PDA

Zobacz pełną wersję : zdalne wyzwalanie D800



antos777
27-06-2013, 11:58
Do D90 miałem mały śmieszny pilocik na podczerwień. Teraz mam D800 i też chciałbym go wyzwalać zdalnie. Czy możecie polecić mi coś w miarę niezawodnego i niedrogiego?

Panerai
27-06-2013, 12:35
Wczoraj zamówiłem ... : http://www.multifoto.pl/meike-rc-6-pilot-radiowy-nikon-mc-30,141,9229.html

... a tutaj niezły bajer (akurat mi niepotrzebny) : http://www.multifoto.pl/genesis-gps-n-odbiornik-gps-nikon,26,9325.html

PILOT RADIOWY MEIKE RC 6

Gdyby ktoś pytał : z D800 pracuje aż miło. Wykonanie całkiem zacne ... na dzień dobry musiałem za 5 zł wymienić baterię w pilocie bo ta co była ... umarła.
Fajna sprawa to kręcony miękki kabelek. Nie majta się, odbiornik ładnie siedzi w sankach i jest git. Z bliskiej odległości nie ma potrzeby wyciągania anteny.
Dobra rzecz to możliwość zawieszenia pilota na szyi co by nie wypadł z kieszeni gdzieś na łące. Spust wyraźnie dwu-stopniowy, miękki ale doskonale wyczuwalny pod paluchem. Wtyczka dobrze wykonana, swobodnie wchodzi w korpus, śruba mocująca wtyk wkręca się swobodnie i bez problemu. Jak na początek - bardzo jestem zadowolony.

kgasior
19-04-2014, 17:46
Witam, posiadam D800, oraz pilot. Jednak szukam i szukam i nie mogę znaleźć jak te dwie rzeczy ze sobą połączyć. W poprzednim body nie było tego problemu bo wszystko było 'pod ręką ' :)

GonzoG
19-04-2014, 17:52
Witam, posiadam D800, oraz pilot. Jednak szukam i szukam i nie mogę znaleźć jak te dwie rzeczy ze sobą połączyć. W poprzednim body nie było tego problemu bo wszystko było 'pod ręką ' :)

D800 można wyzwalać zdalnie tylko za pomocą odbiornika podpiętego do gniazda.

kgasior
24-04-2014, 23:39
o kurde- dzięki... czyli jak to wyszukać żeby zakupić ? ;-)

GonzoG
25-04-2014, 01:51
o kurde- dzięki... czyli jak to wyszukać żeby zakupić ? ;-)

"wężyk spustowy D800"
są na kabel i bezprzewodowe.

Jest też opcja wyzwalania przez WiFi, ale trzeba kupić sobie router (TP-Link TL-MR3040) i mieć telefon/tablet z Androidem 4.0 lub nowszym oraz aplikację do sterowania - DSLRDashboard (http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=214565)

RobertMiernik
25-04-2014, 02:03
Kup sobie RF-603, prędzej czy później będziesz chciał lampy zdalnie odpalać, więc będziesz miał 2 w jednym.