ladne zdjecie mozna zrobic bez magii fotoszopa, majac podstawy kompozycji i opanownaia swiatla. a w ps poprawiac drobiazgi by dopracowac foto do doskonalosci.
Dokładnie, zobaczcie ile czasu ustawiali światło do zdjęcia tego zegarka: http://strobox.com/video/still_Life/179
Dokładnie, zobaczcie ile czasu ustawiali światło do zdjęcia tego zegarka: http://strobox.com/video/still_Life/179
koszmarny przerost formy nad trescia a na koniec gosc i tak wycina i wkleja w PS.
10h ustawiania swiatla i 5h pracy w PS? sorry ale nie kupuje tego. ja wiem ze czasem rpzy produktoowce spedza sie duzo czasu ale to proste foto produktowe. 2-3h w studio to max. zakaldajac 5h pracy w PS to mogl w studio spedzic 10 minut i te by bylo dobrze. boje sie pomyslec co by bylo gdyby mial sfotografowac np krwistego steka.
i to jest najwiekszy problem dzisiejszej fotografii - kazdy mysli ze wszystko da sie zrobic w PS.. skoro tak kochacie grafike to po cholere wam aparaty?
ladne zdjecie mozna zrobic bez magii fotoszopa, majac podstawy kompozycji i opanownaia swiatla. a w ps poprawiac drobiazgi by dopracowac foto do doskonalosci.
Wiem, że się da zrobić bardzo dobre zdjęcie prosto z aparatu... no może prawie prosto, bo często lekka poprawka w wywoływarce może dużo zmienić.
A co do PS'a, to raczej jestem jego przeciwnikiem.
Mi bardziej chodzi jak to zrobić sprzętowo - zdjęcie które wkleiłem jest zrobione na f/22 i mimo tego głębia jest masakryczna.
Problemem nie jest zrobienie broszki czy zawieszki ale obrączki, która jest srebrna i wypolerowana.
Jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć jaki obiektyw do tego się nadaje najlepiej - czy wymagany jest shift czy obleci się to zwykłym szkłem.
Mi nie chodzi o to żeby zdjęcie zrobić byle jak i dziobać w PS tylko właśnie o to żeby PSa było jak najmniej.
jest wiele wątków czy filmów na YT ale nie odszukałem się trafnych rozwiązań dotyczących wypolerowanej gładkiej srebrnej obrączki.
Jeśli możecie pomóc byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam!
A co do PS'a, to raczej jestem jego przeciwnikiem.
to zle, bo ps to bardzo pozyteczne narzedzie
Mi bardziej chodzi jak to zrobić sprzętowo - zdjęcie które wkleiłem jest zrobione na f/22 i mimo tego głębia jest masakryczna.
masakryczne przede wszystkim jest swiatlo.
jest wiele wątków czy filmów na YT ale nie odszukałem się trafnych rozwiązań dotyczących wypolerowanej gładkiej srebrnej obrączki.
bo to jak z babcinym ciastem - wszyscy znaja przepis ale tylko babcia wie jak je zrobic tak by bylo zaje.ste
Art Erie
28-06-2013, 17:59
Mi bardziej chodzi jak to zrobić sprzętowo - zdjęcie które wkleiłem jest zrobione na f/22 i mimo tego głębia jest masakryczna.
Problemem nie jest zrobienie broszki czy zawieszki ale obrączki, która jest srebrna i wypolerowana.
Jeśli ktoś mógłby podpowiedzieć jaki obiektyw do tego się nadaje najlepiej - czy wymagany jest shift czy obleci się to zwykłym szkłem.
[...]
Oczywiście najlepiej obiektywem z pokłonem, jest też program do składania GO - Helicon Focus.
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.