PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus E-PL5 - przedstawiciel systemu m4/3



pRoPh3Cy
24-06-2013, 15:30
Myślę że i temu Olympusowi należy się osobny wątek na forum.

Aparat bardzo ciekawy o sporych możliwościach.

Testy:
Olympus.pl (http://www.olympus.pl/site/pl/c/cameras/pen_cameras/pen_lite/e_pl5/index.html)
Imagine resource (http://www.imaging-resource.com/PRODS/olympus-epl5/olympus-epl5A.HTM)
Fotopolis (www.fotopolis.pl/index.php?n=15594&olympus-pen-lite-e-pl5)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/974_e_pl5-1.jpg
źródło (http://zapisz.net/images/974_e_pl5.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/375_olek-1.jpg
źródło (http://zapisz.net/images/375_olek.jpg)


https://forum.nikoniarze.pl//brak.gif
źródło (http://zapisz.net/images/468_olek_tyl.jpg)

Zapraszam do udziału w dyskusji wszystkie osoby zainteresowane tematem.
Autorskie przykładowe foty z E-PL5 także mile widziane, żeby pokazać co potrafi ten aparat.

helopawelo
24-06-2013, 22:51
Skoro jest wątek to przydały by się też jakiś zdjęcia ;)

45 f1.8, wołane z RAW

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/20130525PAJO1123JPG-1.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-yM8nDrm7roU/UcimSoeW4qI/AAAAAAAAAG4/zqxJQLxRP5E/s800/20130525-PAJO1123.JPG)

14 f8, filtr art. POP ART

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/20130601PAJO1293JPG-1.jpg
źródło (https://lh4.googleusercontent.com/-1uplBZH-9_I/UcimUS0a3-I/AAAAAAAAAHA/d9CPOfjqNw4/s800/20130601-PAJO1293.JPG)

45 f4.5, filtr art. ZIARNISTY FILM

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/PAJO1405JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-BhNX90MYo-c/UcimVtT0VII/AAAAAAAAAHI/EGaVL2iVe9c/s800/PAJO1405.JPG)

ISO 3200, 45mm f3.5, FOTOGRAFIA OTWORKOWA

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/PAJO1612JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-Uq_UcJuCpFs/UcimZ2D_5II/AAAAAAAAAHY/Xzkorwr9kYU/s800/PAJO1612.JPG)

14mm f5.6, wołąne z RAW

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/20130501PAJO0256JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-ScxnhZdEwbM/UcivqCwGWpI/AAAAAAAAAHw/8jgEqXO6znw/s800/20130501-PAJO0256.JPG)

16mm f8

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/06/20130525PAJO1207JPG-1.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-4lbLGTmd4tM/Ucivsq-sh6I/AAAAAAAAAH4/PIQFsVS6Nso/s800/20130525-PAJO1207.JPG)

pRoPh3Cy
24-06-2013, 23:47
Świetne foty.

No i rozumiem, że jak dobra stałka do portretów w m4/3 to tylko olympus 45 mm 1.8 ? Jest opcja wyrwania czegoś rozsądnego już za około 500-600 zł ?

waldek
24-06-2013, 23:54
http://img194.imageshack.us/img194/9576/imlv.jpg
źródło (http://imageshack.us/photo/my-images/194/imlv.jpg/)

Olympus E-PL5 + 45/1.8
Jpg z aparatu + ostre słońce + LR3.6.

helopawelo
24-06-2013, 23:58
W UK używkę 45/1.8 mozna wyrwac już za 170Ł ale trzeba się jednak pomęczyć. Innych opcji nie rozważałem, więc nie wiem. W m4/3 podoba mi się natomiast to, w przeciwieństwie do Aps-c, iż na 1.8 mam jednak troszkę większą głębię. Nie muszę przymykać przyslony żeby mieć oba oczka ostre więc i czasy mniejsze.

helopawelo
25-06-2013, 00:12
Tak właśnie patrzę i widzę Sigmę 30/2.8 za ok. 70-80Ł używka. W testach wypada całkiem dobrze, więc za ta cenę chyba warto :confused:

koniecpolska
25-06-2013, 11:11
Tak właśnie patrzę i widzę Sigmę 30/2.8 za ok. 70-80Ł używka. W testach wypada całkiem dobrze, więc za ta cenę chyba warto :confused:Jak masz 45mm1.8 to po co Ci 30mm/2.8 ? Jeśli Sigma to 19mm/2.8 będzie lepsza (w sensie ogniskowej), bo optycznie obie są dobre.

waldek, jeśli już musisz w pełnym słońcu robić zdjęcia, to albo wystaw modela na pełne słońce, albo zaciągnij w pełny cień. Bo cętki najlepiej wyglądają na żyrafie lub lamparcie ...

helopawelo
19-08-2013, 21:57
Wspominałem właśnie urlop na zdjęciach...

Filtr dramatyczna tonacja b/w, ramki ustawione w aparacie


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/PAJO2447JPG-2.jpg
źródło (https://lh3.googleusercontent.com/-NCWbB_ZzA14/UhJ2NFOAKsI/AAAAAAAAAI4/O9_A7sSg_BU/s800/PAJO2447.JPG)


https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/PAJO2448JPG-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-LESZlxLCPMU/UhJ2PW1F6aI/AAAAAAAAAJA/lVqQeN7k_zw/s800/PAJO2448.JPG)

Dramatyczna tonacja w kolorze

https://forum.nikoniarze.pl/imgimported/2013/08/PAJO2438JPG-2.jpg
źródło (https://lh5.googleusercontent.com/-BiHQTJohlHw/UhJ2LNoKs2I/AAAAAAAAAIw/bmA5-T_v_S8/s800/PAJO2438.JPG)

Pozdrawiam wszystkich :)

d90
04-02-2014, 01:28
Ramki w aparacie ?
Gdzie to idzie ustawić ?
Muszę menu chyba pierwszy raz w życiu luknac...
:)

gusi
04-02-2014, 08:33
Po co kolejny wątek o e-pl5? Przecież jeden już istnieje.

d90
15-12-2014, 14:32
Popsułem guzik od wciskania migawki.
W tydzien serwis w Czechach zrobił i odesłał.
W piątek wysłałem. W poniedziałek juz go mieli.
Kolejny poniedziałek rano w domu...

Niech sie nikon uczy :)

A wszystko z gwarancji. Doskonała obsługa. Aparat czysty. Nie wiem tylko czy matryce tez czyścili...
Teraz w kieszeń aparat i na ulice znowu :) tylko zapiac wcześniej 17mm :)