PDA

Zobacz pełną wersję : [F1_2013] 08. GP Wielkiej Brytanii



adolfik9501
27-06-2013, 21:32
Witam.

Wyścig: 2013 FORMULA 1 SANTANDER BRITISH GRAND PRIX

Tor: Silverstone Circuit


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/44616731752605058987-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Szkoda starego układu, ale co zrobić, wszędzie zmiany przeważnie na gorsze.

Dane techniczne:

Długość toru: 5891 m
Ilość okrążeń: 52
Dystans wyścigu: 306.747 km
Pierwszy wyścig: 2010 (1950)

Strefa DRS to ZUO: Jak widać na diagramie będę dwie strefy pomiaru, a co za tym idzie i dwie aktywacji.

Pierwszy zwycięzca:

2010 - Mark Webber (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:24'38.200 hrs. 217.088 km/h.
(1950 - Nino Farina (Alfa Romeo 158/Alfa Romeo 158 1.5 L8 ) 2:13'23.6 hrs. 146.390 km/h.)

Ostatni zwycięzca:

2012 - Mark Webber (Red Bull RB8/Renault RS27 2.4 V8 ) 1:25'11.288 min. 215.662 km/h.

Najlepszy czas Pole Position:

2010 - Sebastian Vettel (Red Bull RB6/Renault RS27 2.4 V8 ) 1'29.615 min. 236.652 km/h.

Rekord toru:

2010 - Fernando Alonso (Ferrari F10/Ferrari 056 2.4 V8) 1'30.874 min. 233.373 km/h.

Wyniki zeszłorocznego wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/03544647077159070377-2.png
źródło (http://iv.pl/)

Harmonogram:

Piątek, 28.06.2013:

1 trening: 11:00 - 12:30
2 trening: 15:00 - 16:30

Sobota, 29.0.2013:

3 trening: 11:00 - 12:00
Kwalifikacje: 14:00

Niedziela, 30.06.2013:

Wyścig: 14:00

Live timing dostępny http://www.formula1.com/live_timing/ a streamy m.in. na stronach: http://www.meczyki.pl/ i http://www.drhtv.com.pl/index.html.

Kalendarz postępujący:

1. GP Australii: 1. Raikkonen, 2. Alonso, 3. Vettel
2. GP Malezji: 1. Vettel, 2. Webber, 3. Hamilton
3. GP Chin: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Hamilton
4. GP Bahrajnu: 1. Vettel, 2. Raikkonen, 3. Grosjean
5. GP Hiszpanii: 1. Alonso, 2. Raikkonen, 3. Massa
6. GP Monaco: 1. Rosberg, 2. Vettel, 3. Webber
7. GP Kanady: 1. Vettel, 2. Alonso, 3. Hamilton,
8. GP Wielkiej Brytanii: 1. ..., 2. ..., 3. ...,

Punktacja po GP Kanady:

1. Vettel - 132 p.
2. Alonso - 96 p.
3. Raikkonen - 88 p.
4. Hamilton - 77 p.
5. Webber - 69 p.

Info: Van Der Garde zostanie cofnięty o 5 pozycji na starcie, za ignorowanie niebieskich flag i kolizję z Hulkenbergiem (mimo tego, że to Nico w niego wjechał) podczas GP Kanady.

Z wideoteki YT tradycyjnie onboard:

t5FXhXBUbTs

Zapraszam.

adolfik9501
28-06-2013, 12:45
Padało więc sobie nie pojeździli:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/18702376757202268630-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
28-06-2013, 17:43
Wyniki drugiego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/18082001748025443475-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
29-06-2013, 12:06
Wyniki trzeciego treningu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/97280461565637893917-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
29-06-2013, 15:06
Wyniki kwalifikacji:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/81324586517215510882-1.png
źródło (http://iv.pl/)

adolfik9501
29-06-2013, 23:23
Paul di Resta miał za lekki bolid. Za karę wykluczono go z kwalifikacji. Wystartuje do wyścigu z ostatniego pola lub alei serwisowej.

jarek76
30-06-2013, 14:44
Co się stało na początku wyścigu bo oglądam od 10 minut:-)
Dlaczego mercedesy nie prowadzą

adolfik9501
30-06-2013, 14:54
Vettel łyknął na starcie Barbie, a potem nastąpił festfiwal wybuchających opon (lewy tył). Zaczął Hamilton - 3/4 okrążenia na 3 kołach. Potem Massa i Vergne.

adolfik9501
30-06-2013, 15:16
Jednak jest sprawiedliwość na tym świecie, przynajmniej od czasu do czasu ;)

EDYTA: Nie wiem po kiego SC. RB nie przeszkadza nikomu.

adolfik9501
30-06-2013, 15:47
Wyniki wyścigu:


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/85354007864596420284-1.png
źródło (http://iv.pl/)

SC zapewnił efektowną końcówkę, więc mu wybaczam ;) Brawo dla Rosberga, Webbera i Alonso za zmianę opon. Wiadomo, że sprint do mety to trza "pędzić". Kimi nie zmienił i przegrał. Hamilton ciężki wyścig, szkoda zwycięstwa, ale wynik super.

EDYTA: Raikkonen zmieniał opony 8 okrążeń wcześniej niż Hamilton. W końcówce było to widać.

otwieracz
30-06-2013, 15:55
Jeden z najlepszych wyścigów ostatnich lat. Helmut dostał pstryczka w nos. Jak to się mówi chcieliście wy...ć Freda a to Fred... itd. :-). Od dawna uważam że Webbera traktują w Red Bullu jak wroga nr 1. Vettela, a szczególnie w tym sezonie gdy jest poważnym zagrożeniem dla Niemca. Sorry, ale w bajki o przespanych startach nie wierzę. Tak jak dziś się po prostu nie da dobrym bolidem wystartować, a że Mark stanowił dziś mega zagrożenie (to jeden z jego ulubionych torów) to popracowali trochę przy sprzęgle, zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz. Jak zobaczyłem "pośpiech" mechaników podczas pierwszej wizyty Webbera w boksie tylko utwierdziłem się w swoim przekonaniu. Ciekawe co zrobią za rok bo potrzebują doświadczonego kierowcy który potrafi ustawić odpowiednio bolid. Moim zdaniem Kimi nie przystanie na bycie nr. 2 w tym teamie, a tym bardziej Alonso. Zostaje Hamilton, a on może się rzucić na tę posadkę. Ale wtedy iskry będą leciały i grzebanie w sprzęgle może nie wystarczyć :-). Tak czy siak za rok Red Bull i Vettel będą mieli problem.

schwepes
30-06-2013, 15:58
Świetne GP, choć tym razem to głównie zasługa SC. Gdyby nie to, byłby chyba nudny spacerek Vettela do mety.

shaolin
30-06-2013, 16:06
Nie ogladalem dzisiejszego wyscigu bo zolci puszczali mecz, a teraz i tak ogladam chinskiego idola wiec nie bede przelaczal ;) ale skoro mowicie, ze taki dobry spektakl to sobie obejrze jutro ;)

adolfik9501
30-06-2013, 16:15
Najgorszy nie był, ale sprint do mety fajny.

Sebastianito
30-06-2013, 16:42
Ostatnie 5 okrążen... Pieknie...

MadOnion
01-07-2013, 11:28
Po wyścigu idę po samochód, wchodze do garażu!! Patrzę!!
...
kapeć w lewej tylnej ; )

Pyra001
01-07-2013, 19:36
Oj się działo. Piękny wyścig. Pirelli dostarczyło nam emocji, wreszcie coś się dzieje na torze. Skończyły się procesje. A Kimiego szkoda, znowu team się nie popisał przy SC. Już ostrzę zęby na Niemcy. Aaaaa..... czy za wymianę skrzyni biegów Paluch zostanie przesunięty na następny wyścig o 5 pozycji, bo jak rozumiem zepsuła się w RB skrzynia biegów.

adolfik9501
02-07-2013, 19:59
Wiesz, że nie wiem jak to jest z tym skrzyniami. Na pewno jest jakiś limit podobnie jak z silnikami, więc zapewne nie będzie żadnej kary, bo takie są za użycie "nadprogramowej" jednostki lub wymiana bodaj po kwalifikacji. Póki co nie ma co się cieszyć na zapas ;) - kolejny wyścig za rogiem.

schwepes
02-07-2013, 20:08
z bloga Sokoła:
"Oświadczenie Pirelli w sprawie problemów z oponami na Silverstone: przyczyn jest kilka, m.in. niewłaściwe użycie opon przez zespoły (zakładanie kierunkowych tylnych opon odwrotnie, lewa na prawą, stosowanie niewłaściwych – zbyt niskich – ciśnień i kątów pochylenia kół) oraz wysokie tarki na torze."

adolfik9501
02-07-2013, 20:13
Generalnie wszyscy winni tylko nie ja ;) Swoją drogą to Pirelli ma przechlapane spełniać zachcianki nie mogąc testować swoich usprawnień w normalnym, tegorocznym bolidzie.

Pyra001
02-07-2013, 22:17
Tęsknię do F1 w której nie ma bzdurnych ograniczeń, gdzie zespoły mogą sobie testować ile chcą, gdzie nikt nie będzie sprawdzać jak zespół i ile wykorzystuje tunel aero. Kiedy po prostu zespół będzie mógł coś wymyśleć, a później to przetestować na torze. A co do opon Pirell, to w końcu cyrk formuły zamówił w Pirelli taką specyfikację opon i dostali to co zamawiali, i przez to wyścig jest ciekawszy.